Telefon alıcam ama hangisi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Telefon alıcam ama hangisi?

İleti fıratt » 12 Nis 2011, 11:18

Arkadaslar 400 tl butceyle dokunmatik olmamak sartıyla telefon ne almak istiyorum öneriniz?

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hetepe » 12 Nis 2011, 11:38

Nokia c3 güzel bir seçenek bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti burak mysterio » 12 Nis 2011, 12:28

x2 veya x3 iyi olur abi ;)
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti Anonymous2 » 12 Nis 2011, 13:16

NOKİA X3 GÜZEL TAVSİYE EDERİM. BENDE X6 8GB KULLANIYORUM. DÜŞÜNEN VARSA TAVSİYE EDERİM.
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti f@tih » 12 Nis 2011, 14:01

f@tih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FATİH
Nereden: Çorum
Arabanız: SKODA OCTAVİA

İleti gokhanbek » 12 Nis 2011, 16:24

Dokunmatik deseydin ve bütçe kısıtlı olmasaydı kesinlikle htc veya iphone derdim,
ben ve kuzenim lg kullandık ve herikimizde bataryadan çok çektik,1-2 gün gitmesi problem değil diyosan alınabilir...
tabi bu kriterlere göre tek seçenek nokia :)
gokhanbek
CLASSIC
CLASSIC

İleti burak mysterio » 12 Nis 2011, 16:29

dokunmatik deseydin ben de sana o fiyata 5800 derdim şu anda bende var 10 numaara telefon hiçbir sorunu yok ne özellik ararsan var ;)
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti forman37 » 12 Nis 2011, 18:15

sadece 5800 express öusıc dıyorum ;) 1 senedır kullanıyorum o fıyata alınabılcek en baba telefon ..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti unknown1 » 12 Nis 2011, 19:18

Size bilgi ve tecrübemi sunayım.
Dün kardeşime telefon aldık.Kararsız,teknolojiden uzak, çok zor beğenen ve nokiakolik olan kardeşim şu an çok memnun.
Sana 500 liralık telefonu 450 ye alma yöntemini söyleyeceğim.Resmi kusursuz.

nokia doğan şahin gibidir.Peynir ekmek gibi dolaşır beş para etmezen kralı bile.Birebir sengmentle karşılaştırıldığında samsung sony ericsson bile daha üstündür.

Dokunmatik alacaksan pek bilinmeyen ancak önemli olan bir hususu sana belirteyim.

Dokunmatik ekran iki şekildedir.Birincisi vücudundaki statik elektrik ile çalışır.Hiç baskı uygulamazsın ekrana.Kullanımı rahattır.Uzun ömürlüdür(bunu vücudun iletkenliği ilede kullanan cihazlar var)
Bir diğer dokunmatik telefonsa genelde kalemle birlikte verilen dokunmatikle alakası olmayan switch mode olandır.Yani ekrana yerleştirilmiş küçük butonlarla çalışır.Ekrana baskı uyguladığın için ve mekanik olarak bunu sağladıklarını düşünürseniz eğer ekranın ömrününde bu basma ile mikro butonların ömrünün kısalması zamanla daha zor masması vb sorunları getirir.

Bunu ayırt etmenizi önemle vurgularım.Ve bunu şu şekilde ayırt edebilirsiniz
Telefonun ekranına sadece parmağınızın derisini hafiften çok hafiften sürdün ve telefonun işlem yapıp yapmadığını görün.Birde metal olmayan bir madde ile telefon kılıfı sigara paketi vs ile menü vb seçeneğe bastırın hafifçe eğer işlem yapmazsa gerçek dokunmatik telefonu buldunuz demektir.Ama yok işlem yapıyorsa switch mantıklıdır tavsiye etmem şahsen.

Bütün piyasayı hemen hemen yakalamış samsung geçmişten bugüne herzaman nokiadan daha kaliteli daha dayanıklı telefonlar üretmiştir.Örneğin iki rakip modeli alın dosyalar arası gezinmede telefonun açılıp kapanma süresinde rehbere erişim vb işlemlerinde samsungun eline ne nokia ne htc su dökemez.Lg hakkında bilgim yok.

Ben samsung derim.Kardeşime samsung un galaxy-mini modelini aldık.kenarları yeşil olan değilde gri olanı.
gps yani navigasyon özelliği ve benim telefonumda olmayan wi fi ile androit işletim swistemine sahip.Yani ip tabanlı os tabanlı cihalarla iletişim kontrol imkanın va.İşin özeti ip adresini bildiğin bilgisayar kamera kayıt cihazı sıcaklık ölçüm cihazı araba kamera moto modem ıvır zıvır bisiklet herşeye bağlanabilirsin.

*********50 lira indirimle telefon almak için :
Teknosa ya gidiyorsun hocam ( teknosa mağzaları arasında fiyat farkı var bunu unutma) 250 yi aşan alış verişte 25 lira 500 lirayı aşan 50 lira indirim var.
Biz şöyle yaptık. 499 liralık telefonu aldık yanında 3 liralık temizlik bezi aldık. oldu bize 502 lira.Türkcell hattımızdan saat 20:00 ı geçince AVANTAJ 50 yazım 8815 e gönderdik bize gelen şifreyle kasadan kredi kartı veya nakit olabilen seçeneklerden nakiti seçerek aldık.452 lira verdik çıktık.Bu kampanya tüm elektronik cihazlarda gereçli.

Bu kampanya shoping fast dahilindedir.Türkcell hattı olan arkadaşınsa bile olur.Kasaya şifre ve telefon ver yeterli.Kurcalamıyorlar zaten.Shoping fast bitince olay biter. Çok kalabalık bir yazı olsada emin ol çok dolu yazılar.

Bu arada kendi telefonum eski samsun s5603 3. kattan düştü.Paket içinden çıkan kılıftan çıktı.Kenarı çok hafif çizildi.Sapa sağlam.
Aldığın telefonda wi fi özelliği muhakak olsun.Kullanmam deme.
Umarım kafa karıştırıcı yerine fikir verici olmuşumdur.
Hayırlı olsun şimdiden.(Forumu artık takip etmeyenlerden olmama rağmen 50 lira indirim alabilmen için yazdım.Kendini uludağın zirvesinde gören admin burayı vazgeçilmez sanarak burnunu göğe dikmesin).

Saygılar
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti unknown1 » 12 Nis 2011, 19:27

ya mesajını yanlış okumuşum:D.Ama söylediklerim yanlış değil.Samsung un sürgülü modelleri var üstelik çift hatlı düşünülebilir.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti C@GL@R » 12 Nis 2011, 19:39

tabiki iphone ama anca 2.elini alabilirsin o rakama. onun dışında samsung s5233 wifi alınabilir şarjı çok uzun gidiyor camerasıda iyi tercihin bu olmalı.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti fıratt » 14 Nis 2011, 14:43

c5 guzel inceledim menu kullanımı gayet iyi 8gb hafıza karta kadar destekliyor 3G var 3,2 kamera var flaslı20x zoom v.s,navigasyon var ücrtsiz baskada bişi yok400tlden aşşağ yok

c5-03 var bu aletin dokunmatiği dokunmatik kullanamam die korkuyorum temizlik ve msj yazmada çok çekincelerim var
onunda ozellikleri ve fiyat 460 tl dokunmatik
3g
wifi ıp bulucu v.sli
navigasyon sınırsız ovi maps(3,2inç ekran buyklugu aracta kullanılır)
5mp kamera(flassız)
mobil tv ozelliğini destekliyor.
symbian 9,0 işlemcili
3,5 kulaklık çıkışı(roomster aux çıkışına adapte olur)

gel gelelim dokunmatik acaba kullanabilirmiyim.. dokunmatik kullanıcıları fikir verirse sevinirim,dokunmatiktede belli baslı konular onemlimiş ısı duyarlı filan anlamam..yardım bekliyorum
c5 ve c5-03 gorunumude bunlar arkadaslar
117056195_20101209202514[1].jpg
117056195_20101209202514[1].jpg (72.32 KiB) 1535 defa görüntülendi

nokia-c5-03-cep-telefonu.jpg
nokia-c5-03-cep-telefonu.jpg (20.49 KiB) 1535 defa görüntülendi
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti turnalarkenan » 14 Nis 2011, 16:45

ARKADAŞIM DOKUNMATİK OLARAK BEN HEM SAMSUNG HEM IPHONE 4 HEM DE HTC HD2 KULLANDIM ŞU AN HTC HD2 KULLANIYORUM VE ÇOK AŞIRI DERECE MEMNUNUM EĞER AKILLI TELEFON KULLANAYIM DERSEN TAVSİYEMDİR. YOK DOKUNMATİK OLMASIN DERSEN VODAFONE DA ŞUAN BLACK BERRY KAMPANYASI VAR 399 TL ONU ALABİLİRSİN. DOKUNMATİK KONUSUNA GELİNCE CİHAZLARDA ISIYA DUYARLILIK VAR SANKİ BASACAĞIN YERİ BİLİYOR HİSSİ VERİYOR İLK BAŞLARDA RAHATSIZ OLBİLİRSİN KULLANIRKEN ANCAK 1 HAFTA SONRA ELİNDEN BIRAKMAZSIN BENİM SANA TAVSİYEM HER ZAMAN DOKUNMATİK ALMANDIR. HA BAZI MARKALARDA BAS MATİK VAR DOKUNMATİK DEĞİL YANLIŞ ANLAMA BAS MATİK BASMAYLA BİR İŞLEM YAPAMAZSIN ONLARADA DİKKAT ET. YARDIMCI OLABİLDİMSE NE MUTLU BANA
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti Anonymous2 » 15 Nis 2011, 13:51

umitcan yazdı:Size bilgi ve tecrübemi sunayım.
Dün kardeşime telefon aldık.Kararsız,teknolojiden uzak, çok zor beğenen ve nokiakolik olan kardeşim şu an çok memnun.
Sana 500 liralık telefonu 450 ye alma yöntemini söyleyeceğim.Resmi kusursuz.

nokia doğan şahin gibidir.Peynir ekmek gibi dolaşır beş para etmezen kralı bile.Birebir sengmentle karşılaştırıldığında samsung sony ericsson bile daha üstündür.

Dokunmatik alacaksan pek bilinmeyen ancak önemli olan bir hususu sana belirteyim.

Dokunmatik ekran iki şekildedir.Birincisi vücudundaki statik elektrik ile çalışır.Hiç baskı uygulamazsın ekrana.Kullanımı rahattır.Uzun ömürlüdür(bunu vücudun iletkenliği ilede kullanan cihazlar var)
Bir diğer dokunmatik telefonsa genelde kalemle birlikte verilen dokunmatikle alakası olmayan switch mode olandır.Yani ekrana yerleştirilmiş küçük butonlarla çalışır.Ekrana baskı uyguladığın için ve mekanik olarak bunu sağladıklarını düşünürseniz eğer ekranın ömrününde bu basma ile mikro butonların ömrünün kısalması zamanla daha zor masması vb sorunları getirir.

Bunu ayırt etmenizi önemle vurgularım.Ve bunu şu şekilde ayırt edebilirsiniz
Telefonun ekranına sadece parmağınızın derisini hafiften çok hafiften sürdün ve telefonun işlem yapıp yapmadığını görün.Birde metal olmayan bir madde ile telefon kılıfı sigara paketi vs ile menü vb seçeneğe bastırın hafifçe eğer işlem yapmazsa gerçek dokunmatik telefonu buldunuz demektir.Ama yok işlem yapıyorsa switch mantıklıdır tavsiye etmem şahsen.

Bütün piyasayı hemen hemen yakalamış samsung geçmişten bugüne herzaman nokiadan daha kaliteli daha dayanıklı telefonlar üretmiştir.Örneğin iki rakip modeli alın dosyalar arası gezinmede telefonun açılıp kapanma süresinde rehbere erişim vb işlemlerinde samsungun eline ne nokia ne htc su dökemez.Lg hakkında bilgim yok.

Ben samsung derim.Kardeşime samsung un galaxy-mini modelini aldık.kenarları yeşil olan değilde gri olanı.
gps yani navigasyon özelliği ve benim telefonumda olmayan wi fi ile androit işletim swistemine sahip.Yani ip tabanlı os tabanlı cihalarla iletişim kontrol imkanın va.İşin özeti ip adresini bildiğin bilgisayar kamera kayıt cihazı sıcaklık ölçüm cihazı araba kamera moto modem ıvır zıvır bisiklet herşeye bağlanabilirsin.

*********50 lira indirimle telefon almak için :
Teknosa ya gidiyorsun hocam ( teknosa mağzaları arasında fiyat farkı var bunu unutma) 250 yi aşan alış verişte 25 lira 500 lirayı aşan 50 lira indirim var.
Biz şöyle yaptık. 499 liralık telefonu aldık yanında 3 liralık temizlik bezi aldık. oldu bize 502 lira.Türkcell hattımızdan saat 20:00 ı geçince AVANTAJ 50 yazım 8815 e gönderdik bize gelen şifreyle kasadan kredi kartı veya nakit olabilen seçeneklerden nakiti seçerek aldık.452 lira verdik çıktık.Bu kampanya tüm elektronik cihazlarda gereçli.

Bu kampanya shoping fast dahilindedir.Türkcell hattı olan arkadaşınsa bile olur.Kasaya şifre ve telefon ver yeterli.Kurcalamıyorlar zaten.Shoping fast bitince olay biter. Çok kalabalık bir yazı olsada emin ol çok dolu yazılar.

Bu arada kendi telefonum eski samsun s5603 3. kattan düştü.Paket içinden çıkan kılıftan çıktı.Kenarı çok hafif çizildi.Sapa sağlam.
Aldığın telefonda wi fi özelliği muhakak olsun.Kullanmam deme.
Umarım kafa karıştırıcı yerine fikir verici olmuşumdur.
Hayırlı olsun şimdiden.(Forumu artık takip etmeyenlerden olmama rağmen 50 lira indirim alabilmen için yazdım.Kendini uludağın zirvesinde gören admin burayı vazgeçilmez sanarak burnunu göğe dikmesin).

Saygılar

EVET HAKLISIN. ARKADAŞIMDA NOKİA 5800 VAR NE İLE DOKUNURSAN DOKUN ALGILIYOR BENDE NOKİA X6-00 VAR SADECE PARMAKLA ALGILIYOR , TIRNAK BİLE İŞLEMİYOR.
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti LiLPlayya » 15 Nis 2011, 16:55

Sony Ericsson modellerini incelemeni tavsiye ederim. Eğer tuşlu telefonda ısrarcı değilsen kapasitif ekranlı olan Android işletim sistemli SonyEricsson X8 veya Htc Wildfire tavsiye ederim. X8 550-600 arası Wildfire 700 civarı gidiyor. Samsung veya Nokia gibi markalara hiç bulaşma
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir