Güle güle fabia, merhaba peugeot biper...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Güle güle fabia, merhaba peugeot biper...

İleti diseqc » 25 Tem 2011, 16:24

Arkadaşlar merhaba geçtiğimiz hafta senelik iznimde iken mavişe veda ettim araba 180.000 kmde idi lpg yok değişen yok orjinal bir arabaydı 14.000 tl ye verdim gitti satma sebebime gelince cok nazik bir arabaydı bu yaşıma kadar cok araba sürüdm ama içlerinde en sakınarak en korkarak sürdüğüm arabaydı diyebilirim bu nedenle çok sıkıldım, aman tekere taş değmesin aman direksiyonu düz bırak pompa arıza yapar cok yakmasın diye gazı nerdeyse okşuyordum yere çok yakındı rize içerisinde sıkıntı oluyordu gittiğim her ilde 200 tl masraf etmeden geri gelemiyordum iyi güzel konforlu arabaydı ama benim gibi bütçesi belli olan birini baya zorlamaya başlamıştı piyasada clio ların neden bu kadar tutuğunu şimdi anlıyorum donanım olmadığından sorunda olmuyor yani bu işden çıkan ders araba ne kadar konforlu ise o kadar genç olması lazım arabanın bir çok tamirini kendi elimle yapmama rağmen masrafına yetişemedim arabaya birsürü masraf yaptım allahtan aldığımda ağır bakımları yapılmıştı yoksa evin yolunu bulamayaccaktık. Yaptığım masraflarla arabada yapılmayacak birşey kalmamıştı hiç bir arızası olmadan sattım umarım alan kişi hayrını görürür.
Skodası olan arkadaşlar sakın satamam diye düşünmesinler ilan verdim 2 günde sattım ve en aşşağı 50-60 kişi aradı.. 2 . gösterdiğim kişi arabayı aldı gitti.
skodayı sattıktan sonra kafaya koydum yeni araba alacam artık tamirle sanayi ile servisle uğraşmak istemiyorum bi araba binme zevkimiz var onuda arızalar yüzünden kabusa dönüyor.
Sağa sola baktım elimde max 15.000 tl var ama bu paralara yeni araba almak pek mümkün değil istemeye istemeye yine eski arabalara bakmaya başlamıştımki senelik iznimde teyzemi ziyarete gittim o akşam nasip işde evde konuşurken enişte vereyim sana benim biperi dedi araba daha 15.000 km de sıfır kokusu üstünde binek araba almak istediklerinden 20.000 tl ye (14.000 den sonrası ne zaman param olursa taksitli :D ) olarak arabayı aldım ve cumartesi günü rizeye geldim.
Gelelim artı ve eksilere araba değişmeyi düşünenlere fikir olur. fabia - biper karşılaştırma :

Eksileri
1. Performans arayanların arabası değil , alt devirler ölü ( ama motor daha acılmadı )
2. Vergi yüksek ve altı yıl boyunca 348 tl
3. Heryıl muayene 130 tl
4. Amartisörler sert
5. koltuklar fabia koltuklarını aratır cinsten

Artıları
1. Yakıt cok ama cok ekonomik 140 tl ye 900 km yol yaptım ( Benim için iyi bir kriter)
2. İçi gercekten geniş bagaj iyi Nervar ne yok alıyor banamısın demiyor.
3. Yol sesi iyi pek içeri almıyor
4. 1750 dd ile 2800 dd arasında maximum gücü veriyor şehir içinde iyi
5. sandığımdan cok daha donanımlı bir araba ( Türkçe ve cok fonksiyonlu yol pc. ,Follow me home,abs,klima v.s)
6.gaza korkmadan basmak ve arabaya taş değecek korkusu olmadan rahat bir sürüş :)

iyi ettik kullandıkca anlayacağız ama rahat rahat gezmenin keyfi güzelmiş gaza bile artık daha rahat basıyorum buna baya binmeye niyetim var ama nasip bakalım yorum sizlerin herkeze iyi akşamlar.

Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti des2009 » 25 Tem 2011, 16:31

hayırlı uğurlu olsun diyorum ama romster derdim neden pejo
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti diseqc » 25 Tem 2011, 16:38

teşekkür ederim ,passattan sonra fabia sonrasında hep aynı sıkıntılar o nedenle wv grubu arabalardan biraz sıyrılmak istedim ayrıca babam pejo partner tepe kullanıyor onu da sürüyordum üç senden beri var tık yok ve sürmesi keyifli bir araba biraz onun etkisi birazda 6000 tl elden hesap sormadan vade yapacak kimse bulmak biraz zor olacağından biper denk geldi aldım gitti bakalım zaman ne gösterecek..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodahastası » 25 Tem 2011, 19:04

Hayırlı olsun araba güzel araba hemde yeni, ben bile octavia ma 24.000 tl ye satayım benim honda hrv'mede 26.000 ya satsam 50.000 tl param elimde bide biraz kredi çekip 60.000 tl ye güzel bir bmw spor araba alıp kullanmak lazım diyorum ama hayal işte.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti drscapula » 25 Tem 2011, 19:33

yakıt özellikle iyiymiş . hayırlı olsun kazasız sürüşler
drscapula
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Onur
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Octavia 1.6 TDİ 105 HP DSG ELEGANCE

İleti cobweb » 25 Tem 2011, 20:20

Hayırlı olsun Allah kazasız, belasız, arızasız kullanma nasip etsin Murat :) Skodayı özlersin bence :) Fotoğraflarını görmek isteriz yakışıklının..Tekrar hayırlı olsun güle güle bin ;)

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti diseqc » 26 Tem 2011, 07:17

allah razı olsun, mevlam hepimize kazsız belasız sürüşler nasip etsin. Fotoları yakında eklerim izinden yeni döndüm başım kalabalık ilk fırsatta ekliyeceğim fabiayı aradığım durumlar olmuyor değil ama gercekten bütçemi düşünmem gerekiyor artık, cocuk bu sene okula başlıyor masraflar artacak gecinmek uğruna konfordan biraz fedakarlık edeceğiz artık...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 26 Tem 2011, 07:25

sana hak vermiyorum değil. güle güle kullanın..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti Henien » 26 Tem 2011, 07:49

Hayırlı olsun, fabianın konforunu vermeyecektir ama dediğin gibi kıyaslanmaz şekilde ekonomik olacaktır. En iyi araba direksiyonunda kendini mutlu hissettiğin arabadır. İyi yapmışsın.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Haluk » 26 Tem 2011, 09:10

bende senin gibi benzin fiyatlarından dolayı dizel 308 aldım şubatta.octi fsi ile korka korka basardım gaza 90 la giderdim max 100 az yaksın diye başka hiçbir sorunum olmadı.ama puglar biraz narin araba ama yakıtı gerçekten mükemmel izinde 5000km yaptım nerdeyse hiç kendimi kasmadan 120-160 arası yaıtı düşünmeden rahat rahat.sadece konfor yönünden biraz eksik her çukuru hissetmek kötü onun haricinde gayet zevkli araç.almancılar almandan başka arabaya fransızcılar fransıza japoncular japon arabalarına kesinlikle toz kondurmuyor.markayı resmen benimsiyor herkes.pug forumlarında almanlara sallıyorlar skoda ve vw de puga sallıyorlar.ben ise hesabıma bakıyorum sadece :lol:
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti diseqc » 26 Tem 2011, 10:58

Haluk yazdı:bende senin gibi benzin fiyatlarından dolayı dizel 308 aldım şubatta.octi fsi ile korka korka basardım gaza 90 la giderdim max 100 az yaksın diye başka hiçbir sorunum olmadı.ama puglar biraz narin araba ama yakıtı gerçekten mükemmel izinde 5000km yaptım nerdeyse hiç kendimi kasmadan 120-160 arası yaıtı düşünmeden rahat rahat.sadece konfor yönünden biraz eksik her çukuru hissetmek kötü onun haricinde gayet zevkli araç.almancılar almandan başka arabaya fransızcılar fransıza japoncular japon arabalarına kesinlikle toz kondurmuyor.markayı resmen benimsiyor herkes.pug forumlarında almanlara sallıyorlar skoda ve vw de puga sallıyorlar.ben ise hesabıma bakıyorum sadece :lol:

+1 kesinlikle haklısın
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 26 Tem 2011, 11:37

plaka işlerini az önce tamamladım işlemler baya hızlanmış maşallah 1 saatte hepsi tamamlandi pek memnun oldum doğrusu sistemi bukadar rahatlatanları tebrik etmek lazım. bu arada işleri kısaca açıklayayım belki birilerine lazım olur

plaka değişimi olmadan araba alacaksanız notere 75 tl ücret ödüyorsunuz sigortanızı yaptırıp emniyete gidiyorsunuz, emniyete birdaha para ödemeden başvurduktan 5 dk sonra ruhsatınızı alıp arabanıza binmeye devam ediyorsunuz.

eğer plaka değişecekse şöförler odasına gidiyorsunuz dosya açtırıp plaka parasıyla birlikte 50 tl ye yakın bir rakam ödüyorsunuz ( ilden ile değişebilir )

ordan plakaları arabadan söküp emniyete gidiyorsunuz eski plakaları verip yeni plaka işlemlerinden sonra tekrar söförler odasına gidip plakayı bastırıyorsunuz.

plakayı alıp tekrar emniyete geliyorsunuz plakalar mühürleniyor ve size yeni ruhsatınız veriliyor sonrasında sigorta şirketine gidip sigortanızı yeni plakaya zeyil yaptırıyorsunuz işlem tamam işler o kadar hızlı yaplıyor ki bu kadar iş 1 saate bitti yarım saatten fazlası şöförler odası ile emniyet arası git gel tuttu..

işler bitince birkaç tanede resim cektim bakalım beğenecekmisiniz benim yeni tipsizi :)

Görüntü138.jpg
4

Görüntü137.jpg
3

Görüntü136.jpg
2

Görüntü135.jpg
1
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodahastası » 26 Tem 2011, 12:01

yok be o kadar tipsiz degil kendi gurubunda yakışıklı bile sayır.Bunlar ticari mi diye geçiyor yoksa mpv diyemi
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti SER53 » 26 Tem 2011, 12:15

Bu kasa fiorınoda combi mix diye geçer, kelebek camı kapalı, ticari araçtır her sene muayne gerekli ve trafik sigortası yüksektir. Gerçi yukarda belirtilmiş tutarını, Abi öncelikle hayırlı olsun dediklerine katılıyorum bende 2001 fabia aldım hemde 8 yıllık sahibinden benim ilk arabam ama epey masraf açtı bezdirdi bazen, ama hep yaptırdım şimdi tüpde taktırdım binicem artık, 4 sene şirket doblusu kullandım bakım dışında hiç arıza vermedi, daha sonra palio verdiler oda iyiydi şimdi senin kasanın aynısı fiorıno kullanıyorum şirkette gayet iyi, Bide bi şey söyleyim src belgesi al mutlaka bazı cins polislere denk geliyon istiyolar ceza yazmaya kalkarsa çok yüksek cezaları bi trafik polisi söylemişti 700TL plakaya 400TL de sürücüye cezası varmış haberin olsun
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti diseqc » 26 Tem 2011, 13:11

onu araştırdım bu arabalarda hususi kullanımda istenmiyor ama araba ticari bir şirket adına kayıtlıysa ozaman isteniyor ankarada olsam sorun olabilir zira kızılayabile giremiyormuş ama burası rize küçük yer sahil yolu hariç doğru dürüs asfaltımız bile yok her parke taşı bu yollara ancak kamyon gider diye aldık bakalım ruhsatta kapalı kasa kamyonet olarak geçiyor ankarada sigortalar pahalı rizede risk oranı düşük olduğundan ankaradakilerin binek arabaya yaptığı sigorta parasına ben burda bunu yaptım aslında binek alsam daha ucuz olurdu ya yakıt ekonomisinden arayı kapatırız inşallah.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SER53 » 26 Tem 2011, 15:58

diseqc yazdı:onu araştırdım bu arabalarda hususi kullanımda istenmiyor ama araba ticari bir şirket adına kayıtlıysa ozaman isteniyor ankarada olsam sorun olabilir zira kızılayabile giremiyormuş ama burası rize küçük yer sahil yolu hariç doğru dürüs asfaltımız bile yok her parke taşı bu yollara ancak kamyon gider diye aldık bakalım ruhsatta kapalı kasa kamyonet olarak geçiyor ankarada sigortalar pahalı rizede risk oranı düşük olduğundan ankaradakilerin binek arabaya yaptığı sigorta parasına ben burda bunu yaptım aslında binek alsam daha ucuz olurdu ya yakıt ekonomisinden arayı kapatırız inşallah.

Abi yakıttan kesin kazançlısın tartışmazın, sen fabia nı iyi satmışsın kaç modeldi ve 101 lik miydi
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti fıratt » 26 Tem 2011, 16:09

allah utandırmasın kazasız belasız kullanmamn dileğiyle..yeni herzaman yenidir.
yok fabia sole bipper bole kıyaslamasını boşver 2001 arac 10 yasında kullandıgın arac bikaç yasında her zaman yeni iyidir hemde dizel :idea:
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti mustklc » 26 Tem 2011, 16:38

hayırlı olsun.

full donanım fioriono sürmüştüm biraz. bunun fiatı işte :D . güzel araçlar. benim sürdüğüm 70 beygirdi gitmiyordu, şimdiki aracım 68 beygir ondan daha iyi gidiyordu. bir de 100 den sonra korktum açıkçası çok yüksek gidiyordu.

Türkiye şartlarında yerden yüksek araç lazım. güle güle kullan
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic