AND otoya ve Yüce Otoya dikkat!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AND otoya ve Yüce Otoya dikkat!!!!!!!

İleti cnydn » 21 Arl 2011, 13:36

Forum yönetmek kolay iş değil arkadaşlar, yöneticimiz uyarılarında haklı. Şahsen kendim adına yazdığım birşey ile ne kendimi ne de siteyi sıkıntıya sokmak istemem. Eminim herkes de böyle düşünüyordur. Zira, skodam.com hepimizin yıllardır faydalandığı bir site.

Elbette bunlar demek değil ki hiçbirşey paylaşmayalım.

Firmaların daha duyarlı ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan bir duruşu benimsedikleri bir Türkiye hayal ediyorum yıllardır.

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti kondansator » 21 Arl 2011, 15:56

site yöneticimiz haklı, belgeli olarak konuşmak daha doğru olur. işte fatura ve verilen kaporta durumuna ilişkin belgeyi ekliyorum

fatura.jpg

kusura bakmayın mecburen yan koydum yoksa sürekli boyut hatası veriyor. ayrıca faturadan; aracı aldığım arkadaşın adını, tc numarasını, adresini ve aracın şase numarasını ve plakasını sildim.

kaporta.jpg

bu da aracın kaportasında herhangi bir sorun olmadığını belirten (güya) servis raporu. ne kaşe var ne imza var.adama bi yalvarmadığım kaldı şuna bi imza bi kaşe basın diye, ama nafile. başka da bi kağıt vermediler. diğer yerlerin sağlam olduğuna dair belge istedim, faturada sağlam yazacak dedi ama o da yok. işte belgelerde burada. yine yorumu size bırakıyorum
Kullanıcı avatarı
kondansator
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mesut
Nereden: Osmaniye
Arabanız: FABİA 1,6 TDİ

İleti Bluedays » 21 Arl 2011, 16:06

İyide dostum sen neden yalvarıyorsun? Bırak onlar sana yalvarsın. Sen müşterisin. Ekspertizi yapmadan önce mi parayı aldılar? Eğer öyle ise hepsini tek tek kontrol edeceksiniz diyecektin, etmeyecekse de para iadeni veya bir kısmının iadesini isteyecektin. Parayı peşin almadılarsa, tamamlanmadan ödemiyorum diyecektin.
Biraz da senin yumuşak davranmandan olmuş gibime geliyor.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 21 Arl 2011, 16:08

Faturaya bir şey diyemem ama diğer belge öncelikle teknik bir özelliği olmayan bakkal kağıdı gibi bir şey, kuruluşun hiçbir bilgisi yok ve gözlem yapılıp yapılmadığı bile belli değil, çala kalem ''Hatasız'' yazıp geçmişler...
En azından madde madde yazılsa yine bir ciddiyeti olurdu...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kondansator » 21 Arl 2011, 17:02

evet biraz acemiydim açıkcası. dediler ki pc'ye bağlayınca herşey gözükür, bende sevindim ne güzel arabaymış herşeyi gösteriyomuş dedim :D ama sonradan biraz araştırma yaptım başka servisleri aradım sordum bilgi aldıktan sonra uyandım aslında. başka bi olaydan sonra tekrar expertiz yaptırdım Allah'tan arabanın bi sorunu çıkmadı.
aynen dediğiniz gibi eskiden bakkalların peynir sardığı kağıtlardan :D
Kullanıcı avatarı
kondansator
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mesut
Nereden: Osmaniye
Arabanız: FABİA 1,6 TDİ

İleti pureman » 22 Arl 2011, 10:53

Yüce oto malesef arkadaşımızın anlattığı kadar kötü..

Burda kabahatli sadece Yüce oto değil, aynı zamanda Doğuş oto tabiki..

Ben de eşime 15 ay önce 1.2 tsi dsg Fabia alacaktım..

Eylül başı (2010) kaporasını verdim sözleşme yaptık..

Araç Ekimin ilk haftası teslim edilecek..

Ekimin 26'sına kadar oyaladıktan sonra bana aracı veremeyeceklerini söylediler..

Sebepte Yüce otonun bu aracı Çek cumhuriyeti İstanbul konsolosunun eşine satmasıymış..

Böyle bir komedi dünyanın hiçbir yerinde olmaz sanırım.. Tabi medeni dünyanın..

Biraz indirimle Yeti verdiler.. Mecburen aldım.. Çünkü arada kaybettiğim 2 ayda diğer markalar %15 zam yapmıştı araçlarına.. Satın aldığım Yetide var olduğu söylenen donanımların yarısı çıkmadı.. Tabi hepsini sineye çektik.. Yüce otoda kuru bir özürle yırttı..

Skoda'nın Türkiye'de bu kadar az kullanılmasının sebebi distribütörü ve bayileridir..

Yılda 6000 araç satmak onlara yetiyor demek ki..

Skodanın birkaç istisna bayi/servisi dışında ne yazık ki hepsi rezildir.. 3 servise gidin bir parçaya verdikleri fiyat birbirini tutmaz..

Hız sabitleyiciye biri 400, biri 650 biri 1250 tl fiyat vermişti bana..

Açık söyleyeyim bundan sonra araçlarını çok beğensemde asla skoda araç almam.. Böyle kötü servis ve distribütör varken aklımı peynir ekmekle yemedim..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti Bluedays » 22 Arl 2011, 10:59

pureman yazdı:Yüce oto malesef arkadaşımızın anlattığı kadar kötü..

Burda kabahatli sadece Yüce oto değil, aynı zamanda Doğuş oto tabiki..

Ben de eşime 15 ay önce 1.2 tsi dsg Fabia alacaktım..

Eylül başı (2010) kaporasını verdim sözleşme yaptık..

Araç Ekim de teslim edilecek..

Ekimin 26'sında bana aracı veremeyeceklerini söylediler..

Sebepte Yüce otonun bu aracı Çek cumhuriyeti İstanbul konsolosunun eşine satmasıymış..

Böyle bir komedi dünyanın hiçbir yerinde olmaz sanırım.. Tabi medeni dünyanın..

Bana indirimle Yeti verdiler.. Mecburen aldım.. Çünkü arada kaybettiğim 2 ayda diğer markalar %15 zam yapmıştı araçlarına..

Skoda'nın Türkiye'de bu kadar az kullanılmasının sebebi distribütörü ve bayileridir..

Yılda 6000 araç satmak onlara yetiyor demek ki..

Skodanın birkaç istisna bayi/servisi dışında ne yazık ki hepsi rezildir.. 3 servise gidin bir parçaya verdikleri fiyat birbirini tutmaz..

Hız sabitleyiciye biri 400, biri 650 biri 1250 tl fiyat vermişti bana..

Açık söyleyeyim bundan sonra araçlarını çok beğensemde asla skoda araç almam.. Böyle kötü servis ve distribütör varken aklımı peynir ekmekle yemedim..

+10000

Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum. Bir kaç kez parça sordum. Hepsinde değişik fiyatlar verildi. %30 indirim vardı bir ara, parça ve işçilikte geçerli olan, kimisi parçada geçmiyor dedi, yüce otoyu aradım, internet sayfanızda yazıyor nasıl geçmez dedim, geçmiyor dedi, andı aradım geçer dedi, ata geçmez dedi vs...

Bu kadar ciddiyetsiz çalışan kurumlar tabiki müşteri kaybetmeye mahkumdurlar. Yine bizler suçluyuz. Burada şikayetlerimizi dile getirmekle olmuyor maalesef. Faturasıyla, fişiyle, elimizdeki kanıtıyla şikayetlerimizi direkt olarak doğuşa bildirsek belkide daha iyi hizmet alırız. Bunları dile getirsek 20-30 kişi doğuş otoya mail yazsa, emin olun bu konuda birşeyler yapılacaktır.
Yapılmazsa da, bundan sonraki araçlarımız skoda olmaz, olur biter diyeceğim ama diğer markalardada ahım şahım bir hizmet duymadım ben...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 23 Arl 2011, 17:06

Buradaki şikayetleri sitemleri hukuksuzları ve terbiyesizlikleri sadece forum üyeleri mi okuyor sanıyorlar. Skodam.com skoda almayı düşünen ve az buçuk internet kullanmayı bilenlerin almadan önce mutlaka baktığı bir site. 2005 model bir fabiam var, çok da memnunum. Servisle hiç işim olmaz. Ama burada okduklarımı görünce aklı olan sıfır skoda almaz diye düşünüyorum. Şahsen benim hiç öyle bir niyetim yok.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Bluedays » 23 Arl 2011, 17:24

Henien yazdı:Buradaki şikayetleri sitemleri hukuksuzları ve terbiyesizlikleri sadece forum üyeleri mi okuyor sanıyorlar. Skodam.com skoda almayı düşünen ve az buçuk internet kullanmayı bilenlerin almadan önce mutlaka baktığı bir site. 2005 model bir fabiam var, çok da memnunum. Servisle hiç işim olmaz. Ama burada okduklarımı görünce aklı olan sıfır skoda almaz diye düşünüyorum. Şahsen benim hiç öyle bir niyetim yok.

Abi yazdıklarında haklısın fakat şimdi bana şu markanın servisi dört dörtlük diyebileceğiniz bir otomotiv firması var mı? Var ise haklısınız. Sanmıyorum olduğunu. Hepsine bakın, hepsinden kullanıcılar şikayetçi.
Opel, Volkswagen, Toyota, Volvo, Audi vs...
Tamamına yakınından şikayetçiler.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 02 Oca 2012, 18:06

Valla ne diyeyim sen de haklısın.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien