En Ucuz Fiyat Garantisi YALANI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

En Ucuz Fiyat Garantisi YALANI

İleti Henien » 24 Ekm 2011, 09:01

Forumun temasıyla uyumlu değil ama paylaşmak istedim. Cumartesi günü bir müddettir nette araştırdığım ve üzerinde karar kıldığım LG 47LW5500 almak üzere sahaya indim. Vatan'daki fiyat 2.999 TL idi ama ellerinde kalmamıştı.

spoiler- Vatan 29 Ekim'de %25 indirim yapacakmış- spoiler

Bana 29 Ekimde 2.750 TL'ye satacabileceklerini ancak stoklarına Kasım ayında gireceğini söylediler. Vatan'dan sonra sözde en iyi fiyat garantisi olan Media markt'a gittim. Gördüğüm fiyat : 3.500. Ben de reyon görevlisine Vatan'da 2.999 ken nasıl en ucuz fiyatla 3.500'e satıyorsunuz dedim. Reyon görevlisinin amiriyle yaptığı kısa bir görüşmeden sonra fiyat 2.999'a düştü ve satın aldım. Anlayacağınız resmen Media Markt'ta 500 TL pazarlık yaptım.

Sonra pazar günü İkea'nın yanındaki Elektro World'ü gezerken aynı televizyonu 2.899'a gördüm. Ama basılı bir broşürlerinde bu fiyat olmadığı için bir işime yaramadı. Hasılı kelam, "en ucuz fiyat garantisi" tam bir kandırmaca. İyice araştırmadan böyle sahtekarlıklara kanmamak lazım.

KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti mustklc » 24 Ekm 2011, 11:43

bu krizde iyi para vermişsin teknolojiye :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti msakdogan » 24 Ekm 2011, 12:14

hayırlısı olsun, güle güle kullan.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti taner_octavia » 24 Ekm 2011, 12:26

media market pahalı evet garanti ayagına milleti sömürüyo :) gecen arkadasın hard diski yandı teknolojix ten aldık.aynı hard disk media markette 40 lira daha pahalı idi.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti izmirliii » 24 Ekm 2011, 12:29

broşüre gerek yoktu ki,ben etiketinin telefonumla fotorafını çekmiştim kabul ettiler hani harddisk bimeksde 150di mediamarktte 200 fotorafı görünce 120ye verdiler =)
izmirliii
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 1.4 TDİ FABİA AMBİANTE

İleti Henien » 24 Ekm 2011, 15:31

Teşekkür ederim. Broşür meselesi ile satın aldıktan sonra sorun çıkardıklarını duydum, o nedenle hiç uğraşmadım. Yoksa ilk başta hiç bir şeye gerek yok, direk pazarlık, alabiliyorsun.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti isozfer » 24 Ekm 2011, 21:58

bende logitech'in 5+1 ses sistemini almak için gittiğimde etiketinde yazan fiyat 189-tl idi ozaman. sonra reyon görevlisine dedim ki internetten fiyatlarına bakabilir miyim hepsiburada da ne kadar merak ettim dedim. o da orada ucuz olabilir onlar sadece netten satış yapıyolar dedi. dedim olsun ben bakmak istiyorum dedim. o arada gözüme bimeks'in fiyatı çarptı. 169-tl. teşekkür ederim ben ordan almak istiyorum dedim. biraz bekleyin hemen geliyorum dedi. neyse gitti geldi amiriyle görüştü zannedersem. 169-tl'ye bıraktılar. :) hiçte pazarlıktan anlamam aslında verip parayı çıkacaktım denk geldi iyide oldu. :)
isozfer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İsmail BIÇAKCIOĞLU
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia II 1.2 Classic

İleti Bluedays » 25 Ekm 2011, 09:29

Beşer-şaşar Hakan abi. Neticede adamlar o garantiyi veriyor. Eğer bulursan daha ucuzunu farkını öderim diyor.
Bu yüzden pek sıkıntı yok gibi.
Hayırlı olsun bu arada tv :D
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Henien » 25 Ekm 2011, 13:16

Tam olarak öyle değil aslında. Zaten ben sadece bir uyarı yapayım dedim. Yani media markt en ucuz değil, ayrıca pazarlık yapmadan alışveriş yapılacak bir yer de değil.

Hayırlı olsun temennine de teşekkür ederim. 70 ekran düplü vestelden sonra bi acayip geldi valla :)
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 25 Ekm 2011, 13:27

Avgat bey avgat bey, güle güle kullan balyasınnan saymışın parayı kriz yaramış :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutgiray » 25 Ekm 2011, 15:44

hayırlı olsun. güle güle kullan. bu arada sadece bir televizyonmu bu başka özellikleride narmı ? hani ütü yapar yemek yapar mangal yapar :D
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti Henien » 25 Ekm 2011, 16:16

hakanerdogan yazdı:Avgat bey avgat bey, güle güle kullan balyasınnan saymışın parayı kriz yaramış :)

Kıskanma ne olur, çalış senin de olur :)

umutgiray yazdı:hayırlı olsun. güle güle kullan. bu arada sadece bir televizyonmu bu başka özellikleride narmı ? hani ütü yapar yemek yapar mangal yapar :D

Teşekkür ederim Salih. Sadece TV değil . Web browserı var nete girer. kablo bağlantısız akıllı telefon bilgisayar vs ile içerik paylaşır. normal 2d kanalları şöyle böyle 3d'ye çevirir. 3D müthiş oyun oynanır. 47'' olması ve optik kablo ile bağlantılı 5.1 ses sitemi sayesinde sinema masrafını düşürür.

Mangala gelince 3d çekilmiş bir görüntü varsa onu da yapar ama yiyemezsin. Yenilebilir mangal yapan modeli de vardı da evde kokar diye almadım
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutgiray » 25 Ekm 2011, 16:19

Henien yazdı:
hakanerdogan yazdı:Avgat bey avgat bey, güle güle kullan balyasınnan saymışın parayı kriz yaramış :)

Kıskanma ne olur, çalış senin de olur :)

umutgiray yazdı:hayırlı olsun. güle güle kullan. bu arada sadece bir televizyonmu bu başka özellikleride narmı ? hani ütü yapar yemek yapar mangal yapar :D

Teşekkür ederim Salih. Sadece TV değil . Web browserı var nete girer. kablo bağlantısız akıllı telefon bilgisayar vs ile içerik paylaşır. normal 2d kanalları şöyle böyle 3d'ye çevirir. 3D müthiş oyun oynanır. 47'' olması ve optik kablo ile bağlantılı 5.1 ses sitemi sayesinde sinema masrafını düşürür.

Mangala gelince 3d çekilmiş bir görüntü varsa onu da yapar ama yiyemezsin. Yenilebilir mangal yapan modeli de vardı da evde kokar diye almadım

yaşa, yaşa,

süpersin sen
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti phenomx3 » 25 Ekm 2011, 22:19

arkadaşlar uzmanların dediği şu;
serbest piyasa ekeonmisinde bir ürün alacaksanız en az 3-4 yerde araştırın ve öyle karar verin. aynı ürünü değişik fiyatlara bulabilirsiniz. ben her şeyi almadan önce araştırıp en uygun yerden alırım yıllardır. ve bu sayede gerçekten çok avantajlı alışverişler yaptım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir