ilana dikkat

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ilana dikkat

İleti arg44 » 01 Ağu 2011, 20:57

Kullanıcı avatarı
arg44
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Güven
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2007 FABİA 1.2 12V CLASSİC

İleti alpino » 01 Ağu 2011, 21:32

bir arkadaşıma hafif hasarlı diye satılan arabanın da pert raporlu olduğu ortaya çıktı. ortalık dolandırıcı kaynıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti syossett » 01 Ağu 2011, 21:38

Bana da terbiyesiz yalancının birisi formanını kuruş masrafı yok, bir şey cıkarsa masraf benden deyıp sattı. İlk gun yokus cıkamadım, sanayı ye gıttım dıstrubutordendır dıye o an her sey ortaya cıktı . Dıstrubutor, triger zinciri, motor takozu , balatalar, motor yagı bujılet vsvs derken 650 tl girdi. aradım herif telefonunu acmadı bile. Bır hafta sonra araba kıyak oldu her neyse dedım bastım aban a gıttım . Inanın abant- ankara tam 8 lıtre su ekledım arabaya . Hararet gostergesı yukseldıkce durup su eklıyordum. Neyse bugun 1 agustos 20011 sanayı ye yıne gıttım, yağ mayonez gibi olmuş. ust kapak contası, planya taşlama yenıden yag, antıfırız ve derken 450 tl daha gitti. Adi herif arabayı satarken arabanın arkasındakı 4 sıse suyu bıle yalan soyleyerek benı ınandırdı . Araba şimdi yay gibi oldu ama ben 1000 lıradan fazla para harcadım . İşin kotusu arabanın bu denlı su eksılttıgını solememesı ya ben acemı olup yatak sardırsaydım ? Yada daha buyuk sorun cıksaydı ? Telefonu acmıyor mesajlara yanıt vermıyor . Bu herif bir de öğretmen .. Arabayı satmak ıcın sevdıklerının ustune yemın edebılecek kadar ucuz bır adam. 3 gun ıcınde Savcılıga verılebılecegını bılse ıdım yemın ederım ugrasırdım . Baszı ınsanların para ugruna baskalarının hayatını hıce saymalarına ınanamıyorum yaa ınsanlık bu kadar mı ayaklar altına düştü ? dilerim ki bu adam bana yasattıgı sorunların kat kat fazlasını yaşar.saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti syossett » 01 Ağu 2011, 21:44

alpino yazdı:bir arkadaşıma hafif hasarlı diye satılan arabanın da pert raporlu olduğu ortaya çıktı. ortalık dolandırıcı kaynıyor.

Abiciğim, adam öğretmen. ailesi nın yanında pazarlık yaptık cocugunun uzerıne yemınler ettı. Ben de herkesı ıyı sanıyorum hata bende oldu ama bır ınsan arabasını kakalamak ıcın bu denlı yalancı olmamalı. 1000 lıra degıl 2000 de harcardım arabaya ama bana soylemesı gerekırdı . 2013 de muayene bıtıyor dıe ılan vermıs, noterde farkedıyorum temmuz 2012 . haydı neyse dedım .. sonra baktım egzos emısyon pulunun zamanı gecmıs..Bunların hepsı para tabı.. ama yemın ederım kanunen zamanı gecmemıs ıse bende savcılıga muracat edecegım harcadıgım her kurusun faturası tarıhı ıle elımde.. arabayı satarken de arkadasımın yanında , kurus masraf cıkarsa ben karsılayacagım dedı ama sonra da ne telefonlara cıktı ne de mesajlara cevap verdı . Neyse kı bugun arabamı pırıl pırıl kusursuz olarak yaptırdım . Sebahattın usta elınden gelenın fazlasını yaptı ve ust kapak contasını degıstırdı , ust kapak ızl olarak akara nın en ıyı yerınde yaptırıldı. dedıgım gıbı tek tesellım arabana eksık ne cıktıysa yaptırılması oldu . Syagılarımla..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 02 Ağu 2011, 07:45

Asım abi boşa yemin etme. Ceza hukukunda zamanaşımı farklı durumlara göre 5-10 yıldır. Yani senin olayında süre geçmemiş. Savcılığa suç duyurusunda bulunabilir, asliye hukuk mahkemesinde zararının tazmini için dava açabilirsin.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti syossett » 02 Ağu 2011, 19:27

Hakancığım sağolasın.. dün herif bana mesaj cekti, arabanın hiçbir şeyi yoktu , gittin orasını burasını ellettırdın bozdun diye.:) Yahu panorada gördunuz motor yağı mayonez gıbı ıdı .. Herifin arabasında 5 tane terkos doldurulmus pet şişe vardı. Sordum, tedbiren aldım yanıma dedi. Demek mersın den ankara ya su takvıyesı ıle gelmiş. Ben bu yaşıma kadar böyle dolandırılmadım içime oturdu herıfın tabırları ..Arabayı elletmişim :? Yuh.. oha artık.. Yokuşu 1. viteste dahı cıkamıyordum usta ekzantirik zincirini bir açtı, bol gelen bilezik gibi.. Yani omnu yaptırmak da elletme oluyor.. İletin için tesekkurler hakancığım , şu an boya işi aldım, biter bitmez soluğu adliyede alacağım ;) saygı ve sevgilerimle..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yabani » 02 Ağu 2011, 20:50

Bende aracımı alırken kazık yedim fakat fakat uzun boylu olmadığından sineye çektim, (klima komresörü bozuk ve aracın altı vurulmuş) kompresör hariç tamir ettirdim, şu sıcaklarda klimasız bol bol anıyorum kendisini. Ama en azından motor sağlamdı, abuk sabuk birsürü şey çıkabilirdi, en azından şu anda aracın nesi var nesi yok herşeyini biliyorum. bazen acaba satsam yerine ne alırım diye düşünüyorum, yerine eşdeğer bulamıyorum.

Bu arada mahkemeden birşey çıkacağını zannetmiyorum çünkü alım-satım öncesinde ortada bir taahhüd olması gerekiyor, adam mahkemede zaten bilerek aldı dese birşey çıkmaz. fakat şahitleriniz mevcutsa durum değişir, şahitlerin olması durumunda bile herşey garanti değil (aldıktan sonra kendi bozdu diyebilir, ispatlıyamazsınız) yinede önce bir avukata danışın bence.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir