Ev Alarm Tavsiyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ev Alarm Tavsiyesi

İleti Bluedays » 10 Ekm 2011, 08:16

Arkadaşlar, c.tesi günü evimize hırsız girdi. Son bir hafta içerisinde 1.kattaki siteden 5-6 eve de girdiklerini ne yazıkki, hırsızlık sonrası öğrendim. Bilsem önceden tedbir alırdım. Adamlar o kadar pervasız ki, dün öğlen 3 de karşı binaya yine girmişler. Bizim de 3.000 TL değerinde ziynet eşyamızı alıp, gittiler. Tam üzerine geldim, evde sürgüyü sürmüşler, kapıyı açamadım. Sonra baktım, salon penceresinden atlayıp, kaçmış.

Neyse, tedbir almam gerekiyor. Bu adamların bu işe tekrar girişeceklerinden eminim.

Ev alarm sistemi kurmak istiyorum. Şu bangır bangır binayı inletip, mesaj atanlardan.

Pronet var fakat bu abonelik sistemine göre çalışıyor. Bir merkeze bağlı oluyormuş, oradan takip edip, polise haber veriyorlarmış. Polise ben haber verdim olay anında ve 1 saat 15 dakika sonra geldiler...

Bu açıdan bir değeri yok. Bana mesaj atsın, abonelik usulü olmasın yeter.

Dedektörlü olacak. Eve giriş olduğu an basacak sireni.

Böyle bir alarm kullanan var mı evinde yada işyerinde?

Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mustklc » 10 Ekm 2011, 09:40

alarmdan ziyade evi sigortalatmanı tavsiye ederim.
aşılamayacak alarm yoktur.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 10 Ekm 2011, 10:22

Evi sigortalatacağım. Yinede alarm taktırmak istiyorum. Ya elin adamının girip, yatak odanda dolaşması nasıl bir psikoloji bir düşün. İnsan çok tedirgin hissediyor kendini. Bu sebeple caydırıcı olması bakımından bir alarm taktırmayı düşünüyorum. Araştırıyorum halen ama kullananlar tavsiyede bulunurlarsa benim için daha yönlendirici olacak.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 10 Ekm 2011, 10:35

geçmiş olsun demeyi unutmuşum. geçmiş olsun. bir kere evimize hırsız girmişti. çok kötü bir duygu.

ankarada şu ara çok sanırım. bir kere kaynanamın evinde apartmanın arkasında gezen birini gördüm, takip edeyim dedim bizimki dedi "boşver". aynı saat 3 eve hırsız girmiş. sonra dışarı kamera taktırdılar.

bence site olarak kamera..vs birşeyler yapmanız lazım.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 10 Ekm 2011, 11:09

Kardeş kendi bireysel güvenlğini sağlamadıktan sonra hırsızların önüne geçmek çok zor. Siteye kamera taktırsan bile bu kez kamerayı keser, yine girerler. Eve girdikleri yeri görsen aklın almaz. Yani kapıda kalsam, ben oradan içeri asla giremem düşün yani.

Adam gibi bi alarm bulamadım. En iyisi pronet o da üyelikle çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir