Favorite devam mı,Felicia mı kararsızım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorite devam mı,Felicia mı kararsızım..

İleti semih10 » 16 Arl 2011, 19:32

zz.jpg
zz.jpg (25.38 KiB) 1730 defa görüntülendi
Arkadaşlar herkese hayırlı günler öncelikle..Malumunuz skoda ile ilgili en sağlıklı bilgi ve paylaşımları burda görmekteyiz. Öncelikle aracım ve işim hakkında bilgi vermek istiyorum. Aracımı belki forumdan bazı arkadaşlar hatırlarlar. Aracımı elden geçirtirken "Favo'da ikinci bahar" adı altında birkaç kez konu açmıştım.. Bunu söylememdeki sebep araca yapılan masrafı görmeniz ve daha sağlıklı öneri vermeniz açısındandır. Ben bu araçla haftada en az 500 ila 600 km yol yapıyorum şimdiye kadar en ufak zerre kadar bi sıkıntı çekmedim.. 1 yılda tam 104.750 km yol yapmışım.(geçtiğimiz günlerde tesadüfen aklıma geldi baktım) ne yolda bıraktı, ne de bırakmaya teşebbüs etti ve malum yol tutuşu son derece keyif verici.. Yakıt sarfiyatı ise beklentilerimin çok çok üstünde memnun edici.. Her türlü zorlu şartlara ve bozuk yollara dağ yollarına rağmen bi sıkıntı çıkartmadı ve parçaları bilindiği üzere uygun fiyatlı.. Günde 20 ila 30 kişi iner biner kapılarda da bi sıkıntı olmadı ( bir kaç kez iç açma kolu kırıldı) Şimdi konuya gelicek olursak malum ne kadar masrafsız bi araç olsa da, yedek parça, yakıt sarfiyatı, sağlamlık ve orjinalliğinden memnun olsam da,aracım sanırım artık beni değiştir diyor çünkü zaman geçiyor kendimiz nasıl yaşlanıyorsak araçlarımız da yavaş yavaş yaşlanıyor. Bu aralar aklıma Felicia modeli baya baya yatmaya başladı. parasal fiyatından yana sıkıntım yok çok şükür fakat tanımadığım için bu araçları bana ve benim işime gelirmi sorun çıkartır mı.. Favoya ettiğim masraftan sonra esasında favo bi 5 yıl daha gider ama değiştirmeyi düşünüyorum..Korkum sürekli sağından solundan arıza yaparmı,motor sanırım elektironik ,yürüyen nasıl,yani tarlaya bahçeye dağa taşa ,uzun km'ye favo gibi dayanırmı.. Bu konuda görüşlerinizden faydalanmak istiyorum..hepinize şimdiden teşekkür ederim..

Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti burak mysterio » 16 Arl 2011, 19:40

Bana kalırsa bir sorunu yoksa favoyla devam et bence abi ama sen illaki değiştirmek istiyorum diyorsan bilemem
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti 1903karakartal » 16 Arl 2011, 21:01

felicia al bence
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti ozantavsan » 16 Arl 2011, 22:22

Merhaba Semih ,

Bu kadar masraf ve bakımdan sonra binmeye devam et derim.Felicia motor olarak favorit ile aynı.Sadece enjeksiyonlu sanırım.Dış dizayn kaporta , göğüs farklı sanırım.Tabiki en iyisini sen bileceksin.
Ben aynı durumda olsam motor aynı fakat dış görünüşü olan felicia yerine favorite devam ederdim.
Aracımda sıkıntı olsa düşünürdüm.Hele hele favoritimde sıkıntı yok , birde o kadar masraf etmişsem bir kaç yıl daha binerdim.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti felicia_3437 » 16 Arl 2011, 22:49

yola gıtmesınden korkma gıtmem demez yoldada koymaz sayıbı onu sever se felı cıa 4 yıldır bınıyorum bende sureklı gezerım arac 4 yılda 250 bın km yol yaptı 3 sefer yolda bıraktı oda yakıtım bıtı dıye :P ama masraf yaptıysan aracının göruntusu de on numara bence bıraz daha bın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti semih10 » 17 Arl 2011, 00:20

ozan abi motordan yana çok şükür şanslıyım ama işte dedim kasa en azından görüntü olarak yenilensin şöle gümüş gri renkli falan..ne bilim aklıma girdi işte ama güvenemiyorum sanki herşeye sıfırdan tekrar başlıcakmışım gibi sonuçta alınan arabaya da masraf olacak beni bu düşündürüyor kimbilir neler çıkaracak belkide çıkarmıcak masraf ama kararsızım biraz daha araştırmam gerek sanırım..
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti lostar58 » 17 Arl 2011, 15:12

kardeş bence felicia al
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti cobweb » 17 Arl 2011, 15:39

bir felicia sahibi olarak tabiki feliş diyorum :)

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti karamanoglu » 18 Arl 2011, 01:08

Merhaba,
Bu konuda iki çift laf etme hakkını kendimde görüyorum; çünkü Favorit'ten Felicia'ya geçiş yapmaktan bahsediliyor ya, işte Favorit'ten Felicia'ya geçen kişi benim..
Eski aşkım olan Favorit'ten nasıl vazgeçebilirim, onca kahrımı çekmiş olan cefakar arabamı satıp Felicia'ya nasıl alışırım diye çok endişe etmiştim. Ve Felicia parça/ arıza vb sorunlarla sıkıntıya sokar mı diye çekinmiştim çünkü Favorit'ten çok memnundum.
Çok şükür ki ilk sahibinden, tam bakımlı, kazasız, pırıl pırıl bir Felicia denk geldi. Ve "sıfır sorun" diye tabir edilen, huzurlu, mutlu günler başladı. Şu an arabamla seviyeli bir aşk yaşıyoruz
Traşı kesip özetleyeyim:
Nasıl ki bakımlı, derli toplu, müzmin sorunu olmayan bir Favorit sahibini mutlu ediyor ise, ve nasıl ki bakımsız illet bir Favorit sahibine yaşamayı zehir ediyor, hayattan bezidiriyorsa, aynı şeyler Felicia için de geçerli.
Müzmin sorunu olan, bakımsız bir Felicia'dan cüzzamlıdan kaçar gibi kaçın. Temiz ve sıhhatli bir Felicia denk getirirseniz, tereddüt etmeyin, alın. Yeni bir aşka yelken açın.
Eski Favorit'im duymasın ama, Felicia'mı seviyorum...

semih10 yazdı:
zz.jpg
Arkadaşlar herkese hayırlı günler öncelikle..Malumunuz skoda ile ilgili en sağlıklı bilgi ve paylaşımları burda görmekteyiz. Öncelikle aracım ve işim hakkında bilgi vermek istiyorum. Aracımı belki forumdan bazı arkadaşlar hatırlarlar. Aracımı elden geçirtirken "Favo'da ikinci bahar" adı altında birkaç kez konu açmıştım.. Bunu söylememdeki sebep araca yapılan masrafı görmeniz ve daha sağlıklı öneri vermeniz açısındandır. Ben bu araçla haftada en az 500 ila 600 km yol yapıyorum şimdiye kadar en ufak zerre kadar bi sıkıntı çekmedim.. 1 yılda tam 104.750 km yol yapmışım.(geçtiğimiz günlerde tesadüfen aklıma geldi baktım) ne yolda bıraktı, ne de bırakmaya teşebbüs etti ve malum yol tutuşu son derece keyif verici.. Yakıt sarfiyatı ise beklentilerimin çok çok üstünde memnun edici.. Her türlü zorlu şartlara ve bozuk yollara dağ yollarına rağmen bi sıkıntı çıkartmadı ve parçaları bilindiği üzere uygun fiyatlı.. Günde 20 ila 30 kişi iner biner kapılarda da bi sıkıntı olmadı ( bir kaç kez iç açma kolu kırıldı) Şimdi konuya gelicek olursak malum ne kadar masrafsız bi araç olsa da, yedek parça, yakıt sarfiyatı, sağlamlık ve orjinalliğinden memnun olsam da,aracım sanırım artık beni değiştir diyor çünkü zaman geçiyor kendimiz nasıl yaşlanıyorsak araçlarımız da yavaş yavaş yaşlanıyor. Bu aralar aklıma Felicia modeli baya baya yatmaya başladı. parasal fiyatından yana sıkıntım yok çok şükür fakat tanımadığım için bu araçları bana ve benim işime gelirmi sorun çıkartır mı.. Favoya ettiğim masraftan sonra esasında favo bi 5 yıl daha gider ama değiştirmeyi düşünüyorum..Korkum sürekli sağından solundan arıza yaparmı,motor sanırım elektironik ,yürüyen nasıl,yani tarlaya bahçeye dağa taşa ,uzun km'ye favo gibi dayanırmı.. Bu konuda görüşlerinizden faydalanmak istiyorum..hepinize şimdiden teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
karamanoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cevdet
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 LXi MPi 2001 Beyaz

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir