Şu telefondan kullanan var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şu telefondan kullanan var mı?

İleti murat11h1 » 09 Arl 2011, 21:15

Arkadaşlar bu telefonu kullanınız var mı alamayı düşündüğüm telefon listesinde de. Hoşunuza giden ya da gitmeyen ya da onu alacağına şunu al diyeceğiniz tavsiyeleriniz var mı. Yorumlarınızı bekliyorum. http://www.hepsiburada.com/Liste/sony-e ... yId=371946

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti SARACOGLU » 09 Arl 2011, 21:17

aynı paraya galaxy i9001 yada daha ucuza galaxy ace alabilirsin
arıza durumunda sony erickson servisi cok yetersiz diye duydum..
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti bozdagbulent » 09 Arl 2011, 21:19

ben de sony ericsson kullanıyorum ama tavsiye etmem çok sorun çıkarıyor..samsung veya iPhone öneririm özellikle iPhone al derim bi süre kullandım ve gerçekten harika şiddetle tavsiye ederim.
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti önder38 » 09 Arl 2011, 21:19

hatice al
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti murat11h1 » 09 Arl 2011, 21:23

önder38 yazdı:hatice al
hatçenin radyasyonu çok diyolar.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 09 Arl 2011, 21:24

bozdagbulent yazdı:ben de sony ericsson kullanıyorum ama tavsiye etmem çok sorun çıkarıyor..samsung veya iPhone öneririm özellikle iPhone al derim bi süre kullandım ve gerçekten harika şiddetle tavsiye ederim.

Bahsettiğim modelini mi kullandım kullandın. Marka olarak diyosan şu an k750i kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bozdagbulent » 09 Arl 2011, 21:29

bahsettiğin modeli kullanmadım ama 3 farklı telefonunu kullandım sony'nin ve sorun yaşadım.. ipone ve samsung'u kullandım ve sony'ye göre daha iyiler bir daha telefon değiştirirsem almam.. ben sadece markanın telefonlarında sorun olduğunu belirtmek istedim belki senin dediğin telefonun harikadır bi şey diyemem :)
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti skodahastası » 09 Arl 2011, 22:26

Abi pardon ama eskilerin bir lafı vardır nokia olsun b..k dan olsun diye ben blackberry tarzı telefon sevdigim için o tür telefonlar kullanıyorum ama eğer dokunmatik telefon alıcak sanız galaxy veya ıphone alın.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti firtcik » 17 Arl 2011, 20:22

valla benden sana tavsiye 10 numara bi telefon hem hizli hem andaroid sistem vede ekran bakimindan iphone 4 ten daha iyi hem ufak hem sik metal kasasini kullaniyorum ben ve cok memnunum iphone 4 ekstra olarak almistim 2. hat icin ama su anda bunu kullaniyorum iphonu 2.hat olarak kullaniyorum ole dieyim sana ..
Kullanıcı avatarı
firtcik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FERHAt
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda SuperB

İleti C@GL@R » 17 Arl 2011, 20:30

imkanın varsa iphone al biraz pahalı bunlara göre ben iphoneden başka kullanmam abi :D
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti 1903karakartal » 17 Arl 2011, 20:47

Servis ağını teknik vs vs bilmem ama çok iyi telefon hem şık hem geniş ekran kamerası keza süper.Arkadaşımda var hiç of pof dediğini duymadım telefonu hakkında.
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti hakanerdogan » 18 Arl 2011, 02:28

Vay anam vay, cepte sürekli milyarla gezmek bu be ya, Milli Kütüphane'nin helada benim kaçak telefon kaçıverir diye strese giriyorum yeminle bu olsa eve kadar tutarım :D
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 18 Arl 2011, 11:41

nacizane önerim az daha para ver http://www.hepsiburada.com/Liste/htc-de ... yId=371946 bu telefonu al. rahat et.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 11:55

bendede LG Optimus Black var, radyasyonu çokmuş, bundan önceki telefonumda Noki N73'tü onunda radyasyonu çoktu, hala yaşıyorum, bence bunları dert etmeyin :) belli sınırlar içinde olmazsa sattırmıyolar zaten telefonu, piyasaya sürülmüyor, o yüzden yok radyasyonu 0.27 miş yok 1.27 miş çok fark yok bunların arasında bence :) Siz kendi isteklerinizi göz önünde bulundurun, telefonun yaycağı radyasyondan ne olacak, o zaman bilgisayar kullanmayalım, TV seyretmeyelim yok öyle bi dünya :)

murat11h1 yazdı:
önder38 yazdı:hatice al
hatçenin radyasyonu çok diyolar.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti alpino » 18 Arl 2011, 12:07

emin ol arasında çok fark var. SAR değeri gerçekten önemli fakat çok özellikli akıllı bir telefon istiyorsanız ne yazık ki düşük SAR değerli cihaz bulamazsınız.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 13:14

Elbette arasında fark var ama öyle önemsenecek boyuttada değil, düşük sar değerli akıllı telefon istiyosanız samsung alacaksınız nerdeyse tüm telefonlarının sar değeri 0.5 in altında, diğer çoğu telefon 1-2 arası sar değerine sahip. Örnek vermek gerekirse şu anda piyasada en özellikli akıllı telefonlardan biri olan samsung galaxy S2, 0.34 SAR değerine sahip, bu hiçbi özelliği olmayan hatta renksiz ekran nokiaların çoğundan bile düşük araştırabilirsiniz. Mesela benim telefonum LG Optimus Black'in ise 1.27 SAR değeri var daha az özellik içermesine rağmen. Tarihi eser niteliğindeki NOKIA 2210 cihazının ise (1995te duyurulan bi cihaz) SAR değeri 1.48, ki bu cihazın renkli ekranı dahi yok, mesaj kapasitesi 20-50 arası birşeydir, yine örnek vermek gerekirse, 2007 yılında duyurulan nokia n76 nin SAR değerleri, 1.22 W/kg (head) 1.15 W/kg (body) olarak şu an piyasaki çoğu telefondan daha yüksek değerdedir, en azından piyasadaki telefonlar body değerini düşük tutmuşken bu telefon her açıdan daha radyasynlu, bunların hepsinden daha komik olan, aslında şu an herkesin kullanmaya devam ettiği, çokta eski sayılmayacak, mesaj yazması keyifli ve sağlam olduğu için tercih edilen NOKIA 1110i modeli, ki ne renkli ekran ne bişeyi var bu telefonunda bilen bilir, 2006 nın sonlarında çıkmıştı sanırım sar değerleri 1.21 W/kg (head) 1.19 W/kg (body) dir. ve yine nokia 1600'ın sar değerleri 1.12 W/kg (head) 1.08 W/kg (body) dir. Bu bilgilere bakarak konuşursam, çokta mühim değil, yoksa şimdiye dek dünyada belki milyarlarca satmış halen milyonlar tarafından kullanılmaya devam eden ve aslında çoğunun hiçbir özelliği olmayan bu telefonlar çernobil etkisi yaratmış olurdu. Sonuçta bu işin bi standartı var, sınırlar aşılmadıkça çok etkisi olmaz, ha diyorsanız yok ben insanüstü güçlere sahibim, 0.27 SAR ile 1.27 SAR değerini hissedebiliyorum kötü etkileniyorum, o sizin bileceğiniz iş, onunda çözümü var, bi kaktüs alın olur biter, kaktüster ortamdaki radyasyonu emer bu arada buda ek bi bilgi olsun herkese, uzun süre bilgisayar kullanıyorsanız yanına bi kaktüs almanız iyi olur ;)

alpino yazdı:emin ol arasında çok fark var. SAR değeri gerçekten önemli fakat çok özellikli akıllı bir telefon istiyorsanız ne yazık ki düşük SAR değerli cihaz bulamazsınız.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kry » 18 Arl 2011, 20:22

Arakadaşım Xperiayı boşver. Kesinle HTC Desire HD öneririm. iPhone alacak paran yoksa inanki iPhone yerine alınabilecek tek telefon bu. 6 aydır kullanıyorum ama ilk defa bi telefonu aldığım için hiç pişman olmadım. Bence hiç bir eksiği yok. Hatta kullandıkça iPhone verilen paranın abartı olduğunu anlayacaksın.
Kullanıcı avatarı
Kry
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Koray
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Classic

İleti Kindred Brujah » 18 Arl 2011, 20:50

Ben daha net bi şekilde şunu söyleyebilirim, iphone almada istersen 5.000 liraya al telefonu, neden dersen, iphone asosyaldir, blutoothunu bile sadece iphone'lar arasında kullanabilirsin, benden ne bi dosya alabilirsin, nede bi dosya gönderebilirsin, sadece iphonu olanlarla iletişime geçebilirsin kablosuz olarak, bi arıza yaptığında bizim telefonlar gibi vidaları söküp kapak tam açılmaz, en aşadan yukarıya doğru bütün telefonun içini çıkarmanız gerekir, en basitinden o üstteki telefonu açma kapama tuşu bozuldumu tabiri caizse sıçtınız, bütün telefon açılıp sökülecek sonra 5 kuruşluk bi parça değişip tekrar yerine takılcak, bu sinyal kolu bozulan bi arabayı bütün parçalarına ayırıp sonradan yeni birleştirmek gibi umarım anlatabildim. Iphone yılda sadece bir model çıkardığı için ikinci el değeri düşmez ama verdiğiniz para nerdeyse çöptür, size extra hiçbişey sunmadığı gibi aynı fiyattaki bi çok androidden'de daha düşük donanım ve özelliğe sahiptir. Kendi 765 liralık optimus blackimle arkadaşımın iphone4ünü karşılaştırdık, ekran parlaklığı çok daha üst düzey bende, ön kamera bariz şekilde daha net, internette flash yüklü siteleri açmada zaten benimki önde çünkü iphone flash özürlü bildiğiniz üzere. HTC bu sektörde çok iyidir, ama HTC ile sınırlı kalmanıza gerek yok, sony alacaksanız sadece kamera kalitesi için almış olursunuz, sonylerin aynı pikseldeki kameraları daha iyi resim ve video çeker, ama sadece bu kadar. Bi modele karar vermeden önce internette sorunlarını araştırın. Sonra karar verin ;)

Kry yazdı:Arakadaşım Xperiayı boşver. Kesinle HTC Desire HD öneririm. iPhone alacak paran yoksa inanki iPhone yerine alınabilecek tek telefon bu. 6 aydır kullanıyorum ama ilk defa bi telefonu aldığım için hiç pişman olmadım. Bence hiç bir eksiği yok. Hatta kullandıkça iPhone verilen paranın abartı olduğunu anlayacaksın.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir