bir depo(45 lt) ile 2006 km yol gidilir mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bir depo(45 lt) ile 2006 km yol gidilir mi?

İleti meteor » 01 Haz 2011, 09:49

http://www.arabam.com/haber/Otomobille-Yasam-Iste-Dunyanin-En-Tasarruflu-Surucusu/Detay-292677

Arkadaşlar bizim bu işi ögrenmemiz lazım bu benzin fiyatlarıyla yapacak başka bir şey yok

meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti hetepe » 01 Haz 2011, 09:55

Helaya bile arabayla giderken bu haberlere sadece bakarız...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti meteor » 01 Haz 2011, 10:22

+1000
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti derbeder » 01 Haz 2011, 10:37

Ankara tüm Türkiye dahilinde araç kullanmak için en tehlikeli mecradır. Bu sebeple mecbur kalmadıkça özel aracı tercih etmiyorum.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti hetepe » 01 Haz 2011, 10:48

+1
ehliyetsizlerin, gençlerin, -en tehlikelisi- kadınların cirit attığı bir trafik...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti yabani » 01 Haz 2011, 15:00

hetepe yazdı:+1
ehliyetsizlerin, gençlerin, -en tehlikelisi- kadınların cirit attığı bir trafik...

Bir Cuma günü iş için saat 16:00'da konya yoluna çıktım, önüm-arkam-sağım-solum heryerde bayan sürücü vardı, cuma günü izin alıp erken kaçan tüm bayanlar yolda! Tırstım ve gerisin geriye döndüm, işi sonraya bıraktım. (şaka yada mübalağa değil, gerçektir.)

Nadiren de olsa normal standartlarda sürebilen bayanları görebiliyorum fakat neden bayanların genelinin araba sürmeyi beceremediğine aklım ermiyor. Gerçekten anlıyamıyorum, aklım almıyor.
- aynaları neden kullanmazlar,
- neden en olmadık, trafiği tehlikeye atacak yerlerde dururlar,
- neden şerit çizgisini ortalayarak giderler,
- neden yanında gittiğim halde üzerime çıkmaya çalışırlar,
- neden sinyal verince şeridin kendilerine tapulandığını zannederler (sinyal verip araba gelsede şerit değiştiriyorlar)
- neden bu hareketleriyle başkalarına kaza yaptırabileceklerini idrak edemezler?
vs. vs. örnekleri o kadar çoğaltabilirim ki....

Erkekler çokmu güzel araba kullanıyor? hayır, erkeklerde de öküz dense öküze hakaret olacak çok sürücü mevcut fakat şimdiye kadar hiçbir erkek sürücü ben kırmızı ışıkta beklerken arkamdan devam etmem için korna-selektör atmadı, durdular, ışığı beklediler. fakat daha dün bir bayan bunu yaptı ve ben inipte ışığı gösterdiğimde "ben hep geçiyorum birşey olmuyor" dedi. trafik kuralları yemek tarifi mi ki, kendine göre değiştiresin be kardeşim. tipine baksan da insan zannedersin!
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti derbeder » 01 Haz 2011, 16:09

4 gündür İstanbul'dayım. Akşam mesai çıkışı 1. köprü trafiği ve mecidiyeköy civarında çokça dolaşmak zorunda kaldım. Buradan alışkanlık olmalı, sürekli kim bulaşacak, kim sıkıştıracak, sağımdan kim sürat yapacak ve ne zaman kavga çıkacak diye şüphe ile hareket ediyordum. Hiç bir sorun olmadı, aksine Ankara'ya nazaran çok daha saygılı araç kullanılıyor, pekte korna çalan, her saniye şerit değiştiren olmuyor. Çok kalabalık ama iyi kötü bir düzeni var. Aynı kalabalık burada olsa her dakika adam öldürülür.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti octaviaman » 01 Haz 2011, 16:37

Yakın zamanda Ankara,Bursa ve İstanbul seyahatlerim oldu.Genel gözlemim.İnsanlar bi yerlerine meksika acı biberi sürülmüş gibi sağdan soldan kanırta kanırta araba kullanıyorlar.Güvenli sürüş diye bir şey yok,edepsizce,doyumsuzca ,trafiği tehlikeye atacak şekilde bir manasız savaş.Sonra da forumlarda şu arıza bu arıza,marka şöyle kötü,araba şöyle tukaka diye ağlanıp dururlar.Buna ne araba dayanır ne insan dayanır.

İşin diğer bir yönü bu deli dumrul gibi araba kullananların büyük bir kısmının iyi şöför olmadığı kesin.Tehlike burada başlıyor.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir