98 model 1.3 felica yardımlarınızı belkiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

98 model 1.3 felica yardımlarınızı belkiyorum

İleti yaren_06 » 03 Eyl 2011, 02:30

arkadaşlar merhaba,

yeni 98 model 1.3 felica karb.benzinli arac sahibi oldum,bilmiyorum dogru bir tercih yaptım,serviste aracın şanzumanında yağ kaçakları,arka ve el fren balatasında sıkma ve far ayar motoru kırık dediler anca biz değiştiremeyiz parça yok diye saçmaladılar.bu sorunlar önemli mi ankara'da tavsiye edeğiniz işinin hakkını veren ustalar varmı?Bİr de bu araç km de ne yakıyor henüz hesaplayamadım,tüp olsa mı olması mı ???

yaren_06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tuncay
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA felica

İleti AhmetH » 04 Eyl 2011, 13:21

Merhaba !

aynı araca biz 1998 senesinden beri 0 km alınmış olarak sahibiz.
gerçekten çok cefakar bir araba. Klima ABS hidrolik direksiyon eksikliği gibi sorunlar dışında taşrada sizi üzeceğini sanmam. Yavaş yavaş yaşlansada daha uzun yıllar hizmet edeceğini zannederim.

bu araçların far yükseklik motoru yoktur garip bir sistemdir ve genelde bozulur. :D
o yüzden kafaya takmayın. Bu forumda 10 felicia sahibi varsa 9 unda bozuktur.

şanzımanın tüm keçe ve contaları sanayilerde hala kolay bulunabiliyor, yenilemesi masraf değil, Şanzıman yağınıda yenilerseniz şanzımanlık işiniz muhtemelen kalmaz.

arka ve el fren balatası aynıdır, ayak freni ile hidrolik olarak kumanda edilirken el freni çekince kalın bir tel ile çalışır.
her türlü sanayide tamiri mümkündür.

Tüp güzeldir :) bizimkide LPG li km sayacım nedense çalışmaz oldu, çalışsa nokta atışı fiyat verirdim ama 40 litrelik simit tüp var ve 30-32 litre LPG alıyor bununlada 300-320 km civarı yol yapıyor (aracı sürekli aynı güzergahta git gel olarak kullandığımızdan kaba hesap yapabiliyoruz)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti yaren_06 » 04 Eyl 2011, 17:45

Ahmet bey ,

İlginize teşekkür ederim.Bunları öğrendiğim çok iyi oldu.

Saygılar...

Tuncay
yaren_06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tuncay
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA felica

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir