Ulaşım Ücretleri ve Trafik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ulaşım Ücretleri ve Trafik

İleti Bluedays » 23 Kas 2011, 14:45

Ankara'da yaşıyorum. Ulaşım ücretlerinin pahalılığından yakınmak istiyorum. 3 vasıta değiştiriyorum ve günlük 7,25 TL yol parası veriyorum. Şaka gibi dimi? Üç vasıtanın nedeni de, evimden metroya ring servisine binmem ve bu ring servislerinin eskiden bedava olduğu halde paralı olmasıdır. Geçen yıl 45 dakika içerisinde 3 kez basabiliyorduk bir metro kartını. Bizim uyanık ve yatacak yeri olmayan belediye başkanımızın kararıyla 75 dakikaya çıkarıldı. Her basışta da 0,58 kuruş düşüyor. Benim iş yerime gidiş gelişim arabamla 7,20 TL tutuyor.
Metro ile gidiyorum ve 7,25 TL ödüyorum. Ne yapmalıyım? Arabamla mı gitmeliyim?
Ondan sonra neden trafik bu kadar oldu diyoruz? Sizce bizler mi suçluyuz?

Not: Halen metro ile ulaşıma devam ediyorum.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Henien » 23 Kas 2011, 15:11

Büyükşehirde en büyük konfor; işyerine yakın bir ev.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti tuzsuz » 23 Kas 2011, 15:28

Benim de ulaşımım çok zor işyerime. Arabayla gelsem trafik, benzin parası, otopark sorun oluyor. yaşadığın sıkıntı da cabası ve sabah-akşam saatlerinde harcadığım zaman da hemen hemen aynı oluyor. bu yüzden arabayı sadece hafta sonları ve akşam bir yere gitmem gerekirse çıkartıyorum. otobüsle gidip gelmeye devam ediyorum. sizinki kadar pahalı olmuyor ama metroyu evimin yakınlarında görsem gider rayları öperim o derece büyük nimet bence. şahsi fikrim devam edin böyle. ayrıca bizim belediye başkanını yatacak yeri yoktur benim nazarımda. bu şehirde yaşayan biri olarak da hakkımı helal etmiyorum.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti Bluedays » 23 Kas 2011, 15:31

Henien yazdı:Büyükşehirde en büyük konfor; işyerine yakın bir ev.

+1000

tuzsuz yazdı:Benim de ulaşımım çok zor işyerime. Arabayla gelsem trafik, benzin parası, otopark sorun oluyor. yaşadığın sıkıntı da cabası ve sabah-akşam saatlerinde harcadığım zaman da hemen hemen aynı oluyor. bu yüzden arabayı sadece hafta sonları ve akşam bir yere gitmem gerekirse çıkartıyorum. otobüsle gidip gelmeye devam ediyorum. sizinki kadar pahalı olmuyor ama metroyu evimin yakınlarında görsem gider rayları öperim o derece büyük nimet bence. şahsi fikrim devam edin böyle. ayrıca bizim belediye başkanını yatacak yeri yoktur benim nazarımda. bu şehirde yaşayan biri olarak da hakkımı helal etmiyorum.

+1000000000
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti onurson » 23 Kas 2011, 15:48

araç aynı gibi görünsede bakım masrafları vs park ve trafik sıkınısı derken metro biraz daha rahat olur. aracınız yıpranmamış olur.. ama belediye başkanımızın yatacak yeri yok sizlere katılıyorum..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti alpino » 23 Kas 2011, 16:02

ümitköyde oturuyorum. 2004 yılından beri sincan metrosu bitecek bizim oradan geçtiği için biz de yararlanacağız diye aptal gibi bekliyoruz. şimdi çıktı dediler ki biz yandaşlarımızı yeterince doyurduk bu işten ihya ettik ama artık bu işin altından kalkamıyoruz, ulaştırma bakanlığına devredilsin. böylece metroyu bakanlık üstlendi. artık çivi dahi çakılmıyor. bekleme sürecinde herşey. yapılanlar çürüyor sadece.

Ankarayı bilenler bilir. ümitköyün sağ yarısı yenimahalle, sol yarısı da çankaya'ya bağlı. Çankaya zaten CHP'li. gelin ümitköye ana caddenin sol taraftaki kaldırımlar bile yapılmamış. yer yer toprak yer yer asfalt yer yer parke taşı vs. ama sağ taraf o kalın sağlam kaldırım taşları ile kaplı. Şimdi yenimahalle de CHP'ye geçti. tabi haliyle otobüs sayısında bi azalma oldu o dönemde. gelen otobüs saat gözetmeksizin balık istifi geliyor. 4 tane sincan otobüsü geçiyor 1 tane ümitköy geliyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti mustklc » 23 Kas 2011, 16:32

melik gökçek kadar üçkağıtçı uyanık adam dünyada yok.

bu gülüşüne bak:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=me ... A7ek+smile
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir