Forumu bir süre kullanmayınca tekrar giriş istemesi.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forumu bir süre kullanmayınca tekrar giriş istemesi.

İleti ozantavsan » 11 Nis 2011, 10:37

Merhaba,

Forumu bir süre kullanmayınca tekrar kullanıcı adı , şifre istemesinin muhakkak yöneticimiz tarafından geçerli bir sebebi var.Bu konuda sorunum yok.

Bu sabah foruma giriş yaptım.Uzunca bir yazı yazmaya başladım.5 dakika bir müşterimle ilgilendim.Yazıma tekrar devam ettim.En son , ilk resmi eklerken sistem kullanı adı şifre istedi.NAsıl moralim bozuldu , o kadar yazı gitti.Anlatım gitti.

Yazımızı wordde hazırlayıp foruma kopyala yapıştır yapacağız sanırım.

Benim isteğim şu , benim gibi foruma sabah girip tüm gün açık kalanlar için forum girişine sürekli bağlı kal gibi bir seçenek koyulabilirmi.

Bu yazdıklarım sitem değil , sakın yanlış anlaşılmasın.Sadece istektir.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti mustklc » 11 Nis 2011, 10:48

forum scripti bilgisayarınızda cookie yani çerez saklar. bu şekilde sizi hatırlar, tekrar şifre istemez.
bu adminin ayarlayabileceği birşey değil.

muhtemelen browser ayarlarınız cookie saklamanıza izin vermiyordur
ya da siz farketmeden IP adresiniz değişmiş olabilir.

kullandığınız tarayıcıyı varsayılan ayarlara döndürün.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ozantavsan » 11 Nis 2011, 10:56

Foruma üye olduğumdan bu yana böyle bir durum yoktu.Bilgisayar teknisyeniyim , evimdeki bilgisayarımdada aynı , başka bilgisayardada aynı.Sanırım yanlış anlaşıldı.İlk girdiğimde sürekli kullanıcı adı ,şifre girmekten bahsetmiyorum.

Forumda bir süre harekestsiz kalınca ,bir konuya tıklayınca veya mesaj yazmak istediğinizde otomatik olarak anasayfaya gidiyor.Tekrar giriş istiyor.Burada kullanıcı adı şifre zaten çıkıyor.Sadece GİRİŞ'e basıyorum.
bu esnada uzunca bir mesaj yazıyorsanız yarım kalmışsa ,tamalayıp göndere bastığınız ana siteye tekrar giriş istiyor.Tabiki mesajınız güme gidiyor.Oturup yeniden yazmanız gerekiyor.

Bu nedenle ana safyaya kullanıcı adı , şifrenin alt kısmına Diğer forumlarda olduğu gibi
Sürekli bağlı kal gibi bir seçenek kouyulabir.Bazı sitelerde 60dakika bağlı kal ve sürekli bağlı kal seçenekleri oluyor.

Yazdığımız yazıların uçmaması ,yeniden yazmamak için gerekli bir düzenleme.
Sonuçta iş yerindeyiz tam yazarken birileri geliyor ,onlarla ilgilenirken biraz zaman geçiyor , tam yazıyı tamamlayıp göndere basınca sen sağ ben selamet.

Adminimizden ricam böyle bir seçenek eklenebilirmi? Şu an için mümkün değilse wordte yazıp koyla yapıştır yaparım en azından ,sorun değil.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti yonetici » 11 Nis 2011, 11:09

Önce tüm tarayıcı pencerelerini kapatın sekmeler vs. herşeyi. Tarayıcıyı açıp sadece skodam.com'u giriş yaptıktan sonra bu linke tıklayın ucp.php?mode=delete_cookies" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

Sorunun düzeleceğini sanıyorum aksi taktirde browser yada yüklü eklentilerden kaynaklanan bir sorun olabileceği akla geliyor.

Ayrıca sürekli bağlı kalabilmek için aşağıdaki resimlerde görülen kutucukları giriş yaptığınız esnada işaretlemelisiniz.

screenshot.png
Parolanın hatırlanması 1

screenshot1.png
Parolanın hatırlanması 2
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi