Türk Futbolu nereye gidiyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Türk Futbolu nereye gidiyor.

İleti BaTeRRiiSStt » 17 Ağu 2011, 07:07

tuzsuz yazdı:
BaTeRRiiSStt yazdı: arkadasım ne var kı ne değişecek neden boyle olayların ıcındeymıs gibi konusuyorsunuz? fenerbahce kume dusuncemı turk futbolu temızlenecek ? bu takım trabzonu bjk yı galatasarayı yenmedımı ? hangı rakıp takım oyuncusunu aldı bu takım da o sekılde mac satın aldı? hani mac satan rakıp takım oyuncuları nerde? 36 lık umıt karan mı sattı macı ? butun sezonun gunah kecisi ankaragucu takım kalecısı korcan mı? hanı fenerın son 5 maçın sonucu bellıydı? nerde son 5 rakıp takımın sıke yapan topcuları??? kac kişi gıttı bu sıtede bu sene kadıkoyde bır fenerbahce macına? o takımın varını yoğunu ortaya koyup canla başla mücadele ettiğini kac kısı ızledi?? adamın biri kuyuya taş attı sımdı kımse cıkaramıyor. gizli belgelermiş yahu devlet sırrı değil ki bu olay. varsa birsey aha ıste kardesım belgesi dersın bu da cezan dersın olay bıter .. belge belge dıyolar kımsenın bırsey gördüğü yok ..

hocam, ancak atladığınız bir nokta var. nasıl cinayet suçsa cinayete teşebbüs de suçtur. illa ki birinin ölmesi gerekmez suçun oluşması için. hatta suça bilerek engel olmamak da suçtur. ceza kanunumuz öyle der. taraf olmalıyız elbette ama doğrunun tarafı olmalıyız. şahsen ben temiz futbol, temiz takım isterim. tıpkı temiz toplum, temiz siyaset, temiz devlet istediğim gibi. temiz trafik de istiyorum aynı zamanda. fenerbahçe ya da beşiktaş küme düşerse futbol temizlenmez elbet ama yapılmışsa şike veya şikeye teşebbüs, cezasız kalmamalı. bunda da ben yapmadım kedi yaptı demek doğru olmaz. bu toplum vicdanıdır aynı zamanda. yaşayabilmek için buna ihtiyacımız var. ha bir çok şey abartılmıştır, olduğu gibi gösterilmemiştir, çarpıtılmıştır. bu da temiz insanlar olamadığımızı gösterir. medyası, yargısı, siyasisi, yöneticisi, vatandaşına kadar.

bende dıyorum ki şikeyi sahada futbolcular yapar yada hakemler yapar. Fenerbahcenın oynadıgı rakıpler arasında hangı rakıp takım futbolcusu yada o şike yapıldıgı varsayılan (çok gizli) maçın hakemi içerde?? yonetıcıler cıkıp oynamıyorkı sahada futbolcular oynuyor.Nerde bu şike yapan futbolcu yada hakemler ben onu soruyorum ??Aziz yıldırımın olayı sılahlı çete kurmak v.s yoksa trabzonsporunda sıke yapmaya yeltendiği ancak parası yetmediği gibi soylentılerde var . .

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir