E Bay İlk Alışveriş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

E Bay İlk Alışveriş

İleti Bluedays » 07 Ekm 2011, 13:50

Arkadaşlar,
E-Bay'dan hiç alışveriş yapmadım. Paypal hesabımda yok. İlk alışverişimi yaparak, tecrübe edinmek istiyorum.

Aşağıda belirtilen linkteki park sensörünü almak istiyorum. Bayağı ucuza geliyor. Kargo ücreti de yok.

Bir inceler misiniz? Benim atladığım bir uyarı vb. var mı? Yabancı dil olmadığından kıt kanaat anlıyoruz.
:)

http://www.ebay.com/itm/4-Parking-Sensors-Car-Reverse-Backup-Radar-Sound-Alert-/160569490177?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2562affb01#shId

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 07 Ekm 2011, 13:59

Ben de çok bişey anlamadım ama fiyat ucuz, mal iyi bence...2 adet alırsan ben de sebeplenirim... :)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 07 Ekm 2011, 14:11

hetepe yazdı:Ben de çok bişey anlamadım ama fiyat ucuz, mal iyi bence...2 adet alırsan ben de sebeplenirim... :)

Bakalım, yabancı dili olan bir arkadaşımız incelesinde olurya ufak bi dipnot vardır falan filan.

Onun dışında mesaj alınmıştır engin abi. Bir tane de sana getirtiyorum.
Forumdan da bi arkadaş bize önayak olur, kendimiz bağlayabilirsek, bizden iyisi yok.
:D
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 07 Ekm 2011, 14:25

Önce Paypal hesabı açtırmalısınız, onun harici ebay üyesi de olmanız gerekli. Gerisi sipariş verip beklemeye kalmış. Herhangi bir dip not falan yok

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti msakdogan » 07 Ekm 2011, 14:36

kolay gelsin

ebay da ve paypal da ayrı ayrı hesap açacaksın

paypal da hesap açarken kredi kartını tanımlayacaksın, kredi kartından 1 yada 1,5$ deneme çekimi yapıyorlar
bu extrene yansıdığında açıklama kısmında extrende bir kod göreceksin bunu paypal hesabına girdikten sonra paypal hesap açılışın tamamlanıyor.
çektikleri tutarı sonra iade ediyorlar.

sonra ebaya girip alacağın ürünü seçip, payballa ödeme yapacaksın.

detaylı açıklamaları TÜRKÇE olan kendi sitesinden de bulabilirsin. benim yazdıklarımın fazlasıyla.

http://www.paypal.com.tr/tr

aşağıda verdiğim liktende İLK HESAP AÇMAK İÇİN GEREKENLER:

https://www.paypal.com/tr/cgi-bin/webscr?cmd=_flow&SESSION=iQEMA_8Ij0jeq-7hJ8Xajm_62ZW-Klf7nBnzsgXbpgWQTv1jNtFnhoL_yoq&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8dd049a0174d7b2337c94a2120c957a268
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti Bluedays » 07 Ekm 2011, 14:39

Paypal'ın Türkiye sayfasına bi göz attım. Alınan ücretler kısmında diyor ki, tanıdık ve arkadaşların k.kartından yada hesabınızdan yaptığı ödemelerden ücret alınır.

Bu ne demek oluyor peki?
Mesela ben oraya, eşimin kartını tanımlayacağım. Kayıt olarak da kendi ismimi yazacağım.
Bu durumda paypal benden para kesecek mi?

Varmı böyle bir şey?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti msakdogan » 07 Ekm 2011, 14:48

ben defalarca ürün aldım. extra bir ödeme almadılar benden
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 07 Ekm 2011, 15:47

Kayıt oldum ve e baydan ilk siparişimi verdim.
Engin abi, 1 sana 1 bana 2 adet sipariş verdim. 10-15 güne gelir yazıyor ama hayırlısı bakalım.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 07 Ekm 2011, 16:13

paypal'a güvenin. türk siteleri dahil ödeme yöntemleri içinde paypal varsa asla düşünmeden seçerim.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Bluedays » 07 Ekm 2011, 16:24

Dostum o konuda sıkıntı yok, internetten her türlü siteden defalarca alışveriş yaptım. Pek çekinmiyorum bu tarz olaylardan. Paypal dünya çapında bir marka olduğu için hiç bir sıkıntı yaşamayacağıma eminim.
Ben ilk kez e bay dan alışveriş yapıyorum bunun heyecanı içerisindeyim.
Biliyorsunuz, bir çok ürün ülkemizin yarı fiyatına satılıyor ve ücretsiz kargolanıyor.
Bu sebeple, bu siftahın ardından arka arkaya ürünler getirteceğim.(gümrük sınırını aşmadan, 20 USD 15 USD dolaylarında ufak tefek)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 07 Ekm 2011, 18:26

US $13.36 dolar son kurla kargo dahil 30 lirayı buluyor. burdan ucuz değil ki?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti felicia042 » 07 Ekm 2011, 20:01

Hayırlı olsun evinize kadar gelir, dikkat edilmesi gereken bir husus büyük ihtimal kayıtsız gelir ve postacı bırakıp gider. kapınızı çalmıyacaklar yani kargonuz geldi diye. göz kulak olu kapıdan kaybolmasın. ürün çin den geliyor.

bu konuda sormak istediğiniz varsa yardımcı olabilirim.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti Bluedays » 08 Ekm 2011, 09:23

felicia042 yazdı:Hayırlı olsun evinize kadar gelir, dikkat edilmesi gereken bir husus büyük ihtimal kayıtsız gelir ve postacı bırakıp gider. kapınızı çalmıyacaklar yani kargonuz geldi diye. göz kulak olu kapıdan kaybolmasın. ürün çin den geliyor.

bu konuda sormak istediğiniz varsa yardımcı olabilirim.

Dostum, ben işyeri adresimi verdim. Muhtemelen görürüz :) Birde bizim postacı tanıdık gibi birsey bırakır yani heralde.

Bakalım hayırlısı.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 08 Ekm 2011, 09:34

mustklc yazdı:US $13.36 dolar son kurla kargo dahil 30 lirayı buluyor. burdan ucuz değil ki?

Dostum 52 TL'ye 2 adet park sensörü almış olacağız. Bu kadar ucuza buralarda bulma şansımız yok galiba.

Birde dedim ya, ilk alışverişim bu. Tecrübe etmek istedim. O sebeple bi deneyelim dedik.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mcmxtr » 08 Ekm 2011, 21:31

Öncelikle hayırlı olsun siparişi vermişsiniz,

sonracığıma ben bazı sorularınıza yanıt vermek & cevaplandırmak isterim.

1. Paypal hesabı açmanıza gerek yoktu, paypal 1 yıl süre sonunda üyelik ücreti alıyor. 10$

2. Alışverişiniz 12-21 iş günü içinde gelicek. Yani nerden baksanız en az 1 ay.

3. Ürünün yanında satıcı herhangi bir ürün içeriği belgesi göndermez ise ürününüz gümrüğe muhakkak takılacaktır. Hele ki 2 adet olduğu fark edilirse, gümrük işlemleri ile uğraşacaksınız.

4. Satıcı size bir barkod numarası verecektir ürünü kargoladığında, ürünü TR sınırları içinde onunla takip edeceksiniz.

5. Normalde habersiz gelir kapınıza bırakıp giderler, ancak istanbulda bir çok semtte bunu bile yapmıyorlar. Tavsiye barkod numaranızı takip etmeniz.

Başka herhangi bir soru & sorunda yazarsanız yanıtlamaya çalışırım. Şayet yurtdışından bir araba, birde insan getirmedim :)
Peki Ya Başkaları?
Kullanıcı avatarı
mcmxtr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MervanCantürk
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia 2000

İleti felicia042 » 09 Ekm 2011, 10:08

mcmxtr yazdı:Öncelikle hayırlı olsun siparişi vermişsiniz,

sonracığıma ben bazı sorularınıza yanıt vermek & cevaplandırmak isterim.

1. Paypal hesabı açmanıza gerek yoktu, paypal 1 yıl süre sonunda üyelik ücreti alıyor. 10$

2. Alışverişiniz 12-21 iş günü içinde gelicek. Yani nerden baksanız en az 1 ay.

3. Ürünün yanında satıcı herhangi bir ürün içeriği belgesi göndermez ise ürününüz gümrüğe muhakkak takılacaktır. Hele ki 2 adet olduğu fark edilirse, gümrük işlemleri ile uğraşacaksınız.

4. Satıcı size bir barkod numarası verecektir ürünü kargoladığında, ürünü TR sınırları içinde onunla takip edeceksiniz.

5. Normalde habersiz gelir kapınıza bırakıp giderler, ancak istanbulda bir çok semtte bunu bile yapmıyorlar. Tavsiye barkod numaranızı takip etmeniz.

Başka herhangi bir soru & sorunda yazarsanız yanıtlamaya çalışırım. Şayet yurtdışından bir araba, birde insan getirmedim :)

taşıma ücreti dahil 13-14 dolarlık ürüne takip numarası vereceklerini zannetmiyorum. taşıma şekline "Economy Int'l Shipping" yazmış yanlış hatırlamıyorsam takipsiz

bildiğim kadarı ile 3 adete kadar gümrük sorunu çıkmaz.

%100 kapına kadar gelir. tek korkulacak tarafı takipsiz gelmesi. %10 kaybolma ihtimali var
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti msakdogan » 09 Ekm 2011, 13:51

bende defalarca ebay üzeinden ve ebay dışı paypal hesabımla alışveriş yaptım, şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. bir keserinde 4 şişe parfüm almıştım 100.45$ tutmuştu o bile sorunsuz geldi.
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 09 Ekm 2011, 21:01

inşallah sorunsuz gelir ya gümrüğe takılırsa yandım demektir. Zaten o durumda ürünü almam alamam.
Tabi böyle bir şansımız var ise yani mecbur almak zorunda değilsek
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir