Skoda Octavia Ve Golf 6

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Octavia Ve Golf 6

İleti RomPeolaS » 13 May 2011, 14:44

İkisininde alt yapısı aynı olan otomobiller.Aynı motor aynı vites kutusu aynı kalite.Ama Türkiyede Volkswagen deyince sular duruyor.Skoda deyince yüzler asılıyor.Fiyatlarına baktım iki aracında golf bana göre daha uygun geldi.

Skoda Octavia 1.6 TDI Classic 44.170 tl

VW Golf 1.6 TDI Trendline 46.900 tl

Arada 2.800 tllik bi fark var.Ama golfun en bazındaki donanımlarla octavia classıc deki donanımlar bir değil.Golfun bazında çelik jant bile veriyolar.Octaviada plastik.Bide markası var vw.İkinci elde skodayı her türlü ezer.Donanımları tam olarak karşılaştırcaktım ama skodada bi güncelleme çalışması var ondan bakamadım.

Şu anki arabamız Skoda Felicia.Sıfır aldık gözümüz gibi baktık arabaya daha 32 bin kilometrede.Ama yakıtı şehir içinde 9 litreden aşağa çekemediğimiz için satmayı düşünüyoruz.Lpg düşünmüyoruz.

Birde bişey sorucam size bu miktar paralara golf veya octaviadan daha iyi araçlar varmı?
Gönül ister çek 2.0 tdı Superbı ama yazık o para ona verilmez.

İyi Günler...

RomPeolaS
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti des2009 » 13 May 2011, 14:51

skodayı bilemden yorum yapanların ağzını burnunu kıracan be
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti adilektasli » 13 May 2011, 15:02

İki aracı kıyaslamak doğru değil. Golf kasası ile Octavia kasasını mukayese edemeyiz. Jetta-Octavia kıyaslaması yapsanız anlarım ama Golf-Octavia olmaz. Öncelikle bu birbirinden son derece ayrı iki araç tipinden hangisine ihtiyacınız var ona karar vermenizi öneririm. Octavia düşünürseniz bence Ambiente hatta mümkünse Elegance donanıma bakmalısınız.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti mbarman » 13 May 2011, 15:29

şahsi fikrim vw. mübarek reşat altını. bu nasıl bir marka fanatikliğidir anlamak mümkün değil. bundan sonraki aracım kesinlikle vw olacak. al 36 ya sat 18e bu ne yaw millete malmı bağışlıyoruz
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti özkanfavo » 13 May 2011, 17:16

golf trendlıne de çelik jant yok..skoda da pazarlıkta yapabilirsiniz ww de yapamazsınız..ayrıca octavia ile golf aynı segment değil octaviayı jetta ile karşılaştırmak lazım..
özkanfavo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: özkan sarıgül
Nereden: İzmir
Arabanız: favorit

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir