1.8 T LPG li araclarda yakıt tüketimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.8 T LPG li araclarda yakıt tüketimi

İleti skoda_tudor06 » 13 Ağu 2011, 13:38

Merhaba arkadaşlar,

Foruma da yazdıgım gibi 1.8 T octavia almayı dusunuyorum. Malum benzin cok pahalı alacagım araca ya lpg taktırmayı ya da lpg monteli almayı dusunuyorum. Ancak lpg de yavas yavas fiyatlanmaya basladı aslında normale gore lpg pahalı bile. Kullanan ve bilgisi olan arkadaslar bu motora sahip aracların lpg yakıt tuketimiyle ilgili bilgi verebilirler mi ? Bir de bazı lpg markaları varmıs bunlar 1.8 T lere montesinden sonra normal 1.6 turu araclarla aynı yakıtı sarfettiği soyleniyor ne kadar dogru bu arada 1.8 T motorlu aracların yanan yakıtı tekrar yakma gibi bir durumu sozkonusu olabilir mi? 1998 1.8 T passat kullanıyor enistem yakıtın sehir içi kullanıma gore 250 kr sehir dısı 200 civarı oldugunu soyluyor aractan araca değişiyor sanırım cunku bazı forumlarda cok farklı rakamlarda gordum...

skoda_tudor06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eray güler
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia

İleti skoda_tudor06 » 13 Ağu 2011, 15:24

linktekiilanda mesela superb için aynı motor secenegindeki yakıt tuketimini Şehiriçi 230Krs Sehirlerarası 190krs olarak vermıs arkadas...sanırım sitede 1.8T ve L&K kullanan arkadaslarda var. bilgileri paylasırsanız sevinirim ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 353/detay/
skoda_tudor06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eray güler
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir