Bilmiyorum Dün Akşam İzlediniz mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bilmiyorum Dün Akşam İzlediniz mi?

İleti mustklc » 28 Ekm 2011, 07:40

bilmiyorum dün akşam izlediniz mi TV8de bir haber vardı. diğerlerinde göremedim neden bilmem ötekiler Kızılay'a çamur atmakla meşguldu çünkü.

Neyse TV8, Erciş'İn en büyük muteahiti ile konuşuyordu. Aynı zamanda en zenginiymiş.
Adamın pek çok binası yıkılmış. Yıkılmak az kalır dümdüz olmuş unafak toz olmuş hepsi.

Yıkılan binaların önünde insanlara soruyorlar. kimi diyor "Taşıyıcı kolonda tuğla gördüm", kimi diyor "Çimento atmamış göl kumu kullanmış", kimi diyor "demir koymamış". hepsi de perişan depremzede insanlar.

Bu binaları yapan muteahiti de bulmuşlar,

Kamera,
muteahitin
yıkılan bir binasının önünde
muteahitle
konuşuyor. Adam gayet pişkin sırıtıyor, arkasında 10 sene önce yaptığı eseri dümdüz olmuş, içinde onlarca insan ölmüş. Diyor ki;

"Vallah benim suçum yohtir, alt katta kirişin şeyini şey yapmışlardır, ondan yıgılmıştır.." bir yandan da sırıtmaya devam ediyor.

Sonraki ekrana dikkat edin!

Kamera bu kez, muteahitin kendisine yaptığı 3 katlı, bahçeli süperlüx villa önüne gidiyor. Adamın kendine yaptığı bina sağlam duruyor ama değişine göre az hasar almış .

ŞİMDİ ASIL BOMBA:

adamın villasının bahçesinde bir değil tam 2 tane kızılay çadırı ve ikisinin arasında süt gibi bembeyaz AUDİ cip.

Muhabir soruyor: "2 tane çadır almışsınız?"

Adam gayet pişkin, "He" diyor , "çocuklar gorkir, çadırda yatiyrik"!

Düşünebiliyor musunuz? Bu insan, bu katil, millet çadır bulamazken nasıl olduysa 2 tane çadır almış ve villasının bahçesinde keyif çatıyor. Üstelik gayet de memnun.

Ben diyecek söz bulamadım, yorum sizin....

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti unlztrk » 28 Ekm 2011, 07:55

Bana en çok dokunanda "
Vallah benim suçum yohtir, alt katta kirişin şeyini şey yapmışlardır, ondan yıgılmıştır..
" diye konuşan bir ayının o audiye bindiğini görerek ondan mal almak!
Bu şu anlama geliyor: Bu adamın bir eğitimi, kültürü falan yok ama çok para kazanıyor eee nerden kazanıyor? Nerden kazanacak fakiri fukarayı kandırarak, düdükleyerek, devleti dolandırarak kazanıyor! Zekasıyla kazanacak değilya!
Neyse ki öte tarafta o binanın kolonlarını sokarlar onun bir yerine bunu bilmek rahatlatıyor bir nebze!
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti Bluedays » 28 Ekm 2011, 08:26

Adamın yaptığı çok büyük karaktersizlik. Audi'si varken, kızılay çadırı alması etiğe, ahlaka sığmıyor.
Diğer konuya gelince, koca depremi Veli Göçer diye bir adama yıkmışlardı. Adam güya, binaları sağlam yapmamış, çalmış, çırpmış. Ne güzel dimi? Hemen sorumluyu buluverdik. Kardeşim devlet nerede? Bu adam böyle boktan binalar yapıp, iskanını nasıl alabiliyor? Neden denetlenmiyor? Ona buna rüşvet yedirip, bir şekilde yapı ruhsatını çıkarıyorlar.

Asıl sorgulanması gereken budur. Deprem öldürmez, bina öldürür diyoruz ya, müteahhide değil devlete güvenmek zorundayız. Ev alırken, müteahhidi mi araştırmak gerek? Dürüst müdür? Çalar, çırpar mı?
Devlet ne yazık ki, çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da yetersiz kalıyor. Denetlemiyor. Saldım çayıra, mevlam kayıra diyor. Bizim milletimiz de zaten mağdura basıyor ya oyu.
O sebeple yönetenler sürekli mağduriyeti oynuyor. Bakın, depremi küçümsemiyorum. Sakın yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Oradaki kardeşlerimize allah yardımcı olsun. İşleri çok zor, bunun farkındayım fakat Van'da 20-30 bina yıkıldı. Van'ın hepsi yıkılmadı yani. Bizim koca Türkiye bunun altından kalkamadı. İnsanlara çadır bile bulamadı. Yardım kampanyası düzenlediler. Dış devletlerden ilk gün yardım almayı gururuna yediremeyenler, 3. gün sonunda çoğu kişi hakkın rahmetine kavuşmuşken, dış devletlerden yardım talep ettiler.
Ya sen Libya'da ki isyancılara bavullarla 300.000.000 (Üçyüzmilyondolar) USD para yolladın. Şipşak. Hiç düşünmedin. Madem bu kadar güçlüsün kendi vatandaşına 50.000 çadır mı bulamıyorsun? Benim paramı dış devletlere peşkeş çekiyor, benim vatandaşıma karşı aciz kalıyorsun.
Ne yazık ki, toplum olarak bunları asla sorgulamıyoruz. Hemen bir müteahhit bulup, yakasına yapışıyoruz.
Bizim toplum adam olmaz. Bizler bu kafayla daha çok acılar yaşarız.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti des2009 » 28 Ekm 2011, 08:55

arkadaşlar adamın orda yaptığı konuştuğu ona ve çevresindekilere gayet normal normal olmayan şey bu ülkede her önüne gelenin müteahhit olması böle bi adamı konuşturabiliyoruz ve resimde gördüğünüz audi q7 bindiriyoruz ve hatta çadır veriyoruz bunun tek sorumlusu devlettir yöneticilerdir yarın cumhuriyetin ilan edildiği gün bilmem anlatabildimmi biz artık TÜRKİYE CUMHURİYETİYİZ.........
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Arabanız: fabia

İleti alper33 » 28 Ekm 2011, 10:12

Van da yıkılan binaların sorumlusu bu binaları yönetmelige uygun yapmayan mütahitler kadar, bunları denetlemeyen ,yapılan hırsızlıga göz yuman belediyelerde bu insanlık suçuna ortaktır . maalesef hırsızlar gün geçtikçe ülkemizde daha fazla prim yapmakta ve baştacı edilmektedir.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti mustklc » 28 Ekm 2011, 10:22

.

muteahtin şerefsizliğini de devlete yıktınız ya?! :|

adam zengin, adamlarını göndermiştir. milletten döve döve çadırlarını almışlardır.

devlet elbette denetleyecek, kontrol edecek, yaptırım uygulayacak, ona katılıyorum.

ama orada binaları teftiş eden, denetleyen, devlet değil, bdp li pos bıyıklı bir belediye başkanı. adamın pkklı olduğu yüzünden belli .

belediyeler zaten rüşvet çarkının en fazla döndüğü yerler.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti tuzsuz » 28 Ekm 2011, 11:22

Yaşanan felaketlerde fırsatçılık yapıp siyaset ve hamaset yapan herkes benim nazarımda ölü sevicilik yapmaktadır. Bunlara çanak tutanların da farkı yoktur. Ha İstanbul'da Ankara'da ya da ülkenin başka bir yerinde bomba patlaşmışsınız, ha inşaat yaparken demirden, kumdan, çimentodan çalmışsınız, çalınmasına göz yummuş, kaçak yapılaşmaya izin vermişsiniz, bence bunların hepsi terör, yapanlar da teröristtir. Olay sadece deprem olayı ve sonrasında yaşananlar değildir. Trafiktede bu böyledir, eğitimde de bu böyledir, sağlıkta da ve sayamadığım bir çok şeyde de. Yazık diyorum başka da bir şey demiyor, diyemiyorum.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti Bluedays » 28 Ekm 2011, 11:26

tuzsuz yazdı:Yaşanan felaketlerde fırsatçılık yapıp siyaset ve hamaset yapan herkes benim nazarımda ölü sevicilik yapmaktadır. Bunlara çanak tutanların da farkı yoktur. Ha İstanbul'da Ankara'da ya da ülkenin başka bir yerinde bomba patlaşmışsınız, ha inşaat yaparken demirden, kumdan, çimentodan çalmışsınız, çalınmasına göz yummuş, kaçak yapılaşmaya izin vermişsiniz, bence bunların hepsi terör, yapanlar da teröristtir. Olay sadece deprem olayı ve sonrasında yaşananlar değildir. Trafiktede bu böyledir, eğitimde de bu böyledir, sağlıkta da ve sayamadığım bir çok şeyde de. Yazık diyorum başka da bir şey demiyor, diyemiyorum.

Dostum, benim yorumumda siyasetçiliğe dair hiçbir bilgi yoktur. Ben sadece olması gerekenleri yazıyorum. Her depremde bir müteahhide suçu yıkmak doğru değil diyorum.
Belediye diyorlar, ne belediyesi? Belediyelerden kim sorumlu? Devletin bu konuda ağır yaptırımlar içeren kanun çıkarması gerekiyor. Yoksa herkesin canı böyle yanmaya devam edecektir.

Kimsenin, vatandaşlarımız üzerinden rant sağlama çabası da yok!
Bunu başaran siyasetçilerdir.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tuzsuz » 28 Ekm 2011, 11:39

Bluedays yazdı:
tuzsuz yazdı:Yaşanan felaketlerde fırsatçılık yapıp siyaset ve hamaset yapan herkes benim nazarımda ölü sevicilik yapmaktadır. Bunlara çanak tutanların da farkı yoktur. Ha İstanbul'da Ankara'da ya da ülkenin başka bir yerinde bomba patlaşmışsınız, ha inşaat yaparken demirden, kumdan, çimentodan çalmışsınız, çalınmasına göz yummuş, kaçak yapılaşmaya izin vermişsiniz, bence bunların hepsi terör, yapanlar da teröristtir. Olay sadece deprem olayı ve sonrasında yaşananlar değildir. Trafiktede bu böyledir, eğitimde de bu böyledir, sağlıkta da ve sayamadığım bir çok şeyde de. Yazık diyorum başka da bir şey demiyor, diyemiyorum.

Dostum, benim yorumumda siyasetçiliğe dair hiçbir bilgi yoktur. Ben sadece olması gerekenleri yazıyorum. Her depremde bir müteahhide suçu yıkmak doğru değil diyorum.
Belediye diyorlar, ne belediyesi? Belediyelerden kim sorumlu? Devletin bu konuda ağır yaptırımlar içeren kanun çıkarması gerekiyor. Yoksa herkesin canı böyle yanmaya devam edecektir.

Kimsenin, vatandaşlarımız üzerinden rant sağlama çabası da yok!
Bunu başaran siyasetçilerdir.

abi, ben de burada kimseye bir şey söylemedim zaten. lafım felaketten nemalanmaya çalışanlaraydı. bunu iktidarı muhalefeti herkes yapmaya çalışıyor. Van Belediyesinin web sayfasına bakın, siyasilerinin söylemlerine bakın. beni kimse yanlış anlamasın. kimsenin taraftarı değilim, bunu hepimiz yaptık diyorum. başbakan bile dedi "iktidarı kaybetsem bile" dediyse, bu cümlenin altından benim çıkardığım sonuç "demek ki bizler istedik onlar da göz yumdular" oluyor maalesef. sözüm meclisten dışarı ve sürç-i lisan ettiysem affola. saygılar.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti Bluedays » 28 Ekm 2011, 11:48

Arkadaşımız da diyorki, bu olayı da devlete yıktınız. Pardon, kime yıkmalıydık?
Hızlı tren devriliyor, ulaşım bakanı diyor ki, kader yapacak birşey yok. Toplum sorgulamıyor.
Hergün bir sürü şehit veriliyor, başbakan çıkıyor, terör diyor, yapacak birşey yok. Toplum sorgulamıyor.
Hiçbirşeyden bunlar sorumlu değil zaten. E bu da deprem, Allah'tan gelen birşey dimi? Ne yapalım. Yapacak birşey yok.

Ben bu basiretsiz yöneticilerden bıktım usandım. Gelen yiyor, giden yiyor.
Başka bir şey yaptıkları yok. Nasılsa sorgulayan, hesap soran halk da yok.

Ye babam ye.

Bu depremi devlete yıktın diyen arkadaşıma soruyorum. Adam çadırları döve döve almış diyor, bu organizeyi yani çadır dağıtım, yardım malzemesi dağıtım işini gidip benim mi yapmam gerekiyor yoksa devletin mi?
O çadırları adilce kimin dağıtması gerekiyor? İzdihama yol açmadan, ihtiyaç sahiplerine kimin vermesi gerekiyor?
Döve döve, kim kimin elinden çadır alıyor? Eğer alıyorsa bile bunun sorumlusu kimdir?
Ha pardon, onun sorumlusu da kızılay dır dimi...
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia042 » 28 Ekm 2011, 12:01

mustklc yazdı:bilmiyorum dün akşam izlediniz mi TV8de bir haber vardı. diğerlerinde göremedim neden bilmem ötekiler Kızılay'a çamur atmakla meşguldu çünkü.

Neyse TV8, Erciş'İn en büyük muteahiti ile konuşuyordu. Aynı zamanda en zenginiymiş.
Adamın pek çok binası yıkılmış. Yıkılmak az kalır dümdüz olmuş unafak toz olmuş hepsi.

Yıkılan binaların önünde insanlara soruyorlar. kimi diyor "Taşıyıcı kolonda tuğla gördüm", kimi diyor "Çimento atmamış göl kumu kullanmış", kimi diyor "demir koymamış". hepsi de perişan depremzede insanlar.

Bu binaları yapan muteahiti de bulmuşlar,

Kamera,
muteahitin
yıkılan bir binasının önünde
muteahitle
konuşuyor. Adam gayet pişkin sırıtıyor, arkasında 10 sene önce yaptığı eseri dümdüz olmuş, içinde onlarca insan ölmüş. Diyor ki;

"Vallah benim suçum yohtir, alt katta kirişin şeyini şey yapmışlardır, ondan yıgılmıştır.." bir yandan da sırıtmaya devam ediyor.

Sonraki ekrana dikkat edin!

Kamera bu kez, muteahitin kendisine yaptığı 3 katlı, bahçeli süperlüx villa önüne gidiyor. Adamın kendine yaptığı bina sağlam duruyor ama değişine göre az hasar almış .

ŞİMDİ ASIL BOMBA:

adamın villasının bahçesinde bir değil tam 2 tane kızılay çadırı ve ikisinin arasında süt gibi bembeyaz AUDİ cip.

Muhabir soruyor: "2 tane çadır almışsınız?"

Adam gayet pişkin, "He" diyor , "çocuklar gorkir, çadırda yatiyrik"!

Düşünebiliyor musunuz? Bu insan, bu katil, millet çadır bulamazken nasıl olduysa 2 tane çadır almış ve villasının bahçesinde keyif çatıyor. Üstelik gayet de memnun.

Ben diyecek söz bulamadım, yorum sizin....

Dünya üzerinde bir çok devlet var kimisinde insana çok değer veriliyor, kimisinde az değer veriliyor, sonuçta burası Türkiye anlatılanlar da daha önce yaşanmamış şeyler değil her depremde aynı şeyleri duyar olduk. Bence biz yani kendimiz oturacağı binayı gözden geçirmeli, kendimiz karar vermeliyiz, nedeni ülkemizde bu denetim mekanizması çalışmıyor.....

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti erdemguner35 » 28 Ekm 2011, 13:37

Bluedays kardeş çok güzel söylemlerde bulunuyorsun.... keşke herkes olaylara bu açıdan bakabilse de standartlarımız bir nebze olsun yükselebilse... bu söylediklerinin hiç bir siyasi görüşle alakası olmadığını biliyorum... yapılması gerekenler başa hangi iktidar gelirse gelsin olması gereken şeyler.... lütfen diğer arkadaşlar bunu siyasi olarak düşünmesin....

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti Karadul » 28 Ekm 2011, 22:57

2004 yılında Van ilinde bir araştırma yapıldı.Bu araştırmayı yapanlardan biri de benim arkadaşım olan mühendislerden biriydi.Çalışma sonunda,bu kadar yumuşak bir araziye 2 katlı bina bile fazla demişti.Van ili içerisindeki tüm birimlere de çalışma raporu sunulmuştu.

Raporlara göre,en fazla 3 katlı binalar yapılmalıydı ama takip ediyoruz ki 7-8 katlı binalar var..Toprak yumuşak ve alüvyon tipi.Siz elinizdeki bu raporlara rağmen 7 katlı bina dikecekseniz, zemin etüdü ve gerekli araştırmaları yapmanız gerekmektedir.Lakin Türkiye'nin neresine gidersek gidelim böyle bir uygulama yok.

Müteahhitler para kazanmak için bina dikerler.Amaçları kazanç sağlamaktır.Bu kazancı da "az maliyet daha fazla kar" güdüsü ile birleştirirler...Zaten ülkemizde sermayesi olan herkes müteahhit oluyor o ayrı mesele..

Bozuk zemin-doymak bilmeyen müteahhitler-denetlemekten yoksun devlet birimleri(ya da denetler gibi yapıp da parayı cebe indiren yetkililer)...Sonuç ise deprem kuşağında bulunan ülkemizde hiçbir önlemin alınmaması.

Hatta okullarda bile çocuklar korkarlar diye,deprem eğitimleri verilmiyor..Yakın zamanda Marmara'da deprem beklenen bir ülkenin gelecek nesilleri deprem bilincinden yoksun yetiştiriliyor.Sonra da insanların sağ duyulu ve soğuk kanlı olmaları bekleniyor.

Gelelim çadır meselesine...2002 yılından bu yana devlet,deprem vergisi altında insanlardan para toplamıştır..42 Milyar TL nerede?Bugün Van ili gibi küçük bir şehirdeki insanların ihtiyaçlarını koordine edemeyen devlet yarın Allah korusun da Marmara'daki olası bir depremde nasıl koordineyi sağlayabilecek?

Kimse kusura bakmasın ama bu devletin uzman mühendislere ihtiyacı var,imamlara değil..(Kpss atamalarına ithafen)
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti desemon » 29 Ekm 2011, 17:48

arkadaşlar siyasi amaçlı konuşmuyoruz diyorsunuz ama BAZILARINIZIN AMACI TAMAMEN HÜKÜMETİ SUÇLAMAK bu işler hep böyleydi AMA İŞALLAH YAVAŞ YAVAŞ DÜZELECEK HERKESE SAYGILAR
desemon
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ö.Desem
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 favorit 135L

İleti ayhani » 29 Ekm 2011, 18:42

Doğuda millet elektrik parasını ödemiyor siz yapı denetiminden bahsetmişsiniz. Devlet tahsil edemiyor bu sadece akp zamanında değil yıllardır böyle.

Devletin elektrik faturasını zor tahsil ettiği/edemediği yerde yapı denetimi nasıl yapılır?
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alper33 » 29 Ekm 2011, 18:54

O elektrik parasını ödemeyen hırsızlara elektrik vermezsin ,kesersin elektriğini göz yummasın olur biter,devletsin sen kardeşim ne demek elektrik faturasını tahsil edemiyorum, batıda adam nasıl gidip faturasını ödüyorsa dogudaki hırsızıda yakalamak devletin görevidir,devlet işine geleni yakalayıpişine gelmeyeni görmezden gelme gibi bir lüksü yoktur. her şeyi yapmaya muktediriz diyenler, kendilerini tek güç olarak görenler , başkalarının hakkını bazılarının çalmasına seyirci kalmasınlar o zaman,
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti ayhani » 29 Ekm 2011, 19:48

alper33 yazdı:O elektrik parasını ödemeyen hırsızlara elektrik vermezsin ,kesersin elektriğini göz yummasın olur biter,devletsin sen kardeşim ne demek elektrik faturasını tahsil edemiyorum, batıda adam nasıl gidip faturasını ödüyorsa dogudaki hırsızıda yakalamak devletin görevidir,devlet işine geleni yakalayıpişine gelmeyeni görmezden gelme gibi bir lüksü yoktur. her şeyi yapmaya muktediriz diyenler, kendilerini tek güç olarak görenler , başkalarının hakkını bazılarının çalmasına seyirci kalmasınlar o zaman,

Teoride bu dediklerine canı gönülden katılıyorum fakat işin içinde başka işler var. Hocam bırak elektrik parasını yıllarca sınırın içinde bilinen pkk kampları bombalanmıyormuş (kavaklı kampı gibi) bunları öğrendikten sonra inanın elektrik parası çok basit kalıyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir