almanyada skoda fiyatları :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

almanyada skoda fiyatları :(

İleti umutgiray » 04 Eyl 2011, 22:10

felicia042 yazdı:
alpino yazdı:şimdi sana uç bir örnek:

Hyundai Genesis 4.2 ful donanım ABD fiyatı: yaklaşık 80.000 TL
Hyundai Genesis 3.6 ful donanım TR fiyatı: 202.000 TL.

yani daha küçük motoru yaklaşık 2,5 kat pahalıya alıyorsun.

ama tabi bu arabayı alacak kodaman zaten şirket sahibi olacağından aracı şirkete gider gösterip bu aracın vergisinden yırtıyor. ;) nasıl karlı iş.

aynen katılıyorum çoğu firmada rastladım. dediğin gibi oluyor. şirket aracı gibi gösterip ticari statüde alınıyor. doblo kango benzeri araçlarda da böle ama bu arabalarda daha çok kaar elde ediliyor gibi geldi bana

.

firmalara alınan araçlarda devletin belirlediği ölçüde yani ruhsatta yazan ticari veya binek olma durumuna göre vergi gider yazılıyor. yani ruhsatta binek araç yazıyor ise vergisinin gider yazılması gibi bir durum söz konusu değil (rent a car lar hariç. ). ruhsatta ticari yazması lazım. ticari yazmsı için ise aracın belli şartları taşıması gerekiyor (şasi uzunluğu, ön kısmın kapalı veya açık olması, arkada koltuk olup olmamsı veya koltuk montaj yerinin olup olmaması gibi) vergi kısmına gelince binek araçlarda ötv oranı %80 kd oranı % 18. yani yurt dışında 1 tl olan sıfır bir araba yurt içinde girerken 2 tl oluyor. yurt dışında ikinci el arabalarda vergi yaşa göre arttığı için ve bakım işlerinde işçiliğin pahalı olması nedeniyle bizim gurbetçilerin çoğu tatile arabayla gelip burda tamir bakım işlerini hallediyor. fiyat konusunda fikir vermek amacıyla şunu söyleyin geçen sene ben 2004 model fabia 1.4 tdi combi aldım ankarada 8.000 euro para ödedim. abim almanyadan audi a6 2.5 tdi'yi aymı fiyata aldı. dayım mercedes ML jip aldı 12.000 euro. aynı yaşta arabalar bunlar. varın gerisini siz düşünün. bu arada türkiye araç girişi içinde belli şartlar var sadece kdv ve ötv ödemek yetmiyor. mesela araç 3 yaştan yaşlı olmayacak vs vs vs. ülkemizde yabancıda yabancıya raçlar satılıyor. fiyatları çok uygun 5.000 eroya bmw var 2006 model. eskiden yabancıdan yabancıya olna araçlar yılda bir gün dahi yurt dışına çıksa sıktı olmuyordu. işmdi yılın 6 ayında yurt dışında kalması gerekiyor.
pardon ya konu dağıldı biraz

neyse konunun kısa özeti böyle işte

Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti felicia042 » 06 Eyl 2011, 06:46

Çekoslavakyada sıfır fabia fiyatı daha ilginç
en pahalı fabia
7 vites RS 21.000TL
en ucuz fabia
1.2 HTP 12.500 TL

http://www.skodafabia.com/default.shtml
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Bluedays » 06 Eyl 2011, 15:44

Türkiye'de yaşamaktan her daim pişmanım. İmkanım olsa bir dakika durmaz, yurtdışına çıkarım. Bİzde artık kanun manun yok dostlar. Gerçekten yok. Belki genel konuştuğumu düşünüyorsunuz ama inanın yok. En basit örneği bu konuda gizli. Kanunda derki, vergiden vergi alınmaz. Mesela sıfır bir araç alıyorsunuz, buna %38 ÖTV %18 KDV ödersiniz.
Diyelimki araç 20.000 TL değerinde, 20.000*0,38: 7.600 ÖTV ediyor, bunları toplayıp, 27.600 üzerinde %18 KDV alıyor, totalde 32.568 TL'ye araç sizin oluyor.
20.000 TL'lik araç 32.568 TL'ye sizin oluyor. Yazıklar olsun diyorum. Hem ÖTV koyuyor, üstüne birde KDV koyuyor.
Ya ne desem az, ne kadar isyan etsem, avazım çıktığı kadar bağırsam az ama maalesef bu toplumla bu şekilde yönetiliyoruz yapacak birsey yok demekki bunu hakediyoruz.
Benzin olmuş neredeyse 5 lira. Alış fiyatları 1 lira bize dayıyorlar 5 liradan neden?
Çünkü %80 vergi alıyorlar. Ne demeli sizce bunlara?
Dua edin, suyla çalışan araba üretilmesin. Sakın ha...
O zaman su içirtmez bunlar bize...
HEr zaman olduğu gibi ah Aziz Nesin ah diyorum, kıymetini bilemedi bu toplum senin...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti skodacı_71 » 06 Eyl 2011, 22:38

Bluedays yazdı:Türkiye'de yaşamaktan her daim pişmanım. İmkanım olsa bir dakika durmaz, yurtdışına çıkarım. Bİzde artık kanun manun yok dostlar. Gerçekten yok. Belki genel konuştuğumu düşünüyorsunuz ama inanın yok. En basit örneği bu konuda gizli. Kanunda derki, vergiden vergi alınmaz. Mesela sıfır bir araç alıyorsunuz, buna %38 ÖTV %18 KDV ödersiniz.
Diyelimki araç 20.000 TL değerinde, 20.000*0,38: 7.600 ÖTV ediyor, bunları toplayıp, 27.600 üzerinde %18 KDV alıyor, totalde 32.568 TL'ye araç sizin oluyor.
20.000 TL'lik araç 32.568 TL'ye sizin oluyor. Yazıklar olsun diyorum. Hem ÖTV koyuyor, üstüne birde KDV koyuyor.
Ya ne desem az, ne kadar isyan etsem, avazım çıktığı kadar bağırsam az ama maalesef bu toplumla bu şekilde yönetiliyoruz yapacak birsey yok demekki bunu hakediyoruz.
Benzin olmuş neredeyse 5 lira. Alış fiyatları 1 lira bize dayıyorlar 5 liradan neden?
HEr zaman olduğu gibi ah Aziz Nesin ah diyorum, kıymetini bilemedi bu toplum senin...

+1000 Türkiyede herşey vergiye gider oldu zaten
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti diseqc » 07 Eyl 2011, 07:37

skodacı_71 yazdı:
Bluedays yazdı:Türkiye'de yaşamaktan her daim pişmanım. İmkanım olsa bir dakika durmaz, yurtdışına çıkarım. Bİzde artık kanun manun yok dostlar. Gerçekten yok. Belki genel konuştuğumu düşünüyorsunuz ama inanın yok. En basit örneği bu konuda gizli. Kanunda derki, vergiden vergi alınmaz. Mesela sıfır bir araç alıyorsunuz, buna %38 ÖTV %18 KDV ödersiniz.

bu topraklarda yaşamaktan her daim mutlu oldum onur duydum, beğenmediğimiz yanlar olabilir ama konfordan geri kalıyorum diye kimsyede bu toprakları bırakıp kacacak değilim kacacaklarda mani olmayalım ...

arabalar pahalı vergi cok diyoruz ama su anda hiç bir markanın elinde araba yok sıfır araba almak için altı ay beklemek gerekiyor günlük satılan araba rakakamları ucuk her gün trafik araba doluyor dünyanın üzerindeki bir çok ülke yemek bulamazken, bir çok ekonomi devi kıvranırken, türkeye sürekli model yükseltiyor herkezin geliri yerindeki benzin ölede böylede alınıyor halinize şükredin, illaki şartların ileşmesi için çaba sarfedelim ama bu topraklar bizim, hiç bir kuvvete hiç bir zorluğa buraları bırakmayalım..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Bluedays » 07 Eyl 2011, 09:35

diseqc yazdı:
skodacı_71 yazdı:

bu topraklarda yaşamaktan her daim mutlu oldum onur duydum, beğenmediğimiz yanlar olabilir ama konfordan geri kalıyorum diye kimsyede bu toprakları bırakıp kacacak değilim kacacaklarda mani olmayalım ...

arabalar pahalı vergi cok diyoruz ama su anda hiç bir markanın elinde araba yok sıfır araba almak için altı ay beklemek gerekiyor günlük satılan araba rakakamları ucuk her gün trafik araba doluyor dünyanın üzerindeki bir çok ülke yemek bulamazken, bir çok ekonomi devi kıvranırken, türkeye sürekli model yükseltiyor herkezin geliri yerindeki benzin ölede böylede alınıyor halinize şükredin, illaki şartların ileşmesi için çaba sarfedelim ama bu topraklar bizim, hiç bir kuvvete hiç bir zorluğa buraları bırakmayalım..

Buralar atalarımızdan bizlere yadigar. Tabiiki buraları kimselere bırakmayacağız. Yazdıkların kısmen doğru fakat katılmadığım yanları da yok değil.
Herkes , insanların alışveriş yaptığından, araç satışı olduğundan bahsediyor. Bi on sene önce kimin kredi borcu vardı etrafınızda? Parası olan harcıyordu, olmayan borçlanmıyordu. Şimdi parası olanda olmayanda borçlu, insanlar kredi ile yaşar hale geldi, k. kartı borcunu birinden çekip, diğerine yatırıyor.
İnsanlar borçlandırıldı, kölelik düzeni hakim kılındı. Bu sebeple satış yapılıyor. Bu sebeple çark dönüyor.
Ama öyle böyle mutlaka bu çark kırılacak.
Üretimi olmayan, satacak birseyi kalmayan bir ülke de merak ediyorum o durumda ne yapacak???
Yunanistanı biliyorsunuz, adamlar ne hale geldi, başbakanı çıkmış, utançla diyorki, ne yapayım, (ismini hatırlamıyorum ama bir kurumdan bahsetti) onu mu satalım diyor.
Bizimkilerse utanmadan, sıkılmadan herseyi sattılar.
Ne yazıkki bir halk kaldı satılmayan...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti civanmert » 07 Eyl 2011, 14:54

Arkadaşlar merhaba;
Bende 2011fabia 1.4 ambiente araç var araçıma BRC sıralı otogaz taktırmayı düşünüyorum yakıt tasarrufu için sizinde önerilerinizi almak istedim neden BRC diye soracak olursanız araştırmama göre en iyisi BRC ymiş :) ilginiz için şimdiden herkese teşekkürler.
civanmert
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yakup CİVANMERT
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABİA

İleti Bluedays » 13 Eyl 2011, 12:28

Benim araç 2005 model ve 2 yıldır BRC kullanıyorum gayet memnunum. Şehir içi 18-19 kuruş yakıyor.
Şu ana kadar da tek bir sıkıntı yaşamadım. Eğer baban fabrikatör falan değilse hiç düşünme tüp taktır hemen acilen.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir