O nun tampon patladı benimki sapasağlam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

O nun tampon patladı benimki sapasağlam

İleti unknown1 » 20 Arl 2011, 20:21

http://a1112.hizliresim.com/s/n/17lgj.jpg

Merhaba arkadaşlar.

Epey hastayım. Sabahta iyice halsizdim. Bostancı civarında dur kalk trafikte sol şeride geçerken bitane ford fiesta ya arkadan hafif çarptım. Ben hiç birşey hissetmedim bile. Belkide rahatsızlığımdan. Aşağı inince adam abi çarptın dedi öyle indim baktım. Şükür büyük birşey yok.

Onun tamponu kenardan çıktı hafif aşağı indi içine çöktü çizildi.Bende milim çizik bile yok. Bildiğim akdarıyla felicia ve fabiaların tapmonu şaseden metal direk/bantlar ile destekli.Bir yakınımın getz ine fabia yandan çarpmıştı. Getz in ön aks kopmuş çamurluk vs değişmişti fabiada çizik yoktu.Sigorta şirketi ödememişti. Gene bir tanıdığın feliciası clio ya arkadan çarpmıştı clio nun tampon paramparçaydı feilcia da birşey yoktu.

Benzer şeyler gördünüz mü sizde ?

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti bozdagbulent » 20 Arl 2011, 20:25

hocam geçmiş olsun arabalarımızın sağlam olduğu bir kere daha kanıtlandı buna sevindim ama ne olursa olsun kaza sonuçta inşallah bi daha yaşamazsınız dikkatli olun siz yinede :)
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti hetepe » 21 Arl 2011, 08:47

Evet arabalarımız sağlam ama çarpma durumuna, şekline göre de değişir...çok sevinmeye gerek yok yani...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti e144552 » 21 Arl 2011, 08:54

hetepe yazdı:Evet arabalarımız sağlam ama çarpma durumuna, şekline göre de değişir...çok sevinmeye gerek yok yani...

+100
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti msakdogan » 21 Arl 2011, 09:56

geçmiş olsun...en önemlisi hiç kazaya bulaşmamak. derler ya ne şeytanı gör ne selavat getir.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti Bluedays » 21 Arl 2011, 10:05

msakdogan yazdı:geçmiş olsun...en önemlisi hiç kazaya bulaşmamak. derler ya ne şeytanı gör ne selavat getir.

+1000

Tamponların çok sağlam olduğuna şahidim. Bir kez ön tamponu vurdum. İki kez de arka tampon vuruldu hiçbir hasar yok görünürde.

Hele ki, arka tamponun ikinci darbesini uzaktan görseniz şaşırırdınız. Işıkta duruyorum. Üstelik ayağım frende basılı duruyor. Acı bir fren sesi duydum, dikizden bir baktım ticari kayarak geliyor, bakmamla vurması bir oldu. Benim tampon indi, inşallah kaportada sorun yoktur dedim. İndim, bir baktım hiçbir sorun yok. Taksici, yolu bilmediğinden tabelalara bakarken, ışığı farketmemiş. Tamponda cizik bile yoktu. Çok hafif sarısı çıkmıştı. Onu da silince geçti.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti cnydn » 21 Arl 2011, 13:26

Tamamen çarpmanın oluş şiddeti ve şekliyle alakalı. zaten çarpışmayı emmesi ve dağılması iyi birşey

Ben a4 octaviam ile bir broadway e arkadan çarptım 2007de
Benim aracın önü ( ızgaranın olduğu kısım ) broadway in tam o sert tampon hizasına denk geldi
Darmadağın oldu aracın önü. 1 ay serviste yattı 5000tl kasko ödeme yaptı.
Broadway i 50 tl ye düzelttiler o kadar

Buna ne diyeceksiniz?
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti Bluedays » 21 Arl 2011, 16:15

cnydn yazdı:Tamamen çarpmanın oluş şiddeti ve şekliyle alakalı. zaten çarpışmayı emmesi ve dağılması iyi birşey

Ben a4 octaviam ile bir broadway e arkadan çarptım 2007de
Benim aracın önü ( ızgaranın olduğu kısım ) broadway in tam o sert tampon hizasına denk geldi
Darmadağın oldu aracın önü. 1 ay serviste yattı 5000tl kasko ödeme yaptı.
Broadway i 50 tl ye düzelttiler o kadar

Buna ne diyeceksiniz?

Broadway'de çok sağlam araba diyeceğiz .
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti unknown1 » 21 Arl 2011, 20:53

bozdagbulent yazdı:hocam geçmiş olsun arabalarımızın sağlam olduğu bir kere daha kanıtlandı buna sevindim ama ne olursa olsun kaza sonuçta inşallah bi daha yaşamazsınız dikkatli olun siz yinede :)

Teşekkürler hocam
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 21 Arl 2011, 20:57

Bu arada siz önemli bir bilgi aktarayım.

Bu olayı bazı ticari araç kullanıcıları trafikte yapıyormuş. Yani önünzde cart diye durup sonra çarptın dedirtiyormuş vs. Taksiler ve bazı kazalı araç sahipleri bunu yapıyormuş. Bir iki kişi vurduğuna eminmisin diyerek yaşanmışlıkları anlattı. Sizde dikkat edin derim.

ya muhakak açı ve sertlik etkili bir faktör. Ama birkaçtne böyle örnek gördüm forumda bir iki kişide yazmıştı fabiama vurdu onunki dağıldı benimki sağlam diye. Sizlerede sormak istedim.
Şu ilaçlar uyku halsizlik yapıyor ondan farketmedim sanırım. Önümüzdeki haftaya kadar toparlarım inş yoksa bodrum yolunda haberimi okursunuz. :)

Yorumlar ve iyi niyetler için teşekkürler.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir