Lütfen Okuyun Aşırı Hız

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lütfen Okuyun Aşırı Hız

İleti Ra_eM » 14 Eyl 2011, 00:00

Merhaba arkadaşlar 10 dk önce aracımda yavaş yavaş müziğimi dinleyip eve geliyordum dikiz aynasından bir aracın kapaklayıp geldiğini gördüm ama aşırı süratlıydı eski kasa doğan dı sanırım arac neyse görür görmez durma derecesine gelircesine yavaşladım ve sağa yanaştım iyice arac beni geçti 50 mt ileride göbek vardı göbekte aracı savurdu ve önce sağ bariyerlere vurdu sonra arac dönüp orta bariyere vurdu ve duramayıp geri geldi tekrar sağ bariyerlere girdi... Şöfor arkadaş birşey olmamış gibi indi birşey varmı dedim yok yok sen yoluna devam et dedi bana

Lütfen arkadaşlar aşırı hız yapmıyalım belki kendisine birşey olmadı bu kazada ama ALLAH'ım cana gelecek kazalardan korusun bizi

94 Model Skoda Favorit Sahibi :)
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Ekinci
Nereden: Konya
Arabanız: 94 Model Skoda Favorit LX

İleti skodacı_71 » 14 Eyl 2011, 00:56

Bunu her zaman söylüyoruz. HIZ FELAKETTİR . Bide eski araçlarla hız yapmak daha tehlikeli bence
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti psco » 14 Eyl 2011, 13:18

benim ağzımı illa bozdurcaklar b.k var hız yapıyorlar adam gibi gitseler olmaz dimi kendilerine zarar veriyorlar bide etrafındaki masum insanlarda zarar görüyor
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti forman37 » 14 Eyl 2011, 20:52

bı ınsan serefsız olmasın işde :) tofascı değilmı gayet normal bu durumlar. şaşırmamak lazım bence
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti alpino » 14 Eyl 2011, 22:19

hocam altındaki araba iyi bişey olsa gene bi yere kadar tamam ama tofaş ya. yol tutuş falan yok onlarda.

bugün sabah işe giderken eskişehir yoluna paralel olan ve Aşti'ye giriş için otobüslerin kullandığı yeni bulvarı'ı kullanayım dedim. kaza olmuş. ford focus savurmuş. bayağı bir parçalamış arabayı en sağ şeritte burun gelen trafiğe bakar şekilde kalmış. araçtakiler sıkışmış itfaiye ve ambulans arabanın yanında. daha arabanın içindeler. demek ki çok yeni olmuş kaza.

dediğiniz gibi hız felakettir. hele ki dengesiz hız çok çok tehlikelidir.

BURADAN FAVO İLE GAZDA 170 YAPTIM DİYEN ARKADAŞLARA SELAM OLSUN.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti can.tasan » 14 Eyl 2011, 22:24

forman37 yazdı:bı ınsan serefsız olmasın işde :) tofascı değilmı gayet normal bu durumlar. şaşırmamak lazım bence

Sizin o tofas dediginiz arabayi insanlar alabilmek icin zamaninda kuyruga giriyordu, eskiden kolay degildi oyle... Genelleme yapmaniz hic hos olmamis. Ben de araba surmeyi tofas da ogrendim ve o araba hala duruyor. Ama tofasci degilmiyiz serefsiz olmamiz normal...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti burak mysterio » 14 Eyl 2011, 22:27

tofaşçılara şerefsiz demediki mustafa abi sadece tofaşçıların bu arabaları bu kadar hızlı ve süratli kullanıyor anlaına getrdi
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti forman37 » 14 Eyl 2011, 22:34

ben tofascıya serefsız demedım bu kısılıkle alakalı bısey aslında bende sahını falan severım olsun yıne kullanırım yanı..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti felicia042 » 14 Eyl 2011, 22:39

Ra_eM yazdı:Merhaba arkadaşlar 10 dk önce aracımda yavaş yavaş müziğimi dinleyip eve geliyordum dikiz aynasından bir aracın kapaklayıp geldiğini gördüm ama aşırı süratlıydı eski kasa doğan dı sanırım arac neyse görür görmez durma derecesine gelircesine yavaşladım ve sağa yanaştım iyice arac beni geçti 50 mt ileride göbek vardı göbekte aracı savurdu ve önce sağ bariyerlere vurdu sonra arac dönüp orta bariyere vurdu ve duramayıp geri geldi tekrar sağ bariyerlere girdi... Şöfor arkadaş birşey olmamış gibi indi birşey varmı dedim yok yok sen yoluna devam et dedi bana

Lütfen arkadaşlar aşırı hız yapmıyalım belki kendisine birşey olmadı bu kazada ama ALLAH'ım cana gelecek kazalardan korusun bizi

arkadaş konyadan yazmış bu durumda belki başka illerde vardır, ama konyada şahin, doğan la hız yapmak sanki moda olmuş, sürekli görüyorum. arkadan itişli arabalar olduğu için kavşaklarda arka tekerlerin kaymasını özellikle yapıyorlar, heralde bu tip bir arabaydı, bu arabaların çoğunda da helezon yayları kısa, araba sanki 10 cm yere yakın oluyor. bu hevesten çok kişi canından olacak gibi.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Ra_eM » 14 Eyl 2011, 22:49

Evet arkadaşlar konya 'da malesef durumu ayhan arkadaşımız çok iyi bir şekilde aydınlatmış. Sanki altlarındaki full korumalı araba gibi hız yapıyorlar. Aman siz siz olunca konyada bir kapaklamış şahinci doğancı gördüğünüzde kendinizi garantiye alıp kaçmaya bakın :)
94 Model Skoda Favorit Sahibi :)
Kullanıcı avatarı
Ra_eM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Ekinci
Arabanız: 94 Model Skoda Favorit LX

İleti elemsi » 14 Eyl 2011, 22:55

forman37 yazdı:bı ınsan serefsız olmasın işde :) tofascı değilmı gayet normal bu durumlar. şaşırmamak lazım bence

Ne alakası var tofaşla hız yapmanın ?
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti elemsi » 14 Eyl 2011, 22:57

hız ölümdür ...bunun markası soyu sopu olmaz...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti SilisTre » 15 Eyl 2011, 00:24

özel yapım aracın varsa fabrika çıkışlı hız yap arkadaşım hız yapılıcak yolda maddi ve canını göze alıcaksan yok benim canımda param kıymetli dersen hız yapma =)
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti skodahastası » 15 Eyl 2011, 08:39

Arkadaşlar ben bir kere konyaya gittim ve balkondan güzel görünüyor diye güzel diye balıkçılar otelde kaldım öndeki yuvarlakda adamlar bir drift atıyor sahin ,131, serçe, bmw 3 ,bide bir tane octavia rs gördüm mavi, oda hızlı bir şekilde yola devam etti sonra sında arabaya bindim şehitlik türbe filen bir güzel dolaştık konyalılar kızmasın ama ben korktum konyada araba kullanırken bisikletler bir yandan tofaşçılar bir yandan bide ordaki çogu insan arabayı atak kullanıyor 1. gün arabaya bindim 2 ve 3.gün araba otoparkta yattı güzelim 1.4 tsı octavia elegance dsg vardı ozaman bende.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti Henien » 15 Eyl 2011, 09:52

Tofaşçılar hakkındaki genelleme Ankara için de geçerli (şerefsiz değil kural tanımaz anlamında). Özellikle hem tofaşçı hem Sincanlı ise uzak durmak lazım. Zaten bu tarz manyakların arabaları hemen belli olur; arkası aşırı kalkmıştır, arka tekerlerin arasına şerit ışık veya kedigözü konmuştur, jantlar ve lastikler abartılıdır. Hatta bir çoğunda çamurluk içlerinde mavi ışık olur :))) geceleri sincan havalarını açarlar yürüyen düğün salonu modunda gezerler :)

Benzer bir kaza Ankara'da İstanbul yolunda benim hemen önümde oldu. Şahinin biri 140 civarı hızla kontrolü kaybetti, bir sol bir sağ derken yan bir şekilde kayarak en sol şeritten en sağ şerite sürüklendi ve kaldırıma vurdu. Hem de tam polis arabasının 10 metre önüne :) Allahtan kendilerinden başka hiç kimseye zarar vermediler.

Bu arada tofaşçıların kural tanımaz olanları bmw 3.16'lara geçiş yapıyorlar. Trafikte eski 3.16 'ya denk gelince dikkat etmek lazım.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti forman37 » 15 Eyl 2011, 10:23

genelleme değil tofas kullananların çoğu böle ..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti zurna1788 » 15 Eyl 2011, 17:31

yazık. acınacak insanlar.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti burak mysterio » 15 Eyl 2011, 18:36

bugünde ben kızmayın ama artist üstü açık bi woswosa tozumu yutturdum nabim kaşındı herif :D
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir