Kaskodan Yedek Anahtar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaskodan Yedek Anahtar

İleti can.tasan » 02 Nis 2011, 21:10

Arkadaslar merhaba, 2-3 hafta once kaskodan yedek anahtar siparisi vermistim. Yurt disindan geldigi icin biraz pahali malum. Bu gun farkettim benim anahtari trammer de hasar olarak gostermisler. Bu normal bisey mi?

Bu gun baktim trammer de 11 mart 2011 de 500 TL hasari bulunmaktadir diyo dusundum dusundum bu ne diye megerse anahtarmis. Sizce ne yapmaliyim?

Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti mustklc » 02 Nis 2011, 21:16

kasko yedek anahtar kaybolunca veriyor mu böyle? zaten anahtarcılar 150 liraya yapıyordu. eğer elinize resmi bir belge verirlerse saklayın anahtar verildi diye
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti y.emre » 02 Nis 2011, 21:22

can.tasan yazdı:Arkadaslar merhaba, 2-3 hafta once kaskodan yedek anahtar siparisi vermistim. Yurt disindan geldigi icin biraz pahali malum. Bu gun farkettim benim anahtari trammer de hasar olarak gostermisler. Bu normal bisey mi?

Bu gun baktim trammer de 11 mart 2011 de 500 TL hasari bulunmaktadir diyo dusundum dusundum bu ne diye megerse anahtarmis. Sizce ne yapmaliyim?
iyi aksamlar , bende gecen hafta kia aracım için gittim servise yedek anahtar için , merkezi sistem kumandalı oldğu için kasko sadece anahtarı ödüyor dediler bu merkezi sistemi isterseniz sizin cebinizden fark ödemeniz gerekir dediler..
acaba sizin aracınızda kumandalımı ?
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti can.tasan » 03 Nis 2011, 22:26

Kumandali, immobilizer de var. Servisteki bayan sordu sustali olmasa olur mu diye ben de olur dedim. (iki cesit var biri sustali biri normal anahtar gibi ikiside kumandali) fakat benim anahtar 3 tuslu ve bagaji falanda acabildigi icin cakisma olabilir diye fabrikadan sustali 3 tuslu olanindan getirtelim dediler. onada 500 TL yazmislar, daha once sormustum gercekten o civardaydi yurt disindan getirtmesi.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti elegance » 04 Nis 2011, 00:16

aslında tramere gecmemesi lazım eğer anahtar gecerse cam degisimide gecmeliydi.ama cam egisimide görünmüyor tramerde
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti hetepe » 04 Nis 2011, 08:22

Kasko, sizin için yapılan her ödemeyi tramer sistemine bildirdiğinden, konu ne olursa olsun sistemde ''hasar'' olarak görünür.
Yılda 1 defa ve hasarsızlık teminatında olan ve değiştirilen cam görünmez ama 2. defa değiştirirseniz sisteme kaydedilir.
Yani sizin anahtar değişimi işleminde yapılanlar normal.
500 tl lik anahtara -afedersiniz- ''oha'' diyorum, ben bagaj tuşu da olan sustalı orjinal anahtara cebimden 125 tl verdim, sorunsuz kullanıyorum.
İş kaskodan olunca böyle şişiriyorlar işte... :x
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti can.tasan » 04 Nis 2011, 22:33

hetepe yazdı:Kasko, sizin için yapılan her ödemeyi tramer sistemine bildirdiğinden, konu ne olursa olsun sistemde ''hasar'' olarak görünür.
Yılda 1 defa ve hasarsızlık teminatında olan ve değiştirilen cam görünmez ama 2. defa değiştirirseniz sisteme kaydedilir.
Yani sizin anahtar değişimi işleminde yapılanlar normal.
500 tl lik anahtara -afedersiniz- ''oha'' diyorum, ben bagaj tuşu da olan sustalı orjinal anahtara cebimden 125 tl verdim, sorunsuz kullanıyorum.
İş kaskodan olunca böyle şişiriyorlar işte... :x

Benim hasarsizlik korumam vardi benim de dusmemesi lazim o zaman, soyle ki;

1. hasarda hasarsizlik bozulmuyor
2. hasarda da hasarsizlik bozulmuyor
3. hasarda bir kademe geri gidiyor

Niye boyle oldu acaba?
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE