michelin energy saver lastik sorunu !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

michelin energy saver lastik sorunu !!

İleti msakdogan » 15 Arl 2011, 18:17

bugün bi goodyear bayisiyle görüştüm, hemen hemen tüm lastiklerin yanakları incedir, yandan bir darbe geldiğinde bu tür sorunlarla karşılaşmanız muhtemeldir dedi.

"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti alpino » 15 Arl 2011, 18:31

doğru demişler. sadece run on flat yani patladığı halde uzun süre aracı kullanmaya devam edebileceğiniz özel lastiklerin yanakları sert ve kalındır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti phenomx3 » 15 Arl 2011, 21:29

Öncelikle sorun yaşayanlara geçmiş olsun. benim önceki lastiklerim Bridgestone B250 idi. şimdikiler Lassa atracta ikisinden de memnunum. Çevremde de genelde söylenen Bridgestone'dan çok memnun herkes ve B 330 evo modeli için çok dayanıklı ve düzgün aşınma ile uzun KM yaptığı söyleniyor hatta taksiciler bu lastiği tercih ediyorlarmış bu yüzden. Geçen başka bi bşlıkta da bahsetmiştim Goodyear vector 4seasons (gerçek4 mevsim) lastiği var yaz kış performansı çok iyi olduğu söyleniyor. http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/vect ... tyrefinder
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti jawacı » 15 Arl 2011, 21:41

benim favo da yazlık lastikler bridgestone B250 dir. ben bu lastikleri yaz-kış 3 yıl boyunca sürekli kullandım. 2007 kasım-2010 aralık arasında. ve bu zaman içinde 50 bin km yol yaptım. bu süre içinde de lastiklerin yerlerini hiç değiştirmedim. kışlıkları aldığımda söktüm. ön lastikler %50, arkalar %20 gibi aşındılar. geçen yaz arkaları öne takıp kullandım. şimdi kışlık lassa snoways 2 plus takılı. kışlıkları nisanda sökerken 2 adet B250 alıp önlere takarım. yani diyeceğim lastiklere canımızı emanet ediyoruz. iki tane çukura girince yarılacaksa, kaldırıma sürtünce kesilecekse ben o lastiğe nasıl güveneceğim ki. bridgestone nun yanaklarında çift kord bezi var. o yüzden dayanıklı.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir