Arab Eşe'nin Haylaz Oğlu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arab Eşe'nin Haylaz Oğlu

İleti mustklc » 30 Haz 2011, 16:46

Bim'den alışverişimi yaptım, arabama bindim, çalıştırdım yola çıktım. Yolun kenarında 6-7 yaşlarında iki tane çocuk dikkatimi çekti . Biri gri ayakta, ötekisi siyah tişörtlü kaldırıma oturmuş. Derken paat diye bir taş aracın soluna çarptı.

Hemen aynadan dönüp baktım, frene bastım araç toprak yolda kaydı, tozu dumana kattı.

Siyah tişörtlü çocuk, benim aracı durdurduğumu görünce, bir an duraksadı , sonra başladıı ara sokağa kaçmaya.

Arabayı hemen geriye taktım, ara sokağın başında durup kıvrak bir hareketle sokağa döndüm, çocuğun arkasından takip ettim. Gri tişörtlü de arkadaşının yanına yetişmişti

Çocuk bir avluya giren ara bir yola saptı. Ben de aracı durdurup dörtlüleri yaktım, inip arkasından koşmaya devam ettim.

Ara yol üç dört evin açıldığı eski bir avluya çıkıyordu. Avlunun çevresinde eski iki katlı kötü evler vardı. Evlerin merdivenlerine baktım çocuk yoktu. Arkalara baktım, her bir evin arkasında dar bir yol sokağa açılıyordu. Çocuk buralardan kaçmış olabilirdi.

Geriye döndüm. Avluya çıkan yolun kenarındaki evin bahçesinde iki teyze ağaçtan kayısı topluyordu. Onlara çocuğu sordum. "Böyle siyah tişörtlü bir çocuk geçti mi buradan" dedim elimle bel hizamı göstererek.

"Ha" dediler "geçti". Dedim "Kimin oğludur, arabama taş attı, anasına babasına şikayet edeceğim."

"Arab Eşe'nin oğludur, Aha şurdaki evde oturur " dediler.

İşaret ettikleri ev iki katlı, eski boyalı, yer yer sıvası dökülmüş bir evdi. Yukarda bir balkonu, altta ise garaj kapısı gibi paslı bir demir kapı ve bir zil vardı.

"Arab eşe teyze , arab eşe teyze" diye bağırdım. Yaşlı bir teyze balkona çıktı. Beyaz başörtüsünü yukardan bağlamıştı. Üstünde ince ve döküntü bir hırka vardı.

"Teyze, bir çocuk, arabama taş atıp kaçtı, torunun mudur, kulağını çekiver"

"Torunumdur, annesine söyle, kızsın" dedi.

"Annesi nerde" dedim "Aha aşağıdadır zile bas " dedi.

Paslı kapının sağındaki eski zile bastım. Kapı açıldı. 2 basamak merdiven ve nemli, karanlık bir koridor. Yerde halı yoktu, beton nemden siyahlaşmıştı. Hakikaten esmer bir abla kapıyı açtı, bu arab eşe olmalıydı.

"Teyze, senin oğlan benim arabama taş attı.." demeye kalmadı, 2 basamak merdivenle yükselen koridordan bir çocuk kafayı uzattı. Siyah tişörtlüydü, saçları uzundu ve önüne dökülüyordu. Mini mini bir yavruydu.

"Aha bu çocuk " dedim. Elimle çocuğu işaret ettim.

Demeye kalmadı. Arab eşe hızla dönüp, çocuğa okkalı bir tokat vurdu. Çocuk yerinden fırlayacaktı nerdeyse, ağlamaya başladı.

Ben ise şaşırdım ve üzüldüm. Böyle bir son beklemiyordum. Arkama bakmadan hemen kapıdan çıktım. Hızlı adımlarla arabama vardım.

"Noooldu? buldun mu laaan" dedi kayısı toplayan teyze.

"Buldum, buldum " dedim "Annesi, bir tokat çaktı " dedim. İçim ezildi. Bindim arabama çektim gittim.

Mustafa KILIÇ

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Abdülkadir » 30 Haz 2011, 16:52

Mustafa,ben aracı,taşı ve verdiği zararı anlamam ama,sende müthiş bir yazarlık potansiyeli var.Lütfen bir dosya aç ve 1.Hikayeyi "ARAP EŞE" başlığı ile aynen yukarıdakini ekle.Bence müthiş bir hikaye olmuş.Sende biraz Fakir BAYKURT,Cengiz AYMATOV ruhu var.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti mustklc » 30 Haz 2011, 16:57

teşekkür ederim arkadaşım. çocuğa üzüldüm bir ara "bim" den abur cubur birşeyler alıp annesine vereceğim. vicdan azabı çekiyorum :(
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti hkn » 30 Haz 2011, 17:06

hocam harika sürükleyici olmuş. abdülkadir beyin dediğine katılıyorum. ama sonu kötü bitmiş tabi. o çocuk arabaya taş atana kadar kaç defa tokat yedi kimbilir.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti Abdülkadir » 30 Haz 2011, 17:08

Çocuğa teşekkür ediyorum,sen yazmaya başla,ben çok okuyan 45 yaşında bir öğretmenim.Sezgilerim beni asla yanıltmadı büyük bir yazarsın sen
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 30 Haz 2011, 17:35

Abdulkadir hocam çok teşekkür ediyorum. Küçüklükten beri ufak tefek birşeyler karalarım zamanın çocuk dergilerinde yayınlananlar da olmuştur. Bir silkinmeyi düşünüyoruz bakalım biraz vakit lazım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti jawacı » 30 Haz 2011, 19:40

çocuk için bende üzüldüm ama ara sıra olur böyle şeyler de, asıl önemli olan olayın bu kadar akıcı bir dille anlatımı. bende roman okur gibi okudum. kutlarım. :D
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti Henien » 01 Tem 2011, 08:40

Gerçekten çok güzel bir anlatım. Hani içinde "BİM" geçmese resmen bir kabul edilmiş bir yazarın meşhur bir hikayesini paylaşmış biri herhalde diye düşünecektim. Tebrikler
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti grey_wolf » 01 Tem 2011, 09:09

valla ne yalan soyleyeyim yazının sonunda şu yazardan alıntıdır diye yazacak sandım. :) Mustafa Bey tebrik ederim gerçekten çocukluğumuzdaki romanları hatırlattın bize. bir an önce yazmaya başla. bizde okuyalım. bekliyoruz......

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti diseqc » 01 Tem 2011, 09:26

inanın ben çocuğa üzülmedim zamanında terbiye etseler milletin canını yakmazlar gecen sene önceki arabama yol kenarından bir velet taş attı ön camımda kocaman bir çatlak olmuştu ben o veledi yakalayamadım ama yakalasam bırakın şikayet etmeyi o okkalı tokadı ben yapıştırırdım birkaç kişi bu cocuğu böyle şikayet etse 3 tokattan son birde masrafı ödetecen bakalım bir daha yapabiliyor mu...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti yonetici » 01 Tem 2011, 09:44

Çok profesyonel bir anlatım olmuş bütün olay gözümde canlandı. Çocuğa gelincede bence üzülecek birşey yok. Bu yaşta bir çocuğun arabaya taş atılmaması gerektiğini çoktan öğrenmesi gerekirdi bilinçli şekilde zarar verdiği kesin. Başkasına zarar verdiğinde cezalandırılacağını canının yanacağını görmesi şart.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Abdülkadir » 01 Tem 2011, 10:05

Eğitim sisteminin testmatik(En kısa sürede en fazla soruyu doğru çözen çocuk) yetiştirmeye odaklandığı bir zamanda başta aile,toplum ve eğitim sisteminin ürünü olan bu çocukların yolda seyreden araçlara taş atması beklenebilir bir sonuçtur.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

İleti HTP » 01 Tem 2011, 10:06

Harika bir anlatım. Çocuga gelen tokat konusuna gelince, malum terbiyeyi analar veriyor, tokatta yerinde olmuş :))) (gaddar bir gülüş oldu Erol Taş'ımsı)
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti xMEGANx » 01 Tem 2011, 10:20

vallahi süper yazmışsınız gerçekten açık söylemek gerekirse başı ve sonu okumayı planlıyordum hepsini okumaya üşenmiştim fakat başı okuyunca bi baktım sonu gelmiş çok sürükleyici açık ve betimlemeleriniz çok güzeldi gerçekten çocuğa gelince o tokat ilerde onu daha büyük zorluklara düşmesini engelleyen bir duvar olacak boşuna üzülmeyin.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti labrador » 01 Tem 2011, 20:12

betimlemeler güzel olmuş. Tebrikler.
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti mustklc » 01 Tem 2011, 20:14

teşekkür derim arkadaşlar. bugün bimden birkaç püskevit, gofret, çokomel falan aldım, eşimle birlikte arab eşenin evine gittik. ben pek konuşamadım ama eşim pişmanlık duyduğumdan bahsetti :D kadın çok iyi niyetli bir kadın, çocuğa baştan terbiye vermenin öneminin farkında. Çaya davet etti, girmedik.

Artık vicdan rahat, kafa rahat. yarın uzun yola çıkacağım, aracımın birkaç sorunu dışında o kadar huzurluyum ki.

sağolun varolun
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti felicia_3437 » 01 Tem 2011, 20:27

ya mustafa abı okurkan sankı oradaymışım gıbı oldum ılk başta başına bak madığım icinde acaba hangı yazarın hikayesiymiş diye düşünüyordum kı başka bır arkadaş bim yazmasaydı demiş onu gördüm yorumlarda yazar arıyordum tebrık ederım
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir