skoda türközü kahramanmaraş mağdur

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda türközü kahramanmaraş mağdur

İleti avni » 20 Kas 2011, 11:02

böyle bir olay oluyo ama neden medyada yayınlanmıyo ben anlamıyorum aslında çok büyük bir dolandırıcılık hiç medyaya haber verilmemiş mi ben anlamıyorum. Dolandırılan arkadaşa çok geçmiş olsun kim isterki böyle birşey olsun ama oluyo malesef...

Kullanıcı avatarı
avni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Avni DÖNMEZ
Nereden: Bursa
Arabanız: 2011 model fabia

İleti omerskar » 20 Kas 2011, 11:39

Geçmiş olsun, yapabileceğiniz tek şey elinizdeki alındı makbuzları ve sözleşmeleri kanıt olarak göstereceğiniz bir ticari dava açmaktır. Tüketici mahkemesi ürünü henüz almadığınız için yetkili olmayabilir bu nedenle Sulh Hukuk mahkemesine başvurup şirkete dava açmanız gerek. Eğer şirket resmi olarak iflas vermiş ise ve kapatılmış ise işiniz daha zor olabilir. O zaman şirket ortakları ile uğraşmanız gerekecek. Her halükarda bu işlerden anlayan bir avukat bulup durumu değerlendirmesini ve ona göre hareket etmenizi gerektiren bir durum var. Avukatlar da bu gibi konularda meblağ üzerinden %10 gibi ücretler istemektedirler bilginiz olsun.
omerskar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

İleti ercan712 » 22 Kas 2011, 00:42

Arkadaşlar çek cumhuriyeti Skodaya yazdım. ilgileneceklerini söylediler. bakalım ne olacak. yüce oto da aynı hızı gösterse.
adamlar bir günde döndüler bana. yüce oto hala dönmedi.
ercan712
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ercan öter
Nereden: Kahramanmaraş

İleti abrek » 22 Kas 2011, 01:01

bakalım sonuç ne olacak inş en kısa sürede hallolur
Kullanıcı avatarı
abrek
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EMİN KAYA
Nereden: Düzce
Arabanız: FABİA TDI CLASIC

İleti drscapula » 22 Kas 2011, 16:02

valla ben o bayiden araç satın aldım ve ilk bakımlarımı orada yaptırdım ve 1-2 kişiye daha bu bayiden araç alırken aracı oldum çok şükür onlarda sorun yaşamadı. umarım siz parayı verdiginize dair belge ya da makbuz almışsınızdır eger bunlar yoksa ne yazıkki para verdiginizi ispatlayamazsınız :( ama parayı banka aracılığı ile yolladı iseniz onuda delil kabul ederler.
drscapula
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Onur
Arabanız: Octavia 1.6 TDİ 105 HP DSG ELEGANCE

İleti alpino » 22 Kas 2011, 16:26

2008 de ben 38.000 e almıştım arabamı. kaparo olarak sadece 1.000 tl vermiştim. ayhani dostumuzun dediği gibi büyük meblağ asla vermemek lazım.

çok geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti colourone » 22 Kas 2011, 16:41

Arkadaşlar merak edip, Skodanın genel merkezini Yüce Oto'yu aradım. Olayı, mağdur arkadaşımızın anlattığı şekilde doğruladılar.

düşünüyorum da, birçok arkadaşımız, geçen sene önceden peşinat verip sıfır araç aldılar. Hala bu şekilde bekleyen arkadaşlarım var. Dikkatli olmak gerek.İnşallah arkadaşımız parasını kurtarır. Yetkili bayi sahibi, anlattıklarına göre ölümcül bir hastalığa yakalanıp firar etmiş.

Ancak böyle bir olay hepimizin başına gelebilir ve distribütörün tutumu, yaklaşımı çok önemli diye düşünüyorum. Sanırım burada Yüce Auto aradan çekilmiş. Yüce Auto, Bayiden aldığı teminatları falan pek dile getirmiyor. Allah kolaylık versin demekle kalmamalı, bu haksızlığın bizim de başımıza gelebileceğini düşünerek tüketici tepkisini ortaya koymalıyız.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti muhammed emin » 22 Kas 2011, 20:10

madem bu şerefsiz herif ölümcül hastalığa yakalanmış madem geberip gidecek ya paraları iade etsinler yada arabaları versinler öbür tarafa kalırsa bu hesap derki KEŞKE BÜTÜN VARİYETİMİ VERSEYDİM der ama iş işten geçmiş olur
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti felicia042 » 22 Kas 2011, 21:06

Bu gibi durumlarda dedikodu çabuk yayılır ölümcül hastalık hiç kimsenin hakkını yeme hakkını doğurmaz sanki parayı geri taleb etmeyin der gibi bi dedikodu bu. Arkadaş çok geçmiş olsun umarım hakkımı aldım dediği günü göreceğiz, kendinizi üzüp heba etmeyin bence. kulağımıza küpe olsun bayiden bile alsak sadece kapora verip çıkacağız....
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti ercan712 » 24 Kas 2011, 00:42

desteğiniz için teşekkür ederim. Arkadaşımız arayıp sormuş, gerçekten anlattığım her şey tamamen gerçek. skoda markasına güvenerek bayiye gittik. Ama adam kaçtı gitti.tüketici mağdur oldu kimseden ses seda yok.
bizim isteğimiz skodanın bu güveni sağlaması, bayilerini iyi denetlemesi, bu tür olaylar ortaya çıkmadan müşterinin mağdur olmasını önlemesi, böyle insanlara bayilik vermemesi ve bu tür olaylardan sonra müdahale etmesi tüketicini mağduriyetini gidermesi. Aradan çekilip yapacak bir şeyimiz yok adam kaçmış dememesi. Ben normal bir galericiye gidip bu tür bir sıkıntı yaşasaydım suç tamamen benim olurdu. Ama inanıyorum ki bir sonuca varağım ama sanki çok zamanımı alacak gibi.Allah her zaman haklının yanındadır.
Siz skodacı sever arkadaşlardan da isteğim gerçekten bu tür olaylara karşı gerekli tepkinizi koymanız, tüketicinin neden bu kadar korumasız olduğunun hesabının sorulması.Kamuoyu oluşturulması. Bir arkadaşımız yüce otoyu aramış bu beni çok mutlu etti. En azından bundan sonra başımıza gelmemesi için çok önemli.
Skoda gercekten çok kaliteli bir marka. Herkese teşekkürler. Böyle bir forum oluşturanlara da teşekkürler..
ercan712
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ercan öter

İleti bozden » 27 Kas 2011, 23:10

LANET OLSUN YÜCE OTOYA DEFALARCA TELEFONLA ARAMAMA, E-MAIL ATMAMA RAĞMEN GERİ DÖNÜPTE İLGİLENMEDİLER BİLE DEMEKKİ BU TÜRKÖZÜ MARAŞLA ORTAK ÇALIŞMIŞLAR.
BU NASIL ŞİRKET EN KÜÇÜK ESNAF BİLE BU ŞEREFSİZLERDEN DAHA ALAKALI.
BEN SKODA ALIRKEN BAYİNİN KİM OLDUĞUNU ARAŞTIRMAM ÇÜNKÜ BAYİNİN GİRİŞİNDE SKODA YAZAR VE BEN SKODA DİYE GİDER ORADAN ARABA ALIRIM. AMA YÜCE OTO BU SESSİZ DURUŞU İLE SINIFTA KALMIŞTIR . SON DEFADA BURADAN DUYURU YAPIYORUM YÜCE OTO ÇOK İVEDİ BİR ŞEKİLDE BU KONUYA EL ATMAZ İSE YÜCE OTO MERKEZİNİN KAPISI ÖNÜNDE ARABAMI BENZİN DÖKÜP YAKACAĞIM...
bozden
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 1.2 Tsi Fabia dinamik

İleti hetepe » 28 Kas 2011, 08:14

Mağdurlara geçmiş olsun diyorum, Skoda markası Türkiye'de satış olsun, servis olsun, kötü bir marka...
Haa arabaları iyi o kadar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Henien » 28 Kas 2011, 09:29

Yüce'nin aradan çekilmesi diye bir şey söz konusu bile olamaz. Bu iş nette şikayet ile de çözülmez. en kısa sürede bir avukat marifeti ile yüceye kısa süreli bir ihtar çekilmeli. Arkasından dava. Mağdurlar bir araya gelip beraber bir avukat ile anlaşırlarsa maliyetleri de düşer.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti felicia042 » 28 Kas 2011, 11:17

Sizlere yardımcı olmak babında aklıma gelen bir kaç öneri. şikayet var sitesine durumunuzu anlatan yazı yazmanızda fayda olacaktır. hatırladığım kadarı ile bir kaç yıl önce sıfır renault alan birisi vardı, arabada bir sürü arıza vardı. sahibinden sitesine anasayfada görünecek şekilde bir ilan vermişti, arabanın bütün arızalarını yazmıştı sıfır aldığınıda belirtmişti. böyel bir şeyde yapabilirsiniz. mesela alamadığınız skodanın satış ilanı gibi... burada ilgili kuruluşları harekete geçirebilir.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti drscapula » 19 Arl 2011, 23:41

son durum ne acaba arkadaşım umarım bir sonuç almışsındır.
drscapula
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Onur
Arabanız: Octavia 1.6 TDİ 105 HP DSG ELEGANCE

İleti birtanyildiz » 20 Arl 2011, 16:08

valla ben de merak ettim.
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti kondansator » 20 Arl 2011, 16:30

slm arkadaşlar.....

bende az daha türközü mağduru olanların arasına giriyordum. olayı anlatayım da Yüce Oto'nun ve türközünün ne olduğunu öğrenin....

aracımı ankara'dan ikinci el olarak aldım. alır almaz kasko yaptırdım şans bu ya yolda gelirken kıymetli bir vatandaşımızın otobana keçi çıkarması sonucu keçilere çarptım.
kaskomun anlaşması olduğu için türközünü aradım size getirmek istiyorum dedim arabamı, bir ilgi bir yağ bir konuşma göreceksiniz. bizde yedik tabi. aracı türközü otoya çektirdim aracı 1 hafta içinde yapacaklarını söylediler. aracı pazartesi verdim cumartesi alırsın dediler, cumartesi oldu ses yok pazartesi oldu ses yok, salı günü aradım işte şu bu parça gelmedi falan filan diye bahaneler ürettiler. kendim osmaniyede olduğum için gidip yüzyüze de görüşemiyordum. maraştan trafik polisi bi arkadaşa servise gidip bakmasını söyledim o da sağolsun gitmiş, birazda kızmış yarın çıkartın diye aracı. tamam demişler perşembe gelsin alsın. çarşamba aramadım. perşembe günü arıyorum arıyorum kimse açmıyor servisin telefonunu. kafam attı atladım otobüse osmaniyeden maraşa gittim. birde ne göreyim. aracım tamir edilmiş kapının önünde duruyor, ama içeride kimseler yok. yan tarafta bi oto galeri var ona sordum bunlar nerde diye, dedi ki gittiler, nereye dedim, iflas edip gittiler dedi. inanın beynimden vuruldum. dedim şu araç benim almaya geldim, ne yapıcaz? anahtarı bize bıraktılar dedi. sordum ne iş diye? milleti dolandırmışlar çekip gitmişler şerefsizler. sonradan direkt polis arkadaş aklıma geldi hemen onun yanına gittim. anlattım olayı. oda şüphelenmiş gittiğinde; yok yakınımısınız?, yok akrabasımısınız falan diye birsürü şey sormuşlar. velhasıl bizim polis arkadaşın yüzü suyu hürmetine arabayı kurtarmışız haberimiz yokmuş. bizim aracıda alıp kaçacaklarmış şerefsizler.aracı aldık geldik, tabi şüphe var içimde acaba birşeyini bozdular mı düzgün yaptılar mı diye yüce otoyu aradım. olayı anlattım, hatta ilk arayan benim sanırım olaydan haberleri yoktu ben arayana kadar. bilgimiz yok bi araştıralım dediler. zaten ertesi gün hemen sitelerinden türközü otonun linkini kaldırmışlar. sonra beni aradılar tamam gidin herhangi bir servise aracı ücretsiz olarak kontrol ettirin dediler. adanaya gittim sağolsunlar çok memnun kaldım aracın ön kaputun iç boyası hariç işçiliği güzel yapmış türközü. bilgisayardan baktılar ama aracıma yapılan işlemler sisteme girilmemiş, girilmesi için hem adanaya söyledim onlar mail attılar bende yüce otoyu aradım durumu ilettim sisteme işlensin diye.
bu olaylar 1 ay önce yaşanıyor. bugün (20.12,2011) aradım dedim durum ne oldu sisteme girildi mi, verdikleri cevap şu: biz araca ne yapıldığını bilmiyoruz, o yüzden sisteme işleyemeyiz. yada faturanız varsa ibraz edin o şekilde olur. durumu görebiliyor musunuz aracımın servise giriş tarihi belli, experin aracımı serviste gördüğü tarih belli, nelerin değişmesi gerektiği konusunda verdiği rapor belli ama yüce oto sadece bunları işleyecek ve diyor ki türközü otomotivden biz sorumlu değiliz, faturanız varsa işleyelim. gerçi bu arkadaşı duyunca kendime şükrettim aslında..

arkadaşımıza geçmiş olsun diliyorum. bende destek olmak istedim.....

işte yüce otonun gerçek yüzü. başka bi olayım daha var da konuyu başka yere açacağım artık ordan okursunuz yücenin cüceliğini.....!!!
Kullanıcı avatarı
kondansator
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mesut
Nereden: Osmaniye
Arabanız: FABİA 1,6 TDİ

İleti felicia042 » 20 Arl 2011, 19:37

avni yazdı:böyle bir olay oluyo ama neden medyada yayınlanmıyo ben anlamıyorum aslında çok büyük bir dolandırıcılık hiç medyaya haber verilmemiş mi ben anlamıyorum. Dolandırılan arkadaşa çok geçmiş olsun kim isterki böyle birşey olsun ama oluyo malesef...

Maalesef haklısınız ayakkabı çalanları kamera da izlettirmek işlerine geliyor ama böyle insanları medya da dile getirmek korkutuyor olsa gerek. Eminim bunun gibi nice örnekler vardır; korktukları için medyadan veremedikleri.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir