skooda dan vaz geçtim sebebleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skooda dan vaz geçtim sebebleri

İleti fikret3968 » 25 Arl 2011, 20:50

skodadan vaz geçtim sebebleri ilk önce servislerdeki tutarsızlık silecek lastiğini değiştirmeye yüce oto servisi 28 tl para aldı 3 sene önce aynı işlemi erya ücretsiz yaptı geçen erya ya gittim bana trigel zamanı gelmiş dediler 4 yıl olmuş alalı ne kadar diye sorduğumda 1.300 tl fiyat çıkardılar aynı işlemi yüce oto ya sorduğumda 700 tl fiyat verdiler son olarakta aracımı satışa çıkarıcam diye 101 nokta kontrolü yaptırmak istedim erya peşin olduğunu ve 150 tl olduğunu söyledi yüce otoya gittim onlarda 180 tl fiyat verdiler
hadi bunlardan vazgeçtim ben octavia kullanıyorum ve yeni bir octavia almak istedim takas yaparak ne fiyat verdiler biliyormusunuz 20.000 tl inanamadım ya aracım 2008 octavia tour 102 bg benzinli resmen dalga geçtiler benimle nissan a gittim takasda 24.000 tl fiyat verdiler ve bende kararımı qashqai 1.5 dci tekna dan yana kullandım

yani anlayacağınız erya ve yüce oto yüzünden bıktım skoda dan

Hoşcakalın arkadaşlar

fikret3968
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna

İleti birtanyildiz » 25 Arl 2011, 20:55

Skodanın en büyük sıkıntısı servis sıkıntısı. Ben hiç skoda servisine gitmedim hep kendi ustalarıma veya özel volkswagen servisine gittim. Tabi sıfır araç almadım hiç ve insan böyle yazıları okudukça ve gördükçe korkuyor sıfır araç almaya. Düşünsene 40bin tl vereceksin servis 5para etmez.

Arkadaşlar 230 tl ye cruise control taktırırken ben diyarbakır skodayı aradım ve bana 750 tl dediler. arkadaşlar 230 a taktırmışlar deyince bi dk deyip evet bizde de o paraymış gibi bir cevap verdiler. Kaliteli araba kalitesiz servis ve satıcılara sahip bir marka.
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti phenomx3 » 25 Arl 2011, 21:04

evet katılıyorum . ben de aracımın modeli dolayısıyla hiç gitmedim servise ama çevreden duyduklarım da bu yönde maalesef. Hatta bi arkadaşım zamanında sıfır favorit almış izmitteki servisi beğenmediği için gebzedekine giderdim diye anlatır hala. Yani senelerdir aynı sıkıntı devam ediyor. Hepsi de kötü değildir de servisle ilgili genel yorumlar hep olumsuz YÜCE OTOOOOO duyun lütfen.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ilgazdr » 25 Arl 2011, 21:33

Hepimizin yaşadığı sıkıntıları o kadar net ve güzel hemde örneklerle açıklamışsın ki teşekkür ederim.İnan her servise veya satış bölümüne gittiğimde skodaya lanet ediyorum.Fakat araca binince yine fikrim değişiyor.İki arada bir derede götürüyoruz bu birlikteliği.Ama kanatimce alternatif olarak yine Alman arabalarını tercih etmen gerekir.Japon araçları konfor olarak seni hayal kırıklığına uğratabilir.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 25 Arl 2011, 21:38

Yeni aracınız hayırlı olsun.

Yaklaşık 1994 den beri Skoda kullanıcısı olmam sebebiyle bu lafları edebiliyorum.

Servis konusunda başka illeri bilmem ama İstanbul'dakiler konusunda haklısınız. Bundan 5-6 yıl önceki titizlik ve ilgiden maalesef eser kalmadı.

Ya servisler bir bir kapanıp bayiler sürekli değişiyor ya da servis elemanları da ucuz işgücü için işten anlamayan veya yeni mezun teknikerler ile sürekli değiştirilen bir durumdalar.

Dört gün önce gittiğim ve geçen sene bayilik alan firmanın servisinde Octavia II aracın sileceğini 15- 20 dakikada bulamamaları yanısıra, tekine 50, çiftine 90 tl fiyat verdiler.

Bayide ise aracı satan arkadaşlar daha skodanın model ve özelliklerini dahi tanımayıp müşteriye küçümseyen gözle bakıp davranışlarında da oldukca pervasızlar.

Servisi bırakan elemanlar ve eski olupta galeri olmadığından bayiliği alınan ( Örnek olarak Sefakoy'deki Ferhat Oto) yerler ve Skoda ya da bakan Haramidere VW Doğuş olmasa Skodanın yanından geçmem.

Bazan de aracı aldığım Tekirdağ Yüncüler uzak ta olsa ara sıra uğradığım bir yer . Aksesuarların neredeyse hepsini bulup gerekli bilgiyi alabildiğim bir yer .

Bu arada Skoda Türkiyenin ilgisizliğinin en büyük yararı ; Servislerin ilgisizliğinin ve fiyat politikalarının parçaların müşteriyi en ucuz yerleri bulup kullanmaya, aracı da mecburen kendimin tamirine yöneltip beni usta yapmasını sağlaması oldu.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti esercelik24 » 25 Arl 2011, 21:40

sizinkisi "pireye kızıp yorganı yakmak" gibi olmuş ama herşeyden öte hayırlısı olsun...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti HTP » 25 Arl 2011, 21:43

fikret3968 yazdı:skodadan vaz geçtim sebebleri ilk önce servislerdeki tutarsızlık silecek lastiğini değiştirmeye yüce oto servisi 28 tl para aldı 3 sene önce aynı işlemi erya ücretsiz yaptı geçen erya ya gittim bana trigel zamanı gelmiş dediler 4 yıl olmuş alalı ne kadar diye sorduğumda 1.300 tl fiyat çıkardılar aynı işlemi yüce oto ya sorduğumda 700 tl fiyat verdiler son olarakta aracımı satışa çıkarıcam diye 101 nokta kontrolü yaptırmak istedim erya peşin olduğunu ve 150 tl olduğunu söyledi yüce otoya gittim onlarda 180 tl fiyat verdiler
hadi bunlardan vazgeçtim ben octavia kullanıyorum ve yeni bir octavia almak istedim takas yaparak ne fiyat verdiler biliyormusunuz 20.000 tl inanamadım ya aracım 2008 octavia tour 102 bg benzinli resmen dalga geçtiler benimle nissan a gittim takasda 24.000 tl fiyat verdiler ve bende kararımı qashqai 1.5 dci tekna dan yana kullandım

Hoşcakalın arkadaşlar

Hayırlısıyla bende yarın satıyorum. Skoda servislerinden çektiklerimi sonra paylaşıcam. Bizi usta yaptı bu servisler. Sağolsun kardeşimin elinden geliyorda bütün bakımları o yapıyor yağ buji vesaire gibi..yoksa bu servisler sadece para almayı biliyor müşteri memnuniyeti deseniz onuda faturaya eklenecek bir kalem sanrlar borçlu çıkarsınız Bununla beraber iğer firmalarında daha iyi olduğunu sanmıyorum. sonuçta aynı zihniyetle iş yapıyorlar.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti alpino » 25 Arl 2011, 22:45

ben de yakın zamanda aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. ve sonraki aracım yukarıdaki nedenlerden dolayı Skoda olmayacak.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ozantavsan » 26 Arl 2011, 00:04

Balıkesirde 2 defa Skoda servisine gittim.Yeni değiştirdiğim debriyajı kaçırıyor diyerek uçuk kaçık bir fiyat verdiler.
2 yılşdır kaçırıyor dedikleri sağlam debriyaj ile geziyorum.Akıllarınca beni ......caklardı.
Bir daha kapısının önünden bile geçmedim.Geçmemde.

Zaten herşeyini kendim halledebiliyorum.Yapamadığım veya mekanik yürür aksam gibi arızalarda kendi ustama gidiyorum.

Parçaları bile çok sıkışırsam sanayideki parçacıdan alıyorum.Zaten bir o lanet olası serviste ,bir de parçacıda var.
Çoğunlukla yan sanayi malzeme olduğundan parçacımdan almıyorum. Forumdan sağolsun Lostar arkadaşıma sorup ondan alıyorum.Hem orjinalini almış oluyorum.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti erginbkr » 26 Arl 2011, 02:58

fikret3968 yazdı:skodadan vaz geçtim sebebleri ilk önce servislerdeki tutarsızlık silecek lastiğini değiştirmeye yüce oto servisi 28 tl para aldı 3 sene önce aynı işlemi erya ücretsiz yaptı geçen erya ya gittim bana trigel zamanı gelmiş dediler 4 yıl olmuş alalı ne kadar diye sorduğumda 1.300 tl fiyat çıkardılar aynı işlemi yüce oto ya sorduğumda 700 tl fiyat verdiler son olarakta aracımı satışa çıkarıcam diye 101 nokta kontrolü yaptırmak istedim erya peşin olduğunu ve 150 tl olduğunu söyledi yüce otoya gittim onlarda 180 tl fiyat verdiler

Hoşcakalın arkadaşlar

eleştiriye açıksanız düşüncelerimi paylaşmak isterim...sırayla gidelim...
1) kimse silecek lastiklerinizi ücretsiz değiştirmek zorunda değildir...ücretsiz değiştiren servis jest yapmış sadece...
2)triger ve ekspertiz fiyatlarındaki farklılıklar konusunda haklısınız...ancak başka marka araçların servislerindede bu tip durumlar (skoda kadar olmasada) yaşanabilmektedir...
3) aracınıza verdikleri fiyat konusunda haksızsınız...birçok otomotiv firması ve galericiler aracınızı satmaya kalktığınızda inanılmaz komik ve aşağılık fiyatlar verebilmektedirler, yani bu skodaya özgü bir durum değil, insanımızın şartlardan istifade etmeye ne kadar meyilli olduğunu gösterir bir durumdur...işinize gelirse satarsınız gelmezse satmazsınız...nitekim öyle yapmışsınız...bana göre aracınız ucuza gitmiş...

tüm bunlardan sonra ben yazdıklarınızı, yaşadıklarınızı birazda bahane ederek aklınızda olan , esas almayı düşündüğünüz araçta karar kıldığınızı anlıyorum...vurun ama öldürmeyin...kanımca yazınız bir miktar gerçeklerden uzak olmuş...benim arabam fabia...bundan önce 2006 nissan note kullandım...nissanın servislerinide pekala biliyorum...aşağıladınız skodayı aramayın sonra... son olarak doğrusu skooda değil SKODA dır...

nissanda kazasız belasız keyifli yolculuklar dilerim...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Bluedays » 26 Arl 2011, 10:20

erginbkr yazdı:

Hoşcakalın arkadaşlar

1) kimse silecek lastiklerinizi ücretsiz değiştirmek zorunda değildir...ücretsiz değiştiren servis jest yapmış sadece...
2)triger ve ekspertiz fiyatlarındaki farklılıklar konusunda haklısınız...ancak başka marka araçların servislerindede bu tip durumlar (skoda kadar olmasada) yaşanabilmektedir...
3) aracınıza verdikleri fiyat konusunda haksızsınız...birçok otomotiv firması ve galericiler aracınızı satmaya kalktığınızda inanılmaz komik ve aşağılık fiyatlar verebilmektedirler, yani bu skodaya özgü bir durum değil, insanımızın şartlardan istifade etmeye ne kadar meyilli olduğunu gösterir bir durumdur...işinize gelirse satarsınız gelmezse satmazsınız...nitekim öyle yapmışsınız...bana göre aracınız ucuza gitmiş...

tüm bunlardan sonra ben yazdıklarınızı, yaşadıklarınızı birazda bahane ederek aklınızda olan , esas almayı düşündüğünüz araçta karar kıldığınızı anlıyorum...vurun ama öldürmeyin...kanımca yazınız bir miktar gerçeklerden uzak olmuş...benim arabam fabia...bundan önce 2006 nissan note kullandım...nissanın servislerinide pekala biliyorum...aşağıladınız skodayı aramayın sonra... son olarak doğrusu skooda değil SKODA dır...

+10000
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti fikret3968 » 26 Arl 2011, 16:40

erginbkr yazdı:

Hoşcakalın arkadaşlar

amacım kesinlikle skoodayı eleştirmek değildi pardon skoda yı ben zaten aracımı severek aldım aslında amacım skoda yı kullanmaya devam etmekti o yüzden yenilemek istedim tabiki kimse benim silecek lastiklerimi bedavaya değiştirmek zorunda değil zaten bende öyle bir talepte bulunmadım sorunumda bedava olmamasında değildi herhalde ifade edemedim tabiki bir çok firmanın servis konusunda tutarsızlıkları oluyor belki nissan da benim umduğum gibi olmayacak ve tabiki bir çok galerici ve firma araçları takas için aldığında çok düşük fiyat veriyorlar dediğiniz gibi aracım ucuza gitti ve tabikide işime gelirse ama inanın ne galericiler nede diğer firmalar hiç biri bu kadar ölü bir fiyat vermemişlerdi neyse ben zaten 4 senedir bu fun dayım ve sizinle çok şey paylaştım sadece başıma gelenleri anlatmak istedim yani benim anladığım skoda servis ve bayii leri zaten skoda markasına sahip çıkacak kapasitede değillermiş bu benim şahsi fikrim
eleştirilere açığım tabiki hatta bu konuda sizinle fazla polimiğe giremiyecem skooda yazdığım için de çok özür dilerim ama bundan sonra bana yazmak isterseniz qashqai fun da sizi bekliyorum

bye bye
fikret3968
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna

İleti tunsew » 26 Arl 2011, 19:02

fikret3968 yazdı:
erginbkr yazdı:

Hoşcakalın arkadaşlar

amacım kesinlikle skoodayı eleştirmek değildi pardon skoda yı ben zaten aracımı severek aldım aslında amacım skoda yı kullanmaya devam etmekti o yüzden yenilemek istedim tabiki kimse benim silecek lastiklerimi bedavaya değiştirmek zorunda değil zaten bende öyle bir talepte bulunmadım sorunumda bedava olmamasında değildi herhalde ifade edemedim tabiki bir çok firmanın servis konusunda tutarsızlıkları oluyor belki nissan da benim umduğum gibi olmayacak ve tabiki bir çok galerici ve firma araçları takas için aldığında çok düşük fiyat veriyorlar dediğiniz gibi aracım ucuza gitti ve tabikide işime gelirse ama inanın ne galericiler nede diğer firmalar hiç biri bu kadar ölü bir fiyat vermemişlerdi neyse ben zaten 4 senedir bu fun dayım ve sizinle çok şey paylaştım sadece başıma gelenleri anlatmak istedim yani benim anladığım skoda servis ve bayii leri zaten skoda markasına sahip çıkacak kapasitede değillermiş bu benim şahsi fikrim
eleştirilere açığım tabiki hatta bu konuda sizinle fazla polimiğe giremiyecem skooda yazdığım için de çok özür dilerim ama bundan sonra bana yazmak isterseniz qashqai fun da sizi bekliyorum

bye bye

kim yazar artık dediğine?
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti skodaizm » 26 Arl 2011, 20:52

Ben de eskileri değil ama yeni bayi-servislerden şikayetlerimi dile getirdim ama bugüne kadar ne silecek lastiği takmak için, ne bilgisayara bağlattığımda, ne de ufak tefek ayar onarım vs. için servislere para vermedim. Zira servisler müşterilerinden zaten ( en azından benim gittiğim) bu tür işler için para talep etmez ve almazlar. Bu açıdan ''Yiğidi oldümek ama hakkını da vermek lazım''.

Aslında benim serzenişim ; eski bayilerini ve usta kadroları elinde tutamayan ve bilgisiz ve ilgisiz yeni bayilere yetki veren Ana distiribitöre. Eskiden eğitim proğramları ile elemanları uzmanlaştıran ve bunlara sertifika ile gereken bilgi birikimini veren distiribitör şimdilerde ne malına nede müşterilerine sahip bir grafik çizmeyip amiyane değişle ''malının değerin kendisi ayaklar altına sermekte''.

Hakan Ün.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti paranoia » 28 Arl 2011, 00:07

Aracımı alalı 1 yıl olmak üzere ve geçen hafta sonu 30 bin bakımına girdim. Bu arada malesef köpeğe çarpma sonucu olan kücük kaza ile birlikte 1 kez de hafif bir sarsıntı var diye rutin olarak 4 kez servise gitttim.Aslında tabi ki sayısal olarak değil bahsettiğim mesele ; daha fazla gittim ama toplam olarak 4 iş. Sarsıntıı servisin işi olmadığı için rot balansa gittim onu saymayalım hadi 3 iz.Yahu bunların her birisi bir öncekinini arattı . Araçtan o kadar memnunum ki servise sadece garanti bozulmasın diye gidiyorum ve sonrasında sanıyorum adımımı bile atmicam. Her güzelin birf kusuru var diyelim. Gerçi opel ve renault servislerini daha önceki aRaçlarımdan ıyi biliyorum . Bundan daha iyiyi bırakın hele Opel servisleri tam bir rezalet Élin Almanı bu arabaları buraya satarken nasıl oluyorda servis konusunu bu kadar sallıyor ben de bunu anlamıyorum. Sağlam rahat konforlu güvenlik eksiği olmayan bir araç. Ammaaaaa velakin servis dedi mi orda dur. Bir arkadaş yukarıda belırtmıs gerçi ama sorun şu. Bu ülke de hangi markanın servis sorunsuz ve her yerde standart ? GerÇi bu ülkede hiç bir şey standart değil. Hasta olsan bir doktorun dediği diğerini tutmaz. Aynısı araban için de dogru . Aynı serviste farklı 2 ustanın bile dedikleri tutmuyor kı ?
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti msakdogan » 28 Arl 2011, 11:26

geçen sene 2007 jetta vardı takas için wosvogenen götürdük 22000 fiyat verdiler, şaka gibi. arabayı 32000 tl ye sattık. firmalar sonuçta ticaret yapıyo, alırken cuza alıp, satarkende pahallıya satmaya çalışacaklar (2.el için )

bu olaylara nereden baktığınızla alakalıdır. bu her olaydada öyle değilmidir. memnun olduğumuz kadar memnun olmadığımız şeyler vardır. bende de 1,5 senedir fabia var sadece 1 kere yetkili servise gittim oda hız sabitleyici taktırmak için, onun dışaında tüm bakımlarını sanayide tanıdıklarıma yaptırıyorum.

not : 2008 senesinde nissan micra aracımıza servisten bir çift silecek taktırdık. 64 tl ödemiştik.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti Henien » 28 Arl 2011, 12:20

Ben bizim sitede pek marka fanatikiliği görmedim. Ki bu skodam.com'u kaliteli yapan şey zaten. Burda doğruya doğru eğriye eğri denir. Skoda kaliteli araba yapar. Ama bir şekilde TR distürübitörü yüce olmuş. Sıfır alacak olsam herhalde skoda düşünmem. Ama ikinci elde temiz olursa octi de fabia da suberb de güzeldir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Bluedays » 28 Arl 2011, 13:34

Henien yazdı:Ben bizim sitede pek marka fanatikiliği görmedim. Ki bu skodam.com'u kaliteli yapan şey zaten. Burda doğruya doğru eğriye eğri denir. Skoda kaliteli araba yapar. Ama bir şekilde TR distürübitörü yüce olmuş. Sıfır alacak olsam herhalde skoda düşünmem. Ama ikinci elde temiz olursa octi de fabia da suberb de güzeldir.

+1000
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir