0312 444 1 444

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

0312 444 1 444

İleti serhat_a89 » 28 Ekm 2011, 10:58

Arkadaşlar bu numara nedir günde 8-10 kere arıyorlar birşey söyledikleri de yok. Başka forumlarda araştırdım bu

adamlar dolandırıcıymış telefonu açtığınızda ücret sizin faturanıza yansıtılıyormuş bu numara sizi de arıyor mu?

Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Bluedays » 28 Ekm 2011, 11:22

444 1 444
Türk Telekom Müşteri Hizmetleri dostum.
Tarifeni falan değiştir diye arıyorlardır.
Kaldı ki, artık 444'lü numaralarda alan kodu (0312, 0212 vb. ) kullanılmıyor.
Türkiye'nin neresinden ararsan ara, alan kodu çevirmeden arayabilirsin.
Onun dışında aramana izin verilmez.
Bilgine.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti tuzsuz » 28 Ekm 2011, 11:47

Bluedays yazdı:444 1 444
Bilgine.

abi, haklısın ve ufak bir ekleme yapayım ben de. alan kodunu biz araken çevirmiyoruz ama onlar ararken görebiliyoruz. örnek vermem gerekirse iki gündür 0212 4440333 numaradan garanti bankası beni arıyor. hatta beni iş bankasının genel müdürlüğünden aradılar. baktım numara müşteri hizmetleri numarası değil, müşteri hizmetleri numarasından arayın beni diye bilgi vermeden kapattım telefonu. sonrasında da e-posta yolu ile aradıkları numaranın bankalarına ait olup olmadığını ve neden müşteri hizmetleri numarasından aramadıklarını sordum. gelen cevapta; numara bize ait ama kem-küm tarzında bir cevap vermişlerdi. bu tarz şeylerle karşılaşırsanız muhakkak teyit ettirin. hazır yeri gelmişken paylaşayım istedim.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti Bluedays » 28 Ekm 2011, 11:51

tuzsuz yazdı:
Bilgine.

abi, haklısın ve ufak bir ekleme yapayım ben de. alan kodunu biz araken çevirmiyoruz ama onlar ararken görebiliyoruz. örnek vermem gerekirse iki gündür 0212 4440333 numaradan garanti bankası beni arıyor. hatta beni iş bankasının genel müdürlüğünden aradılar. baktım numara müşteri hizmetleri numarası değil, müşteri hizmetleri numarasından arayın beni diye bilgi vermeden kapattım telefonu. sonrasında da e-posta yolu ile aradıkları numaranın bankalarına ait olup olmadığını ve neden müşteri hizmetleri numarasından aramadıklarını sordum. gelen cevapta; numara bize ait ama kem-küm tarzında bir cevap vermişlerdi. bu tarz şeylerle karşılaşırsanız muhakkak teyit ettirin. hazır yeri gelmişken paylaşayım istedim.

Yazdıklarına katılıyorum fakat insanların da salak olmaması gerekiyor.
Sizin kredi kartı şifrenizi bankanın genel müdürü dahi sizden isteyemez, istemez!
Türk telekom olsun, başka firma olsun, tarifeyi değiştirmek için sizden kart no vs. istemez. Zaten faturalı sistem her ay tıkır tıkır evine geliyor fatura.
Hani arayıp, kontör at diyorlar, şu numaraya para yolla diyorlar ve yolluyorlar.
Hakediyorlar gibime geliyor. Bu kadar da salak olmayalım.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti tuzsuz » 28 Ekm 2011, 12:04

Bluedays yazdı:
tuzsuz yazdı:
Bilgine.

Yazdıklarına katılıyorum fakat insanların da salak olmaması gerekiyor.
Sizin kredi kartı şifrenizi bankanın genel müdürü dahi sizden isteyemez, istemez!
Türk telekom olsun, başka firma olsun, tarifeyi değiştirmek için sizden kart no vs. istemez. Zaten faturalı sistem her ay tıkır tıkır evine geliyor fatura.
Hani arayıp, kontör at diyorlar, şu numaraya para yolla diyorlar ve yolluyorlar.
Hakediyorlar gibime geliyor. Bu kadar da salak olmayalım.

Salaklık ve aymazlık diz boyu. şu haberi okusanız kafidir. http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/06/30/hizir-aleyhisselamim-diyerek-dolandirdi
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti diseqc » 29 Ekm 2011, 07:31

kimseyle dalga geçmeyin dünya hali bir gün sizinde boş bulunduğunuz bir anda daha iyi organize olmuş birileri cebinizi uçurduğunda sizde o dolandırılan vatandaşlar gibi kendinize ne salakmışım diyebilirsiniz inaşllah. bu yazdıklarımdan benim de dolandırıldığımı düşünmeyin bende çok dikkatli olmaya çalışıyor kılı kırk yarıyorum ama hiç belli olmaz hani basiretim bağlandı derler ya bakarsın olu verir kaptırırız inşallah olmaz ama zaman kötü teknoloji ilerledikçe iş biraz daha zorlaşıyor epey bir zaman önce okumuştum dolandıran adam bakmatik programcısı adam için içinde hesap bakiyene bakarken şu numarayı yaz hop para gitti ne olduğunu anlamaları bile saatler sürüyor....
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Favocu » 29 Ekm 2011, 13:51

Türktelekom bir ara beni de durmadan tarife vs. için durmadan arıyordu. En sonunda bir iki ağır laf söyledim uzun bir süre arayan olmadı, şimdi çok nadiren arıyorlar.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir