151 km/h = 300 tl :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

151 km/h = 300 tl :(

İleti xMEGANx » 25 May 2011, 18:37

octaviaman yazdı:Yüksek sürat için kesilen cezayı anlayabilirim.
Fakat bu devirde üç şeritli yollarda 60-70 km hızlara ceza kesmek,ayıptır günahtır.

o ne ya :D ankaraya gittim 5 şeritli yolda 70 km/h sınırı var :( üstelik radar dolu :(

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti semih10 » 25 May 2011, 20:23

walla gerçekten.. 4 şeritli yolda yani ceza yediğim yerde bu sefer hız sınırına uydum km yi 50 ye düşürdüm bu sefer arkadan 110 120 km hızla gelenler az daha arkadan geçiriyorlardı çok küfür yedim tabi bende karşılık verdim yani malesef bizi bize düşürdüler.. gerçekten yasal soygunun yasal tırnakçılığın örneğini yaşıyoruz...
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti cnydn » 25 May 2011, 20:43

Pazartesi günü Manavgat'tan Ankara'ya dönüyorum.. Konya'ya girdim..Çevre yolu.. Polis çevirdi.. 140tl hız cezası kesti...65 km olan yolda 75 km ile radara girmişim.. 71.5 olsa tamam ama 3.5 km ile ceza yedim..
Ben tabelayı farketmemiştim..Açık konuşalım..Öyle bir yoldu ki..zaten tenha.. 3 tane geniş şerit...
Neymiş çevre yoluymuş 65 km hız limiti varmış..
2 araç bizi çevirdiler..sonra geçen yine geçti... 100 110 120..
Piyango bana vurdu..Bari 100 le 120 ile geçeni durdur..75 ile geçeni durdurup ceza yaazcağına..

manavgat'a giderken de 110 120 ile geçmiştim oradan..
zaten farklı bir süratle gidemezsiniz....o kadar geniş bir yol ki..yaya vs çıkacak birşey de yok.. sağ sol bomboş..

sonra kuzuya döndüm dedim hadi cruise control e bağlayalım 65 ile tın tın tın..arkamdan selektör yapanlar korna çalanlar niye ilerlemiyor bu adam diye... yol da bitmiyor..tabelalar hala aynı..kamyon max 50 otomobil 65...
sanırım bi 30 km gittim öyle..
sonra bir anda yol daraldı 2 hatta 1.5 şeride düştü..
birsürü iş makinesi..dubalar...işçiler...
tabelada "90" yazıyor..
Türkiye klasiği..
Bugün cezamı ödedim. Erken ödeme indirimiyle 105 tl. Mübarek olsun

Bu arada uzun zamandır aranızda yoktum, geri döndüm.
Umarım herkes iyisir. Merhabalar tekrar Skodam ailesi :D
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti hakan48 » 25 May 2011, 22:13

Arabaya Binince Unutuyoruz.Herşeyi Hep gaz Pedalına Yükleniyoruz, Aslında Cezalara Birz Daha Zam Gelmeliki Caydırıcı Olsun 100 km yi Geçene Baya Yüklü Bir Ceza Kesilmeliki Birdaha Gaza Basarken Yüzünde Acı Bir tebessüm Olup Vazgeçmeli, Hem Trafik Canavarına Dostlarımızı Vermemiş Oluruz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti ayhani » 26 May 2011, 07:31

xMEGANx yazdı:
octaviaman yazdı:Yüksek sürat için kesilen cezayı anlayabilirim.
Fakat bu devirde üç şeritli yollarda 60-70 km hızlara ceza kesmek,ayıptır günahtır.

o ne ya :D ankaraya gittim 5 şeritli yolda 70 km/h sınırı var :( üstelik radar dolu :(

Evet Eskişehir-Ankara yolunda Ankara girişine yakın yerde 70 km hız sınırı var gerçekten orası çok saçma olmuş.

Geçen başıma komik bir olay geldi. Eskişehir'den Ankara'ya 120-130 ile gidiyorum baktım 1 km önümde beyaz bir megan dedim polis olabilir deyip hızı doksana düşürdüm, meganın yanına gelince sağa bir baktım meganın içi radar döşeli meğer gezici radarmış. Kafamı yola çevirmemle 70 kilometre tabelası ile göz göze geldim asıldım frene meganla yan yanayız. Polisin bir pis pis gülüşü vardı anlatamam. 1-2 araba boyu geçsem yedim cezayı. Neyse megan bastı ilerde çevirme noktasına girdi. Ondan sonra bir baktım bir polis yola doğru koşuyor aha dedim yedik cezayı tam yavaşladım polis el kaldırdı tam yanına gelince geç işareti yaptı. Muhtemelen deminki polis yüreğime indirmek için şaka yapıyormuş. Ankara yolunda farklı bir atraksiyon oldu
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 26 May 2011, 09:10

xMEGANx yazdı:yanlışlıkla yokuş aşşa 150 km hıza çıkan aracımı düzlükte durdurup 300 tl tıkayıp gönderdiler fazla değilmidir ? yada soygunculuk değilmidir ?

Pazarlık edemedin mi?:evil:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 26 May 2011, 09:15

hakan48 yazdı:Arabaya Binince Unutuyoruz.Herşeyi Hep gaz Pedalına Yükleniyoruz, Aslında Cezalara Birz Daha Zam Gelmeliki Caydırıcı Olsun 100 km yi Geçene Baya Yüklü Bir Ceza Kesilmeliki Birdaha Gaza Basarken Yüzünde Acı Bir tebessüm Olup Vazgeçmeli, Hem Trafik Canavarına Dostlarımızı Vermemiş Oluruz.

Mesajları okumadan yanıtladın herhalde...
Cevap yazanların tamamı 70 le, 75 le falan ceza yemiş ve adamına göre ceza yazılmış,''ceza yazılırken yanlarından 120 yle geçen gitmiş'', ''yol inşaat alanında limit 90 a çıkmış'' gibi şeylerden bahsettiler.
Senin yorumuna göre sanki ceza paralarını sana veriyorlarmış gibi keyiflenmişsin...:shock:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti xMEGANx » 26 May 2011, 11:18

hetepe yazdı:
xMEGANx yazdı:yanlışlıkla yokuş aşşa 150 km hıza çıkan aracımı düzlükte durdurup 300 tl tıkayıp gönderdiler fazla değilmidir ? yada soygunculuk değilmidir ?

Pazarlık edemedin mi?:evil:

abi sana şimdi bişey anlatıcam ama gülmek yok.... şimdi ben gazete kuponu biriktirdim KPSS soru bankası kitabı almak için ben bu kuponları kaybettim meğerse ruhsatın içine koymuşum. polis çevirdi ruhsatı verdim sonra ehliyeti ararken poliste kuponları bana camdan verdi.. ANAMM O NEEE ŞAŞA KALDIM ADAM RÜŞVET İSTİYO GAZETE KAĞIDININ İÇİNDE diye düşündüm sonra aldım içine PARA KOYDUM POLİSE VERMEK ÜZEREYKEN KUPONLARI ONAYLATMIŞTIM ALLAHTAN ÜSTÜNDE MEHMET ÖZCAN yazısını görünce ÖLDÜM ÖLDÜM ÖLDÜM DİRİLDİM. bide rüşvetten gidicektik karakola :S aptallığın salaklığın bu kadarı..... sonrada düşündüm poliste benim kuponların ne işi var diye. sonra ruhsata koyduğum aklıma geldi :S
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti Henien » 26 May 2011, 15:32

Arkadaşlar, haksız bir işi yaptırmak için rüşvet vermenin bence almadan bir farkı yok. Ama zaten hakkın olan bir işi memur bir bedel almadan yapmıyorsa, o verilen rüşvet değil haraçtır.

Ancak trafik polislerinde iş değişir. Artık trafik polislerinin arabalarına kamera, üzerlerine de mikrofon takıyorlarmış. Yani cezadan kurtulmak isteyen kişi rüşvet ima eden bir söz söyleyince bırak rüşvet almayı, vatandaş hakkında rüşvet teklif etmekten işlem yapmak ZORUNDA kalıyor polis. Henüz çok yaygınlaşmamış ama sizi çeviren poliste böyle bir düzenek olmadığını bilmek mümkün değil.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Henien » 26 May 2011, 15:41

hetepe yazdı:
hakan48 yazdı:Arabaya Binince Unutuyoruz.Herşeyi Hep gaz Pedalına Yükleniyoruz, Aslında Cezalara Birz Daha Zam Gelmeliki Caydırıcı Olsun 100 km yi Geçene Baya Yüklü Bir Ceza Kesilmeliki Birdaha Gaza Basarken Yüzünde Acı Bir tebessüm Olup Vazgeçmeli, Hem Trafik Canavarına Dostlarımızı Vermemiş Oluruz.

Mesajları okumadan yanıtladın herhalde...
Cevap yazanların tamamı 70 le, 75 le falan ceza yemiş ve adamına göre ceza yazılmış,''ceza yazılırken yanlarından 120 yle geçen gitmiş'', ''yol inşaat alanında limit 90 a çıkmış'' gibi şeylerden bahsettiler.
Senin yorumuna göre sanki ceza paralarını sana veriyorlarmış gibi keyiflenmişsin...:shock:

Adamına göre ceza diye bir şey olmadığı herkes bilir Engin. Radara girdiysen polisin babasının oğlu değilsen kurtulamazsın. Ha yüksek hızda radarın önünden geçmesine rağmen ceza yemeyenler nedir dersen; çevirilen araç sayısı 3ü geçince telsizle radara haber veriyorlar ve radar kapanıyor veya devre dışı bırakılıyor. Veya bazı zamanlar sanki 3 araç bekliyormuş gibi sigara molası veren polisler radarı bir müddet aktif etmiyorlar. hikaye bundan ibarettir.

Ben de yüksek hızlara yüksek cezalardan yana olanlardanım. Ama 50 km hız sınırı olan yolda 75 yapıyor diye de 300 tl yazılamamalı, bunu da kabul ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia_3437 » 26 May 2011, 20:49

mehmet 2 mı oldu kardeşim yakında arac ta vermıcekler sana aman sakın senın pilaka mim lendı sanırım aha gene o yaz cezaya döndu
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti xMEGANx » 26 May 2011, 20:52

aynen valla yya :S
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti junior » 26 May 2011, 21:22

ayhani yazdı:

Hayır fazla değildir. Cezalar caydırıcı olmalıdır. Bakın şimdi hız sınırını aşarken iki kere düşünürsünüz. Siz o hızla kaza yapıp karşıdan gelen bir aracın üstünede çıkabilirdiniz.
Bende birinde hız sınırı 90 iken 120(sınır 119 iken) ile yakalandım 270 lira cezamı yedim çünkü haketmiştim. Ha benim acelem vardı ama ne olursa olsun kural kuraldır.

paran varsa ceza vız gelir arkadaş
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti golgetolga » 27 May 2011, 00:59

cezalar özellikle hız cezası sadece para ile sınırlandırılmamalıdır.parası olan o hızı yine düşünmeden yapar.ama bakın ehliyetine bir süre el konulup 1 ay içinde tekrar kursa gönderilmeli,psikologa gönderilip neden hız yaptığına dair görüştürülmeli.Bu şekildede cezalandırılmalı o zaman göreyim ben hız limitini aşanları.Almanya'da şuanda uygulanıyor aynen bu şekilde.Yurdumda isterse 500 lira olsun parası olan yinede istediği gibi hız yapar arkadaş!!!
Kullanıcı avatarı
golgetolga
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolgahan baş
Nereden: Sakarya
Arabanız: Favorit silver line glx

İleti ahmetsahin80 » 30 May 2011, 20:14

Radara yakalandığımdan şüpheleniyorum. Trafik polisi durdurup ceza falan yazmadı(trafik ekibi yoktu). (Umarım sadece süphede kalır) Trafik ekibi durdurmadanda arabaya ceza yazılabiliyormu bilgisi olan var mı? Arabaya ceza yazılsa kimin ehliyetine ceza puanı verilecek?
Kullanıcı avatarı
ahmetsahin80
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: favorit

İleti Burzum0765 » 30 May 2011, 20:35

Yanlış anlaşılmasın; ama daha bile fazla yapılmalı cezalar, sürücü kursları adam gibi denetlenmeli, araba kullanmayı bilmeyene ehliyet verilmemeli ve veren kurslara da kapatma cezası ve caydırıcı para cezaları verilmeli... Bir bayram tatilinde 300 kişi ölen bir trafik trafik midir Allah aşkına...?
Öğlen bir arkadaş forumda Fabia alacakmış alacağı arabanın direksiyon açı sensörü bozuk... Sahibi ben 6 yıldır böyle kullanıyorum bir şey olmaz diyormuş. Mantaliteye bakarmısınız. Bu adama, ona sağlam raporu veren araç istasyonuna alayına geçirecen cezayı bir daha kontağı çeviremicek
Kullanıcı avatarı
Burzum0765
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: K.YILMAZ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia II Ambiente Dinamik 1.2 HTP

İleti Henien » 31 May 2011, 08:01

ahmetsahin80 yazdı:Radara yakalandığımdan şüpheleniyorum. Trafik polisi durdurup ceza falan yazmadı(trafik ekibi yoktu). (Umarım sadece süphede kalır) Trafik ekibi durdurmadanda arabaya ceza yazılabiliyormu bilgisi olan var mı? Arabaya ceza yazılsa kimin ehliyetine ceza puanı verilecek?

Yazılabiliyor, plakaya yazılan cezalarda ceza puanı olmuyor.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir