Gözlerime İnanamadım :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gözlerime İnanamadım :(

İleti isozfer » 21 May 2011, 19:09

Dün arabayı yıkatıp sildim, pakladım. Yola çıktım dolaşırken yanımdan geçen arabanın sürücüsü aşağıyı işaret edip birşeyler söyledi ama anlayamadım. Az ilerideki ışıklarda adamı yakalayıp sordum hayırdır hemşerim dedim. Oda arkadan birşeyler damlıyor yola dedi. Arabayı yeni yıkattığım için kalan sular süzülüyordur diye düşündüm ama içime de bi kurt düştü, dedim müsait biyerde durayımda bakayım nedir ne değildir. Neyse abi buldum biyer durdum. Bagajı açtım sağa baktım bişey yok, sola baktım bişey yok. En son stepneye bakmak geldi içimden. Birde ne göreyim stepnenin içi bildiğiniz havuz olmuş. Yuh be dedim bu ne. Çıkarttım içinden herşeyi siyah plastik tıpalar var çıkardım onları boşattım içindeki suyu.

Jantla lastiğin birleşme kısımlarında, suyun içinde kalan alt tarafında küflenme olmuş. onu küf sökücü kimyasallarla çıkartmaya çalışsam lastiğe yada janta zarar verirmiyim. wd40 olur yada evde fayanslı zeminlerdeki küf lekelerini çıkartmak için kullanılan kimyasallar olur. Hangisiyle çıkartabilirsem artık. Daha denemedim.

Zannedersem yağmurlu havalarda bagaj fitilinden aşağı sızıntı yapmış sular. Başka türlü bi ihtimal veremiyorum. Bidon falan taşımam bagajda. Başına böyle bir sürpriz gelen arkadaş var mı acaba? Kalın sağlıcakla.

isozfer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İsmail BIÇAKCIOĞLU
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia II 1.2 Classic

İleti taner_octavia » 21 May 2011, 19:16

enteresan yeni arabaların boyle yapması üzücü
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti isozfer » 21 May 2011, 19:29

Bagajın sağ üst tarafındaki fitiller tam yerine oturmuyo sanki. Öyle tahmin ediyorum ki oralardan süzüldü gitti. Aslında bazen kasislere falan girdiğimde bi su sesi geliyodu kulağıma ama depodan geliyodur diye düşünüyodum. Nereden bileyim böyle olacağını. Tıpasını takmadım zaten bir daha olursa aksın gitsin diye.
isozfer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İsmail BIÇAKCIOĞLU
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia II 1.2 Classic

İleti firarim19 » 21 May 2011, 22:02

isozfer yazdı:Bagajın sağ üst tarafındaki fitiller tam yerine oturmuyo sanki. Öyle tahmin ediyorum ki oralardan süzüldü gitti. Aslında bazen kasislere falan girdiğimde bi su sesi geliyodu kulağıma ama depodan geliyodur diye düşünüyodum. Nereden bileyim böyle olacağını. Tıpasını takmadım zaten bir daha olursa aksın gitsin diye.

+999999

benim eski favoritte karadeniz rutubeti koku yapardı bagaj döşemesine... Tıpaları açmıştım 7 yıl hiç sorun yaşamadım. Bu araçta da açmak gerek iyi aklıma getirdiniz... :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir