buderus u062 akıllı kombi hakkında..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

buderus u062 akıllı kombi hakkında..

İleti hkn » 30 Haz 2011, 13:07

merhaba arkadaşlar;

karabük e de gelen doğalgaz sonrası bizde nasipse doğalgaza geçeceğiz. bir kaç tane kombi araştırdım ama ev sahibim sağolsun buderus olsun dedi. buderus u062 akıllı kombi almaya karar verdik. bir kaç konu hakkında merak ettiğim şeyler var.

- servis ve yedek parça bakımından
- kalite ve ömür bakımından
- enerji verimliliği bakımından

kombisi olan yada bu konudan anlayan arkadaşlar fikirlerini belirtirse memnun olurum.

2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti erdemguner35 » 30 Haz 2011, 13:20

benim bildiğim kombiler yoğuşmalı ve hermetik olarak ikiye ayrılıyor.... zaten tasarruf ve verim farkı burdan doğuyor...
yoğuşmalılar daha ekonomik ve verimli ısınma sağlıyorlar. iki hermetik kombi yada iki yoğuşmalı kombi arasında öyle aman aman bir fark olmuyor... ama bir hermetikle bir yoğuşmalı arasındaki fark %30 lara varabiliyor...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti hkn » 30 Haz 2011, 13:23

erdemguner35 yazdı:benim bildiğim kombiler yoğuşmalı ve hermetik olarak ikiye ayrılıyor.... zaten tasarruf ve verim farkı burdan doğuyor...
yoğuşmalılar daha ekonomik ve verimli ısınma sağlıyorlar. iki hermetik kombi yada iki yoğuşmalı kombi arasında öyle aman aman bir fark olmuyor... ama bir hermetikle bir yoğuşmalı arasındaki fark %30 lara varabiliyor...

benim alacağım hermetik kombi. diğeri çok pahalı ve şu anki eve fazla geliyor.
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 30 Haz 2011, 13:23

ev sahibi kombiyi sizemi aldırıyor?

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hkn » 30 Haz 2011, 13:27

yok adam sağolsun parasını havale etti. bu paraya git istediğini al dedi. öncelikte buderus olsun dedi. bende bu kombiye karar verdim. yaklaşık 2000 tl bir bütçe ayırdı ev sahibim.
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 30 Haz 2011, 13:27

o zaman kombinin verim olayına bakın... ne kadar %100 e yakınsa o kadar iyidir... yoğuşmalılarda %100 geçenler bile var nasıl oluyorsa artık...

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 30 Haz 2011, 13:32

2000 lira bütçeyle yoğuşmalı rahat bulursun....
http://www.hepsiburada.com/Liste/demird ... ryId=17723 albak burda var... ev benim olsa inan gider bu kombiyi alırdım ben bu sene araştırmıştım çünkü fiyat performans açısından...
ben de demirdöküm kullanıyorum.... maalesef benim yoğuşmalı değil ev sahibi öyle almış zamanında... ama daha bi bozulmadır filan yaşamadım... serviside sorunsuz....

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hkn » 30 Haz 2011, 13:45

kombi seçerken yapılan bir hesap var. evin yalıtımından tutun da petek boylarına kadar. bunları söylediğimde işi bilen kişiler yoğuşmalıya gerek yok dediler. onun baca tesisatı falan daha farklı oluyor sanırım. bu dediğim kombi verim olarak katalogda %100 e yakın gösterilmiş. parçalarında falanda alaşım kullanılmış. bakalım artık bunu alcaz gibi..
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 30 Haz 2011, 13:51

tabiki hocam doğrudur... hayırlısı olsun... doğalgaz yılın 8 ayı çok güzel... faturalar filan cüzi... ama karakış vurdumu 250-300 lere kadar dayanıyo fatura... ama temiz rahat... ocağın sıcak suyun filan tüple uğraşmıyosun...

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hkn » 30 Haz 2011, 13:55

erdemguner35 yazdı:tabiki hocam doğrudur... hayırlısı olsun... doğalgaz yılın 8 ayı çok güzel... faturalar filan cüzi... ama karakış vurdumu 250-300 lere kadar dayanıyo fatura... ama temiz rahat... ocağın sıcak suyun filan tüple uğraşmıyosun...

dostum parasını pulunuda geçtim. kışın torpidonun üstüne bile kurum geliyordu. nasıl bir kömür yakmaksa bundan bile kurtulsak büyük rahatlık.
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 30 Haz 2011, 15:14

buderus kombi camiyasının mercedesi sayılır şiddetle tavsiye ederim evine yoğuşumalu bir buderus al keyfine bak bende gecen sene çok araştırmıştım ev küçük olmaz diyenlere sakın kulak asma evin metre karesi ile yoğuşumanın alakası yok sadece petekleri biraz daha büyük alman gerekiyor ben ankara bölge bayii mühendislerden birebir bilgi aldım servisleri güzel ben daha bilgi araştırırken bile baya yardımcı oldular bulunduğun şehiri bilemem tabii, yakıtı çok ekonomik aynı binada alt üst komşulardan bile farkı hissediyorsun ve cihaz gercekten parasının hakkını veriyor ben sırayla buderus -2 viessman - 3 vialant arasında gidip geldim üçüde iyi kombiler yapıyorlar ben sana buderusu tavsiye ederim..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti syossett » 30 Haz 2011, 21:59

kesinlilke buderus dostum ..kardeşim annemin evine buderus aldıgında kızmıstım neden cok para verdın dıye .. ama ozellıkle son kış anladım kı ne kadar ısabetlı karar olmus.. Komsular 300 oderken annem 180-200 odedı.. kış sonu komsular 150 oderken annem 80-90 odedı alacaksan buderus dıyorum ben .. lpg liler gibi az yakıyo :D
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti hkn » 30 Haz 2011, 22:09

syossett yazdı:kesinlilke buderus dostum ..kardeşim annemin evine buderus aldıgında kızmıstım neden cok para verdın dıye .. ama ozellıkle son kış anladım kı ne kadar ısabetlı karar olmus.. Komsular 300 oderken annem 180-200 odedı.. kış sonu komsular 150 oderken annem 80-90 odedı alacaksan buderus dıyorum ben .. lpg liler gibi az yakıyo :D

katılıyorum. servis olarakta genelde bosch ile ortak servisleri kullanıyorlar. birde alman yaw.. daha ne olsun
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir