Afrikaya Yardım Edelim Arkadaşlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Afrikaya Yardım Edelim Arkadaşlar

İleti murat11h1 » 11 Ağu 2011, 22:36

Arkadaşlar Afrikadaki kardeşlerimize lütfen yardım edelim. Bizler araçlarımız için belkide gereksiz harcamalarımızı Onlar için harcayalım.Şu mübarek ayda onlara yardım edelim. Şu numaraya yardım ya da sms atın demiyorum onlarca yardım kuruluşu var internetten arayın kolayca bulursunuz. LÜTFEN

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti murat11h1 » 12 Ağu 2011, 02:33

Şu kadar saat geçti bir kişide açtığım konuyla ilgili yorum yazmadı. İlginize duyarlılığınıza hayranım!
AFERİN SKODAM FORUMU AFERİN.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Kutay ALBAYRAK » 12 Ağu 2011, 03:32

Forumda bulunan birçok arkadaşımız gerek işi gerekse diğer işleri yüzünden muhtemelen uyumuşlardır mesaj yazdığınız saatte diye tahmin etmek istiyorum.

Ayrıca çok haklısınız orada yaşananlara elimizden geleni yapmalıyız bizler araç sahipleri bazen keyfi gezintiler bile yaparken orada insanlar annelerimizin sütçüye verdikleri küflü ekmeği bile bulamıyorlar.Böyle insani bir konu açtığınız için teşekkür ederim.

Yine de geç sayılmaz herkes elinden geleni mutlaka yapacaktır.Allah sizin de yardımınızı kabul etsin...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutay ALBAYRAK
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit

İleti BaTeRRiiSStt » 12 Ağu 2011, 07:11

murat11h1 yazdı:Arkadaşlar Afrikadaki kardeşlerimize lütfen yardım edelim. Bizler araçlarımız için belkide gereksiz harcamalarımızı Onlar için harcayalım.Şu mübarek ayda onlara yardım edelim. Şu numaraya yardım ya da sms atın demiyorum onlarca yardım kuruluşu var internetten arayın kolayca bulursunuz. LÜTFEN
ben bu görüşe katılmıyorum.senelerdır afrıkaya yardım edılıyor adamlar hala aç ya verılen yardımlar yerıne ulasmıyor ya da bu işde baska bır iş var.Kendı etrafımda fakırler varken yabancıya yardım etmek bılhassa orta kesım halk trafından para toplanması bana makul gelmıyor. Bu durum Dunyada bılınen bırsey ise her ulke devlet olarak adam gıbı yardım yapsın kurtarsın su ulkeyı aclıktan senden benden 3kurus toplayacagı paraylaolmuyor senelerdır olmadı olmazda.zmanında kesılen kurbanlar bıle oraya gonderıldı.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ayhani » 12 Ağu 2011, 07:38

BaTeRRiiSStt yazdı:
murat11h1 yazdı:Arkadaşlar Afrikadaki kardeşlerimize lütfen yardım edelim. Bizler araçlarımız için belkide gereksiz harcamalarımızı Onlar için harcayalım.Şu mübarek ayda onlara yardım edelim. Şu numaraya yardım ya da sms atın demiyorum onlarca yardım kuruluşu var internetten arayın kolayca bulursunuz. LÜTFEN
ben bu görüşe katılmıyorum.senelerdır afrıkaya yardım edılıyor adamlar hala aç ya verılen yardımlar yerıne ulasmıyor ya da bu işde baska bır iş var.Kendı etrafımda fakırler varken yabancıya yardım etmek bılhassa orta kesım halk trafından para toplanması bana makul gelmıyor. Bu durum Dunyada bılınen bırsey ise her ulke devlet olarak adam gıbı yardım yapsın kurtarsın su ulkeyı aclıktan senden benden 3kurus toplayacagı paraylaolmuyor senelerdır olmadı olmazda.zmanında kesılen kurbanlar bıle oraya gonderıldı.

Uzun vadede sizin dediğini doğru. Balık vermektense tutmayı öğretmek lazım gibi birşey.
Ama orada şu an çocuklar 1 lokma ekmek olmadığı için ölüyor. Orada çocuklar açlıktan kırılırken 5 tl kimseyi zengin etmez fakirde etmez üşenmeden en azından 1 mesaj gönderelim derim.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 12 Ağu 2011, 08:24

Ben türkiyede yapılan hiçbir yardım faaliyetine inanmıyorum. Bakınız deniz feneri, bakınız mehmetçik vakfı, lösev vakfı,
Bunların hepsinde usulsüzlük tespit edildi. İnsan gönül rahatlığıyla yardım bile yapamıyor memlekette,
Bizim doğuda köyü olmayan, elektriği olmayan, ayakkabısı, defter kalemi olmayan bir sürü insanımız çocuğumuz var.
Yardım edeceksek başta bunlardan başlamalıyız diye düşünüyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti barutoglu » 12 Ağu 2011, 08:35

Bence yardım etmeliyiz. Türkiyeden giden kargo uçaklarını nasıl bir sevinçle karşıladıklarını duymadınız mı? Bazı yardım kuruluşlarında usulsüzlük tespitleri var diye (ki bir kısmına inanmıyorum çünkü bazıları kasıtlı yapılıyor) yardım yapmamak pek doğru gözükmüyor. İyilik yap denize at balık bilmezse Halık bilir demiş atalarımız. Dinimize göre sen samimi olarak yaptığın her davranışından kazancın olur. Niyet önemlidir. Yerine ulaşmaz ise ulaştıralım deyip ulaştırmayanlar vebalini üstleneceklerdir. Senin yaptığın iyilik yine iyilik olur ve eninde sonunda karşılığını görürsün. Mesela Kızılay, Diyanet, İHH, Kimse Yokmu dernekleri alternatif olarak düşünülebilir. Yaşadığın çağda insan açlıktan ölüyor yahu. Dünyanın her köşesinde yaşayan insanların bundan insani sorumluluğu vardır. Burası sözün bittiği noktadır. vesselam
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti tuzsuz » 12 Ağu 2011, 08:36

hassasiyetiniz çok güzel. herkesin de bu hassasiyete karşı duyarlı olması gerekir kanısındayım. bu bir insanlık görevi. ama nedense hep insanlığı bizler yapıyoruz yüzyıllar boyu sömüren avrupalı, amerikalı yapmıyor. onların yaptığı şey birleşmiş milletleri göreve çağırmak. neyse bu başka bir mevzu ve yeri burası değil. bizim ülkemizde yok mu bu tarzda aç insanlar elbetteki var ama oradakiler yanımızdakilerden daha zor durumda şu an için. allah kimseyi bu hale düşürmesin düşmanımızı bile. şahsen, göndereceğim miktarı bölüştüreceğim birazını burada ihtiyacı olanlara birazını da bir kaç yardım kuruluşu ile göndereceğim afrikaya. az ya da çok elimden geldiğince. nedeni ise yardım kuruluşlarımıza güvenmemem bunun örneklerini daha önce gördük. biri aracılığıyla gitmezse biri aracılığıyla gider umudundayım bir nebze de olsa. ilgi gösteren herkese şahsım adına teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti tuzsuz » 12 Ağu 2011, 09:01

tuzsuz yazdı:hassasiyetiniz çok güzel. herkesin de bu hassasiyete karşı duyarlı olması gerekir kanısındayım. bu bir insanlık görevi. ama nedense hep insanlığı bizler yapıyoruz yüzyıllar boyu sömüren avrupalı, amerikalı yapmıyor. onların yaptığı şey birleşmiş milletleri göreve çağırmak. neyse bu başka bir mevzu ve yeri burası değil. bizim ülkemizde yok mu bu tarzda aç insanlar elbetteki var ama oradakiler yanımızdakilerden daha zor durumda şu an için. allah kimseyi bu hale düşürmesin düşmanımızı bile. şahsen, göndereceğim miktarı bölüştüreceğim birazını burada ihtiyacı olanlara birazını da bir kaç yardım kuruluşu ile göndereceğim afrikaya. az ya da çok elimden geldiğince. nedeni ise yardım kuruluşlarımıza güvenmemem bunun örneklerini daha önce gördük. biri aracılığıyla gitmezse biri aracılığıyla gider umudundayım bir nebze de olsa. ilgi gösteren herkese şahsım adına teşekkür ederim.

ayrıca bir şeyler daha ekleyeyim. ben çoğrafyamızı seviyorum. binlerce kilometre uzaktaki insanları bile düşünüyoruz. niye mi? işte nedeni;
1994'te fotoğraf dalında Pulitzer Ödülü kazanan Kevin Carter`ın çektiği fotoğraf, zayıflıktan ölmek üzere olan siyah küçük kız çocuğu ile yakınında tüneyen akbabayı yansıtmaktadır. Kızın, birkaç kilometre ilerdeki Birleşmiş Milletler yardım kampına gitmek istediği sanılmaktadır.
Bu ânı fotoğrafladıktan sonra akbaba kaçmış, ancak Carter küçük kıza kampa ulaşması için yardım etmemiş, oradan uzaklaşmıştır. Bu yüzden yoğun eleştirilere maruz kalan Carter profesyonel fotoğrafçı olduğunu, yardım görevlisi olmadığını söylerek kendisini savundu. O dönemde, gazeteciler ve fotoğrafçılar, bulaşıcı hastalıklar nedeniyle hasta insanlara dokunmamaları konusunda sıkı biçimde uyarılıyorlardı. Kevin Carter, 27 temmuz 1994 'te Johannesburg'un bir banliyösünde park ettiği kamyonetinin içine egzoz basarak intihar etti. Yanında çevresine yazılmış çok sayıda mektup bulundu. bu da çekmiş olduğu fotoğraf

http://www.google.com.tr/imgres?q=Kevin+Carter&um=1&hl=tr&sa=N&biw=1024&bih=586&tbm=isch&tbnid=AEQQ1KVroWkVkM:&imgrefurl=http://www.senaidemirci.net/yazilar.php%253Fkategori%253D1%2526makaleid%253D2366&docid=WABKGte-alyu-M&w=456&h=572&ei=E89ETv_yNsjwsgaamdG7CQ&zoom=1&iact=rc&dur=380&page=1&tbnh=134&tbnw=105&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:14,s:0&tx=32&ty=86

kaynak vikipedi
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 12 Ağu 2011, 11:37

Sonuna kadar okuyun
Arkadaşlar öncelik şunu söylemek isterim ki yardım kuruluşları artık eskisi gibi çalışmıyor. Her yardım kuruluşu yaptığı yardımın kuruşu kuruşuna hesabını veriyor Yapılan yardımları video ve resimlerle görüntülüyorlar. Yardım etmeye gönlünüz yokda bahane arıyorsanız başka... Olmadı Kızılaya yardım edin. Yok yok siz en iyisi kendi kuruntunuzla daha rahat uyursunuz geceleri. Elbette lafım ortaya.

Hangimiz 5 lira 10 lira vermiyoruz gerekli gereksiz. Adamların hayatı kurtuluyor o parayla..

Olayın diğer yüzüne ise sonuna kadar katılıyorum.Bende bir an düşündüm; Her zaman afrika böyle nereye kadar diye?!
Öcelikle afrikada neredeyse her yer sömürge ya da çetelerin gözetiminde.Elin Amerikalısı ingilizi fransızı her zamanki doymaz azgözlülükleriyle halkı sindirmiş.Halkın fıtratı değişmiş.Bir abimiz; "Adamların o kadar verimli toprakları var ama ağacın gölgesinde akşama kadar oturmak en güzel iştir onun için" demişti. Halkıda uyuşturmuşlar anlayacağınız... Siyasilerde zaten maşa durumunda oh ne ala... Bazı beyin özürlüler gibi; Yahu çalışıp kazansınlar derseniz, gülerim sadece çünkü gayret gösterecek insana otur oturduğun yerde diyen bir yönetim var. Konuya biraz geniş bir perspektiften bakmak gerekir. Kazın ayağı hiçte göründüğü gibi değil.
Bir hikayeyle köşe yazımı bitireyim, Genç kız,arkadaşlarıyla köyün çeşmesine gider ve birden ağlamaya başlar. Arkadaşları sorar; "Neden ağlıyorsun?" O da şu cevabı verir; "Ya ben evlenir,çocuğum olur, bu çeşmede oynar sonra ayağı kayar, yalağa düşer biz onu hastane götüremeden ölürse..." demiş. Sizinkide buna benziyor ya yardım kuruluşu hainlik yapar yardımları ceplerine indirilerse yok şöyle yok böyle...
Selametle... ;)
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti artrockm » 12 Ağu 2011, 12:19

Hala açlıktan ölenler varsa dünyada, aslında ölen insanlar değil; insanlıktır....
Kullanıcı avatarı
artrockm
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: engin basaran
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Comfort

İleti murat11h1 » 12 Ağu 2011, 12:28

artrockm yazdı:Hala açlıktan ölenler varsa dünyada, aslında ölen insanlar değil; insanlıktır....

Kesinlikle
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tuzsuz » 12 Ağu 2011, 12:36

durumun vahimliğini anlatmaya gerek yok. şu habere bir bakın. gözyaşınızı tutamazsınız. :( :cry: http://www.ntvmsnbc.com/id/25240894/
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cobweb » 12 Ağu 2011, 13:45

barutoglu yazdı:Bence yardım etmeliyiz. Türkiyeden giden kargo uçaklarını nasıl bir sevinçle karşıladıklarını duymadınız mı? Bazı yardım kuruluşlarında usulsüzlük tespitleri var diye (ki bir kısmına inanmıyorum çünkü bazıları kasıtlı yapılıyor) yardım yapmamak pek doğru gözükmüyor. İyilik yap denize at balık bilmezse Halık bilir demiş atalarımız. Dinimize göre sen samimi olarak yaptığın her davranışından kazancın olur. Niyet önemlidir. Yerine ulaşmaz ise ulaştıralım deyip ulaştırmayanlar vebalini üstleneceklerdir. Senin yaptığın iyilik yine iyilik olur ve eninde sonunda karşılığını görürsün. Mesela Kızılay, Diyanet, İHH, Kimse Yokmu dernekleri alternatif olarak düşünülebilir. Yaşadığın çağda insan açlıktan ölüyor yahu. Dünyanın her köşesinde yaşayan insanların bundan insani sorumluluğu vardır. Burası sözün bittiği noktadır. vesselam

+111111

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti hetepe » 12 Ağu 2011, 14:52

Her işte olduğu gibi bunu da yüzüne gözüne bulaştırmışlar...demin bir iki SMS merkezine yardım mesajı attım, adamlar bağışı almayıp, bi de üşenmeyip cevap metni yazmışlar ''sadece faturalı hatlar katılabilir'' diye....
Ulan Türkiyedeki cep telefonu nüfusunun kaçta kaçı faturalı ki?
Yazıklar olsun.....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti cobweb » 12 Ağu 2011, 16:48

hetepe yazdı:Her işte olduğu gibi bunu da yüzüne gözüne bulaştırmışlar...demin bir iki SMS merkezine yardım mesajı attım, adamlar bağışı almayıp, bi de üşenmeyip cevap metni yazmışlar ''sadece faturalı hatlar katılabilir'' diye....
Ulan Türkiyedeki cep telefonu nüfusunun kaçta kaçı faturalı ki?
Yazıklar olsun.....

Diyanet Vakfının yardım kampanyasında faturasız hat sahipleri de katılabiliyor, nerden biliyorum babam ve nişanlım gönderdiler, bağış gerçekleşti.

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti BaTeRRiiSStt » 12 Ağu 2011, 17:46

arabanın vergisini bile ödiyemedım daha. bana yardım edin daha sevaba girersiniz gariban duası alırsınız
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 12 Ağu 2011, 18:06

BaTeRRiiSStt yazdı:arabanın vergisini bile ödiyemedım daha. bana yardım edin daha sevaba girersiniz gariban duası alırsınız

İnsanlar bir tas çorba içemeden ölürken bizlerde araç vergisinden bahsediyoruz.
Konuyu sulandırmayın arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir