10 ücretli, bir şirketten daha fazla vergi ödüyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

10 ücretli, bir şirketten daha fazla vergi ödüyor.

İleti alpino » 18 Eyl 2011, 12:49

memurdan emekliden asgari ücretliden alınan vergilerin özel şirketlerden alınamadığını, ayrıca bu şirketlerin aldıkalrı araçları ve akaryakıtları gider gösterip vergiden düştüğünü söylediğimde kimisi çıkıp bana, yiyorsa sende ticarete atıl. devlete sırtını dayayıp vergi veriyorum diye ağlama demişti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18761780.asp

buyrun size haber.

2010 yılının tamamında 4 milyon 738 bin asgari ücretlinin ortalama bin 63 lira vergi ödeyerek,Türkiye'de 2010 yılında en fazla kurumlar vergisi veren 100 firmanın 90'ının toplamı kadar vergi ödediğiİstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının (İSMMMO)yaptığı araştırma sonucunda ortaya çıktı.

beni de iyi bir hayat istiyorsan git ticarete atıl sen de vergi kaçır diyenlere selam olsun.

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti erginbkr » 18 Eyl 2011, 13:04

vergi vergi vergi.....bıktım yemin ediyorum...herşeyden alınıyor...kazandığımız üç kuruş kuşa dönüyor...yediğimiz yiyecekten içtiğimiz sigaradan aldığımız yakıttan konuştuğumuz telefondan................. YETERRRRRRRRRRRRR :x
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erginbkr » 18 Eyl 2011, 13:05

bari alıyosun adaletli al...onuda yapamıyosun olan sade vatandaşa oluyor....alsana para babalarından....
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erdemguner35 » 18 Eyl 2011, 15:42

+DESTEK

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti frostbite19 » 19 Eyl 2011, 10:17

Adaletsizlik hüküm sürüyor bu memlekette.
Bizim insanımızın gavur dediği diğer dinlere mensup insanlar bu kadar haksızlığa göz yummazlar, örneğin Almanlar.
Hakkın adalaetin olmadığı yere İSLAM sığmaz, orayı çoktan terk etmiştir.
Geriye ne mi kalır? RİYAKARLIK

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti Bluedays » 19 Eyl 2011, 13:45

alpino yazdı:memurdan emekliden asgari ücretliden alınan vergilerin özel şirketlerden alınamadığını, ayrıca bu şirketlerin aldıkalrı araçları ve akaryakıtları gider gösterip vergiden düştüğünü söylediğimde kimisi çıkıp bana, yiyorsa sende ticarete atıl. devlete sırtını dayayıp vergi veriyorum diye ağlama demişti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18761780.asp

buyrun size haber.

2010 yılının tamamında 4 milyon 738 bin asgari ücretlinin ortalama bin 63 lira vergi ödeyerek,Türkiye'de 2010 yılında en fazla kurumlar vergisi veren 100 firmanın 90'ının toplamı kadar vergi ödediğiİstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının (İSMMMO)yaptığı araştırma sonucunda ortaya çıktı.

beni de iyi bir hayat istiyorsan git ticarete atıl sen de vergi kaçır diyenlere selam olsun.

Ben SMMM Stajyeriyim. Yukarıdaki habere katılıyorum, vergilerin bu kadar yüksek ve hayatımızın her yerinde olmasından dolayı aşırı derece şikayetciyim.

Fakat,

İSMMMO SM ve SMMM mesleğine talip olan öğrencilerden, dosya açtırma ücreti, sınav ücreti, ruhsat harcı ücreti adı altında ne kadar para topluyor kendi bi açıklasın bakalım?

Emin olun 1000 SMMM adayı 10.000 asgari ücretli maaşı kadar para yatırıyor...!

Bakın size SMMM olmanın yolunu kısaca özetleyeyim. Özetleyeyim de ortada dönen parayı, ticarethaneyi görün.

1- 4 yıllık üniversitelerin işletme, maliye, iktisat vb. alanlarından mezun olacaksın.
2- Odaya başvurup, 3 yıllık SMMM Stajını başlatmak istediğini anlatacaksın. Oda sana diyecekki, gel kardeşim fakat önce 1.500-2.000 TL tutarındaki dosya açma harcını yatır da gel.
3- Yatırcaksın. Başlıycaksın sınav maratonuna. Her sınavda 150 TL daha ödeyeceksin. En az 5-6 seferde anca geçersin bu sınavı çünkü net sayısı yok saçma sapan bir sisteme göre 1000-2000 kişiyi alıp, kalanını 60 puanın altına çekiyorlar. 59,49 la kaldığım sınav oldu.!
4- Bir dosya harcı kadar sınav parası yatırdıktan sonra, sınavı kazanırsın. Bu kez stajın başlar. 3 yıl tamı tamına.
Bu 3 yıl içinde çalışmak için bir SMMM Bürosu bulman lazım. orada amele niyetine seni çalıştırır, çoğunlukta para vermezler. Neyse odalar ise seni rahat bırakmaz. 3 yıl boyunca her 4 ayda bir cd yollar ve senden bu cdlerin bedeli olarak her yıl 150 TL daha alırlar.
5- Neyse staj bitti diyelim. Bu kez gel diyecekler. Gel yanıma, simdi smmm yeterlilik sınavı için bi 490 TL yatırıver. Kaldığın her dersten ayrıca 75 TL ödeyeceksin artık!
6- Bunları da mı atlattın? Helal olsun sana artık cebine 4.000 TL kadar para koyup, gidip, 15 gün içerisinde ruhsatını almak zorundasın.!!! İstersen 31.12 tarihinde ruhsatını al, oda senden yıllık aidatı olan 200 TL yi peşinen alır.

Ayrıca,,
bakın buraya simdi burayı iyi okuyun. Mali müşavirler odaları her yıl oda üyelerinden yani mali müşavirlerden 200 TL aidat alıyorlar buraya kadar normal diyelim. Bürosu olan kazanç sabihi olan her mali müşavirdende kazancının belli bir oranında örneğin %5 haraç vergisi alırlar.

Simdi çıkmış bana İSMMMO araştırma yapmış da, işçiler patronlardan çok vergi veriyormuş da..

Peh Peh....

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti BaTeRRiiSStt » 19 Eyl 2011, 14:11

ne vergisi yahu cok ayıp. Turkıye hızla buyuyor ılerlıyor , şimdi yenı yasada gelıyor yabancıya toprak satısıyle ılgılı daha rahat mal mulk arsa sahıbıde olucak yabancılar. Daha ne olsun.. HAMDOLSUN...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti onurson » 19 Eyl 2011, 15:53

ALİ AĞAOĞLU boşuna dünyanın en iyi arabalarını almıyor.. trilyonluk gelirini o şekilde arabalarla vergi vermeden servete dönüştürüyor..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir