usb çoğaltıcı sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

usb çoğaltıcı sorunu

İleti lazianke » 20 Ekm 2011, 02:43

değerli kardeşlerim, pc işlerinden anlamam. laptop için bir tane usb çoğaltıcı aldım. 4 girişi vardı. taktım otomatik tanıdı. üzerine yazıcı, vınn ve harici hard diski takmak için aldımdı. ilk günü sorunsuz çalıştı. 2.gün hiç çalışmadı. ne taktımsa görmedi. alıp okulda başka pc lerde denedim çalışmadı. ertesi gün aldığım yere götürdüm garanti için alıp yolladılar. acil lazım olduğundan ucuz bir tane daha aldım, o da dün sorunsuz çalıştı, bugün çalışmıyor( aygıt yöneticisinden aygıt olarak da göremiyorum.). bu neden kaynaklanıyor olabilir?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Balki, Burak » 20 Ekm 2011, 20:11

Ürün arızalıdır. Bu gıbı urunler sıklıkla bozulabılır. Geneldede tamir yerine sıfır urunl degısımı yapılır. O yuzden canınızı sıkacak bır durum yok. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti ozanakif » 20 Ekm 2011, 21:54

Okulda da çok yükleme yaptınızmı bilmiyorum ama bir USB portuna o kadar cihaz takarsanız büyük ihtimalle sorun çıkaracaktır.Özellikle harici diski tek başına bir porta gelecek şekilde takmanızı öneririm.Çoğaltıcıyı çıkardıktan sonra kendi bilgisayarınızın çoğaltıcıyı taktığınız portu hala çalışıyorsa şanslısınız bile.Aynısı başıma geldi tamircimin yorumu böyleydi.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir