SİLECEKLERİM SU FIŞKIRTMIYOR NEDENİ NE OLABİLİR ÇÖZÜM ..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİLECEKLERİM SU FIŞKIRTMIYOR NEDENİ NE OLABİLİR ÇÖZÜM ..

İleti fatihveemine » 28 Kas 2011, 19:36

SİLECEKLER SU FIŞKITMIYOR NEDENİ NE OLABİLİRKİ ÇÖZÜMÜİÇİN NE YAPMALIYIM.

fatihveemine
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Tokat

İleti Safariali » 28 Kas 2011, 19:47

su fışkırtan yeri iğne ile kurcala kireçleme don vs bi bak istersen
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti alper33 » 28 Kas 2011, 20:12

Cam silecek suyu haznesinde su kalmamış olabilir, su olupta cama püskürtmüyorsa su enjektörlerinin uçları kireçten dolayı tıkanmıştır igne gibi bir şeyle deliklerin açılmasını sagla.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti T.T. » 28 Kas 2011, 20:52

Donmuş olabilir mi su ? Yada su fışkırmaya başladığında motor sesi geliyo mu? Eğer motor sesi geliyorsa hortumları bi kontrol et...
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti can.tasan » 28 Kas 2011, 20:56

Havalar soguk, donup cozulduyse sorun olmus olabilir, genelde motorun culundugu yerden catliyo ve sorun cikartabiliyor...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti f_conq » 28 Kas 2011, 23:30

Arkadaşın profilinde tokattan katıldığı yazıyor muhtemelen donmuştur tokat bu aylarda 0 ın altında olabiliyor geceleri.

Üzerine 1 lt antifirizli cam suyu ekleyin çözülür. Hortumun içindeki su için de gündüz güneş alan bir yere bırakıp çözülmesini bekleyin.
Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

İleti fatihveemine » 29 Kas 2011, 10:47

galiba donmuş motor seside gelmiyorne yapmalıyım
fatihveemine
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Tokat

İleti özenek » 02 Oca 2012, 10:40

benim su fışkırtma da çalışmıyor. ön cam çalışıyordu, arkaya bastığımda ise ses geliyor ancak fışkırtmıyordu. sonradan farkettim arka için bastığımda ön sol tekerin altından suyu yere boşaltıyor. acaba depo mu patlak? diye düşünürken şimdi artık ne ön silecekler çalışıyor nede fışkırtma :(
acaba sorun ne olabilir?
özenek
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya
Arabanız: fabia

İleti stopdan » 16 Oca 2012, 12:37

arkadaşlar şöyle soylyim bizim octaviada 2005 a5 kasa öne su gıdıyodu arkaya motor sesı gelıyo yanlız su atmıyordu ilk olarak sağ ön dawlumbazı soktum depoyu bosalttık basınclı hava tuttuk sonra baktık olmuyo arka ıleceği söktuk we bagaj kapagının ıc muhafazasınıda sonra motora gıden su hortumunu kırdık bıraz tornalayıp geri yerine taktık yapıştırdık we son olarakda sol arka stopun orda sıleceğe su gıden hortum war ordan cıkmış stopun oralara fıskırtıyomus suyu emniyet kemerinin orALARA FELAN :)
stopdan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan TOPDAN
Arabanız: Octavia A5 ambiante

İleti umutgiray » 16 Oca 2012, 12:58

konuyla ilgili ilk bakılması gereken yer cam suyu haznesinde su varmı? (su haznesinde su bitmiş olabilir, haznede bir çatlak olabilir su doldurup kontrol etmek lazım yada haznedeki su donmuş olabilir.)
eger hiç bir yerden su gelmiyor ise motoru kontrol etmek lazım.
motor çalışıyor ise ki bastığınızda vınlama şeklinde ses gelir,hortumları kontrol etmek lazım. çalıştırdığınızda yere akan bir su varmı? su yere akıyor ise hat üzerindeki bir tıkanıklıktan dolayı hortum yerinden çıkmış olabilir yada hortum üzerinde bir çatlak olabilir.
eğer motor çalışıyor ve su yerede akmıyor ise (çok zorlamamak lazım motorun sağlığı açısından) memelerde bir donma veya tıkanmadan yada borularda bir tıkanmadan şuphelenmek lazım. bir tıkanma olduğunu düşünüyorsanız parçayı söküp su fışkırtmayı deneyin eğer çalışıyorsa hat temizdir.memeleri temizlemek gerekir. memeyi temizlemenize rağmen hortumdan su geliyor ve memeden çıkmıyorsa memeyi yenisiyle değiştirmek çözüm olacaktır.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir