Megane 1.5 DCi Authentique almayı düşünüyoruz..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Megane 1.5 DCi Authentique almayı düşünüyoruz..

İleti mcaylak » 17 Ekm 2011, 15:24

Merhaba skoda ailesi :)

Evimiz de 2 tane arabamız var biri Renault 9 (LPG'siz) diğeri ise yadigar olan 120L'miz.

120L'miz duracak yine ama Renault 9 u satıp Megane II 1.5 DCi Authentique almayı düşünüyoruz. Araç hakkında ki yorumlarınız nelerdir?

mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 120L

İleti Bluedays » 17 Ekm 2011, 15:32

mcaylak yazdı:Merhaba skoda ailesi :)

Evimiz de 2 tane arabamız var biri Renault 9 (LPG'siz) diğeri ise yadigar olan 120L'miz.

120L'miz duracak yine ama Renault 9 u satıp Megane II 1.5 DCi Authentique almayı düşünüyoruz. Araç hakkında ki yorumlarınız nelerdir?

Sınıfının en iddialı dizeli diyor reklamda.
Ne yazıkki bilgim bundan ibaret :) Görünüş olarak hoş duruyor. Teknik olarak nasıldır bilmiyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mcaylak » 17 Ekm 2011, 15:46

Bluedays yazdı:
mcaylak yazdı:Merhaba skoda ailesi :)

Sınıfının en iddialı dizeli diyor reklamda.
Ne yazıkki bilgim bundan ibaret :) Görünüş olarak hoş duruyor. Teknik olarak nasıldır bilmiyorum.

Bir kaç gündür forumlardan da bakıyorum yakıt cimrisi olarak tabir ediliyor ama kullanan birinden bilgi almak ayrı olur inşallah araç hakkında bilgi sahibi bir üye buluruz :)
mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 17 Ekm 2011, 16:02

full olanını sürdüm gayet hoştu.

yakıt tüketimi az. iç hacmi geniş. parçası ve servisi Türkiye'Nin hemen heryerinde var.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti grey_wolf » 17 Ekm 2011, 16:55

kalite aramıyorsanız süper bir araç. az yakar çok kaçar, parçasıda ustasıda boldur. o kadar param olsa yarısını bile megane vermezdim. :(

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti hakanerdogan » 17 Ekm 2011, 18:56

Kesinlikle binilecek otomobil, eze eze eşşek gibi binin, bir yerleri kaydıkça yaptırır epey kullanırsınız. Harika seçim. Yakıt tüketimi ise emin olun bütün dizel Skodalar'dan azdır :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mcaylak » 17 Ekm 2011, 22:14

hakanerdogan yazdı:Kesinlikle binilecek otomobil, eze eze eşşek gibi binin, bir yerleri kaydıkça yaptırır epey kullanırsınız. Harika seçim. Yakıt tüketimi ise emin olun bütün dizel Skodalar'dan azdır :D

Aslında aklım da ki araç Ford C-max Ghia ama babamda bir megane 2 hayranlığı var o yüzden alıcaz napalım :) dediğiniz gibi iç komfor pek yok bir skoda gibi olmaz ama dizel ve az yakması ve parçasının ustasının bolca olmasından dolayı ilerde pek fazla sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum :) satıyorum dediğimde de zarar etmeden satılacak bir araba sanki piyasası gayet iyi gidiyormuş duyduğuma göre
mcaylak
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 18 Ekm 2011, 12:35

Benzinlisini kullandım. Octi 1.6 mpi'den çok daha atik geldi. Genelde konforu iyi içi geniş. Malzeme kaltiesi vasat. Özellikle 3-4 yıllık araba olmasına rağmen kapı kollarındaki tutamaçların dışı soyulmuştu.

Benim en beğenmediğim yönü hissiz direksiyonu. Ayrıca direksiyon yoldaki çakılların hepsini tek tek saymanıza izin veriyor, direksiyon sanki hidrolik değilmiş gibi taşları tak tak hissediyorsunuz.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir