Balıkesir İvrindi Arası Körfez Yolu Yol Çalışması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Balıkesir İvrindi Arası Körfez Yolu Yol Çalışması

İleti ozantavsan » 31 Ağu 2011, 14:29

BAlıkesir Körfez yolunu kullanacak olan varsa yol durumu hakkında bilgi vermek istiyorum.
Balıkesir Merkez ve İvrindi arası bir süredir yol genişletme çalışması yapılıyor.Körfezden balıkesir'e geliyorsanız veya Balıkesirden Aynı yöne gidiyorsanız bazı yerlerde yol bozuk.Tam bölünmüş yola giriyorsunuz 1-2 kilometre sonra bozuk yola geçiş var.KAragedik mevkii , Gökçe yazı Girişi , Gökçe yazı jandarma önü , Balya yol kavşağı ve ilerisi yer yer bozuk.Yeni asfalttan eski yola geçiş kısmında asfalt yükseklik farkı mevcut.Özellikle aracınızın altı alçaksa ve modifiye amaçlı indirmişseniz , ön ve arka tamponu yolda bırakmanız kuvvetle ihtimak.Ayrıca motor korumayı sürtmeniz , karteli delmeniz ve hatta motoru sürtmeniz bile ihtimaller arasında.

Bozul yollda aracı 2. vites düşük devir kullanmanızı öneririm.Çakıl taşlı olduğundan sarsıntı çok yapıyor.
En önemlisi düzgün yoldan bozuk yola geçişleri önceden görmeniz gerek.Geç farkettiğinizde aracınızın zarar görmesi ,yoldan çıkma gibi sorunlar çıkabilir.

Bazı bölümlerde yol tek şeride düşüyor.Karşıdan gelen araçlar çift şeritmiş gibi düşünüp birbirlerini sollamaya çalışıyorlar.Kendinizi kafa kafaya çarpma noktasında bulabiliyorsunuz.Dün bu yolu gidiş dönüş geçtim.Dönüşte tek şeride düşen kısımda önümde sollamış bir jeep buldum.Önümdeki yok eper derin çukurlu girintili çıkıntılı ,sağ tarafım ise tarlalara dğru 1 - 2 metre uçurumdu.Kaçacak yer yok..Jeep kendini tekrar şeridine sağa attı ,bu sefer arkasındaki sollamış , o da jeep.En sağa doğru kaçtım geçti.Diğer sollayan araçlar bunu görünce kendi şeritlerine geçti.Gözleri körmüdür nedir ,önündeki yoldan başka yol yok işte tek şeritten gidiyordun.Karşıdanda dönüş yolundan gelenler gelecek.Yol bozuk niye hız yapıyorsun , fren yapsan kayıp gideceksin.Ya uçuruma ,ya öndekine ,ya karşıdakina dalacaksın.

Neyse sakin ve dikkatli kullanımla ben bayram şehirdışı yolculuklarımı tamamladım.Darısı sizlerin başına.

Dikkatli ve sakin kullanımda sorun yaşamadan bozuk kesimleri geçebilirsiniz.

Tekrar iyi bayramlar.

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti semih10 » 31 Ağu 2011, 19:20

abi walla dikkatli olmak lasım dediğin gibi buraya gelipte karter muhafazası darbe alanmı ararsın,ön karlığını kıran mı arasın, yolda bırakan mı arasın, kumlu yolda duramayıp öndekine geçiren mi ararsın.. hepsi geldi abi akçaydalar..
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti ozantavsan » 07 Eyl 2011, 19:23

Korkulan başa geldi.Bayramda yaptığım bu uyarının ne denli önemli olduğu acı bir şekilde doğrulandı malesef.
Annemin iş arkadaşı tanıdığım bir abimizin oğlu körfez dönüşü , yol çalışması bölgesinde kaza yapmış.
Kendisi arkada oturuyormuş.Camdan yola fırlamış.Beyinde su ve ödem nedeniyle bilinci kapalıymış.Bir gün uyutulduktan sonra uyandırılamazsa GATA'ya sevk edilecek.Şöför ve öndeki arkadaşında hiçbirşey yokmuş.
Yaşı çok genç .Askeri personel.Okulu yeni bitmiş göreve başlamıştı.Allah anasına , babasına ,sevdiklerine bağışlar umarım.

Bu acı olay sonrası tekrar uyarmak istiyorum.Bu güzergahı kullanacak arkadaşların yol boyunca yavaş sürmelerini ve dikkatli olmalarını öneririm.Hızınız yüksek ve dikkatsizseniz yolu farkedene kadar iş işten geçmiş olabilir.Bu yolda bu çalışma nedeni ile çok kaza oldu.Aman dikkat..
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti mustklc » 07 Eyl 2011, 20:22

bozuk yolda sollayanları ben de anlamıyorum. mersedesini, bmwsini geçtik, adam brodwayla solluyor.

dün gece konya yolundaydım . cihanbeyli, kulu arasını tek şeride indirmişler. her sene indirirler nedenini bilmem. neyse, bizim şerit boş ama karşısı dolu. sollayan sollayana. bakıyorum karşımda herifçioğlu uzunları da yakmış üstüme üstüme sürüyor. ben de uykusuzum, 2-3 saatlik uykuyla duruyorum, gözlerim kapanıyor ama eve de yetişmem lazım

dedim böyle olmayacak. yavaşladım. arkaya bir araç geldi, o da sollamaya cesaret edemedi. en sonunda bir kamyon geldi. herifin bizi sollaması rahat 2 dakika sürdü :D adam kamyon karşıdakini de iplemiyor tabi.

geçtim kamyonun arkasına, kamyon abi önde ben arkada, adam sollayanı dinlemiyor. bakıyorum bazen karşı şerittekiler kaçıyor tekrar :D

bir ara karşıdaki uzun yaktı sanırım. bizim kamyoncu da bir yaktı karşıdaki anında tısss :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Genel Sohbet ve Paylaşım