Geely şimdi alınırmı acaba euroncap ??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Geely şimdi alınırmı acaba euroncap ??

İleti diseqc » 24 Kas 2011, 09:16

http://otomobil.milliyet.com.tr/geely-e ... t_anasayfa

linkteki haber dikkatimi cekti arabada cok tatlı duruyor hani ama motorları bana cok küçük geldi hiç test edebilen varmı aranızda ???

Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Bluedays » 24 Kas 2011, 09:52

Euroncap testlerine artık güvenesim gelmiyor açıkcası. Ya 10 yıldız üzerinden değerlendiriyorlar :) yada değerlendirmeleri bana göre gerçeği yansıtmıyor. Chevrolet Cruze 5 yıldız almış güvenlik testinden, ekteki habere göre gelly de 4 yıldız almış. Arkadaş bu adamlar 4-5 yıldız alabiliyorsa audi, volvo, bmv, mercedes boşa o kadar masraf yapıp, yüksek donanımlı araçlar geliştiriyorlar. Bu durumda bu araçların 8 yıldız alması gerekmez mi?
Ben inanmıyorum.
Ha alınır mı dersen, alınır sıkıntı olmaz ama satılmaz.
Alırsın, satarsın, alırsın , satarsın Gelly alırsın. Kolay ulaşırsın zor vazgeçersin çünkü kolay kolay satamazsın. :D
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti diseqc » 24 Kas 2011, 14:06

Bluedays yazdı:Alırsın, satarsın, alırsın , satarsın Gelly alırsın. Kolay ulaşırsın zor vazgeçersin çünkü kolay kolay satamazsın. :D

:))))))))
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti turnalarkenan » 24 Kas 2011, 14:13

bencede arkadaşlar, şuan gaziantepte chervolet için fiyat veren bulamazsın bırak gleeyi
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti hakanerdogan » 24 Kas 2011, 14:53

Bluedays yazdı:Euroncap testlerine artık güvenesim gelmiyor açıkcası. Ya 10 yıldız üzerinden değerlendiriyorlar :) yada değerlendirmeleri bana göre gerçeği yansıtmıyor. Chevrolet Cruze 5 yıldız almış güvenlik testinden, ekteki habere göre gelly de 4 yıldız almış. Arkadaş bu adamlar 4-5 yıldız alabiliyorsa audi, volvo, bmv, mercedes boşa o kadar masraf yapıp, yüksek donanımlı araçlar geliştiriyorlar. Bu durumda bu araçların 8 yıldız alması gerekmez mi?
Ben inanmıyorum.
Ha alınır mı dersen, alınır sıkıntı olmaz ama satılmaz.
Alırsın, satarsın, alırsın , satarsın Gelly alırsın. Kolay ulaşırsın zor vazgeçersin çünkü kolay kolay satamazsın. :D

Güvenliğin onla alakası yok be baba...

Sorsan Susurluk Mercedes ile Meganı 60+60=120 km/s yaklaşma hızıyla kafa kafaya sokacaz, Allah şahidim Megane'a otururum. Güvenlik bambaşka bir boyut. Ağırlık, motor boyu vs... aracın teşkilatlanması arttıkça içeriye bir kaza anında sokacağın parça boyu da değişiyor, her şey büyüklük değil. Aracın eylemsizliği artıyor, impact dedikleri nane araç daha ağır daha büyük olduğu için daha uzun sürüyor daha çok kg/m2 uygulanıyor falan fişman işin fiziği bambaşka dünya.

Arabaya verdiğin paranın ve lastik tabanının büyüklüğü ile alakası yok olayın. İki kamyon birbirine girecek, bir de bir kamyon ile bir Skoda Fabia birbirine girecek. Seçimi yap?

Skoda Fabia'nın çarptığı kamyona binme olanağı hariçken, kafa kafaya giren kamyonların birinde olmaktansa Fabia'da olmak daha güvenlidir. Bu açıdan eylemsizlik farkını açıklamaya çalıştım :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 24 Kas 2011, 16:01

Söylediklerine katılıyorum hakan da, bu adamlar güvenlik testini uygularken cruze ile kamyonu çarpıştırmıyo heralde :D
Sınıfının arabası ile test ediyorlardır. Yada ben öyle tahmin ediyorum. Yoksa dediğin tabiki doğru.
Yada cruze ayrı a4e ayrı test uyguluyorlarsa orasını bilemem. İkiside 5 yıldız aldığına göre.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti husam26 » 24 Kas 2011, 19:48

türkiyede malın kalitesi değil markası önemli arabalarımız skoda değilde audı yazsa en az 2katı olur fiyatları dahaki çoğu skoda full boş wosvagen de değil
Kullanıcı avatarı
husam26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüsamettin
Nereden: Eskişehir
Arabanız: OCTAVIA 1.8T 150hp SATILDI

İleti hakanerdogan » 24 Kas 2011, 21:42

Bluedays yazdı:Söylediklerine katılıyorum hakan da, bu adamlar güvenlik testini uygularken cruze ile kamyonu çarpıştırmıyo heralde :D
Sınıfının arabası ile test ediyorlardır. Yada ben öyle tahmin ediyorum. Yoksa dediğin tabiki doğru.
Yada cruze ayrı a4e ayrı test uyguluyorlarsa orasını bilemem. İkiside 5 yıldız aldığına göre.

Cruze kötü abi, yalandır o 5 yıldız boşver... Octavia Fabia ne bileyim işte o cenah daha iyidiiir.... :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ayhani » 24 Kas 2011, 22:48

Çarpışma testlerinde sadece yıldız yok. 5 yıldızlı araç yolcu korumada, çocuk korumada, yandan çarpmada, şoför korumada farklı puanlar alıyor. 5 yıldız alan mersonun ön çarpışma testlerini incelediğinde ön camın bırak kırılmayı çatlamadığını görürsünüz.

Birde güvenli arabalar arttıkça yıldız almayı zorlaştırıyorlar bu durumda 1-2 yıl sonra şartlar daha ağırlaşabilir.

Gellyin 4 yıldız almasına şaşırmadım. Sonuçta güvenlik olarak yapılması gerekenler ortada bunları yaptığına 5 yıldızı alırsın. Gellyde artık bilinçlenen kullanıcılara ncap testi olmayan bir aracı zor satacağını bildiğinden o maliyetleri göze almıştır.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti diseqc » 25 Kas 2011, 08:32

yurdum insanı güvenlik kelimesinin telafuz edilmediği kuş gurubu arabalara hala avuçla para veriyorken euro ncap falan hepsi boşuna sanırım sen ben bakıyoruz bunlara millet piyasaya bakıyor araba yok satıyorsa bu araba çok iyi alaım derler rahat satarız kendini ve aileni düşünmek sonraki iş bana kalsa bu geely motoru biraz daha iyi bişey koyabilse ciddi ciddi düşünürdüm ama motor zayıf kalıyor ve bu nedenden çok yaktığı söyleniyor onun haricinde günümüz piyasasında 30.000 tl verip aldığın clio nun bagajında lamba bile yokken adamlar bu arabaya koymadık donanım bırakmamışlar zira çin malı adi mal kötü mal ön yargısından bizide yavaş yavaş caydırıp epey bir yol kat ettiler yakın zamanda piyasada da tutulur arabaları geleceğine eminim ama şimdilik zor şartlarda temin ettiğimiz hatta varımız yoğumuz dediğimiz parayı bu arabaya veremiyeceğiz.....
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jenq » 25 Kas 2011, 15:32

Konyadaki Geely yetkili satıcısı Pazar günü real avm de stand açmıştı. Emgrand EC7 modelini inceledim. Donanım gerçekten iyiydi. Plastik kalitesi de fena değildi. Bagajı 680 lt bir sedan araba için gayet başarılı. Motorunu biraz zayıf buldum. 1,5 lt 106 bg. 133 tork var. Fiyatı da 28990 tl idi. Bu fiyata bu donanımda araba başka yerde yok. Ncap da çarpışma testlerine de baktım. 4 yıldızı hakediyor bence. Herkesin aklına çin malı diyince kalitesiz mal geliyor. Unutmayalım ki şu anda evde işte arabada heryerde mutlaka çin malı ürünlerimiz var ve çin mallarının kalitesizi olduğu kadar gerçekten kaliteli ürünleride var. Mesela benim eski bilgisiyarımın liteon marka monitörü vardı (çin malı) 2003 yılında almıştım. Şu anda yeğenimde ve hala çalışıyor. 3 yıl önce hp notebook aldım oda çin malı ve hiç arıza yapmadı. 4 yıl önce philips lcd tv aldım oda çin malı ve hiç bir arızası olmadı.
Ayrıca Geely Volvo'yuda satın almış. Bence kalite ve güvenlikte volvonun deneyimlerinden faydalanırlar. Ve belki ilerde bu arabalardan daha fazlasını yollarda görebiliriz.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti Bluedays » 25 Kas 2011, 15:40

Benim tahminim 2-3 yıl içerisinde baya baya yollarda bu arabaları göreceğiz. Arabanın en üst modeli en dolusu 31.000 TL'ye geliyor. Arabada yok yok. Donanım mükemmel seviyede. Bu aracı alıp, 10 sene kullanıp, 8-10 liraya satsan zarar mı edersin? Bunu tartışmak gerek fakat önemli olan satış sonrası desteği. Servisini bulamazsın, parçasını bulamazsın, anlayanını bulamazsın falan falan.
Skoda'dan dahi anlayan doğru dürüst adam yokken, bundan anlayanı nerden nasıl buluruz, derdimizi kime anlatırız hiç bilmiyorum. Arabaya diyecek laf yok. Gayet güzel.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ykorkmaz » 25 Kas 2011, 15:43

Çin malı ürün ile Çinde montajı yapılan ürün farklı şeyler. Ncap çarpışma testleri önemli bir kriterdir ama motorunuzun ve yürüyen aksamınınızın sağlamlığını belgelemez.

Araçları ben de inceledim o fiyata o opsiyonları nasıl sağlıyorlar merak ediyorum.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti Bluedays » 25 Kas 2011, 15:48

ykorkmaz yazdı:Çin malı ürün ile Çinde montajı yapılan ürün farklı şeyler. Ncap çarpışma testleri önemli bir kriterdir ama motorunuzun ve yürüyen aksamınınızın sağlamlığını belgelemez.

Araçları ben de inceledim o fiyata o opsiyonları nasıl sağlıyorlar merak ediyorum.

Fazla merak edilecek birsey değil. Zaten o opsiyonların ederi o kadar. Bizler maalesef opsiyonları değil markayı satın alıyoruz. Örneğin piyasada bir park sensörü 50 TL'ye bulunabilirken servise bir soralım ne kadara mal ediyor? Metalik boya 1.000 TL fark istiyorlar. Her donanım en az 1.000 TL ilave para gerektiriyor. Bunun tek sebebi de marka olması. Yoksa malzemelerin bu kadar değeri yok.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ykorkmaz » 25 Kas 2011, 16:16

Bluedays yazdı:
ykorkmaz yazdı:Çin malı ürün ile Çinde montajı yapılan ürün farklı şeyler. Ncap çarpışma testleri önemli bir kriterdir ama motorunuzun ve yürüyen aksamınınızın sağlamlığını belgelemez.

Fazla merak edilecek birsey değil. Zaten o opsiyonların ederi o kadar. Bizler maalesef opsiyonları değil markayı satın alıyoruz. Örneğin piyasada bir park sensörü 50 TL'ye bulunabilirken servise bir soralım ne kadara mal ediyor? Metalik boya 1.000 TL fark istiyorlar. Her donanım en az 1.000 TL ilave para gerektiriyor. Bunun tek sebebi de marka olması. Yoksa malzemelerin bu kadar değeri yok.

Araçların fiyatını marka bilinirliği ile doğru orantılıdır haklısınız ama asıl fiyatı etkileyen konu tasarım ve ar-ge'ye harcanan paradır. Çin malı araçlar henüz yeni piyasaya çıktı, bir miktar beklemek lazım görüşündeyim kendilerini ispatlaması için.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 25 Kas 2011, 18:22

Arkadaşlar ncap testlerini karıştırmamak lazım, bizim ilgilendiğimiz Euro ncap. Bu ncap'in "c"sini yapmışlar c-ncap. Açılımı da tahmin edeceğiniz üzere china :) Çİn malı her şey kötü değildir belki ama Çinden Türkiye'ye gelen Çin markası her mal kötüdür.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ykorkmaz » 25 Kas 2011, 22:09

Henien yazdı:Arkadaşlar ncap testlerini karıştırmamak lazım, bizim ilgilendiğimiz Euro ncap. Bu ncap'in "c"sini yapmışlar c-ncap. Açılımı da tahmin edeceğiniz üzere china :) Çİn malı her şey kötü değildir belki ama Çinden Türkiye'ye gelen Çin markası her mal kötüdür.

NCAP 4 Yıldız : http://www.euroncap.com/results/geely_e ... 1/462.aspx
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Anonymous2 » 25 Kas 2011, 23:19

Bence araba görüntü olarak güzel ama ön tarafta panjuru beğenmedim şahsen.... :)
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir