yarın plakamı değiştiriyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yarın plakamı değiştiriyorum

İleti des2009 » 19 Tem 2011, 14:16

arkadaşlar daha öncede başlık açtım ama bilen yok ve daha öncede paylaşılmışlarda yazmıyo ben hiç bişey anlamdım ankaradayım aracımda ankara plakalı ben kaza yaptıktan sonra plakam eğrildi büğrüldü silindi okunmaz bi hale geldi nekadarda araştırsam plaka değişimi farklı anlaşılır halde yazılmış formda benim zaten var olan plakam yıprandı onu yine aynısıyla yenisi basılacak yasal olarak mühürlü bu işlemi bileniniz varmı emniyetin online hizmeti var oraya sordum cevaba gülersiniz yarın plakamın ikisinide söküp gidecem emniyete bakalım neler olacak sizlede paylaşcam neler olduğunu bana bazı arkadaşlar dedik plakayı bastırıp gidecen dediler ama olsun garanti olsun ben direk emniyete gidecem birde ankarada emniyet plakayı anlaştığı yere gönderiyomuş bastır diye yeride yenimahlle köprüsünün orda biyerdeymiş nerdedir bilmem ama yarın neler olacak bakalım.

Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ykorkmaz » 19 Tem 2011, 14:43

Sanırım Ankara'da durumlar biraz farklı yerinde olsam bir muameleciye sorarım.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti bestboys » 19 Tem 2011, 14:44

arkadaşım trafik tescil e gidip dilekce veriyorsun sonra plaka ücretini yatırıp yeni plakanı cıkartıyorsun cok basit birşey ordaki trafik polisleri yardımcı olurlar
bestboys
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir suçeken
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2007 superb elegance

İleti skoda_tudor06 » 20 Tem 2011, 15:31

bende birsey sorayım farklı ilden alınan bi arac için ankara plakası değişimi maliyeti oluyor mu yada satıs sırasında olabiliyormu maliyetsiz değişim
skoda_tudor06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eray güler
Arabanız: octavia

İleti des2009 » 20 Tem 2011, 16:52

arkadaşlar akşam gittim eve plakalarımı söktüm sabah erkenden gittim emniyete sıra aldım plakayı teslim ediyosun ama bi dilekçeyle orda örnek var zaten doldurup ruhsat fotokopisi ve kimlik fotokopisiyle plakalarımı verdim ama birisi teslim alınmadı korsan plaka çıktı mühür yokmuş arka plakada arabayı aldığım adam canı sağolsun plakayı düşürmüşmü artık napmışsa sıkıntıya girmeden 5 liraya bi plaka bastırıp takmış öndeki gerçek ama diyerinin mühürü yok bana polis bu olmaz git kaybettiğin plakanın kabettiğin mıntıkadaki karakoldan tutanak getir yada nerde düşürdüğünü bilmiyosan gazete ilanını getir haydaaa yapmayın etmeyin olmaz bu plaka ceza yer senin bi plakan yok ikisinde iki mühür olacak baktım olmuyo dışarda bekleyen ayakçılara anlattım durumu sen otur abi bi çay iç biz halledelim dediler 60 lira aldılar benden plakalarımın ikisinide getirdiler mühürlü en son teslim alırken imza attım sizce bukadar tutuarmıydı bana bunu olmaz diyen polis plakamı verdi demekki oluyomuş bu neden böle arkadaşlar bölemi olması gerek çok kötü paralar dönüyor orda.
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Arabanız: fabia

İleti feliciaman » 20 Tem 2011, 18:19

evet arkadaşım ,özellikle trafik şubelerinde böyle ,bende zamanında plaka çıkarmak için sırada nerdeyse 2 saat beklemek zorunda kalmıştım,siz sıranızı beklerken o ayakçı veya diğer adıyla muameleciler ,memurlarla tanış olmuşlarya ,memur senin evrağını almıyor sıraya bile girmeyen ayakçıların evraklarını topluyordu..böyle çalışan tüm memurları kınıyorum...yani işler tl ye bakıyor arkadaşım..
feliciaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: feliciaman
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2000 felicia combi lxi

İleti Henien » 21 Tem 2011, 07:57

Bu ayakçılar konusunda tepkisiz kalmamak lazım. Aynı olayı 10 sene önce dışkapı SSK'da karne sırasında yaşadım. Çaycı vatandaşın girmesi yasak olan kısma girip çay bahanasi ile evrak taşıyordu. Evrakları ön kısımda toplayan yaşlı memur tepki gösterince ona da hakaret etti. Ben müdahale ettim, resmen giriyorduk birbirimize millet beni tuttu. Sonrasında tırsmadım değil ama kalabalığın içinden çıkınca doğrudan çaycının üzerine yürüdüm, yine aldılar elimden. Sonra üst kata çıkıp binanın idari işler md ile görüştüm.

Çıkışta çaycılardan dayak yememek için bir kaç arkadaş çağırdım :oops: Onlar da sağolsunlar silahlanıp gelmişler :) . SSK'nın ayakçılarına kabus gibi bir gün yaşattık yani. Bir işe yaradı mı bilmiyorum. Belki bir kaç gün düzelmiştir. Ama benim için önemli olan haksızlığa karşı imkan bulup hem dilimle hem elimle müdahale etmiş olmam.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti alper33 » 21 Tem 2011, 10:03

Burası Türkiye her şey olur, Devlet memuru rüşvet almasa herhalde bu ayakçılarda rüşvet veremezler. zamanın birinde hem başbakanlık Hemde cumhurbaşkanlıgı yapmış olan Özal memurların maaşlarını iyileştirmek için zam istedikleri zaman demişti ''benim memurum işini bilir'', Yakın dönemdede bakan F.Nafiz Özak Edirnenin keşan ilçesinde bir tapu dairesinde rüşvet aldıgı belgelenen bir memur'un aldıgı rüşvet için ''rüşvet degil bahşiş almış '' derse hiç kimse kusura bakmasın her kurumda bu tür şeyler olur, balık baştan kokar dememişler boşuna.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti des2009 » 21 Tem 2011, 11:03

katılıyorum
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC