YENİ OCTİ İLE KARADENİZ TURU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENİ OCTİ İLE KARADENİZ TURU

İleti maximous » 17 Tem 2011, 20:01

Selamlar arkadaşlar,

Geçen hafta 2 araçla Sinop Gerze'den başlayan ve Rize Ayder Yaylası'na kadar uzanan bir karadeniz turu yaptık. Tatil bizim için müthiş bir keyfdi. Sizlerle de paylaşmak istedim.

İlk rotamız Gerzeydi. İstanbuldan Gerzeye yaklaşık 11 saatte geldik. Yollarda sürekli çalışma olması nedeniyle yol sık sık tek şeride düştü. Bu sebeple Gerze yolculuğu biraz yorucu geçti.

Gerzede daha önceden ayarladığımız bir otelde iki gece konakladık. Gerze gerçekten çok şirin bir yer Gerze. Özellikle de denizi çok güzel. Kaldığımız otel denize sıfır konumdaydı. Daha sonra Sinop merkezi ve tarihi Sinop Cezaevini gezdik. Gerçekten bu ceza evi görülmesi gereken bir yerlerden birisi. Tam anlamıyla tarihi yansıtan bir yer. Özellikle ' Aldırma Gönül ' şarkısının sözlerinin de buradan çıkmış olması çok etkiledi bizi.

Ardından Ayder Yaylası için koyulduk yola. Orada da yine daha önce ayarladığımız otelde iki gece konakladık. Arkadaşlar şunu söyleyebilirim ki Ayder Yaylası muhtemeş bir manzara. Belki aranızda daha önce görenler vardır mutlaka ama bizler bayıldık bu yaylaya. Havası suyu dağları sisi kısacası herşeyiyle tam bir doğa harikası. Sabah uyandığınızda camdan dışarı bakmak kadar keyifli ve rahatlatıcı bir manzara olamaz. Havasını içinize çekerek güne uyanmak tarif edilemez. Burada sık sık doğa yürüşleri yaptık. Her yer mükemmel. Havanın biraz yağışlı olması sebebiyle diğer yaylalara uğrayamadık malesef.

İki günlük tatilin ardından üzülerek eşimin memleketi olan Giresun'a gitmek için tekrar koyulduk yola. Bu arada şunu söyleyebilirim ki Karadeniz de otoban olayını resmen aşmışlar. Samsun'dan Artvin'e kadar yollar resmen kaymak. 120-140 km nin altına düşmeniz neredeyse imkansız.

Giresuna gitmeden önce Trabzonda ki Sümela Manastrı'nı gezmeyi de ihmal etmedik tabi.

Yine uzun bir yolculuğun ardından Giresuna Dereli ye vardık. Burada üç gece kaldık ve burada da yine muhteşem manzaralar yakaladık. Öncelikle eşimin köyüne oradan da anneannesi ve dedesinin yaşadığı yaylaya çıktık. Yayla neredeyse Giresunun en üst zirvesi. Yolların kötü olması sebebiyle ilçeden yaklaşık 2 saatlik bir sürede varabildik yaylaya. Yaylanın manzarası müthiş. Şanssızlığımızdan ötürü sürekli sis ve yağış vardı. Ama yinede bir çok yeri görme şansımız oldu. Buradan da meşhur Kümbet Yaylasına gittik ve oranın da manzarası tarif edilemez. Tabi havanın biraz kötü olması nedeniyle heryerini gezemedik malesef.

Üç günlük Giresun macereasının ardından dönüş için tekrar koyulduk yola. Dönüşte önce Samsundaki yakınlarımızı almak için birkaç saat burada kahvaltı arası verdik. Ardından tekrar koyulduk yola. Dönüş gerçekten çile oluyor arkadaşlar :)

Molamızı Karabük Safranboluda verdik. Burada tarihi Safranbolu Evlerini ve çarşsını gezdik. Çok şirin bir kasaba Safranbolu. Çarşsında çok güzel hediyelik eşyalar satan dükkanlar var.

Ardından tekrar dönüş için koyulduk yola. Tek şoför olmamuz sebebiyle yol çok yordu bizi. Ama herşeye rağmen çok keyif aldığımız bir tatil oldu bizim için. Octimle bu ilk uzun yolculuğumdu. Gerçekten uzun yolda aracımın değerini ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. 3.000 km den fazla yol yaptık ve konforun uzun yolda ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

Biraz uzun oldu ama dilimin döndüğünce sizlerle bu tecrübemi paylaşmak istedim. Birkaç resimde ekledim ayrıca eklemeye de devam edicem.

Herkese iyi forumlar.

Eklentiler
Cezaevi 4.jpg
Cezaevi 3.jpg
Cezaevi 2.jpg
Cezaevi 1.jpg
Ayder 4.jpg
Ayder 3.jpg
Ayder 2.jpg
Ayder 1.jpg
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti serdar5306 » 17 Tem 2011, 20:10

Geçen hafta bende Karadeniz turundaydım 2 araç 7 arkadaş Ankara Polatlıdan yola çıktık Artvin Sarp sınır kapısına kadar gezmediğimiz yer kalmadı tek kelimeyle süper herkezin görmesini isterim..
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti onurson » 17 Tem 2011, 20:16

inş kısmet ederde bende gezerim. çok merak ettiğim yerler. buradan otel ismi ve konaklama masraflarını da azarsanız biz gibi insanlara yardımcı olmuş olursunuz
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti maximous » 17 Tem 2011, 20:41

Gerze de North Star Otel de kaldık. Geceliği çift kişi oda-kahvaltı 120 TL. Ayder Yaylasında ise Villa de Pelit otelde konakladık. Burada da çift kişi oda-kahvaltı ve akşam yemeği dahil bir geceliği 220 TL.
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 17 Tem 2011, 20:45

Karadenizin sisli dağları hep hoşuma gider. Başka bir dünya gibi sanki... Süper paylaşım. 8-)
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti alpino » 17 Tem 2011, 21:47

benim de hep istediğim bir şey karadeniz turu. ama biz artvin hopa'da bitirmeyi istiyoruz :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti erdemguner35 » 17 Tem 2011, 22:08

3 yıl çamlıhemşinde görev yaptım... güzel yerlerdir...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti mustklc » 17 Tem 2011, 22:34

Sinop cezaevini ben de gezmiştim. Hem de kışın en sert zamanında. orada demir olsan paslanır 3 senede çürürsün. Gerçekten ibretlik bir yer. Cezaevinin kapısının yanında ahşap gemicikler satan küçük bir dükkan vardı. Sinopun nokul mudur nedir bir ekmeği var. çok lezzetli tavsiye ederim.

Bir yere giderken uzaktaki akrabalar, adları gibi uzakta olmalılar bence. Son tatilde kaynana ve baldızları da yanımıza aldık. Ben sağı solu gezmenin derdine düştüm, onlar da 3 öğün kebab yemenin derdine. Sonuçta ne ben memnundum ne onlar :cry:

bizim arabaların klasik sorunu altları çok yakın. Bu kadar yolda altını yere vurdun mu hiç merak ettim
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti zurna1788 » 17 Tem 2011, 23:21

benimde en çok İstediğim şeylerden birisidir karadeniz turu. çok güzel bir paylaşım.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti maximous » 18 Tem 2011, 21:55

Eşimin köyüne çıkarken biraz vurdum malesef :(
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir