Değil mi ama?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Değil mi ama?

İleti murat11h1 » 08 Haz 2011, 16:56

Arkadaşlar cahilliğimi mazur görün diyerek merak ettiğim bişeyi sorayım.Bizim sektörde bir konuda uzmanlık elde etmek isterseniz,meslek lisesinden mezun değilseniz tabi halkeğitim merkezleri gibi ya da açık liseler gibi imkanlarla kişiler işleriye ilgili bilgi ve tecrübe edinmiş, hemde belgeleri olmuş olur.
Sanayide belirli motor firmalarının uzman yetiştirecekleri kurs ya da eğitim yok sanırım.Çoğu kişi alaylı ve sök dene olmadı öbür parçada sorun vardır diyerek deneyim kazanıyorlar. Demem o ki Yetkili servis elemanları dışında sanayi çalışanlarına da böyle bir imkan tanınsada alın teri araçlarımız deneme tahtasına dönmese,Değil mi ama?

Forumda başımıza gelen bir sürü sorun ve ehil olmayan kişilerle-usta demeye hicap ederim- yaşadığımız acı tecrübeler.... Benimde şu an üç kez yaptırdığım halde hala devam eden çok büyük olmasada bir sorunum var. Her defasında parça garantisi veremem,benim yaptığımda burası sağlamdı gibi içi boş geçiştirme cümleleriyle sazan yerine konmak hiç birimizin hoşuna gitmez sanırım.

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti erdemguner35 » 08 Haz 2011, 17:13

Dediğiniz Eğitimleri Yetkili servisler dışında veren yok... anca orda bi usta yetişecek sonra ayrılacak kendi dükkanını açacak filan... yoksa dediğin gibi maalesef deneme yanılma yöntemiyle gelişiyor çoğu... Türkiyede ki en büyük eğitim eksikliği bence her türlü yönde alanda uzman deneyimli kişiler yetiştirmek için proglanmış meslek liselerinin olmaması....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir