Neden uyuyorsunuz ? Ufak bir belgesel.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Neden uyuyorsunuz ? Ufak bir belgesel.

İleti xMEGANx » 24 May 2011, 13:48

Merak ettiğim birşey var. tamam çok güzel Allaha şükür TÜRKÜZ. ama tek yaptığımız çanakkale ile övünmek,savaşlarımız ile övünmek, vatanımızı severiz diyoruz ölürüz diyoruz. ama ne yapıyoruz ??? hiçbirşey ! savaş demek top tüfek kan demek değildir. savaş demek istenilenileni akıl yoluyla izinsizce elde etmektir. bu top tüfekle,kavgayla,siyasetle,kandırmakla birsürü çeşidiyle. şu vakit savaşlar kandırma aldatma faydalanma ile yapılmaktadır. peki biz neden üstümüze düşeni yapmayız ? neden bi kenarda oturup izlemeyi tercih ederiz ? neden karışmak istemeyiz ? ben sizlere bunuda söylüyorum ABD ve ilgili yandaş ülkelerinden aldığımız yiycek ve içeceklerden dolayı beyinlerimizin uğraşma,hırs yapma,çabalama anlayışı kapandı. uyuşukluk geldi,aman beee anlayışı yerleşti. benim çok merak ettiğim şeylerden biride. neden benim maden işletme hakkım yok ? benim neden petrol işletme hakkım yok ? ? sıradaki madenimiz.... bunada göz yumucaksınız buda gidicek evet şuan bunu okuyan siz. şimdi siteden çıkıcaksınız ve yine kendi işlerinizi halletmeye yöneliceksiniz. ve bunlarla kim ilgilenir ? biz ne yapabiliriz diyeceksiniz dimi.... birileri yine bizi sömürmeye devam ederken nasıl rahat uyuyorsunuz ? atalarınız göz yaşı kan döktüğü bu topraklarda ? anlayamıyorum..
http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150176402573789

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti alpino » 24 May 2011, 15:14

ben jeoloji mühendisiyim. kimyayı az çok bilmemiz gerekir. mineralleri biliriz. ve Türkiye'nin jeolojik araştırma kurumu olan Maden Tetkik ve Arama genel müdürlüğünden çalışıyorum.

VE CONTORIUM'U HAYATIMDA İLK KEZ DUYUYORUM. arkadaşlar bu tür yalandan ve saçma haberler her zaman çıkar. bir zamanlar amerikyum için falan da bu tür söylentiler çıkmıştı. bazı elementlerin çok pahalı olduğu doğrudur. ama bu element fizibl yani ekonomik olarak işletilebilirliği bu elementin varlığından çok daha önemlidir. bu konuda maden mühendislerinden çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

contorium varsa bile boğazın suyunu mu boşaltacağız işleyelim diye. bilgisayarda con diye klasör açılamıyormuş. daha bir çok klasör ismi var windowsta oluşturulamayan. con için bunun sebebi bu 3 harfli sözcüğün dos sisteminde bir komut oluşudur. böylece dos sisteminde çalışırken bu sözcüklerin komut mu klasör mü olduğu kargaşasını engellemektir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 24 May 2011, 15:57

alpino yazdı:ben jeoloji mühendisiyim. kimyayı az çok bilmemiz gerekir. mineralleri biliriz. ve Türkiye'nin jeolojik araştırma kurumu olan Maden Tetkik ve Arama genel müdürlüğünden çalışıyorum.

VE CONTORIUM'U HAYATIMDA İLK KEZ DUYUYORUM. arkadaşlar bu tür yalandan ve saçma haberler her zaman çıkar. bir zamanlar amerikyum için falan da bu tür söylentiler çıkmıştı. bazı elementlerin çok pahalı olduğu doğrudur. ama bu element fizibl yani ekonomik olarak işletilebilirliği bu elementin varlığından çok daha önemlidir. bu konuda maden mühendislerinden çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

contorium varsa bile boğazın suyunu mu boşaltacağız işleyelim diye. bilgisayarda con diye klasör açılamıyormuş. daha bir çok klasör ismi var windowsta oluşturulamayan. con için bunun sebebi bu 3 harfli sözcüğün dos sisteminde bir komut oluşudur. böylece dos sisteminde çalışırken bu sözcüklerin komut mu klasör mü olduğu kargaşasını engellemektir.

video da beni kuşkuya düşüren şeyde con ismiydi gerekli bilgim vardı sağlam yerlerden neden oluşturulamadığı hakkın muhtemelen bu video ünüversite öğrencilerinin ödeviydi. fakat sadece bu video için geçerli değil yazdıklarım birçok madenimiz için geçerli. neden çaba göstermiyoruz ? neden sahip çıkmıyoruz ? bireysel olarak ?
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti Abdülkadir » 25 May 2011, 21:31

Yahu arkadaş bu memlekette dış güçler meselesi,çıkarılmasına izin verilmeyen petrol,maden vs vs meselesi,varda bizi bize bırakmıyorlar,onlarda yoktu bizden öğrendiler,en en en biz biz,nasadak en biz bırakın bu hikayeleri çalışmak çalışmak çalışmak üretmek üretmek eretmek ama laf değil birşeyler üretmek.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti Henien » 26 May 2011, 10:43

Abuk sabuk yalan yanlış bilgiler nette dolaşıp duruyor. Bir ara da danone hakkında çocukları aptal ediyormuş diye bir mail çıkmıştı. Yok coca cola tersten okununca bilmem ne çıkıyormuş, yok bilmem ne yaparsak tekerlekli sandalye alınacakmış. Şimdi de olmayan elementi uydurmuşlar bir de boğazda olduğunu keşfetmişler demek. Teşekkürler alpino.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ykorkmaz » 26 May 2011, 11:02

CONTORIUM videosu bir üniversite öğrencisinin dalga geçme amaçlı hazırladığı bir video. Neden bu kadar çok ilgi gördü derseniz sanırım okuma alışkanlığımıza bağlayabiliriz.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti xMEGANx » 26 May 2011, 11:14

konu contorıum'un dışına çıktı merak ettiğim bu madenlerimiz hakkında neden bu kadar duyarsızız ?
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti Sah!n » 26 May 2011, 13:50

K.çımızdan element uydurmakta üstümüze yok.
Göztepe...
Kullanıcı avatarı
Sah!n
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sahin ''
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabi II 2008

İleti Henien » 26 May 2011, 15:27

Sah!n yazdı:K.çımızdan element uydurmakta üstümüze yok.

Tam cmylmz'lık iş yani Zaten cmylmz da yabancı mihrakların ajanı. Adamın markasına baksana ne büyük ne küçük sesli uyumuna uyuyor.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ykorkmaz » 27 May 2011, 16:36

xMEGANx yazdı:konu contorıum'un dışına çıktı merak ettiğim bu madenlerimiz hakkında neden bu kadar duyarsızız ?

Bu 3 kitap bazı sorularınıza cevap olacaktır.

BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN İTİRAFLARI I/II/III
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti sufe » 27 May 2011, 17:01

ykorkmaz yazdı:
xMEGANx yazdı:konu contorıum'un dışına çıktı merak ettiğim bu madenlerimiz hakkında neden bu kadar duyarsızız ?

Bu 3 kitap bazı sorularınıza cevap olacaktır.

BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN İTİRAFLARI I/II/III

Aynen Bencede okunması gereken bir kitap, Hiçbirşey dışarıdan göründüğü kadar basit değildir. Bu iş küresel çok oyunculu satranç gibi ve biz bu satranç oyununda çok gerilerde kaldık veya bırakıldık 50 60 yıldır. Bu satrançta belli başlı ülkeler hamlede atak durumunda ve bizimde atak yapabilmek için uzun zamana ihtiyacımız var.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti Abdülkadir » 27 May 2011, 17:56

Evet arkadaşlar yüzyıllardan beri geri kalmışlığımız,her sorunumuzun nedeni dış güçler,çünkü bizde bilinç,bilgi,birikim,sentez,analiz yapma bilinci yok,herkes bizim ipimizi tutup istediği yöne yönlendiriyor öyle mi ? Yapmayın Allah aşkına kendinize gelin,uyanın herşeyi kendimizde arayalım.Farzedelim ki dış güçler bunu yapıyor.Peki biz neden bu kadar aciziz? Ona da dış güçler demeyin Allah aşkına .Dış güçler meselesi;bu memleketi soyup soğana çeviren ve bu dümeni oturtmak için yıllardan beri sizlere yutturulan,soysuz içgüçlerin yalanıdır.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir