Ankara Sigorta Hakkında Deneyimleriniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara Sigorta Hakkında Deneyimleriniz

İleti aher » 08 Arl 2011, 01:05

2007 1,2 Fabia Sedan aracımı kaskolatmak için en uygun teklifi 650 TL ile Ankara Sigorta verdi. Bu sigorta hakkında deneyimi olan varsa paylaşabilir mi acaba?

aher
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet ERCAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fabia 1.2 2007 Clsc

İleti jamesdean » 08 Arl 2011, 09:47

Dostum..
Burada daha önce yazmıştım Ankara Sigorta ile ilgili deneyimimi...
Özetle :
1. Ön Tampon için beyan tuttum, anlaşmalı servisleri 250 Liralık boyama ücretine 400 TL fatura etmişler..
2. Arka Tampon için beyan tuttum, aynı anlaşmalı servisleri 250 Liralık boyama ücretine 450 TL Fatura Etmiş.
...
buraya kadar herşey normal...
3.kez Hasar Dosyası açıldığında '' Genel Olarak '' bazı sigorta şirketleri Poliçeyi tek taraflı olarak feshetmektedir.Bunun bilincideyim.
..
Birgün aracım park halindeyken bayanın birisi arka çamurluğa sürtmüş. Kadını tespit ettim. Geldi, Kaza Tespit tutanağını doldurduk, tüm evraklarını hazırladık vs..
..
Bu arada ben Ankara Sigorta Acentamla görüşme halindeyim. Durumu izah ediyorum, ne yapmalıyım diye. Daha önce tuttuğum beyanlarda da '' İçin Rahat Olsun, biz seni Hasarsızlıktan da faydalandıracağız seneye '' diyordu, acenta !
..yani her durumda acentayla irtibat halindeyim!
Ankara Sigorta acentası bana karşı tarafın Trafik Sigortası'ndan onay gelmesi birkaç gün alacağı için kendi kaskomdan yaptırabileceğimi, kendilerinin %100 kusurlu karşı aracın Trafik Sigortasına bu faturayı rücu ettireceklerini , bunun hiçbir sorun çıkarmayacağını şifahen beyan etti !
..bende yaptırdım.
...
Aracı aldım vs. 2 ay geçti. Neyse, Ankara Sigorta Acentasını aradım birşey sormak için poliçeyle ilgili, bana '' POLİÇENİZ FESHEDİLMİŞ '' dediler !
...Aradığım günden 10 gün önce hemde ! Ne bir Tebliğ, ne bir Tefhim, ne bir haber ! Mal gibi dolaşıyormuşum trafikte kaskosuz !
.. 90 Tl alacağım doğmuş. Onuda 10 Taksitle ödediler ! Genel Müdürlük'te bağırmadığım yetkili kalmadı ! Kepazelikti tam anlamıyla !!!!
.....
Şu an Sigorta Şirketleri aracıma ( Benden dolayı ) ve Tramer kaydındaki '' Hasar Çokluğundan Dolayı İptal '' şerhinden dolayı Sürprim uygulayıp fiyat veriyorlar ! 1.200 - 3.500 TL Arası , düşün !
...
860 TL'ye yaptırmıştım Ankara Sigortaya 2009 Yılında Kaskoyu...Piyasada Anadolu Sigorta falan 950 Civarında rakamlar vermişlerdi...
..
UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN OLMA ! ...
...
Daha önce de birisi sormuştu aynı soruyu, Durumu İzah ettim...Birkaç gün sonra arkadaş geldi gerile gerile, '' Ben Kaskomu ANKARA SİGORTA'dan yaptırdım '' dedi ! Üyeliğimi iptal ettirmiştim sırf bu vatandaş yüzünden..Sn. Yönetici iyi bilir...
....
Yaptıracaksan da bana söylemezsen sevinirim...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti mustklc » 08 Arl 2011, 11:32

berbat bir sigorta. üçkağıtçının önde gideni.
kasko için kesinlikle ama keisnlikle tavsiye etmem. dolmuşçular ve taksiciler , zorunlu sigorta için bu şirketi kullanıyorlar. babama taksicinin biri çarptı. 8 de 8 suçlu idi. ssigortası ankara sigortası idi. babam 3 ay uğraştı parasını alamadı en sonunda vazgeçti kendi parasıyla yaptırdı.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 08 Arl 2011, 12:22

jamesdean yazdı:Dostum..
Burada daha önce yazmıştım Ankara Sigorta ile ilgili deneyimimi...
Özetle :
1. Ön Tampon için beyan tuttum, anlaşmalı servisleri 250 Liralık boyama ücretine 400 TL fatura etmişler..
2. Arka Tampon için beyan tuttum, aynı anlaşmalı servisleri 250 Liralık boyama ücretine 450 TL Fatura Etmiş.
...
buraya kadar herşey normal...
3.kez Hasar Dosyası açıldığında '' Genel Olarak '' bazı sigorta şirketleri Poliçeyi tek taraflı olarak feshetmektedir.Bunun bilincideyim.
..
Birgün aracım park halindeyken bayanın birisi arka çamurluğa sürtmüş. Kadını tespit ettim. Geldi, Kaza Tespit tutanağını doldurduk, tüm evraklarını hazırladık vs..
..
Bu arada ben Ankara Sigorta Acentamla görüşme halindeyim. Durumu izah ediyorum, ne yapmalıyım diye. Daha önce tuttuğum beyanlarda da '' İçin Rahat Olsun, biz seni Hasarsızlıktan da faydalandıracağız seneye '' diyordu, acenta !
..yani her durumda acentayla irtibat halindeyim!
Ankara Sigorta acentası bana karşı tarafın Trafik Sigortası'ndan onay gelmesi birkaç gün alacağı için kendi kaskomdan yaptırabileceğimi, kendilerinin %100 kusurlu karşı aracın Trafik Sigortasına bu faturayı rücu ettireceklerini , bunun hiçbir sorun çıkarmayacağını şifahen beyan etti !
..bende yaptırdım.
...
Aracı aldım vs. 2 ay geçti. Neyse, Ankara Sigorta Acentasını aradım birşey sormak için poliçeyle ilgili, bana '' POLİÇENİZ FESHEDİLMİŞ '' dediler !
...Aradığım günden 10 gün önce hemde ! Ne bir Tebliğ, ne bir Tefhim, ne bir haber ! Mal gibi dolaşıyormuşum trafikte kaskosuz !
.. 90 Tl alacağım doğmuş. Onuda 10 Taksitle ödediler ! Genel Müdürlük'te bağırmadığım yetkili kalmadı ! Kepazelikti tam anlamıyla !!!!
.....
Şu an Sigorta Şirketleri aracıma ( Benden dolayı ) ve Tramer kaydındaki '' Hasar Çokluğundan Dolayı İptal '' şerhinden dolayı Sürprim uygulayıp fiyat veriyorlar ! 1.200 - 3.500 TL Arası , düşün !
...
860 TL'ye yaptırmıştım Ankara Sigortaya 2009 Yılında Kaskoyu...Piyasada Anadolu Sigorta falan 950 Civarında rakamlar vermişlerdi...
..
UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN OLMA ! ...
...
Daha önce de birisi sormuştu aynı soruyu, Durumu İzah ettim...Birkaç gün sonra arkadaş geldi gerile gerile, '' Ben Kaskomu ANKARA SİGORTA'dan yaptırdım '' dedi ! Üyeliğimi iptal ettirmiştim sırf bu vatandaş yüzünden..Sn. Yönetici iyi bilir...
....
Yaptıracaksan da bana söylemezsen sevinirim...

Dostum, ben bu güne kadar bir çok kasko firması ile görüştüm fakat poliçede asla tek taraflı fesih konusunu görmedim. 4-5 kademeye kadar aşağı iniyor, her hasarda fakat poliçe karşılıklı yapılan bin anlaşmadır. Kafasına göre tutup, senin poliçeni feshedemez fakat şu hakkı mevcut. Poliçenin zamanı dolar, sana der ki, kardeşim ben senin poliçeni yenilemem. Sana kasko yapmam.
Bunun dışında yılın ortasında, cart diye ben senin kaskonu iptal ettim diyecek sigorta firması beri gelsin!!!
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti jamesdean » 08 Arl 2011, 12:48

Blue Days...
..
Bu konuyla ilgili 1,5 yıl önce yazmıştım. Poliçede Sigorta Şirketinin hakkını savunan ilgili madde de şöyle yazıyordu :
''..İşbu poliçeyi Sigorta Şirketi GEREKLİ GÖRDÜĞÜ HALLERDE tek taraflı olarak ve re'sen feshedebilir.''
..
Yani Poliçenin zamanının dolmasını beklemeye lüzum görmezler. Sigorta Şirketleri Hacı Baba Tekkesi değil, zarar ettiren Sigortalısını 1 dakika tutmazlar !..Hele ki Ankara Sigorta gibi pastadan daha az sevaplanan şirketler için geçerlidir söylediğim...Sana tarih, saat, acenta, 10 taksitle geri ödenen 90 Tl'nin ekstre bilgilerini bile verebilirim feshin olmadığını düşünüyorsan. Hatta bu süreçte aracımı yapan Anlaşmalı Özel Servisin de telini veririm. Onlar bile şaşırmışlardı bu duruma !
..
..
''BİR MUSİBET BİN NASİHATTAN İYİDİR'' .. Fiyat güzel ama risk vuku bulduğunda Sütten Ağzınız yanmasın ! Benden Söylemesi !!!!
..nasihat edenler kaybolur bir anda, kendi sorununla başbaşa kalırsın benim gibi ! Sonra da gelir yazarsın ! ''Ben Ettim , Siz Etmen Dostlar '' diye...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 08 Arl 2011, 16:47

jamesdean yazdı:Blue Days...
..
Bu konuyla ilgili 1,5 yıl önce yazmıştım. Poliçede Sigorta Şirketinin hakkını savunan ilgili madde de şöyle yazıyordu :
''..İşbu poliçeyi Sigorta Şirketi GEREKLİ GÖRDÜĞÜ HALLERDE tek taraflı olarak ve re'sen feshedebilir.''
..
Yani Poliçenin zamanının dolmasını beklemeye lüzum görmezler. Sigorta Şirketleri Hacı Baba Tekkesi değil, zarar ettiren Sigortalısını 1 dakika tutmazlar !..Hele ki Ankara Sigorta gibi pastadan daha az sevaplanan şirketler için geçerlidir söylediğim...Sana tarih, saat, acenta, 10 taksitle geri ödenen 90 Tl'nin ekstre bilgilerini bile verebilirim feshin olmadığını düşünüyorsan. Hatta bu süreçte aracımı yapan Anlaşmalı Özel Servisin de telini veririm. Onlar bile şaşırmışlardı bu duruma !
..
..
''BİR MUSİBET BİN NASİHATTAN İYİDİR'' .. Fiyat güzel ama risk vuku bulduğunda Sütten Ağzınız yanmasın ! Benden Söylemesi !!!!
..nasihat edenler kaybolur bir anda, kendi sorununla başbaşa kalırsın benim gibi ! Sonra da gelir yazarsın ! ''Ben Ettim , Siz Etmen Dostlar '' diye...

Dostum, poliçende yazıyorsa, tabiiki firmanın hakkı. Gayet normal. Bende daha önce defalarca bunu yazdım. Toplum olarak, kasko poliçesini, sigorta poliçesini okumuyoruz dedim.
Şayet sen kaskoyu yaptırırken o poliçeyi okusaydın, bu maddeden dolayı yaptırmazdın eminim. Yada bilerek yaptırdıysan, şikayet etmenin alemi yok. Muhtemelen okumadın.
Ben ak sigortaya yaptırdım. Haklarım ve yükümlülüklerimin farkındayım. Kaskoyu, sigortayı asla okumadan yaptırmam. Başıma gelince de, ben ettim siz etmeyin demem. Neticede tecrübe kazanılıyor. Her kazıkda.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jamesdean » 08 Arl 2011, 17:10

Bluedays yazdı:
jamesdean yazdı:Dostum, poliçende yazıyorsa, tabiiki firmanın hakkı. Gayet normal. Bende daha önce defalarca bunu yazdım. Toplum olarak, kasko poliçesini, sigorta poliçesini okumuyoruz dedim.
Şayet sen kaskoyu yaptırırken o poliçeyi okusaydın, bu maddeden dolayı yaptırmazdın eminim. Yada bilerek yaptırdıysan, şikayet etmenin alemi yok. Muhtemelen okumadın.
Ben ak sigortaya yaptırdım. Haklarım ve yükümlülüklerimin farkındayım. Kaskoyu, sigortayı asla okumadan yaptırmam. Başıma gelince de, ben ettim siz etmeyin demem. Neticede tecrübe kazanılıyor. Her kazıkda.

..
BLUEDAYS, öyle bir konuşmussun ki ben hukuk sektöründe değilim, tarlada marabayım, ilkokul terkim gibi hissettim kendimi. O zaman poliçeni tekrar okumanı tavsiye ederim sana. Sonrasında da bana hangi Sigorta ve Finans şirketinin matbu sözleşmesinde kendi aleyhine tezahür edebilecek maddesi olduğunu söyle ama !

Bu 4857 sayılı yasa değil ki, genel hatlarıyla işverene karşı işçiyi korusun ! Ha bu matbu sözleşmeyi imzalarsan, hukuken ilgili mahkeme veya heyette başvurarak hakkını arayabilirsin . O konuya girmiyorum !
..
ÖĞRENMEN AÇISINDAN YAZIYORUM : Poliçeni eline alıp okursan görürsün !

KARA TAŞITLARI KASKO SİGORTASI GENEL ŞARTNAMESİ

MADDE B-4 HASAR VE TAZMİNATIN SONUÇLARI
MADDE B-4-2 KISMI HASARLARDA TARAFLAR SİGORTA POLİÇESİNİ FESHETME HAKKINA SAHİPTİR.
...
Yorum : Sigorta şirketi veya sigortalı işbu poliçede menfaatlerine aykırı düşen risk vuku bulduğunda poliçeyi iptal edebilir. Bu Sigorta Şirketinin inisiyatifinde olduğu kadar, sigortalının da inisiyatifindedir.
.
İtiraz edebilir miydim , evet , edebilirdim! Ama bu kapitalist zihniyetten öylesine bezdim ki ! Bıktım ! Bankalardan, Telefon Operatörlerinden, Sigorta Şirketlerinden !!!
..
Uğraşmıyorum anlayacağın ! Kesip atıyorum ! Etrafımdakileri de uyarıyorum.

Ben bilinçli bir vatandaş olarak uyarıyorum sadece ! Kıssadan hisse çıkarmak soran arkadaşa kalsın...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 08 Arl 2011, 17:43

tartışmaya luzüm yok. ben son sözü söyledim.

kasko için hayır, zorunlu sigorta için evet , o da karşıdan küfür beddua almak istiyorsan
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Bluedays » 08 Arl 2011, 18:21

jamesdean yazdı:
Bluedays yazdı:
jamesdean yazdı:Dostum, poliçende yazıyorsa, tabiiki firmanın hakkı. Gayet normal. Bende daha önce defalarca bunu yazdım. Toplum olarak, kasko poliçesini, sigorta poliçesini okumuyoruz dedim.

..
BLUEDAYS, öyle bir konuşmussun ki ben hukuk sektöründe değilim, tarlada marabayım, ilkokul terkim gibi hissettim kendimi. O zaman poliçeni tekrar okumanı tavsiye ederim sana. Sonrasında da bana hangi Sigorta ve Finans şirketinin matbu sözleşmesinde kendi aleyhine tezahür edebilecek maddesi olduğunu söyle ama !

Bu 4857 sayılı yasa değil ki, genel hatlarıyla işverene karşı işçiyi korusun ! Ha bu matbu sözleşmeyi imzalarsan, hukuken ilgili mahkeme veya heyette başvurarak hakkını arayabilirsin . O konuya girmiyorum !
..
ÖĞRENMEN AÇISINDAN YAZIYORUM : Poliçeni eline alıp okursan görürsün !

MADDE B-4-2 KISMI HASARLARDA TARAFLAR SİGORTA POLİÇESİNİ FESHETME HAKKINA SAHİPTİR.
...
Yorum : Sigorta şirketi veya sigortalı işbu poliçede menfaatlerine aykırı düşen risk vuku bulduğunda poliçeyi iptal edebilir. Bu Sigorta Şirketinin inisiyatifinde olduğu kadar, sigortalının da inisiyatifindedir.
.
İtiraz edebilir miydim , evet , edebilirdim! Ama bu kapitalist zihniyetten öylesine bezdim ki ! Bıktım ! Bankalardan, Telefon Operatörlerinden, Sigorta Şirketlerinden !!!
..
Uğraşmıyorum anlayacağın ! Kesip atıyorum ! Etrafımdakileri de uyarıyorum.

Ben bilinçli bir vatandaş olarak uyarıyorum sadece ! Kıssadan hisse çıkarmak soran arkadaşa kalsın...

Üstad,
Sanıyorum beni yanlış anladım. Ben düşüncelerimi yazdım. Seninle tartışmak mahiyetinde konuya dahil olmadım.
Emin ol, tarladaki maraba dediğin, ilkokul terk dediğin bazı insanlar, sana, bana taş çıkartacak derecede zekaya ve bilgiye sahiptir. Maalesef, okumakla, tahsille bilgili olunmuyor. Hayat ve tecrübe insana değer katıyor. Bu sebeple hayat okulu mezunlarını da küçümsememek gerekiyor.

Üstte belirttiğin gibi TARAFLAR sözleşmeyi feshedebilirler. Tek taraflı fesih söz konusu OLAMAZ! Senin sözleşmeni feshetmiş olabilirler ama emin ol, UĞRAŞSA idin, mahkemeye verse idin, kesinlikle haklı çıkardın.
İstersen sana poliçemi tarayıp, yollayabilirim. Buna dair asla bir madde yer almıyor. O poliçede yazmayan bir vukuu da hiçkimse bana diretemez. Sigorta firması senin hasarını karşılar, iptal etmek isterse de (ki bana göre edemez) senin kalan süredeki primini iade eder. Belki bu şekilde olabilir.

Ayrıca hukuk'u bilmek için illa hukuk sektöründe olmak gerekmiyor dostum. Emin ol en az senin kadar hukuk okudum. Medeni hukuk, borçlar hukuku, ticaret hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku bunları hatim edeceğiz neredeyse. Mesleğim de Mali Müşavirlik...

Bilgi sahibi olmayıp, fikir sahibi olanlardan değilim. Bunu söylemek istiyorum.
Yinede kırıcı birşey yazdıysam yada öyle anlaşıldıysam özür dilerim.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aher » 08 Arl 2011, 23:57

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Ama şöyle bir baktım şikayetvar sitesine en iyi sigorta şirketleri hakkında da aynı şikayetler söz konusu; parasını alamamalar, bedeli düşük göstermeler, onarımlarda yan sanayi parça kullanmalar vs.
O zaman kötü deneyim değil de Sigorta şirketiyle iyi deneyimleri olan varsa onlar şirket ismi yazarsa sevinirim hiç olmazsa en iyi hizmeti kim sunuyor onu öğrenelim. Gerçi bütçem şu anda onlara yetecek durumda değil ama Allah korusun başıma bi kaza gelmeden de bu sorunu bi şekilde çözmem gerek...
aher
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet ERCAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fabia 1.2 2007 Clsc

İleti Bluedays » 09 Arl 2011, 09:09

Ak Sigorta, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta bunlar seni üzmez.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jamesdean » 09 Arl 2011, 10:45

Blue Days,
polemiğe girmek istemiyorum ama inat ediyorsun..Yanlış bildiğin bir şeyi düzeltmeye çalışıyorum, tanımadığın insanlara cahil muamelesi yapıyorsun vs...

MADDE B-4-2 KISMI HASARLARDA TARAFLAR SİGORTA POLİÇESİNİ FESHETME HAKKINA SAHİPTİR !

Poliçeler Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartnamesi üzerinden matbu olarak hazırlanmaktadır. Bu şartnamede geçen maddelerde eğer bir değişiklik olmadıysa senin poliçende olmama ihtimali dahi yok... Sigortanın verdiği diğer şirketlerden fazla ya da eksik hizmeti veya klozu olabilir..

Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'ni aradım. Her ne kadar matbu form niteliğinde bir sözleşme olduğundan yasal haklarım olduğunu bilsem de durumu izah ettim. Hatta 2-3 Kişiyle telefon görüşmem ve yazışmam oldu. KTKS şartnamesi Md.B4-2 'ye dayanarak bu tür fesihlerin yapıldığını söylediler. Ki Ankara Sigorta AŞ de bunu inkâr etmiyor da...Neyse..

Yanlış bildiğin birşeyin doğruluğunu ispatlayamamışken savunma yapmana gerek yok. Ben insanları aydınlatmaya çalışıyorum.Bazı Sigorta şirketlerinde istediğiniz kadar beyan tutun başınız ağrımaz diyerek , yanlışa sevketmiyorum ! Ağrıyabilir !

O zaman Madem Aksigorta çok müşterisever bir sigorta şirketi, tut bakalım 1 kaç ay içinde 3-4 tane beyan da görelim nasıl bir Sigorta Acentasıymış !

İkincisi AKbank'ın ve Aksigorta'Nın ne olduğunu, nasıl bir çalışma sistemi olduğunu maalesef senden daha iyi bilmekteyim.Kâr ettirmeyen sigortalısını değil, satış yapamayan kendi ÇALIŞANINI bile kapının önüne koymakta sektör lideri ! Hem Aksigorta'nın hem de Akbank'ın yasal takipleri ile davalarına büro olarak bakmaktaydık , eşimde eski bir Akbank Personeliydi ,hadi bunu da geçtim !

Kapitalist felsefe ile olaya bakmanı, finans ve sigortacılık sektörlerinde insana SÜTÜ SAĞILACAK İNEK gözüyle bakıldığını unutmamanı, bunu da bir DOST nasihatı olarak hatırlamanı umarım.

Yıllar yılı x banka ile trilyonluk işler yapan bazı şirketlerin devede kulak misali çek ve senetlerinin nasıl icra takiplerine konulduğunu da iyi bilirim...

Bir Musibet Bin Nasihat'ten iyidir diyorum son kez !

Sen benim Poliçemde yok desen de buyur : AKSİGORTA SAYFASINDAN ALINTIDIR :

''Poliçenizi yaptırmak için, Acentelerimiz'i tıklayarak size en yakın acenteye ulaşabilir ya da 444 27 27 no'lu telefonu arayarak Hizmet Merkezimizden size en yakın acenteyi öğrenebilirsiniz.

Ürünle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki linklerden alabilirsiniz.

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları
Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları
Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları
Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları''
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 09 Arl 2011, 10:58

jamesdean yazdı:Blue Days,
polemiğe girmek istemiyorum ama inat ediyorsun..Yanlış bildiğin bir şeyi düzeltmeye çalışıyorum, tanımadığın insanlara cahil muamelesi yapıyorsun vs...

MADDE B-4-2 KISMI HASARLARDA TARAFLAR SİGORTA POLİÇESİNİ FESHETME HAKKINA SAHİPTİR !

Poliçeler Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartnamesi üzerinden matbu olarak hazırlanmaktadır. Bu şartnamede geçen maddelerde eğer bir değişiklik olmadıysa senin poliçende olmama ihtimali dahi yok... Sigortanın verdiği diğer şirketlerden fazla ya da eksik hizmeti veya klozu olabilir..

Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'ni aradım. Her ne kadar matbu form niteliğinde bir sözleşme olduğundan yasal haklarım olduğunu bilsem de durumu izah ettim. Hatta 2-3 Kişiyle telefon görüşmem ve yazışmam oldu. KTKS şartnamesi Md.B4-2 'ye dayanarak bu tür fesihlerin yapıldığını söylediler. Ki Ankara Sigorta AŞ de bunu inkâr etmiyor da...Neyse..

Yanlış bildiğin birşeyin doğruluğunu ispatlayamamışken savunma yapmana gerek yok. Ben insanları aydınlatmaya çalışıyorum.Bazı Sigorta şirketlerinde istediğiniz kadar beyan tutun başınız ağrımaz diyerek , yanlışa sevketmiyorum ! Ağrıyabilir !

O zaman Madem Aksigorta çok müşterisever bir sigorta şirketi, tut bakalım 1 kaç ay içinde 3-4 tane beyan da görelim nasıl bir Sigorta Acentasıymış !

İkincisi AKbank'ın ve Aksigorta'Nın ne olduğunu, nasıl bir çalışma sistemi olduğunu maalesef senden daha iyi bilmekteyim.Kâr ettirmeyen sigortalısını değil, satış yapamayan kendi ÇALIŞANINI bile kapının önüne koymakta sektör lideri ! Hem Aksigorta'nın hem de Akbank'ın yasal takipleri ile davalarına büro olarak bakmaktaydık , eşimde eski bir Akbank Personeliydi ,hadi bunu da geçtim !

Kapitalist felsefe ile olaya bakmanı, finans ve sigortacılık sektörlerinde insana SÜTÜ SAĞILACAK İNEK gözüyle bakıldığını unutmamanı, bunu da bir DOST nasihatı olarak hatırlamanı umarım.

Yıllar yılı x banka ile trilyonluk işler yapan bazı şirketlerin devede kulak misali çek ve senetlerinin nasıl icra takiplerine konulduğunu da iyi bilirim...

Bir Musibet Bin Nasihat'ten iyidir diyorum son kez !

Sen benim Poliçemde yok desen de buyur : AKSİGORTA SAYFASINDAN ALINTIDIR :

''Poliçenizi yaptırmak için, Acentelerimiz'i tıklayarak size en yakın acenteye ulaşabilir ya da 444 27 27 no'lu telefonu arayarak Hizmet Merkezimizden size en yakın acenteyi öğrenebilirsiniz.

Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları''

Arkadaşım,
Ben adam gibi, İNSAN gibi burada düşüncelerimi yazdığımı belirtiyor, yanlış anlaşıldıysam özür diliyorum senin hala yazdığın cümlelere bak.
Polemik konusunda forumda tecrübeli olduğunun farkındayım. Benim maksadım polemiğe girmek değil fakat madem girelim diyosun sonuna kadar yaparım!

Yazdıklarım yeterince açık değil sanıyorum. ARKADAŞIM, BENİM POLİÇEMDE BUNA İSTİNADEN TEK BİR MADDE YOK. POLİÇEMİ SANA TARAYIP, YOLLARIM. BİR TEK MADDE VAR İSE EŞŞEĞİM DİYE BU FORUMDA ANIRACAĞIM. POLİÇEYİ FORUMA DA YÜKLEYECEĞİM, BUNA İLİŞKİN MADDE BULAMAZSAK NE YAPACAKSIN MERAKTAYIM?

Ben diyorum ki, böyle birsey yapılabilir, yapılamaz demiyorum, adam gibi sana primini iade ederler, ben artık kaskonu yapmak zorunda değilim derler, tutup, zararını karşılamadan ben vazgeçtim, git zararını kendin yaptır, ben kaskondan vazgeçiyorum diyecek adam AKBANK sahibi de olsa, kusura bakmada bi b.k yiyemez!

Hem benim paramı alacak, bana taahhütde bulunacak, hemde ben vazgeçtim diyecek yok ya!

Sen uğraşmamışsın, ben uğraşırım hemde sonuna kadar uğraşırım. Bi şekilde hakkım olanı alırım.
Bilmem anlatabildim mi???
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jamesdean » 09 Arl 2011, 11:16

Blue Days,

Anırmaya Başla o zaman arkadaşım :
>
http://www.aksigorta.com.tr/oto_kaskom.php

EN ALT BÖLÜM ! Poliçe tek sayfadan oluşmaz ! Sen bana poliçenin içerdiği klozlardan bahsediyorsun ! Aşağıdaki şartnameler o poliçenin ayrılmaz parçasıdır !

Oto Kaskom Aksigorta Oto Kaskom İle Neleri Güvence Altına Alabilirsiniz?Aracınızı
Kendinizi
Araçtaki Kişisel Eşyanızı
Karşı Aracı
Karşı Araçtakileri
Üçüncü Şahısları

Aksigorta Oto Kaskom Hangi Durumlarda Oluşan Hasarları Karşılıyor?Aksigorta Oto Kaskom çarpışmadan çalınmaya, selden doluya, anahtar çalınmasından yanlış yakıt dolumuna, yolda kalmadan yaralanmaya kadar birçok riske karşı sizi, yolcularınızı, aracınızı, araç içindeki eşyanızı, karşı araçla yolcularını ve 3.şahısları güvence altına alır.
Çarpışma
Yanma
Sel, Deprem, Dolu
Çalınma
Anahtar çalınması
Araçtaki eşyanın çalınması
Grev, Lokavt, Kargaşalık, Kötü Niyetli Hareketler, Halk Hareketleri ve Terör

Aksigorta Oto Kaskom Sayesinde Başka Hangi Avantajlara Sahip Olursunuz?Acil Tıbbi Yardım Yol Yardımı
Ücretsiz ambulans ile hemen yardım gönderilir.
Acil müdahale halinde kullanılan ilaç ve malzemeler ücretsiz olarak temin edilir.
Acil durumun araç içinde meydana gelmesi halinde araç içinde bulunan herkese, araç dışında ise size 365 gün 24 saat Acil Tıbbi Yardım Hizmeti sunulur.
Lastik patladı değiştirmek lazım.
Kaza yaptınız çekici gerek.
Aracınız arıza yaptı tamirci lazım.
Benzin bitti çekici sizi en yakın istasyona bıraksın. Kısacası yolda mı kaldınız, 365 gün 24 saat 444 27 27 nolu telefonu arayın, yol yardımı alın.

Mini Onarım “Sıfır Araç” Koruması
Küçük çizikler, göçükler, boya tamiri, iç döşeme, cam ve plastik hasarları hasarsızlık indirimini bozmadan onarılır.
Geniş hizmet ağı ile kaliteli servis hizmeti verilir.
Sıfır kilometre araçlarda, aracınız tam hasar alırsa anahtar teslim bedeli ödenir.
Üstelik enflasyona karşı korumalı bedellerle.

Hasarsızlık İndirimi Geçici Araç Hizmeti
Binek ve hafif ticari araçlarda ilk yıl %30 ile başlayan hasarsızlık indirimi %40, %50, %60 şeklinde artarak, 5 yıl sonunda %65’e çıkar.
Hasarsızlık İndirimi aşağıdaki durumlardan etkilenmez:

  • Diğer araç %100 kusurluysa,

  • Yılda 1 kez yapılan cam değişikliklerinde,

  • Mini onarım hizmeti kullanıldığında.
Üstelik sizden kaynaklanan ilk hasarda, hasarsızlık indirimi yalnızca bir alt kademeye iner.
Kaza halinde aracınız hareket edemeyecek durumdaysa veya trafik güvenliğini tehlikeye sokuyorsa, örneğin farları yanmıyorsa veya herhangi bir nedenden dolayı önünüzü göremeyeceğiniz hale geldiyse; tamirinin 1 iş gününden uzun süreceği durumlarda kullanmanız için 7 güne kadar geçici araç temin edilir, işiniz gücünüz aksamaz.
Otopark Koruması

Aracınız bıraktığınız otoparktan çalınsa bile elinizde otoparka ait resmi fiş varsa bedeli ödenir.

Zaten Trafik Sigortam Var, Bir De Neden Kasko Yaptırayım Ki?Trafik sigortanız sadece bir kaza yaptığınızda karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların sizin kusurunuzdan kaynaklanan zararlarını öder; sizi, aracınızı ve eşyanızı, kusurlu olun veya olmayın, güvence altına almaz. Oysa Aksigorta Oto Kaskom sizi ve ailenizi, siz hatalı olsanız dahi tam güvence altına alır, ayrıca Trafik Sigorta teminatınızın yetersiz kaldığı durumda karşı aracın maddi ve 3.şahısların bedeni zararlarının ödemesini tamamlar.

Karşı araç kusurlu olduğunda aracınızdaki hasarları Aksigorta Oto Kaskom size öder, karşı aracın Trafik Sigortası’ndan tahsil eder, siz uğraşmazsınız.

Poliçenizi yaptırmak için, Acentelerimiz’i tıklayarak size en yakın acenteye ulaşabilir ya da 444 27 27 no’lu telefonu arayarak Hizmet Merkezimizden size en yakın acenteyi öğrenebilirsiniz.

Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 09 Arl 2011, 11:20

Yani anlamamak için bu kadar dirayet göstermeni anlayamıyorum...Ürünle İlgili Detayı Aşağıdan alabilirsiniz diyor farkındaysan : 4 kalem Şartname var. Kara Taşıtları ile ilgili belirttiğim madde senin poliçende de var !!! Kendi Sigorta Şirketinin ürününün web sayfası ! Daha ne söyleyeyim ki ben sana !
..
Finans Şirketlerinin Hepsi Böyle !!!! Neden ısrar ediyorsun !
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 09 Arl 2011, 11:30

jamesdean yazdı:Blue Days,

Anırmaya Başla o zaman arkadaşım :
>
http://www.aksigorta.com.tr/oto_kaskom.php

EN ALT BÖLÜM ! Poliçe tek sayfadan oluşmaz ! Sen bana poliçenin içerdiği klozlardan bahsediyorsun ! Aşağıdaki şartnameler o poliçenin ayrılmaz parçasıdır !

Oto Kaskom Aksigorta Oto Kaskom İle Neleri Güvence Altına Alabilirsiniz?Aracınızı
Kendinizi
Araçtaki Kişisel Eşyanızı
Karşı Aracı
Karşı Araçtakileri
Üçüncü Şahısları

Aksigorta Oto Kaskom Hangi Durumlarda Oluşan Hasarları Karşılıyor?Aksigorta Oto Kaskom çarpışmadan çalınmaya, selden doluya, anahtar çalınmasından yanlış yakıt dolumuna, yolda kalmadan yaralanmaya kadar birçok riske karşı sizi, yolcularınızı, aracınızı, araç içindeki eşyanızı, karşı araçla yolcularını ve 3.şahısları güvence altına alır.
Çarpışma
Yanma
Sel, Deprem, Dolu
Çalınma
Anahtar çalınması
Araçtaki eşyanın çalınması
Grev, Lokavt, Kargaşalık, Kötü Niyetli Hareketler, Halk Hareketleri ve Terör

Aksigorta Oto Kaskom Sayesinde Başka Hangi Avantajlara Sahip Olursunuz?Acil Tıbbi Yardım Yol Yardımı
Ücretsiz ambulans ile hemen yardım gönderilir.
Acil müdahale halinde kullanılan ilaç ve malzemeler ücretsiz olarak temin edilir.
Acil durumun araç içinde meydana gelmesi halinde araç içinde bulunan herkese, araç dışında ise size 365 gün 24 saat Acil Tıbbi Yardım Hizmeti sunulur.
Lastik patladı değiştirmek lazım.
Kaza yaptınız çekici gerek.
Aracınız arıza yaptı tamirci lazım.
Benzin bitti çekici sizi en yakın istasyona bıraksın. Kısacası yolda mı kaldınız, 365 gün 24 saat 444 27 27 nolu telefonu arayın, yol yardımı alın.

Mini Onarım “Sıfır Araç” Koruması
Küçük çizikler, göçükler, boya tamiri, iç döşeme, cam ve plastik hasarları hasarsızlık indirimini bozmadan onarılır.
Geniş hizmet ağı ile kaliteli servis hizmeti verilir.
Sıfır kilometre araçlarda, aracınız tam hasar alırsa anahtar teslim bedeli ödenir.
Üstelik enflasyona karşı korumalı bedellerle.

Hasarsızlık İndirimi Geçici Araç Hizmeti
Binek ve hafif ticari araçlarda ilk yıl %30 ile başlayan hasarsızlık indirimi %40, %50, %60 şeklinde artarak, 5 yıl sonunda %65’e çıkar.
Hasarsızlık İndirimi aşağıdaki durumlardan etkilenmez:

  • Diğer araç %100 kusurluysa,

  • Yılda 1 kez yapılan cam değişikliklerinde,

  • Mini onarım hizmeti kullanıldığında.
Üstelik sizden kaynaklanan ilk hasarda, hasarsızlık indirimi yalnızca bir alt kademeye iner.
Kaza halinde aracınız hareket edemeyecek durumdaysa veya trafik güvenliğini tehlikeye sokuyorsa, örneğin farları yanmıyorsa veya herhangi bir nedenden dolayı önünüzü göremeyeceğiniz hale geldiyse; tamirinin 1 iş gününden uzun süreceği durumlarda kullanmanız için 7 güne kadar geçici araç temin edilir, işiniz gücünüz aksamaz.
Otopark Koruması

Aracınız bıraktığınız otoparktan çalınsa bile elinizde otoparka ait resmi fiş varsa bedeli ödenir.

Zaten Trafik Sigortam Var, Bir De Neden Kasko Yaptırayım Ki?Trafik sigortanız sadece bir kaza yaptığınızda karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların sizin kusurunuzdan kaynaklanan zararlarını öder; sizi, aracınızı ve eşyanızı, kusurlu olun veya olmayın, güvence altına almaz. Oysa Aksigorta Oto Kaskom sizi ve ailenizi, siz hatalı olsanız dahi tam güvence altına alır, ayrıca Trafik Sigorta teminatınızın yetersiz kaldığı durumda karşı aracın maddi ve 3.şahısların bedeni zararlarının ödemesini tamamlar.

Karşı araç kusurlu olduğunda aracınızdaki hasarları Aksigorta Oto Kaskom size öder, karşı aracın Trafik Sigortası’ndan tahsil eder, siz uğraşmazsınız.

Poliçenizi yaptırmak için, Acentelerimiz’i tıklayarak size en yakın acenteye ulaşabilir ya da 444 27 27 no’lu telefonu arayarak Hizmet Merkezimizden size en yakın acenteyi öğrenebilirsiniz.

Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları

Ya sen ne saçmalıyorsun Allah Aşkına?
İlkokul terk insanları eleştiriyorsun ama 5 yaşında çocuk gibi tutmuş internetten aksigortanın sayfasının adresini vermişsin. Şaka gibisin :)

Arkadaşım, bak hukukcusun galiba ama maalesef pratiği olmayan teoristlerdensin sanıyorum....

Pek de bilginin olmadığını varsayıyorum. Yazdığın kelimeler ve cümlelerden ötürü...

Kara taşıtları genel şartlarını vermişsin bana bunu adam gibi okumadığına adım gibi eminim.
En altta bir madde vardır. Maddede der ki, TA-RAF-LAR kısmi hasar meydana geldiğinde , sözleşmeyi iptal edebilir.

Poliçeye özel maddeler konulabilir fakat SİGORTALI ALEYHİNE O-LA-MAZ!!!

:D Evet, ben en ön sayfası poliçe sanıyordum. Teşekkürler hatırlattığın için. Diğer 4 sayfayı müsvedde sanıp, atmıştım halbuki...

Poliçende o madde var diyorsun, o madde yok diyorum. Ben diyorum ki, sözleşmeden vazgeçebilirler ama senin kaskonun kalan parasını iade etmek şartıyla hala diyorsun ki, hayır yanlış biliyorsun.
Dostum, ben çok ciddiyim. Eşşeğim diye anıracağım. Bu yazdılarım dışında birsey çıkarsa. Sen de bence mesleğini ve bilgini sorgulamalısın! Ne kadar yeterli durumda olup, olmadığını görmen açısından bir seviye tespiti bile olabilir bu durum senin adına.

Bu mesajdan sonra da konu hakkında yorum yapmayacağım. 3 hasardan sonra poliçenin feshedileceğini belirtir, bir poliçe bul (ki kendinde hazırlayabilirsin o da olur) ankarada bir buluşma yapar, (biliyorsun biz iki üç ayda bir forumcularla buluşuruz) o buluşmada sen de katılırsın ve ben anırırım. Videoyu da paylaşırız tüm forum alemiyle.

Başka yorum yapmak istemiyorum çünkü dediğim gibi polemik konusunda tecrübelisin. Son polemiğinde kavga etmek için buluşma yeri ayarlıyordunuz. Diğer arkadaş ile.

:D
O kadar uzatmaya gerek yok. Alemi yok. Asıl cehalet budur çünkü.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jamesdean » 09 Arl 2011, 13:57

BlueDay's..
..
Türkiye senin gibilerle dolu, ondan bu hallere geldik... Ne laf anlıyorsun ne söz. Aksigorta'Nın kendi internet sitesinde kasko sözleşmesi ve şartları bir arada verilmiş ! Neyi iddia ediyorsun hala!
MÜSTENİDAT denilen birşey var ! Evinin Mütemmüm Cüz'ü neyse bir sözleşmenin MÜSTENİDATI DA odur !

Benim senin mesleğine saygım olduğu kadar senin de bizim branş ve ihtisasımıza saygı göstermeni temenni ederim...
..
Bilmediğin konu hakkında yorum yapma, ha derse ki sana konuyu açan arkadaş, ben aracımı şirket üzerine alacağım, vergiden düşeceğim, amortisman bedelini hesaplayacağım diye o zaman müdahil olursun ! Biz de susarız ! Fikir ediniriz yazdıklarından !
..
Adam ANKARA SİGORTA HAKKINDA DENEYİMLERİNİZ diye konu açmış, gelmiş bana Aksigorta'yı ve Sigorta Şirketleri savunup ahkâm kesiyorsun ! Yok feshedemezmiş, o bizim aptallığımızmış ...

Yapıcı ol biraz ! köstek olma !
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 09 Arl 2011, 14:56

jamesdean yazdı:BlueDay's..
..
Türkiye senin gibilerle dolu, ondan bu hallere geldik... Ne laf anlıyorsun ne söz. Aksigorta'Nın kendi internet sitesinde kasko sözleşmesi ve şartları bir arada verilmiş ! Neyi iddia ediyorsun hala!
MÜSTENİDAT denilen birşey var ! Evinin Mütemmüm Cüz'ü neyse bir sözleşmenin MÜSTENİDATI DA odur !

Benim senin mesleğine saygım olduğu kadar senin de bizim branş ve ihtisasımıza saygı göstermeni temenni ederim...
..
Bilmediğin konu hakkında yorum yapma, ha derse ki sana konuyu açan arkadaş, ben aracımı şirket üzerine alacağım, vergiden düşeceğim, amortisman bedelini hesaplayacağım diye o zaman müdahil olursun ! Biz de susarız ! Fikir ediniriz yazdıklarından !
..
Adam ANKARA SİGORTA HAKKINDA DENEYİMLERİNİZ diye konu açmış, gelmiş bana Aksigorta'yı ve Sigorta Şirketleri savunup ahkâm kesiyorsun ! Yok feshedemezmiş, o bizim aptallığımızmış ...

Yapıcı ol biraz ! köstek olma !

Dostum,
Şahsına münhasır bu tarz bir kelime kullanmadım. Bu sözleri hangi gözle gördüğüne anlam veremiyorum.
Aksigorta'yı asla savunmadım. Sözleşmenin feshedilme şartlarını açıkladım. Primini iade ederek, zararını temin ettikten sonra iptal edebileceğini belirttim. Bunun aksini iddia ediyorsun ya halen cidden yazık diyorum.

Sen halen şahsıma atıfta bulunuyorsun. Seviyene inme gereği duymuyorum, bu sebeple ilgili konuda sana tek kelime etmeyeceğim.

Not: Türkiye benim gibiler yüzünden bu hale gelmedi. Benim gibiler çoğunlukta olsa, herkes hakkını arasa, olaylar karşısında koyun psikolojisi ile hareket etmeyip, en az namussuzlar kadar yürekli olsa idi, şu an bu halde olmazdı!!!
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir