Dikkat dikkat RADAR!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dikkat dikkat RADAR!!

İleti cobweb » 21 Kas 2011, 13:10

Radar işaretini görür görmez artık hızınızı düşürmeniz artık bir işe yaramayacak. Emniyetin getirdiği bu yeni radarlar artık anlık hızları değil ortalama hızları gösterecek. Ortalama hızınız yoldaki sınırın üzerinde ise yandınız. Bu radarın özellikleri bulunla da bitmiyor. Arabanızın tekeri yoldaki beyaz şerite dokunduğu anda şerit ihlali yapmış sayılacaksınız ve bu radar bunu da tespit ediyor.

Ortalama hız tespitiyle radardan kaçış imkansız hale geliyor. Büyük çoğunluğu sürücü hatalarından kaynaklanan kazalarda aşırı hız birinci sebep.
Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ortak projesiyle önemli noktalara dijital ekranlı radarlar yerleştiriliyor. Yolda seyreden araçlar ilk olarak şerit uyarısını görüyor. Sensörlü ve hassas kameralar plakayı ve hızı tespit edip dijital panoya gönderiyor. Yoldaki farklı kameralardan gelen bilgilerle ortalama hız hesaplanıyor.
Panoda plakasını ve hızını gören araçlar yavaşlıyor, seyahatine daha dikkatli şekilde devam ediyor. Sürücüler bu yeni sistemden oldukça memnun. Dijital radarlar önümüzdeki günlerde ceza yazacak. Uygulamanın yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor.
http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/11/21/turk-suruculeri-soka-sokacak-radar

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti onurhan2006 » 21 Kas 2011, 19:08

hızlı gitmeyenler için sorun yok, bence dikkat edilmesi gereken şey bu...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti avni » 21 Kas 2011, 19:49

desenize artık büyük motorlu araç almanın bir anlamı kalmıcak nede olsa hız yapamıcaz.
Kullanıcı avatarı
avni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Avni DÖNMEZ
Nereden: Bursa
Arabanız: 2011 model fabia

İleti erginbkr » 21 Kas 2011, 20:09

hız sabitleyicim sağolsun... :D
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti dursunsahin » 21 Kas 2011, 21:47

erginbkr yazdı:hız sabitleyicim sağolsun... :D
Katılıyorum
..::Fabia'mı seviyorum::..
..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti hakanerdogan » 21 Kas 2011, 21:50

İstanbul'da hız tüneli olarak mevcut. Hani diyelim sınır 100 km/s, iki radar arası 100 km mesafede, 1 saatten kısa bir sürede geçerseniz plakayı takip edip yazıyordu altından yavaş geçseniz bile. (rakamlar farazi)

Ama abartıyorlar gittikçe, helal olsun iyi bişey. Kaza kötü.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti unknown1 » 21 Kas 2011, 22:27

Radar EDS OGS denetleme vb sistemlerin açıklarını kötü niyetli insanlar sebebi ile yazmıyorum.
Radar dünyanın en gerizekalı hız denetleme sistemidir. HGS sistemi bu iş için gerekli olan sistemdir. Yani iki nokta arasındaki giriş çıkış saatlerinizle hızınızı hesaplıyor ve geç gitmenize birşey demiyor hızlı gitmenize ceza yazıyor.

Eğer haftada en az bir kere uzun yola çıkmıyorsanız hız yapmayın. En güzel yöntem bu.

Bu sözümü küçümsemeyin uzun yol sihirli değnek gibidir hiç anlamadan tüm varınızı varlığınızı sevdiklerinizi sevenlerinizi alabilir.

Geçmiş olsun veya başın sağolsun yerine geç kaldın desinler sizde sallana sallana piknik yapa yapa geldik deyin olsun bitsin.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti onurson » 22 Kas 2011, 11:23

araba sürmenin hiçbir zevki kalmadı. bir yandan iyi bir yandan kötü
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti serhat_a89 » 22 Kas 2011, 20:06

Geçen bana Eskişehir otogarı önünde 290 lira ceza yazdılar. 6 şeritli yol nasıl şehir içi sayılıyor anlamadım. Hız sınırı 70.miş 101.le radara girmişim. Zaten sağ şeriti kapatmışsın orta şeritte katil kamyoncu var arkam dolu 60 lamı gidecekdim aq yolunda. Haram olsun ne diyim!
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti montoyajp » 22 Kas 2011, 21:09

serhat_a89 yazdı:Geçen bana Eskişehir otogarı önünde 290 lira ceza yazdılar. 6 şeritli yol nasıl şehir içi sayılıyor anlamadım. Hız sınırı 70.miş 101.le radara girmişim. Zaten sağ şeriti kapatmışsın orta şeritte katil kamyoncu var arkam dolu 60 lamı gidecekdim aq yolunda. Haram olsun ne diyim!

Aynısı tıpatıp aynısı birkaçay önce Ankara'da benim başıma geldi..aynen benden de zehir zıkkımlar....
montoyajp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Uğur YAĞLI
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti bekocan » 22 Kas 2011, 22:57

olur olmadık yerde şak diye karşınıza fotolu bir kamera çıksa nedersiniz
Ankarada yaşayanlar iyi bilir İstanbul yolunda km sınırı 70 km dir sizce mantıklımı 70 km hız sınırı adamın ibresi 240 km 70 km hızla gidiyor tamam hız kötü ama bu kadarda bu araçlar bu hızda ğitmesi
bence çok yanlış en azından 110 km olması lazım şehir dışıda 130 km geçmemesi lazım
bu teknolojik araçlara 70 km ğitmek çok anlamsız
birde bu fotolu kameralar tamamen plaka yakalamak ceza kesmek için yapılmış uygulama lar
tamamıyle pusuda yatıyorlar km ibresini az kontrol etme yersin 200 tl yi cezayı sonra öde bakalım
açıkcası bana çok ters bir uygulama
ama mahalle araları insanların olduğu yoğun yerler caddeler tamam sözüm yok kesinlikle neyse o 30 km se 30 geçilmemesi taraftarıyım ama uzun yolda 70 yi gecme çok saçma
70 km zaten ğitmiyor araç oldu ki 85 km çıktın radar seni yakaladı ver bakalım 160 tl
bence soygunluk
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Arabanız: 93 favorit

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir