Mitsubishi Lancer 1.6 MIVEC 117 bg.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mitsubishi Lancer 1.6 MIVEC 117 bg.

İleti hakanerdogan » 27 Kas 2011, 20:52

3 gün bende durdu araç bi vesile ile, 1000 km civarı bindim. İzlenimlerimi aktarayım direk...

Hani pek irdelemedim arabayı ciddi mânada ama 1000 km civarı yol yaptım pek düşünecek zamanım da olmadı araç nası falan diye, ama akılda kalanlar basitçe şöyle;

-Direksiyon tepkileri iyi değil, sertliği iyi değil. Hıza göre dengesiz yumuşak, beceri istiyor. Hani maksadım arabayı yerden yere vurmak falan değil tabi güzel hoş araç sınıfı belli ama hani olsa iyi olurdular bunlar.

-Frenler başarılı.

-Yol tutuşa önem verilmiş, süspansiyonları orta karar buldum, tabi sınırlarını zorlayarak değil arabanın ama kasis, çukur vs...

-İç malzeme kalitesi vasat sert plastik hakim.

-Yol sesi. Komedi... Ciddi yüksek anlatacak kelime bulamıyorum bu sınıf bir araç için. Fabia mı diğer tanıdığım araba? Pütürlü asfaltta Fabia'nın 5 katı.

-Koltukları çok güzeldi, arka taraf yeterli derecede geniş.

-Yol bilgisayarı ekranı harika ama fonksiyon tuşu çok yanlış yerde.

-Yan aynalar muhteşem, zira büyük çok işlevli.

-Arkadaki kanattan mıdır nedir, süratliyken hiç şeritten cayma eğilimi falan yok dibinize alarak geçtiğiniz kamyonlardan, otobüslerden yani rüzgardan etkilenmiyor pek, şeritte kararlı ama dediğim gibi yumuşak direksiyon bozuyor el ağırlığı çeviriyor.

-Motor iyi. Vaay yemiyo etmiyo gitmiyo pehh diyemem. Ben beğendim dediklerim hep görece şeyler ama, shift alert'a mümkün mertebe uyarak sürünce 6 lt civarı yakıyor. Lakin mivec egzantriği kaç devirde kaydırıyor bilmiyorum ama 4000'den biraz sonra sanırım, çılgın atıyor makine. Ben tuttum yani, kimisi gitmiyor yürümüyor diyebilir ama gücünü hissettirdi bana ben algıladım. İyi bi otomobil kullanıcısı değilim belki ama 1.6 atmosferik bi makineyi bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi. Alt devirlerde sessiz, sakin, ekonomik. Üst devirlerde harika ses veren canlı bi motor. He ama bi dizel şeysi yok nası diyim, 1700 d/d giderken 4. veya 5. viteste basınca haliyle başkaldırmıyor, adı üstünde zaten atmosferik mivec, beklemek hata olurdu aksini...

-Yakıt tüketimi garip dava... Kararsız, ya hiç basmıyacaksın tın tın az yakarım diyor, az iteleyince içiyor...

Aşağıda fotoğrafı var bi tane kanatlı manatlı bişi. İki video çektim, birisi E36 BMW 3.20 ile radarlı kamerayı 70 km/s ile geçtikten sonra bimmer'ı harcarken, diğeri havalimanı çıkışı protokol yolu, tam 0 km/s den alamadım o kadar acele içindeyim ki, durmaya kan dolaşım hızım izin vermedi.

NOT: Sürat yaparken arabayı 5. vitese alamadım, sanırım 200 km/s'de bitiyor 4. vites, BMW konusunda ağır tahrik yedim bir apaçiden onun için üzgünüm, diğer ivmelenmede ise yolda tektim, bi tek şeytan vardı beraber gittik

http://vimeo.com/32742223

http://vimeo.com/32741730

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 27 Kas 2011, 21:12

fabianın direksiyonu çok yumuşak ondan nasıl daha yumuşak olabilir diye düşündüm şimdi.
atmosferik araç kandır candır şimdiki tsi, fsi o tadı veremez. yüksek devirde tadını verir.
videoları da artık kotasız net bulursam orada izleyeceğim o zamana kadar silme :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hakanerdogan » 27 Kas 2011, 21:18

Fabia'nın direksiyon bunun yanında "kaya"...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 27 Kas 2011, 21:24

astra h kasa sürdün mü hiç hakan, hani şu resimdeki öte yandaki, onun direksiyonu da bana çok sert geldi, şehir içi adamı yorar.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hakanerdogan » 28 Kas 2011, 13:45

mustklc yazdı:astra h kasa sürdün mü hiç hakan, hani şu resimdeki öte yandaki, onun direksiyonu da bana çok sert geldi, şehir içi adamı yorar.

Maalesef tecrübe etmedim, kişisel zevklere, hatta kişinin kol gücüne kadar görece şeyler aslında :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti T.T. » 28 Kas 2011, 14:55

Şehir içi için düşünüyorsanız eğer uç bi nokta ama Fiat Panda'nın direksiyonuna tek parmağınızla şöyle bi vurun... Tam tur sağa yada sola döndüğünü gördüğünüzde hayretler içinde kalırsınız. Sanki altında hiç lastik yok, lifte kaldırmışlar tekerlekler boşta gibi. Benim şu ana dek gördüğüm en hafif direksiyonlu araba diyebilirim. Ondan sonra fabia'ya ya bindim, direksiyon sert geldi yumuşak olmasına rağmen... ;)
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti diseqc » 28 Kas 2011, 15:03

maşallah iyi kanırtmışsın arabayı ama bana göre bu arablar 200 km hıza ulaşmak için riskli 200km hızı opel vektrada yaptım insana güven veriyor d sınıfından aşşağısı biraz tedirgin ediyor gibi geldi. Fabianın direksiyonu servo direksiyondur hız arttıkça direksiyon sertleşir lancerda bu sistem varmı bilmiyorum eğer yok sa hızlandıkça güven duygusunu yitirmesi normaldir..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hakanerdogan » 28 Kas 2011, 15:42

Esasen ben 180-190 km/s gibi hızlarda hiç bir güvensizlik hissetmedim oldukça kararlı idi araç. Sonuçta EVO X ile aynı geometriye sahip olan bir otomobili basit bir Vectra ile kıyaslamak ne derece doğru takdir üyelerin :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 28 Kas 2011, 16:54

vectra bana pekte bahsettiğin kadar basit bir araba olarak gelmedi bilmediğim bir basitiği varsa onu bilemem ama en azından lancerdan daha cok ar-ge si ve ağırlığı vardır diye düşünüyorum yeni kasa lancer sürmedim o neden le yorum tek taraflı ikisinide deneyenlerin yorumunu almak lazım...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 28 Kas 2011, 17:05

EVO X emin olun bir gecede 3 mühendisin bitirip üretime geçirdiği bir dizayn değil :) Vectra ekseriyetle bir binek, Lancer ise çok daha sportif, agresif karakteri olan ve hepsinden öte EVO X ile aynı platformu taşıyan bir otomobil. Vectraya asla kötü demiyorum fakat emin olun düşünmeden Lancer'ın ar-ge çalışmaları ondan düşüktür, kötüdür denebilecek bir otomobil değil.

Sonuçta bir EVO X gerçeği var, kaç beygirlere, kaç km süratlere kadar dayanabilen, taşıyabilen bir platformdan bahsediyoruz :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 28 Kas 2011, 17:18

evo x ?? araştıralım bakalım neler bulacağız .... haberleşiriz bakarsın beğenir alırız.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 29 Kas 2011, 08:34

hahah araç benzin benzin diye zonkluyor. iyi yolda kalmamışsın.. Hakancım eline sağlık güzel bir kanırtma yapmışsın. direksiyon olayına gelince fiatın üstüne tanımam arkadaşa katılıyorum. city moduna bastığında. bir parmak hareketiyle tam tur dönüyor neredeyse. japon arabaları çok güzel ama, gerçekten plastik iç mekan ve yalıtımları alman otolarının gerisinde kalıyor. . honda civic bir önceki kasa kullandım. yol sesi ve tutuşunu hiç beğenmedim. geçen biraderle hondaya gittik bir dolaşalım diye. yeni jazzlara bayıldım. ama içine binince gerçekten çok kalitesiz sert bir plastik malzeme kullanmışlar.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hakanerdogan » 29 Kas 2011, 14:34

Lancer güzel ya, kalite yoksunluğu ön göğüste biraz bakınca belli ediyor kendini. Dikkat etmeyen takıntısız bi kullanıcı için aslında epey hoş tasarım var içerde de.

Aracın 42-43 bin TL fiyatı olması lazım, göz önünde tasarımının güzelliği ve başarılı atmosferik 1.6 makinesi bulundurulursa bence "para vermem" denilecek cinsten bir araç değil. 25 kuruş gibi hoş bir tüketimi var 2000 devirlerde kullanınca biraz da anlık tüketim grafiğine dikkat ettiğinizde. MIVEC ise 4000 d/d sonrası çalışıyor ve tatlı bir ses çıkarıyor araç. Hani 1.6 Hitler, 1.6 zetec, 1.6 Renault, diğer Koreli 1.6'lar düşünüldüğünde kesinlikle daha güzel bir motor, hem performans hem tüketim olarak.

Sözün özü atmosferik 1.6'da Japonlar iyi. VVT-i, V-Tec gibi dalgalar var. Honda'nın karmakarışıklığı ve aşırı yakıt tüketimi, Corolla'nın da bânal tasarımının yanında bence tercihinde sıkıntı yok aracın, çok tatlı.

Benzin konusuna gelince, petrole gidiyordum zaten :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 29 Kas 2011, 20:44

Güzel bir paylaşım...

Aslında dikkat çeken bir otomobil.. İçerisi tipik japon, dıştan spor bir japon, motor iyi çok iyi denebilir..Ancak alman severler bu arabaya yan gözle dahi bakmaz..Herşey motor değil, ne bileyim ben sevmiyorum..

Bunun sürtünme katsayısı nedir? Burnu öne doğru yatık yapmış adamlar..Demekki bildikleri bişey var..

Alt devirlerde cansız motor, 4000'den sonra canlanacak..Peh! çok ahım şahım bir bişey değil bence..İşte alt devirlerde veremiyorlar şu torku..

Arka stop lambaları da şeffaf yapıyorlar ya uyuz oluyorum :D Bırakın isteyen şeffaf yapsın :) Belki ben sevmiyorum şeffaf stop :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 29 Kas 2011, 22:32

Daha iyileri sizin olsun, hatta bu bile benim olsa yeter :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 29 Kas 2011, 22:46

http://vimeo.com/32742223 şu videonun 16. saniyesindeki ivmelenmeyi kaçıncı viteste yaptın hakan kardeş. 2 binden 5bine süper fırlıyor gerçekten :shock:
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti hakanerdogan » 29 Kas 2011, 22:51

murat11h1 yazdı:http://vimeo.com/32742223 şu videonun 16. saniyesindeki ivmelenmeyi kaçıncı viteste yaptın hakan kardeş. 2 binden 5bine süper fırlıyor gerçekten :shock:

Power shift aga :D

5. vitesten ışık hızıyla 2. vitese :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 29 Kas 2011, 22:59

hakanerdogan yazdı:
murat11h1 yazdı:http://vimeo.com/32742223 şu videonun 16. saniyesindeki ivmelenmeyi kaçıncı viteste yaptın hakan kardeş. 2 binden 5bine süper fırlıyor gerçekten :shock:

Power shift aga :D

5. vitesten ışık hızıyla 2. vitese :lol:

açıkçası vites düşürmeden o performansı verebilmesi için aracın heralde 250 beygir gücünde olması lazım
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir