Tele dünya ile ilgili bilgi istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tele dünya ile ilgili bilgi istiyorum

İleti alpino » 21 Nis 2011, 20:22

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Nasılsınız iyi misiniz? saolun valla ben iyiyim. koşturmaca işte :)

Dostlarım full hd bir tv alıp teledünya bağlatmak gibi bir niyetim var. hali hazırda evde kablolu tv bağlantısı var zaten.

televizyonu yaklaşık 2,5 m uzaktan izleyeceğim için 32" veya 37" almayı düşünüyorum. zira 40-42" fazla büyük gelecektir. yaptığım araştırmalara göre de sd yayınlar da dahil olmak üzere bu mesafeden en iyi 32" oluyor.

şimdi asıl soruma geliyorum. Tele dünya ücret paketleri ne kadar? internet sitesinden araştırdım ama bazı konuları tam açıklamamışlar. örneğin temel paket 9,5 TL, ful sinema paketi 15 TL.

Şimdi ben Ful sinema paketini aldığımda normal teledünya paketiyle birlikte mi 15 TL ödeyeceğim, yoksa 9,5 normal ücret üstüne 15 TL koyup 24,5 TL'ye mi tüm kanalları almış olacağım?

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti yabani » 21 Nis 2011, 22:47

1- 42" al, sonra 32 aldığına pişman olacaksın. hatta 2 hafta sonra 42" için "o kadarda büyük değilmiş" diyeceksin, gözü yorma olayı tüplüler gibi değil.
2- HD paket almana gerek yok çünkü 5-6 kanal hd gerisi sd kalitesinde, birkaç kanal için o kadar fark vermeye gerek yok.
3- SD paketin ücreti 9,5 TL, başka bir ücret yok, aynı zamanda kablo üzerinde standart analog yayında mevcut (yani 2. bir televizyonu direkt kabloya bağlayıp kablo-tv kanallarını seyredebilirsin)
4- Alacağın televizyonda teledünya kartının giriş yuvası varsa iyi olur (bence) çünkü ben önce tv kumandasından av'yi seçip sonra teledünya cihazının kumandasından kanal değiştirme işlemine gıcık oluyorum. Size misafirliğe geleceğimden değil fakat bu tip bir olayı birçok kişinin abuk bulduğunu bildiğim için yazdım :D
5- Sinema paketinin fiyatı ekstra ekleniyor diye biliyorum fakat en doğru cevabı 444 0 126'yı arayarak öğrenebilirsin.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti Henien » 22 Nis 2011, 08:31

- 2,5 metre için 42" bence büyük 32" ise küçük. 37" iyidir.

- "HD paket alma gerek yok" kesinlikle yanlış bir tavsiye. Ben tüplü tv kullanmama rağmen hd kutu sayesinde hd kanalları takip ediyorum. (Elbette ki hd bir tv kalitesinde değil, ama diğer sd kanallardan bariz daha kaliteli) Yani 5-6 kanal demek bence haksızlık. Benim tv başında geçirdiğim zamanın neredeyse tamamı hd kanallarda geçiyor. Şöyle bir aklıma geleni sayayım;

Nat Geo HD
NAt Geo Wild HD
BBC HD (ki en iyisi bu, tekrar biraz fazla olsa da gerçekten çok keyifli bir kanal, altyazılı)
Eurosport HD
TRT HD

- HD kanalların tek olumlu yanı görüntü değil, bir çoğunda dolby digital ses var. Yani uygun bir ses sistemi ile gerçekten süper oluyor. (ben optik çıkışlı bir samsung kullanıyorum, nat geo wild hd'de timsah suya girerken ayaklarımı topluyorum :D :D )

- En önemlisi teledünya'da hd için ekstra bir ödeme yok digi ve dsamart gibi. Yani sd kutu da alsan aylık abonelik ücreti 9.5, hd kutu da alsan 9.5 TL. Sadece hd kutu 200 tl civarıydı bildiğim kadarıyla.(ki d-smart ve digi bunu en az 2 katı)

- Yabani'nin bahsettiği giriş yuvası; conax modül. Bu olursa kutu almadan sadece kart ile teledünya izleyebilrisin. Ama forumdonanım'daki teledünya sayfasından takip etiğim kadarıyla conax modülle bazen anlamsız ve çözümsüz sorunlar çıkabiliyor. Durup dururken bütün kanallar normalken 3 tanesini çözmüyor, veya görüntü oluyor ses olmuyor vb. Bu nedenle ben yine hd kutu tavsiye ederim.

- Sinema TV için sakın full pakete abone olma. Zira zaten iki tane kanal var sinema tv ve sinema tv aile. Hd sinema tv ile sd sinematv aynı zaten. 1 ve 2 ise aralarında 1 saat farkla aynı kanal. Yani hd sinema paketine aboen olursa 1 saat arayla aynı yaynı yapan ik itane sinema kanalın olur, full paket abone olursan buna ek olarak sinema tv aile olur. Ki bu kana sabahtan sabaha kadar noel filmleri, kahraman köpekler gibi eski pazar sabahı filmlerini yayınlıyor, yaklaşık 1 yıldır sinema tv abonesiyim daha Aile kanalında 1 film seyretmiş değilim. Asıl merak ettiğin konuya gelince ne yazık ki teledünya ücretine abone olduğun sinema tv paket ücreti ekleniyor.

- Sormadığın bir soruya da cevap veriyim, madem evinde kablo tv var hiç düşünmeden uydunete abone ol. Kesinlikle fiyat-performans yönünden bir numara.

Son söz; şu an bildiğim kadarıyla hd kutu bitti Türksatta. Yakın zamanda kutular geldiği zaman yeni bir kampanya başlayabilir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti derbeder » 22 Nis 2011, 08:56

yabani yazdı:1- 42" al, sonra 32 aldığına pişman olacaksın. hatta 2 hafta sonra 42" için "o kadarda büyük değilmiş" diyeceksin, gözü yorma olayı tüplüler gibi değil.
2- HD paket almana gerek yok çünkü 5-6 kanal hd gerisi sd kalitesinde, birkaç kanal için o kadar fark vermeye gerek yok.
3- SD paketin ücreti 9,5 TL, başka bir ücret yok, aynı zamanda kablo üzerinde standart analog yayında mevcut (yani 2. bir televizyonu direkt kabloya bağlayıp kablo-tv kanallarını seyredebilirsin)
4- Alacağın televizyonda teledünya kartının giriş yuvası varsa iyi olur (bence) çünkü ben önce tv kumandasından av'yi seçip sonra teledünya cihazının kumandasından kanal değiştirme işlemine gıcık oluyorum. Size misafirliğe geleceğimden değil fakat bu tip bir olayı birçok kişinin abuk bulduğunu bildiğim için yazdım :D
5- Sinema paketinin fiyatı ekstra ekleniyor diye biliyorum fakat en doğru cevabı 444 0 126'yı arayarak öğrenebilirsin.

Bir teledünya ve 42" HD tv kullannıcısı olarak yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
HD yayın işi henüz tam oturmadı; 3-5 kanal için fazladan para ödemeye, box almaya bi sürü masraf çıkartmaya bencede gerek yok. 1 TB dahili belleği olan bir HD media player aldım, çokta memnunum. Bunun dışında teledünya sd paketi, sinema paketi (kampanyadan yararlanmak için almak zorunda kaldım) ve kullandığın kadar internet abonesiyim. Tavsiye ederim
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti Henien » 22 Nis 2011, 16:16

Mesajlardan anladığım kadarıyla hd kutu kullanmıyorsunuz, hd yayının nasıl olduğunu tam olarak bilmiyorsunuz bu yüzden gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz.

Öncelikle "fazla para ödemek, box almak ve başka bir sürü masraf çıkartmak" derken aslında sadece hd kutu için verilecek fazladan 100 tl'den bahsediyorsunuz.

Yukarıda belirttiğim gibi hd kutu sadece görüntü değil aynı zamanda dolby ses de sağlıyor ve tek farkı başta verilecek ekstra 100 tl. Yukarıda bahsettiğim hd kanallar tematik kanallar. Zevk meselesi kimse eleştiremez, ama eğer reytingi yüksek diğer genel kanallar, diziler, yarışma programları ilginizi çekmiyorsa, kesinlikle bir kereye verilecek o 100 tl'ye değer.

Ben belirttiğim gibi tüplü tvde hd kutu kullanıyorum, hele ki hd televizyonu olup da 100 tl için sd kutu almayı benim aklım almıyor açıkçası. "HD yayın oturmadı." derken tam olarak ne kasdettiğinizi belirtirseniz, sektörden biri olarak belki bazı şeylerin açıklığa kavuşmasında yardımım olabilir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti adilektasli » 22 Nis 2011, 16:37

Samsung 46B650 model televizyon + conax modül + teledunya kartı ile ayda 9,5 TL ye SD ve HD yayınları zevkle izliyorum. Televizyon SD yayınları da oldukça iyi çözümlüyor ve değil 2.5 metre abartmıyorum 1 metre mesafeden bile sorunsuz şekilde izleniyor. Maddi gücün yeterliyse büyük ekran al bana dua edersin. Sinema TV olayına gelince, 2 kere aboneliğimi açtırıp geri kapattım. Doğru dürüst film koymuyorlar. Genelde eski filmler oynuyor. Her iki seferinde de 1 ay sonra aboneliğimi kapattım. Ayrıca UYDUNET i de kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti 97has » 22 Nis 2011, 17:06

hocam bende teledünya sd kutu + sinama paketi ve 32" full hd televizyon ile izliyorum. bir keze teledünya(arada bir çakallıklar yaparlar ama genede diğerlerine göre iyiler) f/p oranında 1 numara. sinama tv paketi alacaksan hd kutu(bence hd kutu al. ben fark vermeyip sd aldığım için çok pişmanım. teledünya bir kampanya yapsada kutuyu değiştirsek. ) ile mutlaka 11 tl lik sadece hd sinama tv 1/2 yi al. sinama tv aile hiçbir şey yok. 9,5+11 ödersin. tv konusuna gelince bence 42" veya 37" al; çünkü 32 hakkaten ufak duruyor. Ha bu arada internet paketini alacaksan dikkat et. 1mbit sınırsız paket aslında 1mbit'e kadar sınırsız paket. o yüzden internet için başka bir yere bak bence.(bana tahahhüt yapmasalarsı ben şu an superonline deydim... )
2005 Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance
Kullanıcı avatarı
97has
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Octavia A5 1.6 FSI Elegance 2005

İleti alpino » 22 Nis 2011, 17:27

teledünya bana da en mantıklı çözüm olarak geliyor. hd box almayacağım. bunun yerine conax modülü ile dvb/t , dvb/c bağlantısı kullanacağım HD olarak.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ykorkmaz » 22 Nis 2011, 17:40

32" ile 40" yan yanayken fark yok gibi durabilir ama aralarında %56 ekran büyüklüğü farkı var. Ben 40" Samsung marka Full HD bir televizyon aldım, Samsung SD yayınlar konusunda çoğu LCD markasından iyidir. Hatta 32" Arçelik alan bir akrabam benim televizyonumu görünce (kendisinde DIGITURK receiver olmasına rağmen) ne kadar pişman olduğunu anlatamam. Size tavsiyem muhakkak bağlantınızı altın uçlu bir kablo ile yapın en azından veri kayıplarını minimuma indirirsiniz.

Oturduğum yerde kablolu tv olsaydı muhakkak HD paketi ve uydunet alırdım.

Bu link işinizi görür.
Ekran Büyüklükleri Arasındaki Fark
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti alpino » 22 Nis 2011, 22:10

tüm cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. uygun fiyata gerçekten beğendiğim bir LED televizyon aldığımda hd conax modülü ile birlikte teledünya ya geçeceğim. araştırdığım tv markaları, philips, samsung ve sony. philips'in televizyon piyasasından çekileceğini, artık üretim yapmayacağını duydum ve philips'ten biraz uzaklaştım.
bugün teknosa'da yanyana duran bir çok tv'yi karşılaştırdığımda daha gerçekçi renk ve görüntü bakımından sony oldukça öne çıkıyor. tabi fiyat olarak da öne çıkıyor :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ardost » 23 Nis 2011, 08:41

Samsung marka lcd ve led tv'lerin ekranı bildiğim kadarı ile yansıma yapıyor. çünkü parlak ekran kullanıyorlar. ben size kesinlikle philips ambilight tv öneririm. ambilight özelliğini bir araştırın. kendim de kullanıyorum ve de çok memnunum. philips firmasının tv sektöründen çekilecek olması size pratikte hiçbir sıkıntı çıkarmaz. sırf bu mantıkla ambilight güzelliğinden mahrum olmayın.
ardost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kurunc » 23 Nis 2011, 09:14

Bulunduğunuz yerde kablo yayını varsa HD uyumlu conax modül ile teledünya yayınlarını extra kutuya ihtiyaç duymadan direk tv üzerinden izleyebilirsiniz! tabiki tv de modül girişi olmalı! gerçi şimdi bütün modellerde var!

D-Smart değiştirme kampanyasındanda yararlanabilirsiniz! ayda 29,99 TL ye 24 ay boyunca maxi + HD paket ve HD uydu alıcı hediyesi var!

Ayrıca alacağınız tv en az 42" olsunki sonradan pişman olmayın!
Marka olarakta LG öneririm, 3 milyon 5 milyon gibi kontrast oranları var ve bu çok fark ediyor!
100 Hz ve üzeri öneririm! wireless bağlantı ile internet ve evdeki PC ile bağlantı kurabilirsiniz! bütün bunlara ek olarak 3D özelliğide olursa yemede yanında yat :D

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti alpino » 23 Nis 2011, 12:54

yalnız mesajın en başında hal hatır sormuştum kimse o kısıma cevap vermemiş :)

ardost yazdı:Samsung marka lcd ve led tv'lerin ekranı bildiğim kadarı ile yansıma yapıyor. çünkü parlak ekran kullanıyorlar. ben size kesinlikle philips ambilight tv öneririm. ambilight özelliğini bir araştırın. kendim de kullanıyorum ve de çok memnunum. philips firmasının tv sektöründen çekilecek olması size pratikte hiçbir sıkıntı çıkarmaz. sırf bu mantıkla ambilight güzelliğinden mahrum olmayın.

hocam ben de öncelikli olarak philips 7695 serisi televizyonları inceledim. ambilight beni şu anda en çok cezbeden özelliklerden. ama philips tv piyasasından çekiliyor. kuzey kore'li bir şirkete televizyon birimini satıyor. bu durum kesinleşti. böyle olunca ben de philips'ten uzaklaştım.

şu anda samsung ve sony arasında gidip geliyorum. samsung görüntüleri çok güzel ve net. fakat görüntüyü cezbedici kılmak için renkleri parlatmak ve abartmak gibi bir yöntem kullanıyor.
sony ise doğada görülen gerçek renkleri tam anlamıyla üreten bir sisteme sahip ki gerçekten muhteşem görüntü veriyor. ama fiyatları da genel olarak muhteşem :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir