2010 yılında en büyük şirket Tüpraş oldu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2010 yılında en büyük şirket Tüpraş oldu

İleti alpino » 29 Haz 2011, 16:21

ZARAR eden kuruluşları tek tek satarak ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunan hükümetimize çok çok teşekkür ederim. Detayları aşağıdaki haberde bulacaksınız.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18135718.asp?gid=381

NOT: BU KONU ADMİN'İN OKUMASINDAN "30 SANİYE" SONRA KENDİNİ İMHA EDECEKTİR :D

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 29 Haz 2011, 16:33

tabi ya zarar ;) Tüpraşş yani zarar yapıyoduk... satanıda satılmasınıda öven koruyan olursa özelden yazsın bana bi.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti alpino » 29 Haz 2011, 16:36

haberi oku bak. 10 milyar TL gelirli Türk Telekom var yine satılan zarar eden kuruluşlarımız arasında. fortune 500'e girdi ettiği zararlarla.

Not nasıl ama? iyi mi :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 29 Haz 2011, 16:46

ya amaç belli işte tartışmanın anlamı yok satmak bölmek yıkmak yani başka açıklaması yok. he bunu da '' BUNDAN DAHA İYİSİ YOK - BU ADAM ÜLKEYİ KALKINDIRDI '' olarak yorumlayan beyinlere tek bir şey göstericem.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti abdullah41 » 29 Haz 2011, 16:58

yanlız sunuda sorgulamak lazım. bu kurumlar neden devlette ıken bu kaar buyumeyıp, ozele geçince boyle kara geccıyorlar. Dvelet kurularında calısanların bır ozel ıstekı gıbı sıkı ve denetımlı calıstıgını kımse soyleyemez tabı hakkını vererek calısanlar var.
yanı burdakı bence mesele altın yumurtlayan tavugu satmak degıl. o tavugu besleyıp buyutmek.

keske devlet kurumlarımızda ozel kurumlar gıbı cıddı vev denetımlı calısabılse de bu paralar sahısların cebıne gıtmese...
abdullah41
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli

İleti alpino » 29 Haz 2011, 17:19

yani Telekom'un devlet elindeyken 1,5 yıllık kârına satılması, 300 milyon dolara satılan Tekel RAKI'nın 3 yılda fiyatının 1,5 MİLYAR DOLAR'a çıkması mantıklı mı sizce? Tekel, tüpraş, telekom, tedaş zarar edemez. şimdi devlet bu kurumlardan aldığı vergiyle daha mı çok gelir elde ediyor sizce?

Özel kuruluşların çok daha fazla kar ettiği cirosunu çok daha artırdığı bir gerçek. ama şu da var ki özel sektör çalışanın iliğini kemiğini sömürerek çalıştırır. az para harcar çok kazanır.

peki sonunda ne olur? kütahya'da gümüş madenciliği yapan firmanın atık havuzunun duvarı çöktü duymuşsunuzdur. yeraltı sularına siyanür karışıyor. Devletteyken bu olmaz. Neden? çünkü devlet, özel sektör gibi 5 harcayacağına 50 harcar.

Kahramanmaraş Elbistan'da açık kömür işletmesinde bu şubat ayında çökme oldu biliyorsunuz. hala enkaz altında ulaşılamamış cesetler var. bekliyorlar orada. gerçek anlamda mezar oldu işçilerimize insanımıza. Afşin elbistan satılmadan önce yani devletteyken bu çökme gene olmazdı. Neden? çünkü devlet 10 yerine 1000 harcar. adam gibi şev duraylılığı hesaplarıyla, ortamdan suyu atmak için yeterli drenaj kuyularıyla önlemini sağlam alırdı.

Böylece devlet zaten harcaması nedeniyle özel sektör kadar kar edemez. belki işler yavaş yürür ama sağlam yürür. Bunun yanında torpili olup hiç çalışmayan adam da ne yazık ki devlette olur.

ha devlet elindeki işletmelerde kaza olmaz mı? OLUR. tabiki olur ve olacak da. ama bu kadar basit kazalar olmaz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 29 Haz 2011, 17:35

abdullah41 yazdı:yanlız sunuda sorgulamak lazım. bu kurumlar neden devlette ıken bu kaar buyumeyıp, ozele geçince boyle kara geccıyorlar. Dvelet kurularında calısanların bır ozel ıstekı gıbı sıkı ve denetımlı calıstıgını kımse soyleyemez tabı hakkını vererek calısanlar var.
yanı burdakı bence mesele altın yumurtlayan tavugu satmak degıl. o tavugu besleyıp buyutmek.

keske devlet kurumlarımızda ozel kurumlar gıbı cıddı vev denetımlı calısabılse de bu paralar sahısların cebıne gıtmese...

he işte bizde onu anlatmaya çalışıyoruz açık olucam kimse kızmasın kızanda özele gelsin olay şuki adam ülke yönetmeyi bilmiyor,yapamıyor, e yapamayınca SÖZDE KAR ETMİYOR denilip satılıyor. olay bundan ibaret. . + olarak ta bu çok ciddiyim vatan hainliğine girer.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti bekocan » 29 Haz 2011, 22:36

bu satma işini akp ye oyveren arkadaşlarımız nasıl değerlendiriyorlar cevap bekliyorum
devlet olarak sen işletemiyorsan bunun suçu kimdir?
hadi zarar ediyor sistem alan firma manyakmı zarar eden bir kurumu neden alsın?
savunma olarak şunu demeyin sakın devlet bu kurumları tamamen satmadı kiraya verdi veya özelleştirdi.
devletin gelir kaynağı sadece VERGİ Mİ almak olmalı.?
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

İleti xMEGANx » 30 Haz 2011, 11:43

birtaneside çıkıp cevap veriyormu bak ? seçimlerden önce iyi bağırıyolardı ?
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti mustklc » 30 Haz 2011, 15:53

arkadaşlar o satılmasın bu satılmasın diyoruz ama bence ptt, sosyal güvenlik kurumu gibi kurumlar da değil devletin tüm kurumları satılmalıdır.

ptt ye hırt bir adam koymuşlar. altı üstü kargo göndereceğim. adamın bir tek yüzüme tükürmediği kalıyor. niye geldin ben burada pinekliyordum ne güzel der gibi bakıyor. satacaksın kurumu , özel iş olsa bu kadar yayar mı ?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti alpino » 30 Haz 2011, 16:06

satıyorsun da kimse satıyorsun? bütün büyük finans kuruluşları sigortalar bankalar yabancıların. tek bir kuruluşumuzu da türkler alsa da yurtiçinde kalsa para. sayemizde sevr ile alamadıklarını adım adım alıyorlar neredeyse. fransız israil arap amerika italyan ingiliz herşeyimiz bunların elinde.

ayrıca hocam sen de git yurtiçi kargoya ver o zaman :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 30 Haz 2011, 16:21

alpino yazdı:ayrıca hocam sen de git yurtiçi kargoya ver o zaman :D

hah ya niye düşünemedim. 20bin nufuslu bir ilçede yaşıyorum. bir tek ptt var. bu ptt içinde de adama böcekmiş gibi bakan tek bir memur var. ben o memuru görmeyeyim diye 60 km + 60 km yol katedip ile gideyim orada vereyim kargomu öyle mi?

ptt özelleşmeli, ddy özelleşmeli, kime giderse gitsin arkadaş , adam gibi işini yapar, hızlı yapar, temiz yapar. devlet memurları domuz gibi olmuşlar, homur homur yedikçe sıçıyorlar, sıçtıkça , sıçtıklarını yiyorlar oturdukları yerde.

ben de devlet memuruyum. akşam 9a kadar bir taraflarımızı yırtıyoruz, birşeyden de şikayet etmiyoruz.

bu adamlara özelleştirme şart. heleki o pttdeki memurun gitmesi için imza bile toplamaya hazırım. adama bir bakışı var, ptt den tiksiniyorsun. 2 dklık kargo işini kasıtlı olarak yarım saat uzatıyor. el yazını okuyamadım diye defalarca yazdırıyor, kargo paketinin içini tek tek ayrıntılı soruyor. soru sorarsın cevap vermez, bakmaya tenenzzül etmez. lise mezunudur benden çok maaş alır. yemeği, çayı önüne gelir, oturmaktan koltuk götüne yapışır. gitsin o adam ben o adamı istemiyorum arkadaş.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti alpino » 30 Haz 2011, 16:36

kızma hocam yaw. takılmak için dedim sana öyle git kargoya ver diye. ben de devlette çalışıyorum. geçen yılın 210 gününü iş nedeniyle şehir dşında evimden uzakta otellerde geçirdim.

ama istemiyorum özelleşsin dediğin ptt'den türk telekomdan gelen mühendisler memurlar müdürler şimdi bizim kurumda havuzdan gelip oturdular. en az alanı 3000 tl maaş alıyor ve yaptıkları hiçbir iş yok. yani yük gene devlete yük üstelik artık hiç iş yapmadan benden daha fazla maaş alıyor. ben de eşşekler gibi dağ tepe gezeyim yılanlarla akreplerle oynayayım. üstelik bu işi antep urfa diyarbakırda yapıyorum. güya iş yerim ankara. askerle konuşuyoruz "Şuralara girmemeniz sizin için iyi olur" diye tavsiyede bulunuyor. ama bizi yöneten tepeden inme iş bilmez yöneticiler, "kalıbınızın adamı değilmişsiniz, gerekirse yanınıza asker verdiririz" diyor (bu cümle aynen söylendiği gibi aktarılmıştır). Ulan diyecem diyemiyorum. adam amirim. yanıma asker vermek, teröriste gidip Hey şerefsiz gel beni vur demekle aynı şey. direk tahrik sebebi. 3 aydır arazideyim dağ tepe geziyorum. kimsenin gitmediği yerlere gidiyorum. ama kalıbımın adamı değilim.

Kimler kalıbının adamı? özelleştirilmiş kurumdan gelip 5000 tl maaş alıp akşama kadar bulmaca çözenler.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 01 Tem 2011, 08:33

xMEGANx yazdı:birtaneside çıkıp cevap veriyormu bak ? seçimlerden önce iyi bağırıyolardı ?

Seçimden sonra %50'yi kapak yapınca sustular demek ki... Ama kapak her yerinizi örtmemiş ki hala saldırıp duruyorsunuz. Bir dahaki seçimi bekleyin.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti diseqc » 01 Tem 2011, 09:16

Henien yazdı:
xMEGANx yazdı:birtaneside çıkıp cevap veriyormu bak ? seçimlerden önce iyi bağırıyolardı ?

Seçimden sonra %50'yi kapak yapınca sustular demek ki... Ama kapak her yerinizi örtmemiş ki hala saldırıp duruyorsunuz. Bir dahaki seçimi bekleyin.

+10000

ekonomiden çok bahsedenler aşşağıdaki linkden 30 haziran 2011 tarihli haberleri okusunlarda belki göremezler ama ışığı hissedebilirler..

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18147480.asp?gid=384

http://www.bilgeyatirimci.com/2011/06/3 ... oru-kirdi/
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir