E Bay İlk Alışveriş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

E Bay İlk Alışveriş

İleti mcmxtr » 09 Ekm 2011, 21:57

taşıma ücreti dahil 13-14 dolarlık ürüne takip numarası vereceklerini zannetmiyorum. taşıma şekline "Economy Int'l Shipping" yazmış yanlış hatırlamıyorsam takipsiz

bildiğim kadarı ile 3 adete kadar gümrük sorunu çıkmaz.

%100 kapına kadar gelir. tek korkulacak tarafı takipsiz gelmesi. %10 kaybolma ihtimali var[/quote]

1. 13-14 dolar olması farketmez uluslararası her üründe barkod numarası ve takip olmak zorundadır. En fazla ücret alan 0,1$ ile çin'in yerel posta servisi online takip için aldığı ücrettir ekstra.

2. 3 adete kadar değil, 1 adetten fazla ve 150€'nun üstündeyse İNCELEMEYE alınır. Bu gümrükte kalır demek değildir. 150€ yuda bahsettiğim içinde fatura vari bir kağıt yoksa posta görevlisinin keyfine kalmış. o derseki 100€ tanesi. ürün kalır.

3. %100 kapına kadar gelmez. Nitekim gelmedi de söylüyorum. Daha önce gidip postaneden aldım. Adamlar dağıtıma çıkmadılar. TAMAMEN KENDİ KUSURLARI. ptt ile alakası yok. en son aldığım wan modemide adreste kimse yok diye az daha geri gönderiyorlardı. oysa ki kapıma bildirim bırakmadıkları gibi site içersinede giriş yapmamış. Siteye her giriş ptt dahi kayıt altına alınıyor. Halbuki son 1 haftada ptt kargo hiç gelmemişti vs.

4. Kaybolması gibi bir ihtimal yok dediğim dışında.

Peki Ya Başkaları?
Kullanıcı avatarı
mcmxtr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MervanCantürk
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia 2000

İleti felicia042 » 09 Ekm 2011, 22:12

mcmxtr yazdı:taşıma ücreti dahil 13-14 dolarlık ürüne takip numarası vereceklerini zannetmiyorum. taşıma şekline "Economy Int'l Shipping" yazmış yanlış hatırlamıyorsam takipsiz

bildiğim kadarı ile 3 adete kadar gümrük sorunu çıkmaz.

%100 kapına kadar gelir. tek korkulacak tarafı takipsiz gelmesi. %10 kaybolma ihtimali var

1. 13-14 dolar olması farketmez uluslararası her üründe barkod numarası ve takip olmak zorundadır. En fazla ücret alan 0,1$ ile çin'in yerel posta servisi online takip için aldığı ücrettir ekstra.

2. 3 adete kadar değil, 1 adetten fazla ve 150€'nun üstündeyse İNCELEMEYE alınır. Bu gümrükte kalır demek değildir. 150€ yuda bahsettiğim içinde fatura vari bir kağıt yoksa posta görevlisinin keyfine kalmış. o derseki 100€ tanesi. ürün kalır.

3. %100 kapına kadar gelmez. Nitekim gelmedi de söylüyorum. Daha önce gidip postaneden aldım. Adamlar dağıtıma çıkmadılar. TAMAMEN KENDİ KUSURLARI. ptt ile alakası yok. en son aldığım wan modemide adreste kimse yok diye az daha geri gönderiyorlardı. oysa ki kapıma bildirim bırakmadıkları gibi site içersinede giriş yapmamış. Siteye her giriş ptt dahi kayıt altına alınıyor. Halbuki son 1 haftada ptt kargo hiç gelmemişti vs.

4. Kaybolması gibi bir ihtimal yok dediğim dışında.[/quote]

Türkiye internet kullanıcıları için yurt dışı alış veriş sitelerinden satın alma yapmayı avantajlı kılan sistemde önemli bir değişiklik yapıldı. Daha önce e-bay ve benzeri sitelerden alış veriş yapıldığında, Türk gümrüğünde değeri 150 euoru'yu geçmeyen eşyaya muafiyet tanınmaktaydı. Bu miktar 20 Ağustos 2011 tarihli Resmi Gazetede yapılan düzenlemeyle 75 euro'ya indirilmiştir.

kaynak memurlar net :http://www.memurlar.net/haber/203362/

kayıtsız postayı duymadığınıza üzüldüm ebayda binlerce ürün kayıtsız posta ile (çoğunlukla çinden) satılmakta forum iyibey'e bakarsanız kayıtsız posta, ve kayıp postaların konu başlıkları altında tartışıldığını görürsünüz

http://forum.iyibey.com/nakliye-shipping/23023-takipsiz-kargo-guemruedhe-takylyr-my.html
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti mcmxtr » 09 Ekm 2011, 22:52

felicia042 yazdı:

kayıtsız postayı duymadığınıza üzüldüm ebayda binlerce ürün kayıtsız posta ile (çoğunlukla çinden) satılmakta forum iyibey'e bakarsanız kayıtsız posta, ve kayıp postaların konu başlıkları altında tartışıldığını görürsünüz

http://forum.iyibey.com/nakliye-shipping/23023-takipsiz-kargo-guemruedhe-takylyr-my.html

75€ yu duymamıştım, ki duyduğum iyi oldu.

2. takılanlar olduysa yapacak birşey yok, benim hiç ürünüm kayıp olmadı. Açıkcası olanında canlı tanıdığım kimse yok.
Peki Ya Başkaları?
Kullanıcı avatarı
mcmxtr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MervanCantürk
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia 2000

İleti hetepe » 10 Ekm 2011, 09:38

Bluedays yazdı:Kayıt oldum ve e baydan ilk siparişimi verdim.
Engin abi, 1 sana 1 bana 2 adet sipariş verdim. 10-15 güne gelir yazıyor ama hayırlısı bakalım.

eyvallah , sayende ucuz bir park sensörümüz olacak.
Takma işini düşünme, ben hallederim.
mustklc yazdı:US $13.36 dolar son kurla kargo dahil 30 lirayı buluyor. burdan ucuz değil ki?

O paraya bulursan 1 tane al benim için, onu da pederin arabaya takarım..:)
Bluedays yazdı:inşallah sorunsuz gelir ya gümrüğe takılırsa yandım demektir. Zaten o durumda ürünü almam alamam.
Tabi böyle bir şansımız var ise yani mecbur almak zorunda değilsek

Takma kafana, sorun çıkarsa denemiş oluruz, ceremesine de katlanırız, aman aman bir para da değil nasılsa...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 10 Ekm 2011, 10:24

Zaten deneme amaçlı verdik siparişi. Göreceğiz bakalım ne olacak.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Bluedays » 27 Ekm 2011, 11:45

Evet, E Bay'dan ilk alışverişimiz olumlu sonuçlandı. Park sensörlerimiz biraz önce elime ulaştı.

26 TL'ye park sensörü sahibi olduk.

Siftahı yaptık bakalım, artık ucuza ne bulursak, yurtdışından getirtiriz.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SER53 » 27 Ekm 2011, 12:03

Bluedays yazdı:Evet, E Bay'dan ilk alışverişimiz olumlu sonuçlandı. Park sensörlerimiz biraz önce elime ulaştı.

26 TL'ye park sensörü sahibi olduk.

Siftahı yaptık bakalım, artık ucuza ne bulursak, yurtdışından getirtiriz.

Abi sonucu belirtiğin iyi oldu, hayırlı olsun. Artık bişey aldığında bizede haber verirsin :)
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti SER53 » 27 Ekm 2011, 12:07

mustklc yazdı:US $13.36 dolar son kurla kargo dahil 30 lirayı buluyor. burdan ucuz değil ki?

O paraya bulursan 1 tane al benim için, onu da pederin arabaya takarım..:)
Engin Abi; sizin aldığınızın markasını modelini bilmem ama, HepsiBurada.com da var 30TL- hem 30TL ve üzeri oto ürünlerinde kargo bedava buyur linkde burda :) http://www.hepsiburada.com/Liste/universal-ps-1000-park-sensoru-/productDetails.aspx?productId=otun109000113&categoryId=20024957<
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti hetepe » 27 Ekm 2011, 13:06

SER53 yazdı:
mustklc yazdı:?

Engin Abi; sizin aldığınızın markasını modelini bilmem ama, HepsiBurada.com da var 30TL- hem 30TL ve üzeri oto ürünlerinde kargo bedava buyur linkde burda :) http://www.hepsiburada.com/Liste/universal-ps-1000-park-sensoru-/productDetails.aspx?productId=otun109000113&categoryId=20024957<

Tamam işte, yine bizimki 4 tl ucuza gelmedi mi?
O şehirdışı, bizimki de yurtdışı :) ...
Sonuçta hepsiburada.com da güvenilirliğini azalttı, gelmeyede bilir..:(
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Bluedays » 27 Ekm 2011, 13:41

hetepe yazdı:
SER53 yazdı:
mustklc yazdı:?

Tamam işte, yine bizimki 4 tl ucuza gelmedi mi?
O şehirdışı, bizimki de yurtdışı :) ...
Sonuçta hepsiburada.com da güvenilirliğini azalttı, gelmeyede bilir..:(

Yok engin abi. Hepsiburada'ya baktım. Fiyat 35 TL.

Bizimki yaklaşık 10 lira ucuza geldi :)
Bu e bay'dan ilk alışveriş denemesiydi. Biliyorsunuz, yurtdışında ürünler bizimkilerden çok daha ucuz.
Bu sebeple artık e bay'dan beğendiğimiz şeyleri getirtebiliriz.
Ufak tefek olur ama temiz olur, güzel olur.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 27 Ekm 2011, 13:56

İlgini çeken, gidebilecek malzemeleri getirip, cuzî bir kârla arkadaşlara verebilirsin...
ama bedavaya da versen memnun edemezsin...En iyisi sen kendine al ne alacaksan... :)
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Bluedays » 27 Ekm 2011, 14:54

hetepe yazdı:İlgini çeken, gidebilecek malzemeleri getirip, cuzî bir kârla arkadaşlara verebilirsin...
ama bedavaya da versen memnun edemezsin...En iyisi sen kendine al ne alacaksan... :)

Yok abi o işe girmem. Bu güne kadar kime birsey getirteyim, bir iyiliğim dokunsun dedimsa başım hep ağrıdı.

İnsanlardan dolayı değil, kesin bir aksilik oluyor. O sebeple getirtirsek, isteyen olursa onada getirtiriz.
Hepsi bu.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir