işletmemi iktisatmı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

işletmemi iktisatmı

İleti akilliadam » 01 Kas 2011, 22:25

arkadaşlar myo end otomasyon mezunuyum açık öğretim fakultesine kayıt yaptımak istiyorum ama hangi bölüme kayıt yaptıracağıma karar veremedim ilgili bölümlerde eğitim gören arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

akilliadam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet k.yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia amb 1.6

İleti hakanerdogan » 01 Kas 2011, 22:38

4 senelik Gazi Universitesi Iktisat ogrencisiyim, bolumume zamaninda OSS ile 5. siradan girmistim :) Hey gidi... Iktisat pozitif bir bilim icinde tarihi, teorileri ve formulleri olan, matematigi olan ve surekli dusunmeyi gerektiren bir bilim dalidir.

Ama maksadiniz askerden kacmak ise ve fazla ugrasmak istemiyorsaniz Isletme tavsiye ederim. Herkesin hayatindan bir parcadir, muhasebe agirliklidir ama Iktisat kadar derin dusunmeyi sorgulamayi gerektirmez. Sozeli bol, okumasi zevkli bir bolumdur.

(Soru eklerini de ayri yazarsaniz daha hos gozukecek basliginiz, aciktan da olsa yuksek ogrenim dusunulen bir basliga ironi doguruyor.)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Karadul » 01 Kas 2011, 23:27

Gerçekten eğitim sistemimizin hali içler acısı.End Otomasyon mezunu biri işletme veya iktisat okuyarak 4 senelik okumuş oluyor.

Öncelikle mesleğim mühendislik..Bu sistemi de çevremden oldukça iyi tanıyorum..Eğer imkanınız varsa dikey geçiş hakkınız varsa örgün öğretime geçmeyi zorlayın.Bırakın açıköğretimi falan.Lisans tamamlama ile kimseye bir faydası olmamış buranın hele ki sizin gibi bir bölüm okuyup da iktisadi bir bölüm ile tamamlamaksa size hiçbir faydası olmaz.

Arkadaşın dediği gibi eğer amacınız askerlik veya bilimum bunun gibi nedenlerse o zaman işletmeyi seçin.İktisat daha kapsamlıdır.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti Favocu » 02 Kas 2011, 05:56

Gelecek yıl Aöf bu iki bölümü de kredili sisteme geçirmeyi planlıyor, şuanki mevcut dersler değişecek ve eğitim 2 döneme ayrılacak, bütünleme de kalkacak, haberiniz olsun.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti Bluedays » 02 Kas 2011, 09:31

Çoğunluğun askerlik nedeniyle okuması, yapacak başka tercihi olmaması sebebiyle ne yazık ki AÖF fakültesini ele ayağa düşmüştür. Ben şahsen bilerek, isteyerek, AÖF İşletme okudum. Bu süreçte kendimi geliştirdim. Çalıştım. Hem öğrenimimi tamamladım, hem kendi mesleğimi öğrendim. Şu anda SMMM stajyeriyim. Seneye de ruhsatımı alacağım.
Neticede amacınız önemli. Ne yapmak istiyorsunuz? Önce kendinize bunu sorun. Ona göre adımlarınızı atın.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti akilliadam » 05 Kas 2011, 20:51

arkadaşlar konuya ilginize teşekkür ederim
niyetim askerlik değil 5 yıl oldu bitireli.Bende mühendislik isterim ama dikey geçişe hazılanacak kadar vaktim yok ve benim asıl niyetim kpss ye girmek malesef mühendislik kadroları çok az buz sebepten ikdisat düşünüyorum
tekrar ilgilenen arkadaşlara teşşekkür edeim
akilliadam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet k.yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia amb 1.6

İleti bozdagbulent » 05 Kas 2011, 21:55

öylesine okuyayım maksat üniversite mezunu olmak dersen işletme kolaydır ancak iktisat zor olmasına rağmen zevklidir tabi matematikle uğraşmayı seviyorsan.. amacın askerlikse hiç düşünmeden işletmeye geç murat yayınlarının soru bankasını al sınavdan bir hafta önce çöz sınıfı geç :)
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir