Hepsiburada.com olumsuz ürün yorumlarını kasten yayınlamıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hepsiburada.com olumsuz ürün yorumlarını kasten yayınlamıyor

İleti ayhani » 04 Ağu 2011, 09:14

Merhaba arkadaşlar. Sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istedim. Eskiden güvenerek alışveriş yaptığım hepsiburada.com son iki alışverişimde gösterdiki artık alışveriş yapılacak bir site olmaktan çıkmış ne oldum delisi olmuş bir sitedir.

Son iki alışverişimden birinde basit bir ürünü 15 günde anca kargoya vererek birinci olumsuz notunu aldı.
Daha sonraki zamanda aşağıdaki linkteki ürünü olumlu iki yorumun etkisi ile satın aldım. Ama ürün tam bir kandırmaca çıktı. Bende bunun üzerine ürün hakkında olumsuz yorumlarımı yazdım. Fakat hepsiburada yorumumu yayınlamadı bende kendilerine ısrarla neden yayınlanmadığını sordum kendileride bana kriterleri içeren bir mesaj gönderdi. Ben kriterleri inceledim fakat benim yorumumda kriter dışı birşey bulamadım. Kendilerine defalarca yorumun hangi kritere uymadığını sormama rağmen hepsiburada.com müşteriye saygısızlığını gösterip papağan gibi daha önceki yazdığı kopyala-yapıştır olduğu her halinden belli olan cevabı gönderdiler. Bende kendilerine neden papağan gibi aynı cevabı yazdıklarını sordum yine aynı cevabı yazdılar. Ben iyi niyetli olarak yorumu sadeleştirip olası kritere uymaya noktaları çıkarıp tekrar gönderip yayınlamalarını istedim bana iki satır cevap yazmak yerine yine kopyala-yapıştır yapıp aynı cevabı verdiler. Bende bu terbiyesizliği herekse duyuracağımı kendilerine bildirdim.

Aldığım ürünün linki:
http://www.hepsiburada.com/Liste/gokyuz ... DVDGALA185

Önemli: Bence hepsiburada.com satışı düşük olan bazı ürünlerin olumsuz yorumlarını kasten yayınlamıyor.

EDİT: Sayın arkadaşlar http://www.sikayetvar.com'a girerseniz bu benim yaşadıklarımı yaşayan son iki günde yüzlerce insan var. Burada yazdıklarım kendi görüşüm tabi isteyen istediği yerden alışveri yapabilir.

Şimdi size bu iki yorumu gönderiyorum bu yorumlar arasında hakaret vs varmı?

1.Gönderdiğim yorum:
Bu ürünü alacaklar kutusundan başka herşeyi berbat.Kutudaki o güzel görüntüyü odanızın tavanından göreceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
Ürünü hepsiburadan aldım bugün elime geçti kurdum berbat birşey
1-Kutuyu açtığınızda basit iki ince karton çıkıyor kartondaki yıldız deliklerini kurşun kalem ile tek tek deliyorsunuz. O kartonları katlayıp küre haline getirmek tam bir işkence. Kutudan çıkan şerit yapışkanlar ile kağıtların eklem yerlerini tutturuyorsunuz ama yapışkanlar öyle dandikki atıveriyor. Onlar yerine bildiğiniz selobant çok daha iyidir.
2-O kağıtları katlayarak 1 liralık basit bir ampülün üstüne oturtuyorsunuz tavanda küçük küçük sarı ışıklardan başka hiçbirşey yok. Kutu üzerindeki remse bakınca sanki yıldız isimleri ve yıldızların birbiri ile ilişkilerini gösteren mavi çizgileri göreceğinizi sanmayın. Tavanda gördüğünüz sadece yıldızımsı SARI ışıklar ama ne isimleri nede başka birşey görünüyor. Kutu üstündeki resimle alakası yok. Birde kürenin döndüğünü sanabilirsiniz yok öyle birşey.
3-Yabancıların uyduruk bir kartonu bile güzel bir kutuya koyup nasıl pazarladıklarını görmek için birebir. Kutu içindekiler 2-3 liradan fazla etmez.
4-Bu ürünün çok daha güzelini evinizde yapabilirsiniz. Nasılmı? Elektrikçi dükkanın birine gidip plastik karpuz olarak adlandırılan lambadan alın (Banyo ve tuvaletlerde olanlar hani). Siyaha boyayın sonra internetten bulacağınız yıldız haritasını karpuza sarıp yıldız olan yerleri ince uçlu matkapla delin altından bir ampül yakın tamamdır. Bu üründen çok daha güzel bir ürün olur.
5-Bu ürün nasıl olmalıydı. Güzel lavivert yarı saydam plastik küre üzerinde yıldızların bulunduğu noktalar delik olmalıydı. Ayrıca yıldız kümelerinin arasındaki bağlantıları gösteren çizgiler saydam çizilmeliydi.Ve kürenin içinde uyduruk bir sarı ampül yerine kuvvetli beyaz ışık veren ledler olmalıydı. Ayrıca küre hafifçe kendi ettrafında dönmeliydi. O zaman eğitici olurdu. Şimdiki haliyle tam bir fiyasko!
Benim param boşa gitti!

2.Gönderdiğim yorum:

Bu ürünü alacaklar kesinlikle tavsiye etmem.Kutudaki o güzel görüntüyü odanızın tavanından göreceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
Ürünü hepsiburadan aldım bugün elime geçti kurdum ve hayal kırıklığına uğradım.
1-Kutuyu açtığınızda basit iki ince karton çıkıyor kartondaki yıldız deliklerini kurşun kalem ile tek tek deliyorsunuz. O kartonları katlayıp küre haline getirmek tam bir işkence. Kutudan çıkan şerit yapışkanlar ile kağıtların eklem yerlerini tutturuyorsunuz ama yapışkanlar öyle çok kötü hemen atıveriyor. Onlar yerine bildiğiniz selobant çok daha iyidir.
2-O kağıtları katlayarak 1 liralık basit bir ampülün üstüne oturtuyorsunuz tavanda küçük küçük sarı ışıklardan başka hiçbir şey yok. Kutu üzerindeki resime bakınca sanki yıldız isimleri ve yıldızların birbiri ile ilişkilerini gösteren mavi çizgileri göreceğinizi sanmayın. Tavanda gördüğünüz sadece yıldızımsı SARI ışıklar ama ne isimleri nede başka birşey görünüyor. Kutu üstündeki resimle alakası yok.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 04 Ağu 2011, 09:48

Gerçekler hoşlarına gitmemiş demekki yayınlamamışlar...Bir de tüm olumsuz şeyleri aynı metinde kullanmayın bence, sankı haksızca kötülüyormuş havası katıyor ve inandırıcı olmuyor.Biraz inceden öveceksiniz, araya da gerçek olumsuzlukları katıp objektif bir yorum çıkacak...(onlara göre) :idea:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti SkodamFabiam » 04 Ağu 2011, 10:04

sikayetvar.com a yaz bi de bunu işe yarıyor...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti ayhani » 04 Ağu 2011, 11:41

Şikayetvar.com'a yazdım zaten. Zaten sorun bir bende değilmiş iki gün içinde yapılan hepsiburada şikayeti 200 kadar. Buradan anladığım kadarıyla hepsiburada kendini alternatifsiz zannediyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 04 Ağu 2011, 12:41

bende 1 temmuzda sipariş vermiştim hala daha ürünler elimde değil... siz düşünün artık....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti mustklc » 04 Ağu 2011, 13:07

ben de tam hepsiburada ile ilgili birşeyler yazacaktım bu başlığı gördüm.
temmuzun 2sinde basit bir masa saati aldım 3 gün oldu hala kargoya verilecek.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti mustklc » 04 Ağu 2011, 13:09

weblebi, koysepete.com gibi bu da patlamasın yoksa?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti barutoglu » 04 Ağu 2011, 14:21

Hepsiburda.com yerine hepsihurda.com desek daha doğru olur. Tamamen çin malları satarak tüketimi körüklüyorlar. Vatandaşımızın aşırı teveccühü bu alışveriş sitesini fena halde şımartmış durumda. Ama maalesef bizim tek başaramadığımız şey birlik olup protesto edebilmek... Birçok arkadaşa hatta çalıştığım kurumlara bu siteden bir sürü şey alan ben, yaklaşık 5 aydır alışveriş yapmıyorum yapmayacağım da. İnşallah kapanır, diyeceğim ama arkası sağlam bir firma olduğundan kapanması zor gözüküyor. Dalavereyi herkese duyurabilmek için "Şikayetvar.com" bir yere kadar etkili bir sitedir. değerlendirilmesini tavsiye ederim.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti ayhani » 04 Ağu 2011, 14:43

barutoğlu ve diğer cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Başlığı açmadan önce acaba benmi fazla sivrilik yapıyorum diye düşünmüştüm. Fakat sikayetvar.com'da sadece 2 günde hepsiburada.com hakkında aynı içerikli yüzlerce şikayet görünce sorunun bende olmadığına karar verdim. Biz bilinçli tüketiciler olarak bu gibi müşteriye saygı göstermeyen firmalara hadlerini bildirmek boynumuzun borcudur.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fmaka » 04 Ağu 2011, 16:25

ben geçen yıl xenon set aldım 6 ay kullandım ve üründe arıza çıktı buraya kadar sorun yok.
ama hb ye ürünü yollama tarihim 22 şubat 2011 bugün 4 ağustos ürün hala yok.
bir kaç kez gitti geldi sorunu çözemediler ilgilenmediler değişim dedim yapmadılar.yazdığım tüm mesajlara aynı cevabı verdiler.telden aradım hakkımı bulamadım.şikayet vara yazdım cevap alamadım.ürün en son geçen hafta tekrar gönderilmiş.markası ne olduğu belli olmayan balastlar (3adet)ve ampüllerle tekrar ürün bana ulaştı.şimdi ben bunua nasıl güvenerek aracıma takarım?
bukadar köklü ve kalite yanlısı olduğunu vurgulayan hepsiburadayı kınıyorum.benim için hb bitti.
bendeki en son gönderilen balastları ve ampülleri konyada basının önünde şehirmeydanında yakacağım...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti Henien » 04 Ağu 2011, 17:09

Güzel başlık, önemli paylaşım. Basit bir masa saati sipariş vermiştim, 1 ayda geldi. Herhalde ben sipariş verince onlar da Çin'e geçtiler siparişi, saat üretildi ve geldi :) Burada yazılanları da okuyunca daha işim olmaz.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti alpino » 04 Ağu 2011, 17:18

hepsiburada hakikaten giderek bozulmaya başladı. şimdiye kadar 10.000 tl den fazla alışveriş yaptığım bir site HB.

ama ben bu siteden alışveriş yaparken süper hızlı gönderide olan ürünleri ve özellikle çok kişinin olumlu mesaj yazdığı ürünleri tercih ediyorum. En son 40" led tv aldım siteden ve çok kısa sürede ve sorunsuz olarak eve ulaştı.

memnuniyetim yaşadığım olumsuzluklardan fazla açıkçası.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti murat11h1 » 04 Ağu 2011, 19:44

11 gün oldu benimde bahsi geçen siteden ürünüm gelecek. Başka bir siteden almayı düşündüğün bir ürünü sipariş ettim ertim gün gönderdiler.
Not:Şimdi admin çıksa deseki;"Arkadaşlar.... araç forumunda alışveriş sitesinin ne manası var?" dese,diyecek lafım yok. :? Onuda söyleyim. Eğri oturup doğru konuşmak lazım.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti alpino » 04 Ağu 2011, 20:22

valla onu da derse ben sildiririm üyeliğimi. gitsin kendine sanayiden usta bulsun üye yapsın :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti murat11h1 » 04 Ağu 2011, 20:35

alpino yazdı:valla onu da derse ben sildiririm üyeliğimi. gitsin kendine sanayiden usta bulsun üye yapsın :)

:lol:
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cobweb » 04 Ağu 2011, 20:40

Burası bir araba formunun ötesinde üyelerin birbirlerine her konuda yardımcı olduğu bir site, bu yüzden bu beraberliği dayanışmayı kimsenin bozmaya hakkı yok...

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti murat11h1 » 23 Ağu 2011, 15:12

Arkadaşlar 28 gün sonunda sipariş ettiğim ürünlerim geldi. Hayaldi gerçek oldu... 8-)
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir