Motor Yağ & Yakıt Arıtıcı Cihaz, Maksimum Motor Ömrü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor Yağ & Yakıt Arıtıcı Cihaz, Maksimum Motor Ömrü

İleti hakan48 » 21 Nis 2011, 12:54

Motor Yağının Siyahlaşması Çalışan Aksamların Sürtünmesinden Dolayı Kaynaklanır.
.

Motor Yağı İçerisindeki Metal Parcacıklarını Sürtünerek Aşınan Parcalar. Filtrede Toplanır.Süzülen
Yağla Beraber Bazı Metal Parcacıkları Yağ Basıncıyla Beraber Yağlama Sisteminde Dolaşır,
Ve Bu Parcacıklar Turbolu Araclarda Turboya Diğer Araclarda İse Yağ Pompasına ve Yataklara Zarar Verir

Karberd Oil Purifier'in Görevi İse Bu Metal Parcacıklarını Filtreye Hapsederek Hem Filtrenin Tıkanmasını Hemde Motora Tekrar Geri Gitmesini Engelleyerek Bu Metal Parcacıkların Motorda Ekstra Aşınma Sağlamasını Engeller ,Bunun Sonucu Olarak İse Maksimum Motor Ömrü ve Maksimum Yağ Ömrü Olur. Sadece Bunlarlada Kalmaz Otomatik Subap Ayarlayıcı Lifterli Araclarda da Liferlerin Metal Zerreciklerden Dolayı Arıza Yapmasını Önler.

Türkiyede İlk ve Tek
Ürünle İlgili Ayrıntılı Bilgi İçin

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti AhmetH » 21 Nis 2011, 13:26

Motor yağının siyahlaşması sürtünen parçalardan kaynaklanmaz evvelce onu bir düzelttikten sonra ürün güzel, bildiğimiz mıknatıs. Rodaj döneminde iyi işe yarar sonrası için faydası olacağını düşünmüyorum.

zaten sürekli biyerleri oyup talaş döken motorun yağını arıtmasına gerek yok muhtemelen bir dahaki yağ değişimini göremez :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hakan48 » 21 Nis 2011, 13:38

AhmetH yazdı:Motor yağının siyahlaşması sürtünen parçalardan kaynaklanmaz evvelce onu bir düzelttikten sonra ürün güzel, bildiğimiz mıknatıs. Rodaj döneminde iyi işe yarar sonrası için faydası olacağını düşünmüyorum.

zaten sürekli biyerleri oyup talaş döken motorun yağını arıtmasına gerek yok muhtemelen bir dahaki yağ değişimini göremez :)

Burda Bahsedilen Çamurlaşmasıdır. Metal Zerreciklerden Dolayı Katranlaşır. Ve Isıyla Beraber Motor Yağları Özelliğini Kaybeder.
Ben Kendi Favoritime Taktım Ve İşyerinin Octavia A5 İndede Var. Sizce Faydası Yoksa Kullanmayın, Ben Teknik Biri Olarak Faydasının Olacağına Eminim. Çünkü Aşınan Parcalar Mutlaka Metal Zerrecikler Bırakır. Zaten Aşınma Olmasa Sürtünme Olmasa, Motor Yağları Olmazdı.
Ve O yüzden Aracımda Şu An Kullanıyorum.
Sizede Aman Kullanın Dememi Bekliyorsanız Yanılırsınız. Benimkisi Sadece Tavsiye İyi Günler.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir