skoda türközü kahramanmaraş mağdur

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda türközü kahramanmaraş mağdur

İleti ercan712 » 18 Kas 2011, 23:52

SKODA TÜRKÖZÜ OTOMOTİV ÇOK KİŞİYİ MAĞDUR ETMİŞTİR. SİPARİŞ VERDİĞİM OCTAVİA 1.6 ELEGANCE 3 AY OYALADI BENİ. 40.000 TL PEŞİN PARA VERDİM. VE 3 GÜN ÖNCE GİTTİM ADAM BİR GECE KAPATMIŞ VE KAÇMIŞ..BENİM GİBİ DAHA ÇOK MAĞDUR VAR. SKODA YÜCE OTOYU ARADIK BİZİM YAPACAĞIMIZ BİR ŞEY YOK DEDİLER. ACABA SKODANIN SORUMLULUĞU NEDİR, BAYİLİK VERDİĞİ VE SKODA LOGOSUNU TEMSİL EDEN KİŞİLERİ TİTİZ SEÇMESİ GEREKMİYORMU. BU OLAY TÜRKİYEDE İTİBARI VE SATIŞLARI ARTAN, SKODA MARKASININ İTİBARINI BİTİRMEZ Mİ. SKODA ALIRKEN BAYİLERE GÜVENEMEZSEK NASIL ALACAĞIZ. ADAM KAÇTI BENİM MAĞDURİYETİMİ KİM GİDERECEK. BEN SKODA MARKASINA GÜVENEREK BAYİYE GİDİP SİPARİŞ VERDİM VE PARASININ BÜYÜK KISMINI VERDİM. SKODA MARKASI OLDUĞU İÇİN HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM. ELİMDE BELGELERİM VAR. ELBETTE HAKKIMI ARAYACAĞIM GEREKİRSE ÇEK CUMHURİYETİNE GİDİP SKODA FABRİKASINA GİDECEĞİM. SEVGİLİ SOKDA SEVERLER YORUM SİZLERİN.

ercan712
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ercan öter
Nereden: Kahramanmaraş

İleti skodaizm » 19 Kas 2011, 00:00

Açıkcası Yüce otonun tutumu; eğer elinizde belgeler varsa ve aracın parasını veya kaporasını ödediyseniz çok yanlış. Bir şekilde dolandırıçılıksa eğer yapılan iş: marka ve firma kullanılmış.

Bakın nekadar güvenliymiş.

http://www.aksutv.com.tr/7059-turkozu-plaza-musteri-odakli-hizmetleri-ile-kmaras-halkinin-guvenini-kazandi

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti ercan712 » 19 Kas 2011, 00:10

ELİMDE BELGELERİM VAR ZATEN SÜREÇLERİ BAŞLATTIM.ADAMIN DOLANDIRDIĞI ADAMLARDA NORMAL ADAMLAR DEĞİL.ÖNEMLİ MEVKİLERDE OLAN İNSANLAR VAR. CAHİL GARİBAN OLSA NEYSE, ADAM RESMEN SKODA MARKASINI KULLANDI.ZATEN ATTIĞINIZ LİNKTEKİ HABER HERSEYİ GÖSTERİYOR. ADAM ERKEN GİTERECĞİM DİYE BİZ DE SKODAYA GÜVENEREK ARABAIMI TAKAS VERDİM ÜSTÜNE DE PARA VERDİM. TOPLAM 40000 TL. DÜNYA MARKASI SKODA OLMASSA VERİRMİ İNSAN BU KADAR PARAYI SENCE..SKODA BU KAFAYLA DEVAM EDERSE ARABA SATAMAZ. AKILLI İŞ YAPMAK İSTİYORSA BU OLAYI KAPATMALI MAĞDURİYETLERİ GİDERMELİ. YOKSA İLERDE İMAJ ÇOK BOZULUR.
ercan712
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 19 Kas 2011, 00:15

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti ercan712 » 19 Kas 2011, 00:37

KARDES DESTEĞİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER..5 GÜN ÖNCEYE KADAR TÜRKÖZÜ YAZDIĞIN ZAMAN DİREK SKODANIN SİTESİNİN BİREBİR AYNISINA BENZERİ ÇIKIYORDU. 3 GÜN OLDU KALDIRILDI. 10 GÜN ÖNCEYE KADAR YÜCE OTONUN SİTESİNDE SATIŞ NOKTALARIMIZ VE SERVİS NOKTALARIMIZDA VARDI BİRDEN HEPSİ KALDIRILDI. BU DURUM HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR BUNDAN SONRA GÜVENİM BİTTİ..
ercan712
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erginbkr » 19 Kas 2011, 00:58

kardeşim öncelikle geçmiş olsun...sana tavsiyem başından geçenleri skoda almanya ve çek cumhuriyeti merkezine acilen bildir ve yardım iste...ayrıca zaman kaybetmeden hukuki yollara başvur...ayrıca bir kişiye bayilik verilmesi için mutlaka bir teminat alıyordur yüce oto bence...dolayısıyla bu işte onlarında sorumluluğu kanaatimce vardır...ama asıl sana yardımcı olacak olanlar skoda merkez çek cumhuriyeti olsa gerek...daha önce 2.el bir skoda almıştım, kullanma kılavuzu yoktu skoda çek cumhuriyetine yazdım 3 gün içinde kargoyla kullanma kılavuzunu gönderip mutluluklar dilediler...şayet yabancı dil sorununuz varsa google translate kullanabilirsiniz...birebir çeviri yapamasada karşı tarafa derdinizi anlatacak kadar iş görür...tekrar geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti abrek » 19 Kas 2011, 01:05

çok geçmiş olsun hocam böle bişey olamaz yaa valla şaşırdım
Kullanıcı avatarı
abrek
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EMİN KAYA
Nereden: Düzce
Arabanız: FABİA TDI CLASIC

İleti ercan712 » 19 Kas 2011, 01:20

çok sağolun. gercekten 4 gündür uyku girmedi gözüme, dengem bozuldu. İnanın duyduğumda inanamadım. paylaşmamın nedeni kesinlikle skoda markasını kötülemek değil hala çok iyi marka olduğunu düşünüyorum. zor durumu düşüren insanlar.gereken hukuki yollara başvurdum. ama insanın parası ile rezil olması çok kötü, bu gidişle parayı kurtarırmıyız bilemem ama yüce otonun ilgisizliği ve bizim elimizden bir şey gelmez mahkemeye gidin demesi zoruma gitti.Ben çek skodaya başvuruda bulunacam. Allahtan dil problemim yok.skoda çek cumh. linkini atabilirmisiniz.. iyi aksamlar..
ercan712
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erginbkr » 19 Kas 2011, 01:23

Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ercan712 » 19 Kas 2011, 01:24

Çok sağol kardes. sizlerin de desteği ile insallah çözülecek...
ercan712
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abrek » 19 Kas 2011, 01:26

önemli değilk hocamda hangi devirde yaşıyoz ya illahaki mağduriyetin giderilir ama dedğin gibi paranla rezil oluyosun resmen başka arkadaşın dedği gibi servis açmadan önce yüce oto güzel bi teminat parası almıştır yüce oto kıvırmaya çalışıyo gibi geldi sonunda tıpış tıpış verecekler paraları :D
Kullanıcı avatarı
abrek
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EMİN KAYA
Nereden: Düzce
Arabanız: FABİA TDI CLASIC

İleti erginbkr » 19 Kas 2011, 01:27

çözülür çözülür sıkma canını...kaçırma kendinin ve ailenin keyfini...olacağı varmış de geç...dağbaşı değil burası ergeç hallolur...sağlıcakla...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erginbkr » 19 Kas 2011, 01:29

http://www.skoda-auto.cz/cs/about/conta ... tacts.aspx

skoda çek cumhuriyeti iletişim bilgileri...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 19 Kas 2011, 02:47

Çok geçmiş olsun allah sabır ve kolaylık versin.

Bayiler ayrı tüzel kişiliklere sahip olup Yüce Auto'nun bir şubesi statüsünde olmadıklarından malesef hukuki açıdan Yüce Auto'yu doğrudan ilgilendiren bir durum değil. Fakat markaya olan güveni oldukça zedeleyici bir durum olduğundan dolayı normalde böyle bir rezilliği kimse duymadan Yüce Auto'nun araçları teslim alamayan kişilerin mağduriyetini gidermeye çalışmasını beklerdim. Bayinin ne sattığını ne aldığını kendisine sipariş geçmedikçe bilemediğinden hatta sizden alınan paraları bayi resmi defterlere işlemedi ise bunları Yüce Auto incelese dahi bulamayacağından bayi ile aralarındaki sözleşmeyi usulüne uygun olarak fesih edip ipotek ve teminatları iade etmiş olabilir.

Siz alacağınıza ilişkin icra takibi için davayı bu kapanan bayiye karşı açacaksınız fakat Yüce Auto'ya karşıda en azından manevi tazminat davası açılabilir diye düşünüyorum.

Biraz bekleyelim olay nasıl gelişecek Skodam.com olarak "Araba yoksa parada yok" kampanyası başlatır en azından kendi çapımızda varlık sebebimize uyan bir protesto yapmış oluruz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti fabiasport » 19 Kas 2011, 03:24

çok geçmiş olsun, önce adliyeden tespit kararı aldırın sonra tedbir kararı için başvurun , neler yapılabilir diye tüketici heyeti ve avukat ile görüşürseniz daha sağlıklı yol alırsınız. zaman önemli çünkü tüm alacaklılar sıraya girecek
fabiasport
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 19 Kas 2011, 16:37

Hukuk ve din; herkesin ahkam kesmeyi pek sevdigi iki konu. Sizin yapmaniz gereken hem bayoye hem yuceye birlikte bir fa acmak. Ancak bu dava hukuk mahkemesinde mi daha iyi olur yoksa tuketicide mi arastirmak lazim. Sizin yapacaginiz tek bir is var; TANIDIK bir avukata gitmek.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ayhani » 19 Kas 2011, 16:55

? yazdı:Çok geçmiş olsun allah sabır ve kolaylık versin.

Bayiler ayrı tüzel kişiliklere sahip olup Yüce Auto'nun bir şubesi statüsünde olmadıklarından malesef hukuki açıdan Yüce Auto'yu doğrudan ilgilendiren bir durum değil.

Benim bildiğim herhangi bir üründe bayiden disbürütöre kadar tüm birimler sorumlu ama iyi araştırmak lazım.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 19 Kas 2011, 16:58

ercan712 yazdı:SKODA TÜRKÖZÜ OTOMOTİV ÇOK KİŞİYİ MAĞDUR ETMİŞTİR. SİPARİŞ VERDİĞİM OCTAVİA 1.6 ELEGANCE 3 AY OYALADI BENİ. 40.000 TL PEŞİN PARA VERDİM.

Öncelikle geçmiş olsun. Direk bir avukata danışmak en akıllıca çözüm.

Sizin örneğiniz araba alacakların kulağına küpe olsun. 2-3 bin lira kapora dışında araba teslim edilene kadar kesinlikle büyük meblağlar ödememek lazım.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir